"Pucz" - dziś w TVP1 o godz. 20.20!

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom film dokumentalny Ewy Świecińskiej pt. "Pucz" zostanie wyemitowany dziś - niedziela 15 stycznia 2017 roku - nie o godz. 14.55 a w porze dużej oglądalności, czyli o godz. 20:20.

Film opowiada o wydarzeniach w Polsce dziejących się za sprawą opozycji od połowy grudnia 2016 roku.

W opisie filmu napisano (za w.polityce.pl - 1): "Od momentu przejęcia władzy przez PiS, w demokratycznych wyborach parlamentarnych, opozycja (PO, Nowoczesna) dąży do obalenia legalnych władz i rozpisania przyśpieszonych wyborów. Z czasem środki używane do zwalczania państwa stają się coraz ostrzejsze. Kolejnym aktem tej walki była nieudana, zaplanowana od wielu miesięcy próba puczu w Sejmie RP, dokonana 16 grudnia".

Gorąco zachęcam do obejrzenia tego filmu i sam jestem ciekawy czy autorka wskaże na fakty, które ja zawarłem w swoim poście: "Grudniowa próba totalniaków dokonania siłowego zamachu stanu w Polsce"[2].

A może też dowiemy się jeszcze wielu innych ciekawych szczegółów owej antypolskiej i antydemokratycznej próby przejęcia władzy, dokonanej przez wewnętrzne i zewnętrzne formacje oraz ludzi nieprzychylnych (delikatnie mówiąc) Polsce i Polakom.

Pozdrawiam

[1] http://wpolityce.pl/polityka/3...
[2] http://krzysztofjaw.blogspot.c...

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...
http://krzysztofjaw.blogspot.com/
kjahog@gmail.com

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Domasuł

15-01-2017 [11:38] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Ja mam nadzieje, ze spiskowe teorie, które czytałem na blogach nie znajda się w tym programie, bo wtedy niewiele osob potraktuje go powaznie

Obrazek użytkownika hostoja

15-01-2017 [13:02] - hostoja | Link:

Nie wiem o jakie spiskowe teorie chodzi, ale myślę, ze zblokowanie rozpaczliwej szamotaniny oderwanych od koryta - ich prowokacji, zaprzaństwa, zakłamanej propagandy i bezczelnego chamstwa - da widzom wiele do myślenia.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

15-01-2017 [15:26] - krzysztofjaw | Link:

Domasuł
Jestem ekonomistą, ale historia jest moją pasją, także historia gospodarcza. I muszę Panu powiedzieć, że wszystkie fakty w historii były efektem spisku, czyli rozmowy w kuluarach... niezależnie czy w gronie wewnętrznym czy też zewnętrzno-wewnętrznym. Żadne wydarzenie w historii a już w historii XX i XXI nie zadziało sie przypadkiem. Wszystko było wcześniej ustalone. Można to nazywać spiskiem, ja to nazywam realnoscią historyczną.
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika JJC

15-01-2017 [17:02] - JJC | Link:

Brawo! Miło widzieć, że ktoś to powiedział, a nie jest to prawda popularna. Wszyscy tzw. poważni publicyści odżegnują się od tzw. spiskowych teorii, a tymczasem historia, przede wszystkim polityczna to jest spiskowa PRAKTYKA dziejów.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

15-01-2017 [18:18] - krzysztofjaw | Link:

Nie tylko historia polityczna, bo szczególnie w XIX, XX i w tym wieku historia gospodarcza też jest wielkim spiskiem a wydarzenia ekonomiczne są kreowane a nie sa procesem żywiołowym rynku, jak to chcą nam wmówić ekonomiści i politycy liberalni.
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika harakiri

15-01-2017 [17:34] - harakiri | Link:

Ja mam nadzieje, ze spiskowe teorie, które czytałem na blogach nie znajda się w tym programie, bo wtedy niewiele osob potraktuje go powaznie
########################
To chcesz, Szanowny Domasuł, twierdzić że spiski nie istnieją? Musiał byś wówczas powiedzieć że tacy jak Lech Wałęsa czy M. Kijowski, a nie chcę wymieniać wielu innych, kierowali się/kierują własnym rozumem i nikt za nimi nie stał/stoi. Od razu Ci mówię że niewielu podzieli takie twoje zdanie i jesteś w takim sądzie osamotniony.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

15-01-2017 [15:45] - zbieracz śmieci | Link:

Czyżby tylko peło i nowocześni a zsl i kukizowcy to niby niewiniątka,gdzie byli kukizowcy i zsl jak uchwalano budżet i obcięcie emerytur esbekom.Dwie osoby od kukiza się tylko wyłamały i to daje im świadectwo jacy naprawdę są i co im w d...e gra !

