Odpowiedź na główne zarzuty wobec prezydenta Dudy i PiS

Wpis jest długi, bo łatwiej rozpowszechniać jeden tekst niż wiele, ale zamieszczam spis tematów i numeruję akapity (oczywiście tylko zaczynające nowy temat), zatem łatwo będzie znaleźć interesujący fragment jeśli Pan/Pani uznaje za słuszne kilka zarzutów i chce znać odpowiedź na nie. Zapewne część faktów i argumentów Pan/Pani zna, ale jestem pewny, że nie wszystkie.

Jeśli uznaje Pan/Pani te argumenty za trafne w całości lub częściowo to proszę o zamieszczenie tego tekstu w całości lub fragmencie na różnych forach internetowych czy wysłanie lub wydrukowanie znajomym - warto bronić tego co dobre, bo gdy będziemy bierni wielu może uwierzyć w kłamstwa i manipulacje i wybrać w kolejnych wyborach gorszych polityków na czym prawie wszyscy stracimy.

Spis tematów (kolejność nie jest pod względem ich ważności, zresztą dość trudno takową ustalić):

1 Spełnione, spełniane i rzekomo złamane obietnice wyborcze oraz ważne działania.
2 Zarzut, że Prawo i Sprawiedliwość dzieli Polaków.
3 Obsadzanie stanowisk zaufanymi ludźmi.
4 Krytyka poziomu deficytu budżetowego.
5 Zarzut, że za rządów Prawa i Sprawiedliwości znacznie traci giełda.
6 Krytyka kontaktów Prawa i Sprawiedliwości z ojcem Tadeuszem Rydzykiem.
7 Krytyka śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego - że nie miał prawie żadnych zasług lub te zasługi są zbyt małe, aby zostać pochowanym na Wawelu.
8 Krytyka niesamodzielności prezydenta Andrzeja Dudy oraz, że krytykował za to samo poprzednika.
9 Krytyka prezydenta Andrzeja Dudy za ułaskawienie Mariusza Kamińskiego i innych funkcjonariuszy CBA.
10 Rzekome złamanie prawa przez prezydenta Andrzeja Dudę w sprawie Trybunału Konstytucyjnego.
11 Rzekome złamanie prawa poprzez brak publikacji „wyroków” Trybunału Konstytucyjnego.
12 Krytyka Prawa i Sprawiedliwości za proponowanie reformy sądownictwa.
13 Potępianie Prawa i Sprawiedliwości za krytykę byłego prezydenta Lecha Wałęsy.
14 Zarzuty, że Zbigniew Ziobro i szerzej PiS są odpowiedzialni za śmierć Barbary Blidy oraz, że Zbigniew Ziobro powiedział nieprawdę mówiąc pod wpływem lektury akt śledztwa dotyczącego doktora G. „"Już nikt nigdy przez tego pana życia pozbawiony nie będzie".
15 Krytyka posła Stanisława Piotrowicza.
16 Sprawa jednego z zarzutów wobec ministra Obrony Narodowej Antoniego Macierewicza.
17 Sprawa aborcji (czy w oparciu o stanowisko lekarzy mordowania dzieci nienarodzonych).
18 Obietnica trzech milionów mieszkań w ciągu 2 kadencji.

1 Dowodem na dobre intencje Prawa i Sprawiedliwości i prezydenta Andrzeja Dudy jest to, że realizują obietnice wyborcze - inne partie i prezydenci RP tego nie robili (na przykład PO i Komorowski obiecywali zmniejszenie podatków, biurokracji i nie podnoszenie wieku emerytalnego, a zwiększyli i podatki i biurokrację i wiek emerytalny, Wałęsa obiecywał 100 milionów starych złotych dla każdego). Warto to docenić, bo te obietnice są dobre, więc ich realizacja gwarantuje pomyślność naszego kraju. Wśród zrealizowanych i realizowanych obietnic są: program rodzina 500+ (jest konieczny, bo mamy katastrofę demograficzną - bez niego zabraknie w przyszłości pieniędzy na ZUS i spadnie znaczenie naszego kraju. A według GUS nie dojadało ok. pół miliona dzieci - 500+ to wybawienie dla nich. Rodzice nie muszą brać już drogich chwilówek czy kupować na zeszyt. Gdyby przyznano środki na każde pierwsze dziecko byłaby to znacznie mniejsza kwota, zatem impuls do starania się o kolejne dziecko byłby znacznie słabszy), zniesienie przymusu szkolnego dla 6 latków, zakaz zabierania dzieci z powodu biedy, likwidacja Ministerstwa Skarbu, wyższe kary dla gwałcicieli, koniec z samowolą komorników, koniec z lichwą, nie przyjmowanie często groźnych imigrantów, ustawy uszczelniające system podatkowy (dotąd traciliśmy kilkadziesiąt miliardów złotych rocznie na wyłudzaniu podatku VAT, według NIK w 2015 roku było to około 80 miliardów złotych czyli ponad 4 razy więcej niż pójdzie w tym roku na program rodzina 500+. https://www.nik.gov.pl/aktualn... Również kilkadziesiąt miliardów złotych rocznie tracimy na unikaniu podatków przez zagraniczne koncerny, które długie lata nie wykazują zysków, tak jakby działały charytatywnie. Budżet rocznie traci z tego powodu nawet 46 mld złotych http://www.newsweek.pl/biznes/... ).

Jest też ustawa zwiększająca śmieszne teraz kary za wyłudzanie milionów i miliardów z VAT. Jest minimalna stawka godzinowa - 12 złotych. Jest dostęp do administracji przez internet poprzez internetowe konto bankowe, dzięki czemu my miliony podatników oszczędzimy czas i pieniądze (na kosztach dojazdu, a część na zarobkach, które straciliby w czasie dojazdów i pobytu w urzędach). Przesądzony jest wzrost minimalnych emerytur do 1000 złotych miesięcznie, a więc nawet ponad 100 złotych miesięcznie. Zaczęła pracę komisja śledcza do wyjaśnienia afery Amber Gold. Ma być połączenie podatku PIT ze składkami na ZUS i NFZ co uprości system i da spore oszczędności, obniżony wiek emerytalny i wyższa kwota wolna od podatku, jest obniżenie zarobków zarządów spółek Skarbu Państwa, będzie reforma służby zdrowia (między innymi nie będzie trzeba być ubezpieczonym - to było złamanie Konstytucji), likwidacja gimnazjów do których młodzież trafia w najbardziej buntowniczym okresie życia, Obrona Terytorialna (znacząco tańsza od regularnej armii, a skuteczna), będzie ok. 100 ułatwień dla biznesu czyli zmian przepisów krępujących przedsiębiorczość - mniej biurokracji! Koniec z ograniczeniem służby wojskowej do 12 lat przez co osłabiałaby się nasza i tak zbyt mała armia. Na szczycie NATO udało się uzyskać stacjonowanie wojsk NATO (konkretnie USA) w naszym kraju. Jest ożywienie Grupy Wyszehradzkiej, co zapewnia nam większą siłę przebicia w UE. Sąd nie będzie mógł wyłączyć jawności procesu bez zgody prokuratora - oznacza to mniej krzywdzących wyroków sądowych, a jeśli dobro pokrzywdzonego wymagałaby utajnienia procesu prokurator zgodzi się na to. Polskim małym i średnim firmom PiS obniży z dniem 1 stycznia 2017 roku podatek CIT z 19% do 15%. Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę: http://wgospodarce.pl/informac... . Rząd Prawa i Sprawiedliwości przywraca posterunki policji zlikwidowane przez koalicję PO – PSL http://www.naszdziennik.pl/pol... . Budowana jest infrastruktura - drogi, linie kolejowe, obiekty sportowe. Program „Klub” to wsparcie dla małych i średnich klubów sportowych - wsparcie otrzymało ponad 2100 klubów, łączna wysokość wsparcia to prawie 24 miliony złotych. https://www.youtube.com/watch?... . Zaczęły się prace nad programem „Mieszkanie +”, dzięki któremu mają powstać tanie mieszkania na wynajem. Jak widać jest tego sporo.

