"Klątwa", pedofilia, kobiety, katolicyzm, islam, judaizm...

Zacznę przekornie...

Tak... W Kościele Katolickim zdarzają się przypadki odejścia od nakazów wiary. Jezus Chrystus nakazywał w obszarze małżeństwa i seksualności wierność sakramentowi małżeństwa kobiety i mężczyzny oraz nakaz ich prokreacji, czyli posiadania dzieci. Doktryna katolicka zabrania małżeństw pomiędzy krewnymi, co wynika bezpośrednio z Pisma Świętego Nowego Testamentu. Małżeństwo w katolicyzmie rozumiane jest jako wzajemna i publiczna zgoda mężczyzny i kobiety ukierunkowana na wzajemne dobro małżonków oraz na prokreację i wychowanie dzieci. Jest to związek nierozerwalny, monogamiczny. Taka jest odwieczna interpretacja nauczania Jezusa Chrystusa, jedynego Syna Bożego, który przekazuje naturalny nakaz Boga Ojca. 

Homoseksualizm (lesbijstwo czy co to tam jeszcze w ramach LBTQ) w nauczaniu Jezusa Chrystusa jest grzechem sodomii, który staje się czynem odwrócenia od niego i Boga Samego. Jest potępiony, podobnie jak kontakty seksualne z nieletnimi i wielożeństwo. W Kościele Katolickim małżeństwo jest związkiem do śmierci dwojga ludzi i nic nie może tego zmienić.

Każdy kto będąc wiernym Jezusowi Chrystusowi - niezależnie czy jest księdzem czy zwykłym wiernym - musi przestrzegać praw Bożych. Jeżeli tego nie czyni jest potępionym i może żałować za swoje grzechy w każdym momencie, poprzez Sakrament Pokuty.

Są jednak odszczepieńcy od wiary, nawet księża katoliccy wysoko postawieni, którzy do końca tkwią w grzechu, ale Jezus Chrystus nie przyjmie ich do Królestwa Bożego. Pedofilia, wielożeństwo, zdrada seksualna i etyczna, homoseksualizm, sodomia i gomora, transseksualizm, gender, feminizm, aborcja, in vitro czy eutanazja są grzechami śmiertelnymi i każdy - nawet wierzący - musi sobie z tego zdawać sprawę. Kościół Syna Bożego to wszystko potępia i wymaga Nawrócenia Każdego Dnia.

Ale to, że zdarzają się grzesznicy nie niweczy praw ustanowionych przez Boga i te prawa zabraniają grzechu, choćby przez Dekalog. Wszystko co czynią grzesznicy jest potępione i jeżeli grzesznik nie pojedna się z Bogiem jest stracony i czekają go ognie piekielne. Tak... Jeżeli istnieje Niebo to istnieje też Piekło. Jeżeli istnieje Dobro, istnieje też Zło. Jeżeli istnieje Bóg, istnieje też zwodzący i kłamiący Szatan.

Powtarzam. Grzech w katolicyzmie jest grzechem i nie jest gloryfikowany. Natomiast Matka Boża jest kobietą, która potrafi pokonać Szatana. Ta kobieta, Matka Jezusa Chrystusa jest w Kościele Katolickim wynoszona na Piedestał Świętości. Porodziła niepokalanie Syna Bożego, dlatego w krajach katolickich kobieta jest szanowana, czczona i zawsze była opiekunką Rodziny. To się nie zmieniło przez wieki i się nie zmieni.

Katolicyzm wyklucza przemoc do momentu, kiedy inni chcą nas zgładzić. Mało tego nawet w takim momencie: za wroga trzeba się modlić, bo to nasz brat - człowiek błądzący, który wymaga modlitwy i nawrócenia. Ale nawet Jezus Chrystus przepędził faryzejskich lichwiarzy i handlarzy ze Świątyni Bożej, Synagogi... więc nieraz trzeba walczyć o wiarę, jeżeli ta wiara jest zaatakowana, zaatakowana szatańsko i nikczemnie.  A naród wybrany, czyli Żydzi zerwali z Bogiem Ojcem i są prawie przeklęci na wieki, bowiem nie uznali Syna Bożego za Mesjasza, nie rozpoznali w nim Króla Żydowskiego i Króla Wszechświata... i dalej tkwią w tym śmiertelnym grzechu. Ale jest dla nich - podobnie jak dla prawosławnych i protestantów - szansa - Nawrócenie na wiarę w Jezusa Chrystusa jako Mesjasza i Jedynego Syna Bożego, który powtórnie przyjdzie na Końcu Czasów!

Katolicyzm, czyli Jezus Chrystus daje wolną wolę bez przemocy: albo będziesz na mojej drodze, albo nie. Jest miłosierny a Jego miłosierdzie jest nieskończone...

Katolicyzm gloryfikuje więc kobietę, jest przeciwny wielożeństwu i pedofilii a to są jedne z haseł liberalnych eunuchów spod znaku feminizmu, gender czy LBGTQ. Oczywiście wielu rzeczom jest przeciwny, jak morderstwo dzieci w łonie matki, eutanazji czy dewiacjom seksualnym, ale podstawowe prawa kobiet i dzieci są na pierwszym miejscu.