Obrazek użytkownika Jabe

15-01-2017 [16:52] - Jabe | Link:

„Czyżby tylko PiS? A Kukizowcy to niby niewiniątka? Gdzie byli Kukizowcy, gdy broniono polskiej demokracji, okupując salę plenarną i demonstrując z KOD-em?”

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

15-01-2017 [18:00] - zbieracz śmieci | Link:

Kanapki szykowali popaprańcom

Obrazek użytkownika Jabe

15-01-2017 [21:53] - Jabe | Link:

Słyszałem, że kanapki zamówił marszałek.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

15-01-2017 [18:04] - zbieracz śmieci | Link:

Opublikowano zdjęcia trzech zadymiarzy spod sejmu i jeden osobnik jako żywo ciebie przypomina.

Obrazek użytkownika Jabe

15-01-2017 [21:52] - Jabe | Link:

Ten, który umarł jako żywo?

Obrazek użytkownika xena2012

15-01-2017 [17:10] - xena2012 | Link:

Liczę że jeszcze dziś w tym składzie spotkamy się na dyskusji po emisji filmu.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

15-01-2017 [21:02] - krzysztofjaw | Link:

wszyscy

Obejrzałem film. Reżyserka zrobiła go specyficznie, bez żadnego komentarza. Liczyły sie obrazy i wypowiedzi innych w tym "puczystów". Jedno co mnie poraża to głupota odmóżdżonych zwolenników totalnej opozycji. Ta nienawiść, agresja, udawanie rannych oraz lemingowatość i podatność na manipulacje swoich zdradliwych przywódców. To jest po prostu amok, jakies zezwierzecenie i nieumiejętność całkowita logicznego myślenia. Oni nie myslą, ale jak lemingi i barany... idą na rzeź nie wiedząc po co... bo "nienawidzę PiS"... To jest przesłanie mojego pokolenia 40-60 latków, które zostało ogłupiałe przez michnikowszczyznę. Ci ludzie sa chorzy z nienawiści i szkoda mi ich. Lata propagandy antykaczystowskiej zrobiły swoje. Oni nic nie rozumieją, nic nie wiedzą... przy nich taki Petru to intelektualny guru. I to jest najwieksza bolączka dziesiejszej Polski, te 20% całkowicie bezmyslnych i odmóżdżonych (spośród ludzi aktywnych wyborczo). Nadzieja jest w młodych ludziach i w tych, którzy dotąd nie ufali nikomu i nie barli udziału w wyborach (50%). Oni zauważuyli, że po raz pierwszy od 27 lat rząd zaczął o nich dbać, rządzić dla nich. I wiem, że to sie przełozy na wynik wyborów.

Osobiście brakowało mi rozszerzenia wątku niemieckiego o nagły "polski" zamach terrorystyczny i cytaty z niemieckiej prasy. Trochę było, ale za mało.

Film na lemingach nie zrobi żadnego wrażenia. Pozostaną przy swoim zdaniu. Ich sie nie da zmienić.

Ogólnie ja ten film zrobiłbym trochę inaczej, ale dobrze, że taki zapis powstał. To jest jawne oskarżenie o próbę zamachu stanu, siłowego zamachu stanu i rozlewu polskiej krwi.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Domasuł

15-01-2017 [21:38] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

"Osobiście brakowało mi rozszerzenia wątku niemieckiego o nagły "polski" zamach terrorystyczny"

Cale szczęście, ze tego watku nie było.

"Ogólnie ja ten film zrobiłbym trochę inaczej"

Cale szczęście, ze tego filmu nie robil żaden bloger (nie chodzi tylko o Pana). To co się naczytałem na NB...

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika ExWroclawianin

15-01-2017 [21:33] - ExWroclawianin | Link:

Komentarz do autora:

100/100!