Jedyna obietnica z łatwych do szybkiego spełnienia o której złamanie oskarżają prezydenta RP to brak ustawy o przewalutowaniu kredytów walutowych, ale Kancelaria Prezydenta wyraźnie mówi, że została ona tylko odłożona o rok z powodu Brexitu i trudnej sytuacji na rynku kredytów we Włoszech. Jej wprowadzenie teraz mogłoby spowodować problemy gospodarcze naszego kraju. Zatem krytyka jest nieuzasadniona, jeśli by prezydent nie spełnił tej obietnicy za rok to będzie to jeszcze przed wyborami, więc będzie czas, aby Andrzeja Dudę z tego i oczywiście innych działań rozliczyć. Z kolei Prawu i Sprawiedliwości zarzuca się, że złamało obietnicę, że to Jarosław Gowin będzie ministrem obrony - tymczasem Beata Szydło powiedziała: „Najbardziej prawdopodobnym kandydatem na szefa MON w moim rządzie jest Jarosław Gowin”. Zatem niezależnie czy Jarosław Gowin sam wybrał ministerstwo nauki (bo przecież przed wyborami nie ustalano pełnego składu rządu) czy - jak twierdzą przeciwnicy - była to zagrywka, to Prawo i Sprawiedliwość nie złamało obietnicy wyborczej, bo nie było to zapewnienie na 100%. http://niezalezna.pl/71695-jar... . Pojawia się jeszcze zarzut, że PiS złamało obietnicę nie odrzucania projektów obywatelskich w pierwszym czytaniu - tymczasem kierownictwo Prawa i Sprawiedliwości głosowało za skierowaniem projektu dopuszczającego aborcję do drugiego czytania, a nie mogło zmusić posłów do głosowania „za” w tej sprawie dotyczącej sumienia (choć nie chodziło o przyjęcie ustawy, to wielu posłów odbierało to jako formę aprobaty projektu). Nie znam przypadku, aby któryś z posłów obiecywał, że nie odrzuci projektu obywatelskiego w pierwszym czytaniu i to zrobił, a nawet jeśli jakiś poseł lub jacyś posłowie osobiście to obiecywał (obiecywali), to trudno obciążać jego (ich) postępowaniem całe ugrupowanie.

2 Pojawia się zarzut, że Prawo i Sprawiedliwość dzieli Polaków. Tymczasem słynne słowa o "najgorszym sorcie" dotyczyły tylko niesłusznie donoszących na Polskę zagranicę, a nie całej opozycji - to była obrzydliwa manipulacja mediów (np. TVN). Jarosław Kaczyński powiedział: „to jest też ten nawyk donoszenia na Polskę zagranicę, w Polsce jest taka fatalna tradycja zdrady narodowej i to jest właśnie nawiązywanie do tego to jest jakby w genach niektórych ludzi no tego najgorszego sortu Polaków, no i ten najgorszy sort właśnie w tej chwili jest niesłychanie aktywny, bo czuje się zagrożony, bo proszę zwrócić uwagę, że wojna, komunizm, pewnie transformacja przeprowadzona tak jak ją przeprowadzono właśnie ten typ ludzi promowała”. Tutaj ta wypowiedź: https://www.youtube.com/watch?... Uprzedzając zarzuty - politycy Prawa i Sprawiedliwości też donosili o nieprawidłowościach, ale słusznie. Na przykład w wyborach samorządowych było prawie 20% głosów nieważnych (ponad dwa i pół miliona głosów w wyborach do Sejmików Wojewódzkich), a PSL uzyskał aż 23,88% głosów (choć w sondażach zarówno przed jak i po wyborach uzyskiwał znacznie mniejsze poparcie, a spot w telewizji nieprecyzyjnie nakazywał stawianie krzyżyka na każdej karcie, co wielu wyborców zapewne odebrało jako możliwość głosowania na każdej stronie książeczki, zaś członkowie komisji wyborczych często widząc głos na pierwszej stronie na PSL w pośpiechu nie sprawdzali dalszych stron książeczki), odmówiono ponownego przeliczenia głosów, a prezydent Bronisław Komorowski obraził wątpiących w uczciwość tych wyborów mówiąc, że są w odmętach szaleństwa. Słusznie również kwestionowano działania rządzących po katastrofie smoleńskiej - na przykład oficjalną zgodę rządu Donalda Tuska na pozostawienie wraku i czarnych skrzynek samolotu w Rosji do czasu zakończenia procesu co jak wiemy może trwać w nieskończoność (oczywiście bez takiej zgody Rosjanie też może by nie oddali tych dowodów, ale jej wyrażenie było działaniem na szkodę Polski).

Jarosław Kaczyński był również pytany przez TVN czy przeprosi za słowa o „najgorszym sorcie” - spytał redaktora czy jego zdaniem Gestapo i AK-owcy to ten sam sort ludzi? Chodziło ewidentnie o odwołanie historyczne, że ludzie donoszący niesłusznie zawsze byli gorsi - nie chodziło o to, że obecnie donoszący są jak donosiciele Gestapo, ani tym bardziej, że wszyscy ludzie z opozycji są jak donosiciele Gestapo, co mówiła część mediów.
http://wpolityce.pl/polityka/2...

Ostatnio Fakty TVN skrytykowały Jarosława Kaczyńskiego za kolejną wypowiedź - otóż poseł Platformy Obywatelskiej Andrzej Halicki powiedział, że jeśli staną na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie pomniki ofiar katastrofy smoleńskiej i prezydenta Lecha Kaczyńskiego to po pewnym czasie zostaną one usunięte http://www.rp.pl/Kraj/16061982... . Tymczasem w katastrofie zginęli też posłowie PO, a Sejm RP również głosami PO uznał katastrofę smoleńską za największą tragedię Polski po II wojnie światowej. Prezes Prawa i Sprawiedliwości stwierdził, że w ten sposób - usuwając polskie pomniki - zachowywali się dotąd najeźdźcy. I to jest fakt, trudno w Polsce znaleźć kogoś, kto by uznał, że części naszej elity, która zginęła w Smoleńsku nie należy godnie upamiętnić, albo że należy ich pomnik usunąć.

Krytykowano również słowa Joachima Brudzińskiego o popierających KOD „komuniści i złodzieje”. Tymczasem faktem jest, że KOD popiera Aleksander Kwaśniewski czy prezenter „Dziennika Telewizyjnego” z okresu PRL Marek Tumanowicz - tu o tym: http://www.wsieci.pl/towarzysz... . Można mieć wątpliwości co do użycia słowa „złodzieje” - tyle, że skoro nawet nagrana podczas brania łapówki za „kręcenie lodów” na służbie zdrowia posłanka PO Beata Sawicka została uniewinniona mimo skazania w pierwszej instancji, a media donosiły o wielu aferach za rządów PO-PSL, to są podstawy do twierdzenia, że część ludzi poprzedniej ekipy rządzącej nie była uczciwa. Pod trzema poniższymi linkami jest spis prawie 1800 nieprawidłowości z okresu rządów PO-PSL (choć oczywiście nie wszystkie opisywane sprawy to przestępstwa): http://markd.pl/afery-po-0-748... http://markd.pl/afery-po-cz-1-... http://markd.pl/afery-po-ii-ka...

