Parlamentarna ustawka. Szopka w Sejmie.

      Czytam w notce: Posłowie opozycji spędzili wigilię na Wiejskiej: "Posłowie przebywają w parlamencie na zmianę, dzieląc się między sobą sześciogodzinnymi dyżurami.".

      Co to może znaczyć? Moim zdaniem znaczy to tyle, że jest dyżurny, który siedzi w Sejmie 6 godzin, a potem wychodzi do domu, a na jego miejsce wchodzi inny, który go zastępuje. A zatem co 6 godzin jacyś posłowie z Sejmu wychodzą, a jacyś inni wchodzą.

      No ale oni robią tę rozróbę dlatego, że się boją, że jak wyjdą, to nie będą mogli wejść! To jest główny cel całej tej akcji!

      Jak już tam są, to by ich wyrzucić trzeba użyć przemocy. Aktywna musi być strona usuwająca, a nie tkwiąca. Więc tam tkwią licząc na to, że rozwiązanie przemocowe nie będzie użyte. Ale wyjść mogą w każdym momencie - nikt ich przemocą w środku nie trzyma.

      Problem w tym, że posłowie nie mogą wejść do Sejmu, gdy tam nie ma obrad, jest noc, Wigilia, święta, niedziela. By wejść musieliby użyć przemocy wobec strażnika, który by ich nie chciał wpuścić. To ten, kto wchodzi, jest wtedy stroną aktywną, to on stosuje przemoc. Ten, kto go nie wpuszcza, po prostu nie otwiera mu drzwi, staje przed nim i go nie przepuszcza - stosuje bierny opór.

      Straż marszałkowska musi z Sejmu posłów wypuszczać, ale może ich nie wpuszczać - bo takie polecenie być może dostała od marszałka. Ale poseł może wydać polecenie strażnikowi i ten musi się posłuchać. Więc poseł przejdzie w tę i we w tę. Albo strażnik może nie posłuchać, może mieć większą władzę niż poseł. Może wypuścić, ale nie wpuścić. O tym decyduje prawo – a konkretnie regulamin Sejmu.

      No ale jeśli są dyżury, i posłowie wchodzą w tę i we w tę, to jednak prawo jest takie, że poseł może zawsze wejść na teren Sejmu i może nakazać strażnikowi by go wpuścił. W takim stanie ta ich okupacja nie ma sensu.

      Jeśli okupacja ma sens, to znaczy, że prawo pozwala strażnikowi nie wpuścić posła do Sejmu. No to jak oni tam wchodzą na te dyżury?

      Moim zdaniem ta sytuacja jest absurdalna i jedynym wytłumaczeniem tego jest to, że i ci protestujący, i ci niby mogący zabronić wejścia, są w zmowie. To jest ustawka. Ustawka, w której bierze udział i władza, i opozycja, i PiS, i PO, i Nowoczesna. Oni odstawiają szopkę dla ciemnego ludu, a wy się na to nabieracie. Rządzi POPiS i robi z wami co chce.

      To nie oni są idiotami tworząc tę absurdalną sytuację - to wy nimi jesteście emocjonując się tą ustawką i widząc w tej głupiej sytuacji jakąś walkę polityczną. Nie ma walki - to jest wszystko ustawione zgodnie z zasadą: „dziel i rządź”. Podzielili was na pisowców i peowców i dzięki temu łatwiej jest im hodować was jak bydło. 

Grzegorz GPS Świderski

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jacek Derewienko

27-12-2016 [15:44] - Jacek Derewienko | Link:

Nie wychodzą z budynku Sejmu, ale z sali obrad idą do hotelu poselskiego z którym budynek Sejmu tworzy jedną całość. Idąc spać nie wychodząc na zewnątrz. Odpowiedź prosta i banalna, ale prawdziwa i lepsza od oskarżeń o zmowę czy spisek.
Poza tym Sejm to zgromadzenie posłów, a na Wiejskiej mieści się budynek Sejmu.