I teraz juz nadszedl czas aby ROZLICZYC tych zdrajcow i wrogow Polski. Nie moze byc tak aby grupa "totalnej" opozycji lamala prawo i zeby uchodzilo jej to BEZKARNIE. Albo mamy jednakowe prawo dla wszystkich obywateli albo nie. Poza tym oni powinni zaplacic Policji 2.5 mln zl za pilnowanie Sejmu....DOSC LAMANIA PRAWA przez zaprzancow bolszewickich i wrogow Polski.

Patriotyczna Polska musi wspomoc rzady PiS-u ktore w tej walce z bolszewicka cholota nie moga zostac same!!!!!

Czekam na prokuratorow ktorzy w koncu zareaguja i wystawia akty oskarzenia wichrzycielom i antypolskim zdrajcom! Inaczej niech PiS zrobi z wymiarem sprawiedliwosci w Polsce to co Orban zrobil na Wegrzech....a nastepnym krokiem powinno byc ZDELEGALIZOWANIE Partii Oszustow (PO) oraz Nowoczesnej (.N).....

Garstka wichrzycieli nie moze przeszkadzac w naprawianiu Polski.....obciazyc wrogow i zrobic n nimi porzadek....najbardziej totalna opozycja mnie rozsmiesza gdy odwoluje sie do swojego poparcia u Polakow? U jakich Polakow? Napewno chodzi o homo-sovieticus a nie Polakow, zaden prawdziwy Polak nie moze ich popierac.....

Obrazek użytkownika Domasuł

15-01-2017 [22:00] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Proszę Pana, jak PiS będzie miał takie poparcie jak Orban to wtedy będzie mogl sobie pozwolić na odważniejsze działanie. W obecnych okolicznościach to co PiS robi to mistrzostwo swiata.

Obrazek użytkownika Mind Service

16-01-2017 [05:07] - Mind Service | Link:

@Domasul - Co Ty nie powiesz. W jakich niby okolicznościach? Przecież gołym okiem widać, że "totalna opozycja" jest silna słabością PiS-u. Tylko Kaczor to wszystko żelazną ręką trzyma, zaś prokurator zero zupełnie się pogubił i zamknął w szafie niczym ryży onegdaj; albo Błaszczak, któremu głos się trzęsie ze strachu jak mówi i widać wyraźnie, że fotel ministra go parzy. 
A jakie to okoliczności specjalne są potrzebne do zmiany konstytucji? Mityczna większość 2/3 w sejmie? - też wierzysz w takie bajki?

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

16-01-2017 [07:27] - Imć Waszeć | Link:

2/3 w sejmie jest potrzebne do przegłosowania zmian i uchwalenia. Do stworzenia nowej konstytucji trzeba powołać konstytuantę, która będzie nad nią pracować niezależnie. Oczywiście trzeba koniecznie na początek zmienić definicję konstytuanty, czyli u nas Zgromadzenia Narodowego, bo w obecnej zaszyty jest taki mały TK. Bezpiecznik ubecji na wypadek próby dokonania zmian:

"Zgromadzenie Narodowe – organ konstytucyjny składający się z posłów i senatorów obradujących wspólnie."

Jeśli tej formuły nie rozszerzymy, to znów będziemy oglądać tylko popisy Nitrasa, Petru, Pomaski albo Schetyny. Trzeba ich rozwodnić w stosunku co najmniej 1:3.

Obrazek użytkownika Jabe

16-01-2017 [14:29] - Jabe | Link:

Zmiana trybu zmiany konstytucji wymaga zmiany konstytucji.

A ten ubecki bezpiecznik polega na tym, że parlament przegłosowuje zmiany. Tak?

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

16-01-2017 [17:31] - Imć Waszeć | Link:

1. Projekt ustawy o zmianie Konstytucji może przedłożyć co najmniej 1/5 ustawowej liczby posłów, Senat lub Prezydent Rzeczypospolitej.

2. Zmiana Konstytucji następuje w drodze ustawy uchwalonej w jednakowym brzmieniu przez Sejm i następnie w terminie nie dłuższym niż 60 dni przez Senat.

3. Pierwsze czytanie projektu ustawy o zmianie Konstytucji może odbyć się nie wcześniej niż trzydziestego dnia od dnia przedłożenia Sejmowi projektu ustawy.

4. Ustawę o zmianie Konstytucji uchwala Sejm większością co najmniej 2/3 głosów w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby posłów oraz Senat bezwzględną większością głosów w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby senatorów.