A jak jest w innych ogólnoświatowych religiach, np. w islamie i judaizmie?

Islam - idea albo wiara. Chyba tylko Idea i to barbarzyńska idea.  Preferuje przemoc i morderstwo w imię Allacha i Mahometa. Obiecuje męczennikom za wiarę i dla tych, którzy mordują innowierców i niewierców (w tym szczególnie chrześcijan) nie świętość - jak to jest w Kościele Katolickim - ale wynagrodzenie w Raju i spełnienie wszystkich doczesnych pragnień, też seksualnych. Dla islamistów jedynym światem, jest świat islamski. Wszystko inne jest bluźnierstwem i wszystkich innych należy zniszczyć. Zero tolerancji i "wielokulturowości" (sic!~). Tylko islam i tylko on. Daje on też możliwość wielożeństwa i propaguje pedofilię, bo Mahomet sam poślubił sześciolatkę a skonsumował ją seksualnie w wieku 9 lat. Miał wiele żon a kobieta według islamu jest niższą kategorią człowieka niż mężczyzna. Nie może wystąpić o rozwód, musi chodzić zakryta niemal w całości, nie ma niemal żadnych praw i musi być sługą dla mężczyzny. Jej zdrada i odejście od męża karana jest śmiercią lub oszpeceniem. Małe dziewczynki są narzędziami i przedmiotami seksualnymi dla wynaturzonych islamskich mężczyzn. Przerwanie ciąży, czyli aborcja jest też karana okrutnie w sytuacji dziecka męża.

I gdzie są feministki i obrończyni dzieci? Gdzie jest gniew za pedofilię i traktowanie kobiet jako gorszej kategorii? No gdzie są lewacko-demoliberalne elity? Czy taka barbarzyńska cywilizacja gloryfikująca legalnie pedofilię i dyskryminację kobiet jest dla Was normalna? Czy ten totalitaryzm i semicki szowinizm jest dla Was normalny? Dlaczego nie walczycie z tą dyskryminacją, a walczycie z tym, co jest zakazane w katolicyzmie? Obłuda, strach, hipokryzja, głupota, idiotyzm, infantylizm, ograniczenie umysłowe, cynizm, egocentryzm, debilizm? Tak... wszystko w jednym.

No dobrze... A judaizm oraz syjonizm talmudyczno-rabiniczny? Żydowska dziewczynka jest uznawana za dorosłą w wieku 12 lat! Za dorosłą, czyli kobietę zdolną do poślubienia mężczyzny i czy to nie jest pedofilia w rozumieniu światłych i liberalnych lewackich elit? A kobieta? Też nie ma takich praw jak mężczyzna i musi np. modlić się oddzielnie. Czyż to nie dyskryminacja? A żydowsko-syjonistyczny szowinizm wynikający z Talmudu, wedle którego tylko Żyd jest człowiekiem a goj-nie-Żyd jest czymś gorszym a szczególnie chrześcijanin? To nie rasizm i faszyzm w czystej postaci? Czyż Izrael preferuje równouprawnienie mężczyzn i kobiet, równouprawnienie wszystkich nacji? Nie! Także wśród Żydów zdarzają się związki poligamiczne (wielożeństwo), choć nie jest to przez wielu rabinów dopuszczalne. Dlaczego więc światłe liberalne elity nie protestują przeciw dyskryminacji kobiet, pedofilii i nazizmowi niektórych taludyczno-rabinicznych i syjonistycznych Żydów?  Obłuda, strach, hipokryzja, głupota, idiotyzm, infantylizm, ograniczenie umysłowe, cynizm, egocentryzm, debilizm? Tak... wszystko w jednym.

Na tym tle - jeżeli miała to być sztuka z prawdziwego zdarzenia - spektakl "Klątwa" mógłby krytykować np. pedofilię wśród księży katolickich, ale z zastrzeżeniem, że jest to sprzeczne z nauczaniem Jezusa Chrystusa i jest potępiane jako grzech śmiertelny. Ale... w w/w religiach (ideach) islamu i judaizmu pedofilia jest legalna i dopuszczalna w rozumieniu pedofilii według praw współczesnej demokracji i współczesnego prawa. Więc jeżeli wieszano JPII to tym bardziej powinno się powiesić Mahometa lub jakiegoś wynaturzonego rabina. Jeżeli pieprzono się z Krzyżem to należało pieprzyć się z Menorą lub Koran wsadzać sobie między nogi i przeżyć z nim orgazm. Jeżeli brano do ust członka katolickiego papieża, to obok powinna być identyczna scena z Mahometem lub jakimś ważnym semickim, czyli żydowskim zwolennikiem Talmudu. Jeżeli piłą mechaniczną ścinano Krzyż to o wiele bardziej racjonalne i normalne byłoby ścięcie Menory i spalenie Koranu.

To wtedy można by się zastanowić nad przesłaniem sztuki jako negacji wiary.