Warto za to pamiętać o słowach Donalda Tuska „moherowa koalicja”, Radosława Sikorskiego „dorżniemy watahę”, Władysława Bartoszewskiego „bydło” i „dewianci” czy liczne epitety Stefana Niesiołowskiego - one nie miały żadnych podstaw, chodziło tylko i wyłącznie o obrażenie przeciwników politycznych i milionów ich wyborców. I to pokazuje kto naprawdę dzieli nas Polaków.

3 Pojawiają się zarzuty, że Prawo i Sprawiedliwość skupia się na obsadzaniu stanowisk zaufanymi ludźmi - tymczasem to tylko środek do celu jakim jest reformowanie Polski. Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, że ludzie obsadzani przez PO-PSL, a wcześniej SLD w różnych instytucjach Państwa oraz spółkach Skarbu Państwa często nie byli kompetentni, a PiS miał też prawo mieć wątpliwości co do ich uczciwości (a nawet bardzo zdolny człowiek, ale nieuczciwy nie zarządza dobrze, bo swoje zdolności wykorzystuje do okradania danej instytucji czy spółki - ukradnie więcej od mniej utalentowanego). Lepszy człowiek również kompetentny, ale co do którego mamy przekonanie, że będzie uczciwy. Prawie każdy do swojej firmy by wziął osobę, którą zna i jej ufa jeśli jest dobra, a nie kogoś obcego nawet jeśli wyglądałoby na pierwszy rzut oka, że może być trochę lepszy. Zaś ludzie idący do Prawa i Sprawiedliwości z reguły robili to z pobudek ideowych, nieuczciwi wiedzieli, że Prawo i Sprawiedliwość budujące swój wizerunek na kwestii uczciwości nie będzie tolerowało przestępstw (nawet jeśliby chciało), bo to by było samobójstwo ugrupowania. Jarosław Kaczyński stwierdził, że dotarły do niego informacje o podejrzeniach i CBA sprawdzi umowy Spółek Skarbu Państwa z lat 2015-2016. To dowód, że Prawo i Sprawiedliwość w przeciwieństwie do wszystkich innych ugrupowań naprawdę chce uczciwego Państwa.

Nie znam na razie doniesień o niekompetencji osób nominowanych przez PiS na różne stanowiska (choć oczywiście jakaś niewielka ich liczba może się zdarzyć) poza negatywną oceną pracy nowego prezesa stadniny w Janowie - jednak w jego przypadku ta krytyka nie była oparta na faktach, bo zarzucono mu to, że padły trzy klacze. Nie ma dowodów, że to prezes jest temu winny, a co roku w tej i innych stadninach ponosi śmierć wiele koni. Zaś biegły nie znalazł winnych: http://fakty.interia.pl/polska... W dodatku wbrew rozpowszechnianym w mediach opiniom, że poprzedni prezes był świetnym profesjonalistą niezależnie powstałe raport oraz tekst w gazecie „Dziennik” wykazały nieprawidłowości w tej stadninie. Tu raport: http://www.gazetapolska.pl/347... , a tu artykuł: http://wiadomosci.dziennik.pl/... Zarządzający stadniną są też obwiniani za błędy aukcjonera podczas aukcji w stadninie, który nie podał kto kupił jedną z klaczy i musiano ją licytować ponownie - tymczasem aukcjoner ten nie jest w żaden sposób związany z Prawem i Sprawiedliwością, a cieszył się dużą renomą, dlatego go zaangażowano.

4 Krytykuje się poziom deficytu budżetowego. Nominalnie deficyt budżetu Państwa ma wynieść w 2017 roku 59,3 mld zł. Poziom deficytu budżetu Państwa nie odbiega od zaplanowanego w latach ubiegłych. Nominalny wzrost wynika z tego, że w przyszłym roku całość niedoboru środków Funduszu Ubezpieczeń Społecznych zostanie pokryta z budżetu państwa w formie dotacji. W ubiegłych latach jego część była finansowana z pożyczki budżetu, która nie zwiększała prognozowanego deficytu budżetu centralnego. Oznacza to, że deficyt nie jest przesuwany do FUS, jak to miało miejsce w poprzednich latach i wynosi 2,9 proc. PKB. Zatem poziom deficytu nie jest zagrożeniem dla budżetu, a z wprowadzeniem programu 500+ nie można było czekać z powodu zapaści demograficznej oraz skrajnej biedy rodzin wielodzietnych - za kilkanaście lat nie miałby kto pracować na emerytury seniorów. Za rządów PO-PSL deficyt bywał znacznie wyższy - na przykład w 2009 roku deficyt był na poziomie 99 mld zł, zaś w 2010 roku wynosił 108 mld zł, czyli odpowiednio 7,5 i 7,9 proc. PKB.
http://niezalezna.pl/85171-pro...

5 Jest też zarzut, że za rządów Prawa i Sprawiedliwości znacznie traci giełda - tymczasem np. indeks WIG 20 za rządów PO-PSL spadł ponad 7 razy więcej: Kiedy PO przejmowała władzę WIG20 miał 3500 pkt. Kiedy oddawała spadł do 1970 pkt. Członkowie Platformy Obywatelskiej twierdzą, że od czasu, gdy przegrali wybory z warszawskiej giełdy odpływa kapitał. Istotnie - odpływa (-210 pkt.), ale spekulacyjny, wystraszony opowieściami o Jarosławie Kaczyńskim. Jeśli ekipa PO tak bardzo chce porównywać wykresy giełdowe, to warto zauważyć, że w listopadzie 2007 r., kiedy Tusk przejmował władzę w Polsce, indeks WIG20 był na poziomie 3500 pkt. Do czasu, gdy Kopacz ją oddała w listopadzie 2015 r., osunął się do zaledwie 1970 pkt. (spadek o 1530 pkt.). To tyle w temacie "odpływu kapitału". Platformersi oczywiście zwalą winę na światowy kryzys. Owszem - na przełomie 2008/2009 roku wszystkie indeksy giełdowe na świecie głęboko zanurkowały. Problem w tym, że zdecydowana większość z nich nie tylko odrobiła straty, lecz także przebiła poziomy notowane przed krachem. Na przykład: węgierski BUX odrobił straty z nawiązką - w listopadzie 2007 roku oscylował wokół 26500 pkt. Dzisiaj zahacza o 28500 pkt. Na tym tle warszawska giełda w ciągu ostatnich lat (które w większej części przypadły na rządy PO-PSL) prezentowała się niezwykle słabo...
http://www.niewygodne.info.pl/...