Obrazek użytkownika mada

27-12-2016 [16:36] - mada | Link:

ze mną też się dogadali

Obrazek użytkownika gps65

27-12-2016 [22:41] - gps65 | Link:

Czyli wystarczyło by, że okupują Sejm śpiąc w swoich łóżkach. No to po co okupują salę obrad? Jeśli w każdej chwili mogą wejść z hotelu poselskiego na salę obrad i mają do tego pełne prawo, to po co okupować? A jeśli nie mają prawa wejść, to dlaczego straż marszałkowska ich wpuszcza, jeśli może nie wpuścić pokojowo, bez przemocy, stosując bierny opór zamykając po prostu drzwi? Albo mają klucz, albo nie. Jeśli mają, to zawsze wejdą, jeśli nie mają, to nie wejdą jeśli się z posiadaczem klucza nie porozumieją. Więc muszą wchodzić za zgodą straży marszałkowskiej, a ta godzi się na to na rozkaz marszałka, który jest z PiS. A zatem muszą mieć z PiS porozumienie.

Obrazek użytkownika Mind Service

27-12-2016 [23:12] - Mind Service | Link:

Ale Ty masz ciężkie myślenie... Mają "ciche" przyzwolenie obecnej władzy na ten głupi "protest", bo PiS na tym bardziej korzysta. Pisałem już o tym.

Obrazek użytkownika gps65

28-12-2016 [02:06] - gps65 | Link:

No właśnie! Przecież o tym piszę! Mają porozumienie. Oczywiście, że ciche, bo je trzymają w tajemnicy.

Obrazek użytkownika smieciu

27-12-2016 [16:14] - smieciu | Link:

A pomijając regulaminy to wybrali sobie naprawdę fatalny czas. Ludzie spędzają święta. Potem będzie Sylwester. Nikogo nie interesuje opozycyjna szopka. Mam wrażenie że oni za karę tam siedzą. Ze świąt nici, nawet na narty wyskoczyć nie można. No chyba że jednak wyskakują.
A tu jeszcze trzeba siedzieć.
Po Sylwestrze ludzie skacowani, znów będą to mieć gdzieś. A potem długi weekend. Znów nikogo posły w Sejmie nie będą interesować. Trochę więc muszą jeszcze posiedzieć zanim ktoś to zauważy :)
No chyba że sprawa jest pilna. Zobaczymy.

Obrazek użytkownika Tarantoga

27-12-2016 [16:15] - Tarantoga (niezweryfikowany) | Link:

Uwielbiam teorie spiskowe,ale ta jest nie tylko głupia...ale jeszcze unosi się nad nią zapach C2H5OH.

Dawniej nick GPS zwiastował dobry tekst...i się zepsuło.

Obrazek użytkownika Oona

27-12-2016 [18:17] - Oona | Link:

Taranoga. Ten GPS wałęsa się po różnych blogach i krzewi swoje "teorie". To troll pospolity.

Pozdrawiam :-)

Obrazek użytkownika xena2012

27-12-2016 [17:23] - xena2012 | Link:

a może by im tam wpuscic myszy czy szczurka.Już sobie wyobrażam jak zwiewają piszcząc.

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

27-12-2016 [17:40] - Zygmunt Korus | Link:

Coś w tym jest. Polecam moją "ustawkę": http://naszeblogi.pl/64870-sej...
Ukłony i Do Siego Roku!

Obrazek użytkownika Mind Service

27-12-2016 [18:28] - Mind Service | Link:

"Polecam (...)"

- Ty jesteś bajkopisarz, cierpiący ponadto na manię wielkości, to i komentować u Ciebie nie bardzo jest sens...