A tak to jest tylko prowokacja i bluźnierstwo wobec katolicyzmu. To dno a dno i szambo nie zasługuje nawet na krytykę, bo tylko jakaś wartość jest warta krytyki, pustka jest warta jedynie pogardy i splunięcia. Wszyscy, którzy brali w tym udział są dla mnie karaluchami, których najchętniej bym zdeptał i jeżeli kiedykolwiek ich zobaczę na żywo to... dam w mordę!

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...
http://krzysztofjaw.blogspot.com/
kjahog@gmail.com

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika anakonda

24-02-2017 [19:35] - anakonda | Link:

Pytanie do autora:
Czy Jesus, nazywany takze Synem Bozym, byl katolikiem czy chrzescijaninem czy moze zydem?

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

24-02-2017 [20:32] - Imć Waszeć | Link:

Musi Pan zdefiniować dokładnie pojęcie żyda. Czy np. w Torze lub jej interpretacjach jest coś powiedziane więcej o narodowości kogoś, pochodzącego z matki żydówki, ale o nieznanym bądź o nieokreślonej narodowości ojcu? Gdy już to rozstrzygniemy, to pojawi się następne pytanie. Czy w owym czasie ktoś, kto pochodził z Jerozolimy, Seforis, bądź z Efezu musiał być żydem? Przypomnę, że Efez był zasiedlony przez Greków Jońskich i leży w obecnej Turcji i w pobliżu Grecji, Seforis było podbite przez Machabeuszy, czyli dynastię żydowską. Ale nawet w razie wątpliwości, czy żydzi podbijali żydów, czy nie, jeszcze pozostaje Jerozolima. A jak Pan sądzi?

Obrazek użytkownika anakonda

24-02-2017 [20:47] - anakonda | Link:

" Musi Pan zdefiniować dokładnie pojęcie żyda."

Przepraszam, wyrazilem sie niezbyt precyzyjnie, piszac " zyd " mialem na mysli wyznawce judaizmu

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

25-02-2017 [01:23] - Imć Waszeć | Link:

Ja zrozumiałem, że chodzi o wyznanie. Jednakże judaizm jest pojęciem niesłychanie szerokim. Jest chyba nawet szerszy niż obecne pojęcie chrześcijaństwa, w którym obok siebie egzystują katolicy, prawosławni kilkunastu odłamów, protestanci w 7 odłamach, kościół koptyjski, erytrejski, a nawet afrochrześcijański kimbangizm. Przede wszystkim należy zacząć od pojęcia podstawowego dla tej hierarchii, czyli gnozy. To właśnie gnoza powodowała kolejne odszczepienia od pnia wiary. W judaizmie również mamy do czynienia z gnozą, której właściwa nazwa to Kabała. Mamy też do czynienia z odszczepieńcami, nawet zwalczanymi przez inne odłamy judaizmu, czyli np. chasydami. Jedynie grupa chasydów z Rosji zwana Chabad-Lubawicz nie jest przeciwna powrotowi na ziemie Izraela. Idąc dalej tym tropem natykamy się w historii Polski na odłam heretycki w stosunku do judaizmu, zwany frankistami od nazwiska założyciela. Duży odłam frankistów przyjął chrzest, zaś inny islam. W każdym razie już od 1757 nie lubią się z talmudycznymi żydami jak diabli.

Dlatego właśnie pierwotne biblijne pojęcie żyda, znacząco różni się od współczesnego. Jeszcze większy bajzel powstaje, gdy próbuje się za żyda uważać każdego, kto na brodę, krzywy nos lub dziwne nazwisko. Oczywiście zdarzają się sytuacje, gdy potomkowie zaczynają szukać "swoich prawdziwych korzeni", ale zwykle nie ma to wiele wspólnego z ich rzeczywistym pragnieniem, a np. z wyparciem się ich przez radykalną część społeczeństwa lub interesem.

Jak już chyba tu wspomniałem, że los skazał moich rodziców na egzystencję gdzieś na granicy Polski, gdzie wrony zawracają i kraczą już tylko po rusku, a psy wiadomo czym szczekają ;). Wszystko dlatego, że miałem dziadka w AK, który cudem przeżył, bo zrobiono mu pokazówkę na Alei Lotników w Warszawie pod komendą Kryżego (przeczucie moich dziadków nie myliło, dostał na dzień dobry 2 czapy). Rodzice mówili, że gdy ukończyli studia, nigdzie nie było dla nich pracy oprócz tamtego miejsca. Lecz nawet gdy pojawili się na tym "zadupiu", to zaraz pocztą przyszły kwity z resortu co to za ziółka. I wie Pan co się stało? Zaprosił ich komendant posterunku, pokazał przysłane z Warszawy papiery, zapytał czy zamierzają bruździć, a gdy zaprzeczyli, porwał te bumagi i wrzucił do śmietnika.