6 Często krytykowane są kontakty Prawa i Sprawiedliwości z ojcem Tadeuszem Rydzykiem. Jednak warto znać fakty i pomyśleć czy PiS ma traktować tego księdza gorzej niż innych obywateli tylko dlatego, aby uniknąć zarzutów o jego uprzywilejowywanie? Otrzymał on niewielkie w skali budżetu (około 27 milionów złotych - wydatki budżetu Polski to ponad 350 miliardów złotych) dofinansowanie na potrzebną Toruniowi geotermię oraz znacznie mniejsze na szkołę wyższą - gdyby robił to każdy inny człowiek prawie wszyscy by to chwalili. Czy krytykuje się tylko dlatego, że to ksiądz? Nawet były wicepremier w rządzie PO-PSL Janusz Piechociński przyznał, że zablokowano dotację na geotermię z przyczyn politycznych, a dotacja powinna być przyznana! Powiedział też: „Każdy, kto rozbudowuje i wykorzystuje energię odnawialną, powinien na tych samych zasadach uzyskać wsparcie.” Pretekstem do odstąpienia od umowy były rzekome wątpliwości dotyczące praw własności nieruchomości stanowiących zabezpieczenie wypłaty dotacji. Toruńska geotermia jest ewenementem energetycznym na skalę międzynarodową. Jeden otwór techniczny może dostarczyć na godzinę 500 ton wody o temperaturze ponad 60 stopni Celsjusza, co pozwoli na doprowadzenie ciepła do nawet 200 tys. mieszkańców. Nie emituje przy tym dwutlenku węgla do atmosfery, dzięki czemu Polska wypełniałaby zobowiązania wobec Unii Europejskiej co do ograniczenia emisji CO2 i większego wykorzystania źródeł energii odnawialnej. Przy obecnych cenach energii inwestycja zwróciłaby się po trzech, czterech latach. Nie słuchano argumentów. NFOŚiW zerwał umowę z Fundacją. Polska nie wywiązała się ze zobowiązań środowiskowych, za co dzisiaj może ponieść ogromne konsekwencje. Co ciekawe ten sam fundusz sfinansował geotermie w Pyrzycach (temperatura wody zbliżona do tej w Toruniu) i w Mszczonowie (temperatura wody tylko 42 stopnie Celsjusza) i woda z nich służy ogrzewaniu tych miejscowości. Także Komisja Europejska skrytykowała rząd Donalda Tuska za nagłe zmiany decyzji w kwestii finansowania źródeł energii odnawialnej i uznała je za „destruktywne” (nie stwierdziła, że chodzi o geotermię toruńską, ale wydaje się, że mogło chodzić o nią).
http://wpolityce.pl/media/2801...

Pośrednio w Prawo i Sprawiedliwość uderza też opinia, że uczelnia ojca Tadeusza Rydzyka ma niski poziom - wynikałoby z tego, że ludzie (zarówno założyciel szkoły jak i wykładowcy) związani z PiS są niekompetentni. Tymczasem absolwenci Wyższej Szkoły Kultury Medialnej i Społecznej nie mieli i nie mają problemów ze znalezieniem pracy. Uczniowie mają przynajmniej 15 tygodni różnego rodzaju staży zawodowych podczas jednego stopnia studiów. Na innych uczelniach bywa tak, że nie ma ich w ogóle. Z 89 absolwentów, którzy ukończyli szkołę w 2014 r., tylko jeden był zarejestrowany jako bezrobotny. Pracę znalazło 98,8 procent z nich” - można przeczytać na stronie Wojewódzkiego Urzędu Pracy. W 2014 roku Prawo i Sprawiedliwość nie rządziło, więc nie była to praca w sektorze państwowym z powodu zaufania do ich rzetelności.
http://serwisy.gazetaprawna.pl...

7 Można spotkać się z opiniami, że Lech Kaczyński nie miał prawie żadnych zasług lub te zasługi są zbyt małe, aby zostać pochowanym na Wawelu. Tymczasem działał w „Solidarności” - będąc prawnikiem doradzał opozycjonistom. Po 1989 roku był najpierw senatorem, a później posłem. Gdy był zastępcą Lecha Wałęsy w „Solidarności”, a ten był zajęty kampanią wyborczą przed wyborami prezydenckimi, a później sprawował urząd prezydenta to Lech Kaczyński w praktyce kierował „Solidarnością”. Później był szefem Najwyższej Izby Kontroli. Jako minister sprawiedliwości i prokurator generalny reagował na wiele patologii w wymiarze sprawiedliwości, co spotkało się z uznaniem milionów Polaków. Świadczyło o tym choćby wybranie Lecha Kaczyńskiego na funkcję prezesa Prawa i Sprawiedliwości i sukcesy wyborcze ugrupowania. Następnie został prezydentem naszej stolicy (w drugiej turze uzyskał aż ponad 70% głosów) - wśród jego sukcesów na tym stanowisku jest otwarcie pierwszych tras Szybkiej Kolei Miejskiej, budowa Muzeum Powstania Warszawskiego, zapoczątkowanie budowy niezwykle popularnego Centrum Nauki Kopernik czy niemal zatrzymanie reprywatyzacji, na której za rządów jego następczyni obywatele stracili według CBA nawet 4 miliardy złotych! Policzył straty wojenne Warszawy, dzięki czemu osłabły żądania niemieckich ziomkostw. Jako prezydent RP Lech Kaczyński trafnie zdiagnozował, że interesy Polski i Niemiec czy Francji są częściowo sprzeczne, dlatego koncentrując się na współpracy tylko z tymi Państwami będziemy tracili - dlatego rozwijał intensywne kontakty z Państwami Europy Środkowo-Wschodniej, współpraca z nimi dawała nam większą siłę w stosunkach z większymi Państwami i UE. Prezydent Polski wraz z zorganizowaną przez siebie koalicją w skład której wchodzili prezydent Ukrainy Wiktor Juszczenka, Litwy Valdas Adamkus, Estonii Toomas Ilves i premier Łotwy Ivars Godmanis jadąc do Tbilisi uratował Gruzję przed rosyjską okupacją, co na dłuższy czas zatrzymało ekspansję Moskwy. Oczywiście ważnych działań prezydenta Lecha Kaczyńskiego było znacznie więcej - to na przykład złożone projekty ustaw, wetowanie ustaw, polityka historyczna czy wizyty zagraniczne.

8 Wytyka się prezydentowi Andrzejowi Dudzie, że jest niesamodzielny oraz, że krytykował za to samo poprzednika. Tymczasem Andrzej Duda krytykował "notariusza" Bronisława Komorowskiego za podpisywanie ustaw niezgodnych z jego własnym programem (np. liczne podwyżki podatków nam obywatelom czy podwyższenie wieku emerytalnego). Prezydent Andrzej Duda podpisuje ustawy zgodne z jego programem lub uniemożliwiające unieważnianie ważnych reform zgodnych z jego programem z powodu rzekomej niezgodności z Konstytucją (ustawy o Trybunale Konstytucyjnym), więc wetowanie ich byłoby kompletnie irracjonalne. A, że jest problem z TK pokazuje też przykład niemieckiej gazety „FAZ” ostro krytykującej „sędziokrację” i niemiecki Trybunał Konstytucyjny w Karlsruhe.
http://wpolityce.pl/polityka/2...

9 Prezydent Andrzej Duda jest także krytykowany za ułaskawienie funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Tymczasem sędzia, który skazał Mariusza Kamińskiego i innych funkcjonariuszy CBA został przyłapany na ofercie szkodzenia Prawu i Sprawiedliwości. Umówił się na spotkanie z osobą, która na portalu twitter.com założyła fałszywe konto znanego dziennikarza i był widziany przez dwóch dziennikarzy Sylwestra Latkowskiego i Michała Majewskiego o umówionej godzinie pod domem w którym miało być spotkanie z tym krytykującym Prawo i Sprawiedliwość dziennikarzem. Nie było to miejsce publiczne, więc nie mógł być to przypadek. Tu o tym: http://www.tvp.info/23988931/s... . Równie ważne lub nawet ważniejsze jest to, że jeden z oskarżonych w aferze gruntowej przyznał się, że to on proponował odrolnienie każdego gruntu w Polsce - zatem nie była to prowokacja CBA. Co więcej dwa sądy orzekły, że akcja CBA była legalna. Zatem funkcjonariusze CBA są niewinni i to było powodem ich ułaskawienia. Równie ważne było to, że Mariusz Kamiński był potrzebny w rządzie, a bez ułaskawienia nie miałby dostępu do tajnych dokumentów, więc nie mógłby zostać ministrem. Zaś prawomocny wyrok mógł zapaść za wiele lat - nie można wykluczyć nawet celowego przeciągania procesu znając nastawienie wielu sędziów do Prawa i Sprawiedliwości.