Obrazek użytkownika Mind Service

27-12-2016 [17:44] - Mind Service | Link:

To, że są w zmowie to rzecz oczywista. I jak narazie więcej korzyści wizerunkowych przynosi to PiS-owi, strona protestująca kompromituje się i ośmiesza na własne życzenie. Ale skoro to lubią? A taki protest bardzo łatwo zakończyć, wystarczyło by tylko wypuścić kto by zechciał, ale już nikogo nie wpuścić na nieczynną salę obrad. To tylko jedn z miękkich sposobów na oszołomów. Ciekaw jestem co zrobi strona rządząca, gdy "osłowie" ponownie przystąpią do okupacji mównicy i fotela marszałka? A że tak się stanie, to jest pewne.

Obrazek użytkownika Domasuł

27-12-2016 [17:48] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Najlepiej to sobie cos wbic do glowy. Np ze wladza zawsze i wszędzie hoduje wszystkich jak bydlo. I wtedy na wszystko zawsze będzie to samo wytłumaczenie. Genialne!

Obrazek użytkownika angela

27-12-2016 [18:01] - angela | Link:

Trzeba im wpuścić kreta, a potem ewakuować sejm razem z szopka.

Obrazek użytkownika Mind Service

27-12-2016 [18:42] - Mind Service | Link:

A ja myślę że tuż przed posiedzeniem 11-go stycznia trzeba na sali posiedzeń przeprowadzić deratyzację. Kiedyś widziałem w TV jak to się odbywa, otóż wchodzi ekipa w specjalnych kombinezonach i aparatach z trucizną na plecach do rozpylania i polewa opryskiem szczury oraz miejsca, gdzie się gromadzą. Po wielu godzinach trzeba wszystko uprzątnąć, odkazić i wyczyścić. Już chyba wiecie co się stanie z tymi szkodnikami, które na sali posiedzeń plenarnych się zagnieździły?

Obrazek użytkownika angela

27-12-2016 [19:25] - angela | Link:

Piekny obrazek.
Do 11 niech posiedzą,a sami miedzy sobą, sie pozagryzaja.

Obrazek użytkownika Lektor

27-12-2016 [19:00] - Lektor | Link:

Szopka w sejmie: Nie ma rodziny świętej, ale są bydlęta.

Jeśli ktoś twierdzi, że to co się działo w sejmie przed świętami to była zmowa między PO i PIS to jest „gupi”. Tu od razu widać brak analitycznego myślenia.
Natomiast Zygmunt Korus ma rację w swoich ocenach. Mianowicie połączenie trzech ustaw budżetowej, medialnej i dezubekizacyjnej mogło mieć jakiś cel dla PIS. Być może posłowie PIS tak bali się blokady ustawy budżetowej, że wymyśleli taki a nie inny scenariusz. Być może uważali, że głupia opozycja „zajmie się” ustawami medialną i dezubekizacyjną, a PIS w tym czasie przegłosuje ustawę budżetową, bo ta właśnie była najważniejsza dla PIS-u. To jest najbardziej prawdopodobny scenariusz. Ponieważ plan się nie udał, bo PO i Now. zablokowały mównicę sejmową, posłowie PIS-u przegłosowali budżet oraz ustawę dezubekizacyjną w sali kolumnowej, rezygnując z medialnej. Tak czy owak, był to prawdziwy majstersztyk w wykonaniu Kuchcińskiego i posłów PIS-u.

Obrazek użytkownika Ewa G

27-12-2016 [22:07] - Ewa G | Link:

Z autorem tekstu też się dogadali.

Obrazek użytkownika Ptr

27-12-2016 [23:59] - Ptr | Link:

Po prostu PiS ich olał. Oni myślą , że pilnują mównicy, ale sami nie wiedzą po co tam sterczeć przez 2 tygodnie. Pewnie zamierzają walczyć wręcz o fotel marszałka i mównicę.

Obrazek użytkownika monikaowczarek

28-12-2016 [13:41] - monikaowczarek | Link:

Okupacja sejmu w czasie Świąt Bożego Narodzenia to moim zdaniem świętokradztwo i grzech. Przykro to mówić, ale nie mam szacunku do tych osób.