W ten sposób POlska Ludowa zapewniła mi wychowanie w najdziwniejszej i najbardziej kabaretowej części Polski. Coś tak idiotycznego widziałem jeszcze tylko w kilku miejscach, gdzie byłem na wakacjach, np. w Baniach Mazurskich lub w Bieszczadach. Czy wyobraża Pan sobie, że byli tam Polacy, Białorusini, Litwini, Niemcy, Cyganie, Tatarzy, Żydzi, nawet tacy, co nie wiedział jakiej są narodowości? Ja w podstawówce byłem w paczce, której członkowie to: Białorusin, Cygan, Żyd i Polak? Najciekawszy był ten Żyd. On do 18 roku życia nie wiedział, że jest Żydem. Początkowo był ateistą, w LO dziewczyna zrobiła go katolikiem i zaciągnęła do Oazy, potem zdawał na studia i dzięki wyglądowi został prawnikiem. Odtąd stał się Żydem.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

25-02-2017 [12:55] - krzysztofjaw | Link:

Witam ponownie

Oczywiście mógłbym szeroko opisać zarówno judaizm świątynny czy syjonizm talmudyczno-rabiniczny, który z tym pierwszym nie ma nic wspólnego. Do tego dochodzi jeszcze pochodzenie wielu Żydów od Chazarów. A odłamów judaizmu i chrześcijaństwa jest wiele. Faktycznie "frankiści' to fascynująca historia. Podobnie jak konwertyci na judaizm. Do tego gnoza, alchemia, Kabała, itd...

Dla mnie prawdziwą religią Jezusa Chrystusa jest katolicyzm. Wszystko inne to zwykłe odłamy, choć prawosławie jest najbliżej, ale to też ludzie wymagający nawrócenia... o czym mówią Tajemnice Fatimskie.

Islam to już zupełna "szatańska herezja" (od sławetnych "Szatańskich wersetów").

Pozdrawiam i nie pisałem o tym wszystkim, bo to zupełnie historia nie związana z tematem notki i wymagałaby książki a nie tekstu blogowego

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

25-02-2017 [16:00] - Imć Waszeć | Link:

Ja odnosiłem się w zasadzie do przedmówcy, bowiem dostrzegłem typową manipulację postacią Chrystusa. Jak za żyda może być uznany ten, którego żydzi zwalczają z największą determinacją? Przecież wszyscy wiemy o ciemnych sprawkach rozmaitych żydów tego świata, w tym mafiozów z USA, którym diaspora wszystko już odpuściła i wytłumaczyła, bo byli żydami. Wniosek - Chrystus przez żydów nie jest traktowany jak żyd - jest traktowany jak "żyd" przez komunistów/marksistów dla ogłupiania mas. Jeśli kogoś się ze społeczności wydala, to chyba oczywiste, że przestaje być jej częścią. Z drugiej strony, jeśli marksistów aż tak interesują więzi krwi, to proponuję im się przyjrzeć własnym genom, bo może się okazać, że pochodzą od osób religijnych, a nie bezpośrednio od jakiegoś włochatego Pitekantropa. Czy w związku z tym mówią o sobie, że są chrześcijanami i deklarują wiarę w Boga? Oni nienawidzą samego pojęcia Bóg. Dla światowej diaspory znów zaczęli być żydami tzw. żydokomuniści z Europy wschodniej. Widać to wyraźnie po tym, jak są przez nich traktowani potomkowie zbirów z KPP, KPZB i KPZU z wiadomej synagogi szatana. Z drugiej strony właśnie dlatego przywołałem tu przykłady "żydów", którzy z punktu widzenia żydów prawdziwych przestali nimi już być - frankiści oraz, o dziwo, część chasydów nie uznających państwa Izrael - ponieważ oni wierzą w Boga, ale w sposób nie do przyjęcia przez resztę żydów. Tak jak Chrystus. Można wręcz powiedzieć, że pozytywny stosunek do obecnej polityki państwa Izrael stał się dogmatem ortodoksyjnego judaizmu. Z tego punktu widzenia wywodzący się z komunizmu "ateiści" są tak naprawdę też wyznawcami judaizmu, ale politycznego, który dla osiągnięcia swych celów nie potrzebuje fatygować Boga. Pomyślmy jak Rabin. U komunistów to nie tak, że "Zgiń, przepadnij", a raczej "Nie będziesz czynił wizerunku..." i już wytłumaczone oraz pozamiatane, nieprawdaż?

Obrazek użytkownika Andrzej W.

27-02-2017 [18:35] - Andrzej W. | Link:

"Jeszcze większy bajzel powstaje, gdy próbuje się za żyda uważać każdego, kto na brodę, krzywy nos lub dziwne nazwisko." (pisownia oryginalna).
Co insynuujesz ?

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

27-02-2017 [21:16] - Imć Waszeć | Link:

Czy zna pan ten film i tego prelegenta?
https://www.youtube.com/watch?...
Jest to ciekawy film na poruszany tu temat (nie artykułu). Jest to spotkanie gdzieś tam u pana na prowincji. Był jeszcze inny film na ten sam temat, również z pytaniami z sali, gdzie prelegent wypowiadał się o tzw. "liście zakamuflowanych żydów o zmienionych nazwiskach w polityce polskiej", ale w tej chwili nie mogę na niego trafić w sieci (mam go na CD). Przyznam, że jego wyjaśnienie bardzo dobrze pasuje do innych znanych faktów, których świadkami była Polska od czasu powodzi partii kanapowych, czyli gdzieś w czasach Partii X. Long story, short jest to lista stworzona na Brooklynie przez diasporę w celach dezinformacji. Zarówno prelegent, jak i jego były szef partyjny znaleźli się w końcu na niej, więc tym bardziej z nią walczyli. Jednakowoż, to co najlepsze odbywało się nie na sali wykładowej, ale na blogu owego szefa. Była tam również cała lista brooklińska plus dyskusja nad kryteriami wciągania na nią. Pan oczywiście może się nie orientować w temacie, gdyż ma pan zupełnie inne zadanie w sieci niż dyskutowanie. Na razie nie określę tego zadania, gdyż jeszcze czytam, a lektura jest wielce pasjonująca i nie chciałbym niczego pominąć, ale myślę, że niebawem przedstawię swoje konkluzje.