10 Co do sporu o Trybunał Konstytucyjny: Prezydent Andrzej Duda nie złamał prawa nie zaprzysięgając osób wybranych na sędziów TK przez poprzedni Sejm, ponieważ nie było wyznaczonego terminu na to, a nikt nie miał prawa oceniać czy inne jego obowiązki były ważniejsze czy nie. Poza tym prezydent miał wątpliwości czy zostali oni wybrani zgodnie z prawem - były zdaniem części prawników i jego samego błędy w procedurze ich wyboru. Po unieważnieniu swojego wyboru przez nowy Sejm RP (swojego oczywiście w sensie instytucji, a nie składu osobowego) i wyborze nowych osób na sędziów TK, co do prawidłowości wyboru których nie było wątpliwości prezydent właściwie nie miał innego wyjścia jak zaprzysiężenie osób wybranych na sędziów TK przez nowy Sejm RP. Co do tego czy Sejm RP miał prawo unieważnić wybór osób uprzednio wybranych na sędziów - nie ma tego zapisanego w prawie, ale nie ma też zapisanego prawa do uchylania ustaw uchwalonych przez ten i poprzednie Sejmy RP. Oczywiście gdyby te osoby wybrane na sędziów zostały zaprzysiężone, stały się sędziami i zaczęły 9 letnią kadencję to Sejm już nie mógłby unieważnić ich wyboru. Podsumowując zarzuty o łamanie prawa wobec prezydenta Andrzeja Dudy i Prawa i Sprawiedliwości są niesłuszne.

11 Co do publikacji wyroków Trybunału Konstytucyjnego: Artykuły 8 (1.Konstytucja jest najwyższym prawem Rzeczypospolitej Polskiej. 2.Przepisy Konstytucji stosuje się bezpośrednio, chyba że Konstytucja stanowi inaczej.) i 197 (Organizację Trybunału Konstytucyjnego oraz tryb postępowania przed Trybunałem określa ustawa.) Konstytucji przesądzają, że TK musi stosować ustawę, nie czyniąc tego złamał prawo, rząd nie. A gdyby Rzepliński zachorował psychicznie i przysłał "wyrok" tylko z jego podpisem bez przeprowadzenia rozprawy? Rząd też musiałby opublikować? Zresztą i bez tego mógłby złamać prawo w taki sposób, skoro zapowiada w wywiadzie, że nie zastosuje ustawy, której zapisu TK nie podważył o obowiązku przedstawienia prezydentowi RP trzech kandydatów na prezesa TK - Rzepliński mówi, że dobra liczba kandydatów to dwóch. Premier RP nie może łamać artykułu 7 Konstytucji, który nakazuje każdemu organowi Państwa działanie zgodne z prawem - czyli nie może opublikować tzw. "wyroku" wiedząc, że został wydany z naruszeniem ustawy! Może robić tylko to co zgodne z prawem. Co do legalności wyboru sędziów Trybunał Konstytucyjny ocenił tylko, że ustawa o wyborze osób na 5 sędziów przez Sejm z większością PO-PSL była zgodna z Konstytucją w zakresie wyboru osób na 3 sędziów i niezgodna jeśli chodzi o wybór osób na 2 sędziów. Natomiast nie oceniał uchwał Sejmu RP zarówno powołujących te osoby jak i unieważniających ten wybór, zresztą nie miał takich kompetencji.

12 Prawo i Sprawiedliwość jest też krytykowane za chęć zreformowania sądownictwa. Tymczasem tysiące Polaków skarży się na niesprawiedliwe wyroki - trudno uznać, że wszyscy się mylą. Środowisko sędziowskie nie oczyszcza się z niekompetentnych, łamiących prawo lub przekupnych sędziów. Prof. Adam Strzembosz dziś krytykujący rządzących został zapytany o swoją tezę z przeszłości, mówiącą o tym, że sędziowie sami oczyszczą swoje środowisko. Według niego w tamtym okresie była taka gotowość, zaś bardzo wielu przyzwoitych sędziów objęło wysokie stanowiska - jeśli nawet, to ilu tych wywodzących się z komunizmu wciąż później orzekało i zajmowało wysokie stanowiska? Prawda jest taka, że Strzembosz oszukał Polaków lub wykazał się skrajną naiwnością przez którą cierpi wielu poszkodowanych przez sądy. Przykład patologii: Sędzia skazana w poznańskiej aferze "testamentowej" nadal sądzi ludzi - szczegóły pod drugim linkiem:
http://telewizjarepublika.pl/p...
http://wpolityce.pl/polityka/1...

13 Prawo i Sprawiedliwość potępiane jest także za krytykę byłego prezydenta Lecha Wałęsy, w tym mówienie o jego współpracy z SB. Wałęsa jako prezydent wypożyczył teczkę TW "Bolka", donosy z niej zaginęły, zostały wyrwane (czyli ukradzione) i to stwierdzili urzędnicy nie związani z PiS i minister Siemiątkowski z SLD - gdyby nie był agentem SB to by nie wypożyczał tej teczki, aby nie wzbudzać podejrzeń, że jest prawdziwa, a jeśli nawet to dopilnowałby, aby wróciła nienaruszona! Zaś jego żona w książce napisała, że w czasie w którym według dokumentów donosił często wygrywał w totolotka, a później już prawie w ogóle - jak ktoś w to wierzy to współczuję. Gdyby Wałęsa się przyznał, przeprosił, powiedział jak było, przekazał jakieś pieniądze ofiarom to by była inna rozmowa. A tak to przeszedł drogę od zera do bohatera i z powrotem. Zresztą nie da się ocenić czy Wałęsa po zakończeniu współpracy z SB działał wbrew komunistom czy też dalej mieli na niego wpływ - na to wskazywałoby zakończenie przez niego strajku w Stoczni bez wynegocjowania warunków dotyczących innych zakładów pracy (strajk uratowało kilka kobiet w tym Anna Walentynowicz). Co prawda Lech Wałęsa podpisał porozumienie z władzami PRL, ale być może wynegocjowano je z powodu postawy innych działaczy „Solidarności”, którym Wałęsa nie mógł się przeciwstawić, bo wzbudziłby podejrzenia i mógłby zostać odsunięty na boczny tor. Wałęsa też wspólnie z innymi obalił patriotyczny rząd premiera Jana Olszewskiego ze strachu przed lustracją - polecam na youtube film "Nocna Zmiana" gdzie Wałęsa mówi, że oni (rząd Olszewskiego) nie mogą jutro wejść do biur, nie wiecie jak daleko oni zaszli. W efekcie władzę objęli postkomuniści co skończyło się wieloma patologiami i aferami - duża w tym wina Lecha Wałęsy. Ułaskawił gangstera „Słowika” (ten później mówił, że dał dużą łapówkę).
http://www.se.pl/wiadomosci/po...

14 Zarzuca się, że Zbigniew Ziobro i szerzej PiS są odpowiedzialni za śmierć Barbary Blidy. Tymczasem Barbara Blida zastrzeliła się z własnej broni - jeśli nawet prawdą jest, że na broni nie było odcisków palców, to mogła być szarpanina z agentką ABW, która zauważyła pistolet, ale to Blida zniosła broń na dół aby strzelić do siebie i pociągnęła za spust. Być może agentka popełniła błąd zostawiając Barbarę Blidę na chwilę samą, ale nie można za błąd szeregowej funkcjonariuszki obwiniać ministra czy ugrupowania rządzącego. Teza, że Blida nie zrobiła tego, bo była niewinna jest nieprawdziwa, bo w procesie w którym miała być sądzona skazano kilka innych osób i dowody jednoznacznie ją obciążały.