5. Uchwalenie przez Sejm ustawy zmieniającej przepisy rozdziałów I, II lub XII Konstytucji może odbyć się nie wcześniej niż sześćdziesiątego dnia po pierwszym czytaniu projektu tej ustawy.

6. Jeżeli ustawa o zmianie Konstytucji dotyczy przepisów rozdziału I, II lub XII, podmioty określone w ust. 1 mogą zażądać, w terminie 45 dni od dnia uchwalenia ustawy przez Senat, przeprowadzenia referendum zatwierdzającego. Z wnioskiem w tej sprawie podmioty te zwracają się do Marszałka Sejmu, który zarządza niezwłocznie przeprowadzenie referendum w ciągu 60 dni od dnia złożenia wniosku. Zmiana Konstytucji zostaje przyjęta, jeżeli za tą zmianą opowiedziała się większość głosujących.

Po zakończeniu postępowania określonego w ust. 4 i 6 Marszałek Sejmu przedstawia Prezydentowi Rzeczypospolitej uchwaloną ustawę do podpisu. Prezydent Rzeczypospolitej podpisuje ustawę w ciągu 21 dni od dnia przedstawienia i zarządza jej ogłoszenie w Dzienniku Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej.

To tyle w kwestii punktowego grzebania w konstytucji kwaśniewsko-cimoszewiczowej. Nam potrzebna jest kompletnie nowa konstytucja. Tym zajmuje się konstytuanta. Problem w tym, że obecnie w konstytuancie mogłyby znaleźć się te wszystkie kreatury od puczu w liczbie wystarczającej do sparaliżowania prac.

Obrazek użytkownika Jabe

16-01-2017 [18:59] - Jabe | Link:

Teraz to Pan wzywa do puczu.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

16-01-2017 [19:19] - Imć Waszeć | Link:

Niekoniecznie. Uważa Pan, że tylko komuchom z KPP, żydom z ZSRR i stalinowcom wolno od nowa pisać konstytucje?

Obrazek użytkownika Jabe

17-01-2017 [13:29] - Jabe | Link:

Proszę jaśniej.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

17-01-2017 [17:23] - Imć Waszeć | Link:

1. Przygotowanie 1947: Liczba odniesień do przedwojennej konstytucji = 0: https://pl.wikipedia.org/wiki/...
2. 1952: Wpisano dozgonną miłość do ZSRR: https://pl.wikipedia.org/wiki/...
3. Przygotowanie 1992: Wywalono socjalizm z konstytucji: https://pl.wikipedia.org/wiki/...
4. 1997: PO podważyła większość przepisów dotyczących narodu, pomocniczości, sprawiedliwości i pluralizmu: https://pl.wikipedia.org/wiki/...

5. 2017+ Przygotowanie: To plan na teraz....

Obrazek użytkownika Domasuł

16-01-2017 [17:14] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Widzisz, Mirku, no o to chodzi, ze PiS na szczęście nie sluchal podszeptow Twoich i innych blogerow. Gdyby tak było to byłaby totalna klapa :)

Obrazek użytkownika xena2012

15-01-2017 [21:44] - xena2012 | Link:

Moja refleksja po filmie? Jak niewiele trzeba by w ludziach zbudzić najgorsze,krwiozercze instynkty .Wyjąca i podżegana przez opozycję,Kalisza,Kijowskiego tłuszcza pod sejmem z pewnoscią dokonała by napaści na posłów PiS-u gdyby nie policja.Przecież Niesiołoski wręcz wskazywał ,,manifestantom''posłankę Pawłowicz.Film z pewnością był za krótki: nie pokazał ,że nakłaniana do zamieszek hołota nawet nie wiedziała jaki jest cel manifestacji,ani w obronie czego manifestują.Nie pokazano też groteskowości tych co urządzali dyżury okupacyjne w piżamkach,ani pustej sali kiedy dyżury się zmudziły.