Nie podchwycę konwencji na "ty", bo nie lubię w ten sposób rozmawiać z nieznajomymi. Zresztą jest to typowa maniera esbeków i milicjantów. Używają przy tym jeszcze, może nie wyzwisk od diabłów i szatanów, ale od pedałów i innej swołoczy, co oczywiście nie zmienia nic w mojej ocenie ich postępowania. Poza tym, proszę wybaczyć jeśli się mylę i odnoszę fałszywe wrażenie, ale przebija mi z tekstów cecha damskiego boksera. Oczywiście bez urazy, bo to pewnie tylko moje wrażenie odniesione z najwyżej pięciu wykładów z przypisami. Poza tym jest tam napisane, coś takiego "Żydzi odrzucają prawdziwego Boga" (pisownia jak najbardziej oryginalna), więc proszę się przy mnie nie oblekać w szaty wielce oburzonego filosemity, który dba o fakty. Jak powiedziałem, wnioski będą później.

Obrazek użytkownika Andrzej W.

05-03-2017 [11:49] - Andrzej W. | Link:

Ja z kolei, póki co, nie podchwycę konwencji per "Pan", ponieważ w stosunku do Insynuatora byłoby to nadużycie. Należy dbać o właściwe znaczenie słów. Może po prostu na przyszłość spróbuję pisać "Imć Waszeć";; w trzeciej więc osobie.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

05-03-2017 [14:11] - Imć Waszeć | Link:

Rób jak chcesz kreacjonisto jehowisto.

Obrazek użytkownika Andrzej W.

05-03-2017 [18:25] - Andrzej W. | Link:

Swoje brudne insynuacje niech sobie "Imć Waszeć" wsadzi w garbaty nos.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

05-03-2017 [19:04] - Imć Waszeć | Link:

Waść masz nos Jana Pawła II? Ciekawym, bo maniery bolszewika zaprowadzającego marksizm to na pewno.

Obrazek użytkownika Andrzej W.

05-03-2017 [20:47] - Andrzej W. | Link:

E tam, marksizm-stalinizm to przecież w znacznej mierze domena "garbatych nosów", stąd zapewne "Imć Waszeci" zamiłowanie do wypróbowanych przez antenatów metod insynuacji. Dobrze, że tylko...

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

05-03-2017 [21:07] - Imć Waszeć | Link:

Chyba twoich antenatów jahwisto oszołomiony swą niebotyczna wiedzą na temat Boga. Bóg o tym wie? Ach jakże miałbym wątpić - On wie wszystko od ciebie i nic ponadto. Zachowujesz się jak Rabin nie cierpiący sprzeciwu i jeszcze komuś zarzucasz garbate nosy? Lepiej zajrzyj sobie w spodnie jak już nie możesz spokojnie patrzeć na ludzkie nosy.

Obrazek użytkownika Andrzej W.

05-03-2017 [21:38] - Andrzej W. | Link:

Po co te nerwy? Ujawnia tylko "Imć Waszeć" do reszty swoje prawdziwe oblicze, a tak to niektórzy mogli mieć złudzenia, że dyskutują z "opanowanym erudytą - logikiem". Popsuł "Imć Waszeć" zabawę....:(

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

05-03-2017 [21:53] - Imć Waszeć | Link:

Ależ skąd, proszę być poważnym. Zdenerwowałaby mnie dopiero niezapowiedziana wizyta kreacjonistów z olejami konsystencji budyniu, którymi straszą niecnotliwe dziewice, oraz kadzidłami w moim domu. U mnie nie ma strefy dla palących. No ale macie jeszcze szansę na taki kraj, gdyż w Europie Talib pohaniec trzyma się mocno i trzeba dzień w dzień dawać odpór złemu i dymić, dymić, a w przerwach złorzeczyć ;)

Obrazek użytkownika Andrzej W.

05-03-2017 [22:18] - Andrzej W. | Link:

Jasne, towarzysze "Imć Waszecie" zawsze walczą o "państwo neutralne...'. A gdzie wiara, tam talib. Zajechało tow. Niesiołowskim, tylko trochę mniej śliny. Ale wspólnota "idei" zauważalna.. 

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

05-03-2017 [23:14] - Imć Waszeć | Link:

No proszę towarzyszu, jednak przyznajecie się do wyznawania radykalnego islamu (skonstruowałem zdanie w analogicznym schemacie "logicznym" jak powyżej). A później się dziwimy, jak ten marksizm i komunizm może tak trwać, przetrwać i się odradzać. Właśnie w ten sposób - komuchy faktycznie żywemu nie przepuszczą, choćby musieli udawać żarliwą wiarę. On jest zakitrany w sposobach rozumowania i wnioskowania. Jak tam u dziadka wujka Moczara?