Zarzuca się również Zbigniewowi Ziobro, że powiedział nieprawdę mówiąc pod wpływem lektury akt śledztwa dotyczącego doktora G. „"Już nikt nigdy przez tego pana życia pozbawiony nie będzie". Tymczasem doktor G. zostawił gazę w sercu pacjenta, a pacjent zmarł z tego powodu co stwierdził w opinii prof. Zbigniew Religa: „W mojej ocenie przyczyną śmierci pacjenta była niewydolność wielonarządowa, wtórna do niewydolności serca spowodowanej niedomykalnością wszczepionej zastawki aortalnej, na skutek zablokowania jej przez gazik. W związku z tym uważam, że bezpośrednią przyczyną śmierci było pozostawienie gazika w lewej komorze”. Zbigniew Ziobro nie mówił, że doktor G. kogoś świadomie zamordował, ale że pozbawił życia i to jest prawdą. Rodziny kilku innych zmarłych pacjentów doktora G. również miały poważne zastrzeżenia do działań tego - w dodatku skorumpowanego - lekarza.
http://niezalezna.pl/36970-wst...

15 Krytykowany jest poseł Stanisław Piotrowicz. Oczywiście Jego przynależność do PZPR była zła, ale zarzuty wobec niego są znacznie poważniejsze. Tymczasem w czasie PRL podpisał jedynie jeden akt oskarżenia w sprawie politycznej, ale wcześniej podjął kroki powodujące, że ten akt oskarżenia uniemożliwiał skazanie i ten opozycjonista został uniewinniony, a w sądzie występował inny prokurator. Drugą sprawę polityczną od razu umorzył za co opozycjonistka, której sprawa dotyczyła dotąd mu dziękuje - tu szczegóły: http://wpolityce.pl/polityka/3... Jej relację potwierdza jej brat: http://wpolityce.pl/polityka/3... Postawę Piotrowicza przy sprawie Pikula uznaje za bardzo dobrą opozycjonista mecenas Jan Pyzik, który współpracował z Pikulem (dziwi się bardzo, że Pikul zmienił zdanie i zaczął krytykować Piotrowicza): http://wpolityce.pl/polityka/3... Poseł podaje, że za sprzyjanie opozycji został zdegradowany z prokuratury Wojewódzkiej do Rejonowej, nikt temu nie zaprzeczył - gdyby można było to podważyć to już dawno lewicowe media by to zrobiły. W dodatku obrońca opozycjonisty Antoniego Pikula, którego akt oskarżenia podpisał Piotrowicz Stanisław Zając był politykiem Prawa i Sprawiedliwości http://www.alicjazajac.pl/stow... - gdyby Stanisław Piotrowicz dążył bezwzględnie do skazania Pikula to Stanisław Zając na pewno protestowałby przeciw jego obecności w tej samej partii. Do tego trzeba dodać, że poseł Stanisław Piotrowicz faktycznie twierdził, że nie podpisał tego aktu oskarżenia - może zapomniał, ale mógł też wiedząc jakie mamy media sądzić, że prawda o jego postawie się nie obroni. Czyli, że media nie będą słuchać o jego działaniach czyniących ten akt oskarżenia nieskutecznym, bezwartościowym świstkiem papieru, ale skupią się na tym, że on go podpisał.

Jako dowód jego zaangażowania w zwalczanie opozycji w PRL podaje się fakt, że w 1983 został odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi. Jednak nawet jego krytycy przypisują mu sporządzenie jedynie jednego aktu oskarżenia przeciw działaczowi opozycji (czemu jak wyżej podałem Piotrowicz zaprzecza) - czy gdyby tak było to dostałby ten medal za jedną decyzję? To absurd. Poza tym gdyby to zrobił to przydzielono by mu prawie na pewno więcej takich spraw. W dodatku odznaczenie to nadawane było w PRL osobie zasłużonej w pracy zawodowej lub w działalności społecznej - w latach 1944-1992 (do końca obowiązywania ustawy z okresu PRL) przyznano ponad 3 miliony 500 tysięcy Krzyży Zasługi. https://pl.wikipedia.org/wiki/... Jak z tego widać odznaczenia te przyznawano nie jakiejś wąskiej grupie komunistów, ale milionom Polaków. Zatem zapewne doceniono jego rzetelne zwalczanie zwykłej przestępczości - jeśli tak to nie miał też powodu nie przyjmować tego odznaczenia (zresztą taki gest nic by nie dał, a jedynie mógłby mu zaszkodzić i to nie tylko w zapewnieniu bytu swojej rodzinie, ale być może nawet zastosowano by wobec niego jakieś represje).

Ciekawe też, że telewizja TVN i inne media nie krytykują w ogóle prominentnych polityków PO jak np. sekretarza Komitetu Centralnego PZPR Marcina Święcickiego - co człowiek zajmujący takie stanowisko robi w ogóle w polityce w demokratycznym kraju i to w partii kreującej się na wywodzącą się z demokratycznej opozycji wobec PRL? To jest dopiero skandal o którym media poza Wiadomościami TVP1 i kilkoma portalami milczą, a nie udział w polityce szeregowego prokuratora z czasów PRL Stanisława Piotrowicza. Patrząc tak jak media można by też eliminować z PiS ludzi robiących w PRL kariery naukowe, w medycynie itp., a w sumie to każdego kto sobie wtedy jakoś radził.

Antykomunizm poszczególnych partii i środowisk trzeba odnosić do rzeczywistości, do praktyki. Najważniejsze pytania dotyczą tego, kto zapewnił komunistom bezkarność, kto oddawał im honory, kto zawarł sojusz nie z jakimiś nic nie znaczącymi w PRL Piotrowiczami, ale z rdzeniem tego systemu, z jego bebechami, jego maszyną parową. Wreszcie, kto budował i pielęgnował postkomunistyczne bagno, kto wyprzedał polskie interesy i majątek, kto deptał godność Polski i Polaków, promując pedagogikę wstydu, ale i próbując zgasić pamięć po Smoleńsku. Prawo i Sprawiedliwość spotyka się z tak wściekłym atakiem właśnie dlatego, że demontuje komunizm i postkomunizm, we wszystkich wymiarach. Nie ma znaczenia, że po drugiej stronie są (dalece nie wszyscy) dawni bohaterowie „Solidarności”, a po stronie PiS (obok niezłomnych bohaterów „Solidarności) jest także poseł Stanisław Piotrowicz, równie mocno uwikłany w aktywność prokuratorską, co związany z Kościołem. Dawni bohaterowie „Solidarności”, dziś broniący III RP, po prostu nie zdali egzaminu z niepodległości.
http://wpolityce.pl/polityka/3...

16 Szef MON powiedział, że aerokluby wesprą powstające wojska obrony terytorialnej. Spotkało się to z krytyką i kpinami. Tymczasem w 1939 samoloty bez uzbrojenia PWS-26 prowadziły rozpoznanie (o tym pod pierwszym linkiem) - mimo, że miały niewielkie szanse w przypadku spotkania samolotu lub samolotów wroga. Jeśli pomagałyby teraz nie muszą podlatywać blisko wroga. Oczywiście obecnie rozpoznanie mogą prowadzić też drony, ale front mógłby być szeroki, a liczba dronów mogłaby być niewystarczająca (zwłaszcza, że po pewnym czasie agresor część z nich mógłby zestrzelić). Agresor być może potrafiłby zakłócić lub przerwać komunikację z dronem. Zatem samoloty z aeroklubów mogą być niezbędne. Kompletnie ośmieszyły się Fakty TVN, które oprócz kpin z tego co powyżej stwierdziły, że ministrowi chodzi też o balony, a to oczywiście ich wymysł, bzdura.
https://pl.wikipedia.org/wiki/...
http://fakty.tvn24.pl/ogladaj-...