Obrazek użytkownika StachMaWielkieOczy

15-01-2017 [22:16] - StachMaWielkieOczy | Link:

Czy mi sie tylko tak wydaje ???
... czy juz w chwilke po wykluczeniu pacynki spieszacy (spontanicznie) pod mównice co niektórzy niedorobieni puczyści
trzymali w reku przygotowane plansze " Przywróć Posła!" no szklana kule mieli ... albo od wróżki sms dostali

Film byl co prawda bez komentarza...
Jednak PiS powinien pomyśleć nad tym aby doszło do paru ciekawych dyskusji wykładających nieswiadomym o co tak naprawdę chodziło.
Że przykładowo niedopuszczenie do uchwalenia Budżetu to nie taki sobie tam zgrzyt w Sejmie tylko
walka opozycji o odebranie finansów na 500+ i na mieszkania dla młodych ...
O tym trzeba wyborców na okrągło informować ... ze każdy inny rzad to koniec 500+

Ponadto ... każde ...nawet udawane ale medialne rozruchy groziły wstrzymaniem relokacji wojsk USA.
Teraz kiedy Amerykanie stacjonuja w byłym "Ostpreussen" i okolicach Breslau co niektórym sąsiadom zapał do rozróby przeszedł.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

15-01-2017 [22:52] - krzysztofjaw | Link:

I jeszcze po lekturze dotychczasowych komentarzy...

Jedno jest pewne: kary finansowe i ewentualnie sądy oraz więzienie/kary (mogą być w zawiasach) dla puczystów. Prawo musi obowiązywać wszystkich po równo. Dodatkowo obciążyć finansowo same partie bioroące udział w zamachu.

Druga sprawa to działania wywiadowcze i kontrwywiadowcze. Cały pucz był przygotowany i nie wierzę, żeby to przygotawały kukiełki w rodzaju kijowskiego, Schetyny czy Petru. Operacja była zaplanowana przez wiekszych i byc może tez zagranicznych braci lewackich, nienawistników Polski i Polaków. Udział w hucpie Tuska musi skutkować operacja kontrwywiadowczą, która musi odpowiedzieć, czy Tusk faktycznie był (jest) agentem BND i czyje interesy reprezentuje. I nie może być dla niego poparcia na nastepną kadencję a jak bez immunitetu przekroczy granicę Polski to sąd i więzienie (tak sądzę).

Trzeci aspekt całej sprawy to zbadanie okoliczności powstania i zbadanie fianansowania .N i KOD.

I na koniec... PiS ich rozgrywa jak dzieci, ale musimy uważać, też na totalnych zdrajców w Brukseli (polskich).

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Mind Service

16-01-2017 [04:58] - Mind Service | Link:

@KrzysztofJaw - Ty jak zwykle rosji w tym wszystkim nie widzisz, za to z uporem maniaka przekierowujesz na Niemcy i Brukselę. I nie zastanawia Cię to, dlaczego ciągle tak dużo agentów rosji w Polsce (setki razy więcej niż niemieckich) bezkarnie działa lub choćby budynek w centrum Warszawy który użytkuje rosja i za niego nic nie płaci jest nie do ruszenia? 
To tak jakby twierdzić, że rosja wcale nie napadła na Ukrainę, nie zabrała jej Krymu, zaś w Donbasie nie ma rosyjskich żołnierzy i czołgów, tylko są jakieś zielone ludziki, które zaopatrzyły się w mundury w sklepie myśliwskim tuż za rogiem; albo, że rosja nie napadła na Syrię i nie dokonuje tam zbrodni wojennych i ludobójstwa bo Russia Today tego nie potwierdza. 
Przejrzyj na oczy wreszcie!

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

16-01-2017 [10:40] - krzysztofjaw | Link:

Mind Service
A ja ponownie odpowiadam. Wielokrotnie pisałem o zagrożeniu moskiewskim. Komorowski był ich (m.in. WSI) i Putinowi zależy na destabilizacji Polski. To chyba jasne, ale wojska USA juz są w Polsce i Putin został postawiony przed faktem dokonanym przed kadencją Trumpa. Problemem jest współpraca rosyjsko-niemiecka przeciw Polsce. A Niemcy to UE. O Rosji pisze sie wiele i nieraz byc może za dużo, bo tak jak i Rosja (Moskwa) jest niebezpieczna dla Polski, to tak samo zniemczona UE w obecnym kształcie też. A ideologia lewacko-demoliberalna płynie z zachodu a nie wschodu i w niej widzę obecnie większe zagrożenie: syjonistyczne NWO, gender, aborcja, eutanazja, GMO, szczepionki, walka z chrześcijaństwem, islamizacja, liberalna totalna tolerancja, LGBTQ, Monsanto, władza koroporacji finansowo-przemysłowych (m.in. G. Soros). To na dzis sa nasi najwięksi wrogowie. takie jest moje zdanie.
Pozdrawiam