Obrazek użytkownika Andrzej W.

06-03-2017 [08:54] - Andrzej W. | Link:

Nie tylko insynuator, ale i tchórz. Odwagi towarzyszu: napiszcie otwartym tekstem, jak postrzegacie Katolików i od kiedy przewidujecie zagnanie ich do kruchty, a może i co więcej ?. Nie uciekniecie już od insynuacji z 21:53. Byliście wczoraj na manifie?

Obrazek użytkownika Andrzej W.

05-03-2017 [18:32] - Andrzej W. | Link:

 "(...) Zresztą jest to typowa maniera esbeków i milicjantów." 

Zapomniał "Imć Waszeć" dodać: "... oraz żydowskich sadystów z UB".

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

24-02-2017 [20:56] - krzysztofjaw | Link:

Imć Waszeć

Brawo! Wyręczył mnie Pan a ja lubię ludzi, którzy cokolwiek wiedzą. I nawet, gdy nieraz ta wiedza wymaga uzupełnienia to jednak jest wiedzą. Ja też nie wszystko wiem, ale wiem, iż jest różnica pomiędzy tym Żydem, który uznał JCh a tym, który go nie uznał. Cały Nowy Testament tak naprawdę jest potępieniem plemienia Izraela, który odrzucił Mesjasza. Nie znam Greki, ale znam Arabski i czytuję w jidisz. Talmud jest szatańską księgą potępiającą gojów a wychwalającą naród wybrany. Był wybrany, ale odrzuciwszy Mesjasza stał się przeklęty. I oni to wiedzą i dlatego tak walczą.

Kiedyś spróbowałem poczytać Talmud w oryginale. Mam zapiski. Opublikuję, chociaż będę uznany za antysemitę, bo ta księga jest samounicestwieniem Żydów, w sensie moralno-etycznym.

Do końca nie wiem, czy Pan ma takie samo zdanie, ale możemy podyskutować na mój adres e-mail, bo pewne niuanse nie wymagają publikacji, niestety.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika anakonda

24-02-2017 [21:36] - anakonda | Link:

Pisze Pan: " Katolicyzm, czyli Jezus Chrystus... ", brzmi to tak jakby tylko  część Chrzescijan ( Katolicy ) zawladneli tylko dla siebie Jezusa - Syna Bozego.
Czy przypadkiem Pan nie przesadza?
 

Obrazek użytkownika Boruta

25-02-2017 [06:17] - Boruta | Link:

katolicki znaczy powszechny, ogólny ... "zawładnąć" Syna Bożego to mogą sobie, ci którzy stawiają się poza tym ogółem. Proszę więc nie odwracać kota ogonem.

P.S.
W czasach Jezusa nie było jeszcze judaizmu (jaki znamy) ale mozaizm (przez niektórych nazywany też "judaizmem świątynnym", aby podkreślić, że tak w ogóle to judaizm jest starszy od chrześcijaństwa). Znany nam judaizm (określany jako "rabiniczny") powstał ok II wieku po Chrystusie jako reakcja na kryzys religii mojżeszowej po upadku Drugiej Świątyni, dwóch powstań żydowskich oraz na rozwijające się dynamicznie chrześcijaństwo. Na tej podstawie nie jest wielkim ryzykiem twierdzić, że Jezus nie był wyznawcą judaizmu ...

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika OLI

24-02-2017 [21:47] - OLI | Link:

Przeczytałam wstrząsającą dla mnie książkę Justyna Bonawentury Pranajtisa "Chrześcijanin w Talmudzie". Sądzę, że treści w niej zawarte bliskie są temu, co podaje Pan powyżej.

Te same zagadnienia, ale w ujęciu teologicznym, zostały ujęte  w opracowaniu "Tajemnica Izraela na tle historii" - http://www.piusx.org.pl/zawsze.... Opracowanie pochodzi z książki ks. Juliusza Meinveille’a zatytułowanej Le Judaisme dans le Mystere de l’Histoire (1936), przygotowanym przez ks. Michała Crowdy’ego i poprawionym przez ks. Kennetha Novaka. „Angelus”, kwiecień 1997.
Udostępniło jak zwykle niezawodne Bractwo Piusa X.