17 Obronę stanowiska większości Zjednoczonej Prawicy w sprawie aborcji (czy może raczej mordowania dzieci nienarodzonych) zawarłem w osobnym tekście, dlatego nie zamieszczam jej tutaj - jest pod poniższym linkiem:
http://filipstankiewicz.salon2...

18 Trzy miliony mieszkań to była obietnica na 8 lat, a nie na 2, które Prawo i Sprawiedliwość rządziło. Już w 2007 było znacznie więcej pozwoleń na budowę - oczywiście chodziło o to, że tyle mieszkań powstanie dzięki zmianom w prawie, a nie tylko o te zbudowane przez Państwo. Tu szczegóły: http://slavvkowski.salon24.pl/...

Filip Stankiewicz

P.S. Jeśli uznaje Pan/Pani te argumenty za trafne w całości lub częściowo to proszę o zamieszczenie tego tekstu w całości lub fragmencie na różnych forach internetowych czy wysłanie znajomym - warto bronić tego co dobre, bo gdy będziemy bierni wielu może uwierzyć w kłamstwa i manipulacje i wybrać w kolejnych wyborach gorszych polityków na czym prawie wszyscy stracimy.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

10-10-2016 [00:07] - Jabe | Link:

(3) „nie miałby kto pracować na emerytury seniorów.” – Przynajmniej uczciwie powiedziane, po co rodzą się Polacy.

(7) Prezydent Lech Kaczyński zginął pełniąc urząd. Nie pochowano go na Wawelu za doradzanie opozycjonistom, a tym bardziej za otwarcie pierwszych tras Szybkiej Kolei Miejskiej.

(9) Prezydent Andrzej Duda jest też krytykowany za to, że nie ułaskawił kilku osób, które nie są związane z PiS-em.

(11) Z oczywistych względów zachodzi domniemanie, że wyroki TK są zgodne z prawem. Rząd od wykonywania, nie oceniania. To się zemści. Proszę nie mydlić oczu.

Obrazek użytkownika Filip Stankiewicz

10-10-2016 [11:01] - Filip Stankiewicz | Link:

ad 3 Ja się cieszę jeśli rodzą się Polacy choćby dlatego, że gdy jest nas więcej to więcej możemy osiągnąć - ale politycy muszą działając brać pod uwagę wszystkie aspekty w tym ten.

ad 7 Ta część wpisu odnosi się też do zarzutu, że miał niewielkie zasługi - dlatego uważam, że to co napisałem było potrzebne. Rzeczywiście mogłem dodać, że zginął pełniąc urząd - jak widać zawsze da się coś ważnego dodać. Dziękuję za to uzupełnienie.

ad 9 Przez niektórych rzeczywiście jest, ale prezydent RP musi patrzeć na skutki swoich działań - jeśli ktoś popełnił przestępstwo to ułaskawienie jest zawsze bardzo trudną decyzją nawet jeśli są okoliczności łagodzące. Tak jak napisałem funkcjonariuszy CBA prezydent ułaskawił głównie dlatego, że są niewinni, a nie dlatego, że są związani z Prawem i Sprawiedliwością. Sądzę, że np. byłego ministra Tomasza Lipca Andrzej Duda by nie ułaskawił gdyby jeszcze odsiadywał wyrok.

ad 11 Pan ma domniemanie, a osoba odpowiedzialna za publikację wyroków ma pewność, że to nie są wyroki - i co jest ważniejsze, jakieś domniemanie czy konkretna pewność?

Obrazek użytkownika Jabe

10-10-2016 [18:47] - Jabe | Link:

ad 3. Gadka szmatka. Po pierwsze, 500+ nie jest po to, żeby Polaków było więcej, tylko żeby uzależnić ich od zasiłku. Znamienne, że właściwie nikt ze zwolenników nie zainteresował się skutecznością podobnych programów hodowlanych, choć przecież na zachodzie ich próbowano. Stało się tak dlatego, że każdy w gruncie rzeczy wie, po co to jest.

ad 7. Znowu wykręty. Nie powinien był Pan dodać, tylko ująć rzeczy, które nie przydają prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu powagi. Tak naprawdę liczy się tylko to, co napisałem.

ad 9. Facet od rzucania tortem, jakiś narodowiec oskarżony wraz przywódcami, ale jako jedyny skazany, bo nie udowodnił swej niewinności, któryś zamachowiec na mir PKW też miał iść do aresztu... Nie wiem, jak to dalej było – temat znikł. Dla pana prezydenta to są trudne dylematy. A ci z PiS-u są niewinni, czyści jak łza, co z góry było wiadomo. Mydlenie oczu. (Patrz też pkt 8)

ad 11. Po uczelniach tak bywa, że dziekan wydaje decyzję, a sekretarka wetuje, bo uznaje, że ta z jakimś przepisem koliduje. Pani premier jest sekretarką w takich sprawach. Dostała prikaz i ma wykonać. Inaczej mamy do czynienia z przenoszeniem róbta co chceta z jednego miejsca w inne. Siedziałem cicho w tej sprawie, bo myślałem, że ta awantura ma służyć czemuś nadrzędnemu.

Obrazek użytkownika ExWroclawianin

11-10-2016 [04:28] - ExWroclawianin | Link:

Jabe:

0/100!

"Pani premier jest sekretarką w takich sprawach. Dostała prikaz i ma wykonać."

Cos tak beznadziejnie glupiego nie czytalem juz dawno! Premier sekretarka........gdzies ty sie Wania urodzil?

Dostala prikaz ( domyslam sie ze to Moskale uzywaja tego slowa ) i ma wykonac.

A dlaczego pan Rzyglinski dostal "prikaz" z Sejmu i go nie wykonuje? Jak to jest mozliwe ze Prezydent RP dr Andrzej Duda przyjal slubowanie od 3 sedziow a taki chlystek i nieogolony doopek nie daje im pracowac? Nu i kak objasnisz eto towariszcz Jabe???

Obrazek użytkownika Jabe

11-10-2016 [09:54] - Jabe | Link:

Pan ponoć mieszka w Stanach. Proszę na to spojżeć amerykańskim okiem, nie polskim sercem.

Obrazek użytkownika Filip Stankiewicz

12-10-2016 [10:56] - Filip Stankiewicz | Link:

ad 3 Wsparcie osób biednych to też cel, a głównie biedne są rodziny wielodzietne, bo zarabiają tyle co średnio inni, a potrzeby mają dużo większe. Wielu ludzi mówiło, że chciałoby mieć dzieci i barierą są finanse. Zatem tylko 500+, mieszkanie+ i korzystne zmiany podatkowe (są przygotowywane) mogą pomóc.

ad 7 Dla Pana tylko to się liczy, ale dla wielu ludzi nie tylko to. A jestem prawie pewny, że dla wielu krytyków prezydenta Lecha Kaczyńskiego to jest niewiele znaczące, a mogą ich przekonać właśnie te sprawy o których napisałem. A to krytyków chcę przekonać, przekonanych przecież nie trzeba przekonywać.

ad 9 Napisałem wiele faktów wskazujących na to, że ci konkretni są niewinni. Jeśli Pan nie uznaje faktów to nic na to nie poradzę.

ad 11 Jeśli dziekan wydałby sekretarce np. nakaz fałszowania dokumentów to Powinna to zrobić? Nie. Niektóre może by zrobiły, ale wiele nie i jeszcze by to nagrały i zawiadomiłyby organy ścigania. A niektóre by to zrobiły tylko dlatego bo bałyby się utraty pracy - gdyby miały gwarancję, że jej nie stracą i nie ucierpią chyba żadna by nie złamała prawa.