Warte przeczytania od pierwszej do ostatniej linijki.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

25-02-2017 [09:15] - krzysztofjaw | Link:

OLI
Pierwszą pozycję czytałem, drugiej nie i dziękuję za wskazanie. Czytałem też inne częściowe tłumaczenia Talmudu, szczególnie przez przedwojennych księży katolickich. Te lektuiry też mną wstrząsnęły. Talmud to jeden zapis nienawiści, mową nienawiści... dlatego teraz politpoprawnie się o nim nie mówi i nie tłumaczy.
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

05-03-2017 [19:02] - Imć Waszeć | Link:

W kwestii wyjaśnienia. Mówiąc Talmud, wcale nie chodzi o Torę, czyli Pięcioksiąg, bo większość żydów z miejsca deklaruje, że w to nie wierzy, gdyż to stara historia. Chodzi o wyjaśnienia rabinów dotyczące Tory, które są prawdziwym kanonem wiary judaistycznej. Są to Miszna i Gemara. Jeszcze gorzej jest z żydami postępowymi, którzy nawet w Talmud nie wierzą. Trudno powiedzieć w co w ogóle wierzą. Przykładem niech będzie syjonizm, który trudno zaklasyfikować do religii, a bardziej do totalitarnych ustrojów politycznych.
Tu jest trochę napisane o Talmudzie: http://wolna-polska.pl/wp-cont...
http://www.pardes.pl/pdf/Talmu...
https://sklep.deon.pl/sites/de...
Tu jest nawet z samego źródła: https://www.jewishvirtuallibra... .Polecam fragmenty o stosunku do frankistów, islamistów i innych (gdzieś pod koniec).

Wreszcie najważniejsze pytanie o prawdziwe korzenie chrześcijaństwa. http://wsercupolska.org/przecz...

Wniosek: Żydzi nie są wcale naszymi starszymi braćmi w wierze, jak utrzymuje gnostycka sekta w KK, ale są po prostu inną herezją, która odbiła z pnia Starego Testamentu i która w niego ostatecznie nie wierzy. To istotne, żeby sobie wreszcie uświadomić równoległość tych dwóch religii, a nie szukać na siłę jakichś zależności lub nie daj Bóg podległości (palenie świec w Sejmie).

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

25-02-2017 [17:05] - Imć Waszeć | Link:

Czytałem Pański artykuł, ale w komentarzach brakuje miejsca na to, żeby się gruntownie odnieść do poruszonych zagadnień. Wybrałem dwa wątki: 1) sposoby definiowania żydów przez samych siebie oraz 2) przyczyny tworzenia się schizm i odłamów heretyckich w stosunku do judaizmu talmudycznego.

Nie mam najmniejszej wątpliwości, że bardzo wiele zjawisk nazywanych pospolicie antysemityzmem jest śladem starej wojny na łonie judaizmu i jest inspirowane przez samych żydów, z ostrzem skierowanym przeciwko ich heretykom oraz schizmatykom. Na przykład ostatni wybuch niechęci wobec chasydów z Lelowa. Rozśmieszyło mnie to, że wielu prawicowców traktuje ich nadal niemal jak zbrojne ramię syjonistów z Nowego Jorku. Nic bardziej mylnego.

Ja dałem się zwieść temu nurtowi dość dawno, kiedy media w Polsce publikowały wstrząsające artykuły o rzekomych "ortodoksyjnych żydach, którzy protestowali w Jerozolimie przeciwko ustawom państwa Izrael i zostali spacyfikowani przez policję, a przywódców aresztowano", a polski Internet kompletnie nie wiedział jak się do tego ustosunkować i komu kibicować. Lub inaczej, kogo wyantysemitować bardziej - Izraelczyków, czy może zabawnych czarnych kapeluszników z kilkunastocentymetrowymi pejsami? Pamiętam, że nastąpiła wtedy kompletna kastracja klasycznego pojęcia antysemityzmu. W każdym razie, mnie to skłoniło do poszukiwań i ze zdziwieniem odkryłem, że są co najmniej dwie różne grupy, które choć ubierają się podobnie, to myślą kompletnie inaczej. Wtedy właśnie napisałem post, w którym zastanawiałem się otwarcie, kto kogo nazwie tam wtedy antysemitami. Trafiłem w sedno, zagrzmiało zahuczało i następny post mogłem zamieścić na portalu po około tygodniu ...

Bardzo chętnie zapoznam się z Pańskimi przemyśleniami na ten temat. Zwłaszcza zaciekawiła mnie kwestia czytania w oryginale. Ja mam jednak bardziej przyziemne zainteresowania i wystarczyłaby mi tylko możliwość prześledzenia prasy izraelskiej w oryginale w zakresie choćby omawianego tematu. Jest coś na rzeczy, gdyż spotkałem się z artykułami, w których sugeruje się już nie tyle odbudowanie świątyni w Jerozolimie, ale wręcz gromadzi się artefakty konieczne do rozpoczęcia jej budowy. Moja wiedza jest prostą funkcją umiejętności docierania do informacji i logicznej analizy zebranych faktów. Zatem moje poglądy też zawsze będą oscylowały wokół tego, co z tej analizy wyniknie. Często do najciekawszych wniosków dociera się, startując z pustego zbioru założeń a priori, poprzez dołączanie kolejnych wykopanych danych (data mining), do stworzonych w dotychczasowym procesie akwizycji wiedzy (knowledge acquisition) ram lub reguł (rules, objects, and frame-based ontologies), w losowej kolejności (the bayesian paradigm;)...

Obrazek użytkownika ilona

24-02-2017 [20:46] - ilona | Link:

anakonda-  wpisz hasło, w google ,Jezus .(No chyba ,że wiesz co to jest biblioteka?)
Skoro żądza wiedzy cię dotknęła -idź w jej kierunku bo to chwalebne 
Po latach  , bądź gotowy do rozmowy .

Jedyna mądrość, jaką możemy osiągnąć, jest mądrość pokory. 
 

Obrazek użytkownika OLI

24-02-2017 [21:51] - OLI | Link:

Pierwszy raz mi się to zdarzyło - ten komentarz miał zawisnąć pod wpisem 24-02-2017 [19:35] - anakonda - a znalazł się tutaj.

1 List Piotra 1,20:
"On był wprawdzie przewidziany przed stworzeniem świata, dopiero jednak w ostatnich czasach się objawił ze względu na was."

List Do Efezjan 1;4:
- "W Nim bowiem wybrał nas przez założeniem świata,abyśmy byli święci i nieskalani przed Jego obliczem."

Choćby w oparciu o powyższe można by powiedzieć, Syn Boży nie był ani przez moment ograniczony miejscem ani historią.
Stąd anachroniczne jest pytanie o jego wyznanie, bo to On był tym, który ustanawiał kult.
Jednakże:

List do Galatów, 4, 5:
"Gdy jednak nadeszła pełnia czasu, zesłał Bóg Syna swego, zrodzonego z niewiasty, zrodzonego pod Prawem, 5 aby wykupił tych, którzy podlegali Prawu, abyśmy mogli otrzymać przybrane synostwo."

Co oznacza, że Bóg chciał, aby Jego Syn narodził się wśród narodu, który nie był narodem pogańskim, ale oddawał cześć Bogu i zachowywał prawo dane od Boga.
Aż do czasów Chrystusa taki naród był tylko jeden na całym świecie, był to naród żydowski.
Można by powiedzieć, że był to naród specjalnie "wyhodowany" przez samego Boga. Naród teologiczny, przeznaczony na to, żeby Syn Boży mógł się narodzić z królewskiego rodu wśród ludu należącego do Boga.
Jezus narodził się zatem jako Żyd, i dopełnił wszystkiego, co nakazywało Prawo, po czym pchnął ludzi i świat na nowe tory. Zapłacił za grzechy ludzkie i pozwolił wszystkim używać Swojego Imienia i znaku krzyża jako przepustki do nieba. Co oznacza, że wypełnił Prawo i ustanowił nowe zasady.
 

Obrazek użytkownika Andrzej W.

27-02-2017 [19:05] - Andrzej W. | Link:

Trzeba rozgraniczyć podwójne znaczenie słowa "Żyd"..

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

24-02-2017 [21:25] - wielkopolskizdzichu | Link:

feminizm = grzech śmiertelny. Ciekawe czyli Posłanka Pawłowicz wrzeszcząca w Sejmie na równi z facetami jest w grzechu śmiertelnym? Kobieta żądająca za swą pracę takiej samej płacy jak mężczyzna pójdzie do piekła. Polki wstępujące do wojska by bronić Ojczyzny skazują się na wieczne potępienie. Kobieta opuszczająca wraz z dzieckiem swego męża by chronić zdrowie i życie przed macho ulega diabelskim podszeptom.
Nieźle to Pan Bloger wykombinował.  

Obrazek użytkownika Jabe

24-02-2017 [23:32] - Jabe | Link:

„Kobieta żądająca za swą pracę takiej samej płacy jak mężczyzna pójdzie do piekła”. – Nie, dopóki policji nie nasyła.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

25-02-2017 [06:07] - wielkopolskizdzichu | Link:

Ba. Pan Bloger swymi wizjami skazał na wieczny piekielny kociołek większą część redakcji TV Republika i Gazety Polskiej o Szefie TVP nie zapominając. Toż to ich prowadzenie, czystą Sodomą i Gomorą jest.

Obrazek użytkownika Domasuł

27-02-2017 [19:21] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Tu was boli, diably. Ma nie być TV Republika, obecnej TVP i ma nie być Gazety Polskiej. Jak będą tylko tefaueny i reszta waszych mendiow to będzie dobrze dopiero. Prawie monopol wam nie wystarcza. Maja być tylko i wyłącznie słuszne media, a reszta ma być spalona ziemia. Tylko Polska przez PO jest dla was do zaakceptowania.

Obrazek użytkownika Boruta

25-02-2017 [12:41] - Boruta | Link:

Współczesny "feminizm" drogi Panie, to nie ruch na rzecz równego traktowania kobiet (co jest rzeczą naturalną i nie podlegającą dyskusji) ale w swej skrajnej postaci to wręcz religia samouwielbienia płci  i tak samo jak samouwielbienie rasy (rasizm), klasy społecznej (komunizm) kosztem rodziny i społeczeństwa itp. kwalifikuje się razem z innymi jako grzech śmiertelny ...

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

25-02-2017 [13:00] - krzysztofjaw | Link:

Ależ Pan nic nie zrozumiał. Feminizm współczesny jest skierowany przeciw kobiecie o czym wielokrotnie pisałem. I w tym sensie jest grzechem.
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Boruta

25-02-2017 [13:06] - Boruta | Link:

... Panie Krzysztofie to nie było do Pana tylko do jednego "mądralińskiego" powyżej ...