Obrazek użytkownika Jabe

12-10-2016 [17:07] - Jabe | Link:

ad 3. Mógł sobie Pan darować tę agitkę. Po to są biedni, by było komu organizować chleb i igrzyska. Gdyby chodziło o coś więcej, zamiast demoralizować ludzi darmowym pieniądzem, postarano by się o odblokowanie przedsiębiorczości, by praca była i zarobek. Zmiany idą w przeciwnym kierunku. To jest tylko i wyłącznie kupowanie sobie klienteli wśród właśnie kolonizowanych autochtonów.

ad 7. W porządku, jak Pan sobie życzy. W takim razie trzeba będzie Lechowi Kaczyńskiemu znaleźć miejsce gdzieś w Warszawie, bo nie może na Wawelu spoczywać człowiek, w którego liście zasług znalazło się miejsce na szybką kolej miejską. W przeciwnym wypadku trzeba będzie Wawel powiększyć. Pański sposób argumentacji jest żenująco komiczny.

ad 9. Przede wszystkim są „nasi”. Dla naszych fakty są.

ad 11. Jeśli sekretarka dostaje polecenie przepisania tekstu na maszynie to klepie w klawisze, nie ocenia. Nie jej prawo, nie jej obowiązek, nie jej odpowiedzialność. A tak mamy nadzór robotniczo-chłopski. Proszę sobie tylko nie ubzdurać, że ja tu towarzystwa sędziego Rzeplińskiego bronię. W tej delikatnej materii jest karygodna beztroska i samowola obu stron.

Jeszcze jedno,

ad 8. Powinnością prezydenta nie jest tylko podpisywanie ustaw. Prezydent nie przejawia inicjatywy w żadnej sprawie. To nie jest kwestia niesamodzielności, tylko nieistnienia. Jakby Andrzej Duda nagle znikł, połapano by się przy wizycie międzynarodowej, albo kolejnej gali ku czci.

Obrazek użytkownika Filip Stankiewicz

12-10-2016 [22:00] - Filip Stankiewicz | Link:

ad 3 Zmiany podatkowe właśnie mają odblokować przedsiębiorczość. Dodatek na dzieci jest w wielu cywilizowanych krajach - wszędzie tam rządzący "kolonizują" obywateli?

ad 7 Trzeba by Wawel powiększyć, gdyby to była jedyna jego zasługa - a to tylko jedna z wielu. Naprawdę trzeba dużo złej woli, aby czepiać się tego, że prezentując zasługi (nie tylko w kontekście Wawelu, ale ogólnie) napisałem też o tej ważnej dla wielu ludzi inwestycji.

ad 9 Miernik popełnił przestępstwo, widziałem w telewizji i nie zaprzecza temu - więc jakiego faktu czy jakich faktów nie dostrzega prezydent RP? Tak jak napisałem funkcjonariusze CBA tym się różnią, że są niewinni.

ad 11 Pana porównanie jest kompletnie nieadekwatne - publikacja wyroku lub "wyroku" powoduje poważne konsekwencje prawne, przepisanie tekstu na maszynie żadnych. Właśnie adekwatne jest porównanie ze złamaniem prawa poprzez np. nakłanianie do fałszywych zeznań, podrabiania dokumentów itp.

ad 8 Nieprawda, choćby na dniach prezydent wniósł inicjatywę ustawodawczą: Korzystając z inicjatywy ustawodawczej niedawno skierowałem do marszałka Sejmu RP projekt nowelizacji ustawy o swobodzie działalności gospodarczej. Jeżeli zaproponowane przeze mnie zmiany zostaną zaaprobowane przez parlament, projektodawcy aktów normatywnych będą w przyszłości zobowiązani, aby brać pod uwagę, jaki skutek wywrą na sektor MŚP tworzone w nich regulacje— napisał prezydent. Przedstawiając swoją propozycję nowelizacji ustawy Duda wyszedł naprzeciw postulatom, które w czerwcu tego roku złożyli na jego ręce w Pałacu Prezydenckim uczestnicy Kongresu organizacji małych i średnich przedsiębiorstw.
http://wpolityce.pl/gospodarka...

Obrazek użytkownika Jabe

12-10-2016 [23:22] - Jabe | Link:

ad 3. Nie było dyskusji nad skutecznością takich rozwiązań. Trudno mieć wątpliwości, że nie tylko u nas tego rodzaju działania podyktowane są chęcią zdobycia sobie klienteli.

ad 7. Proszę nie zarzucać mi złej woli. To Pańskie argumenty są kuriozalne. Proszę wybaczyć, ale ja już wszystko w tej kwestii powiedziałem.

ad 9. Czy ktoś skazany za czyn o podłożu politycznym został dotąd ułaskawiony, prócz kolegów pana prezydenta? Prezydent, przez prawo łaski, może w takich sytuacjach zrobić wiele dobrego. Skadalicznych wyroków nie zabraknie. Nie tylko pisowcy bywają niewinni. Tak czy owak, paskudnie to wyglądało – Nasi przodem!

ad 11. Analogia jest pełna, tylko powaga sprawy różna. Sabotowanie przez sekretarkę jakiegoś dokumentu też ma skutki prawne. Organ do tego nie powołany uzurpuje sobie prawo orzekania, a to jest nadużycie władzy. Róbta, co chceta!

ad 8. Wybrany w powszechnych wyborach prezydent siłą rzeczy ma większe możliwości, niż popychanie do parlamentu projektu, który nakazuje by coś „brać pod uwagę”. Swego czasu prezydent mógł był, np. uczestnicząc w Marszu Niepodległości, odciąć się od poprzednika i pokazać, że nie ogranicza się do uczestnictwa w imprezach partyjno-państwowych. Wówczas byłaby to więcej niż zagrywka wizerunkowa, ale pozwoliłoby zmienić atmosferę polityczną w kraju. Okazja została bezpowrotnie zaprzepaszczona. Z drugiej strony, może dobrze się stało – mogłoby sprawić, że ludzie czuliby się częścią zmian w kraju, który nie jest ich, tylko „Polaków”, czyli aparatu.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

10-10-2016 [01:10] - wielkopolskizdzichu | Link:

1. "Wałęsa obiecywał 100 milionów starych złotych dla każdego" Kto był w jego Komitecie Wyborczym i po wygranych wyborach w jego gabinecie?

2. Trollem na NB to ja jestem, kim Pan jest. Idiotyzmy o kontrolowaniu linii frontu, środkami aeroklubów to nie troll tylko skończony idiota może wypisywać.

Obrazek użytkownika Filip Stankiewicz

10-10-2016 [10:50] - Filip Stankiewicz | Link:

1. Lech i Jarosław Kaczyńscy mogli myśleć, że Lech Wałęsa obiecuje to na serio - a przecież później już nie mieli z nim nic wspólnego (wręcz przeciwnie - krytykowali go), więc nie można im zarzucić, że popierali go mimo braku spełnienia jednej z głównych obietnic.

2. Jeśli Rosja zajmie Ukrainę, będzie miała zgodę Białorusi na przejście swoich wojsk przez jej teren oraz będzie mogła atakować z terenu Obwodu Kaliningradzkiego to front będzie miał długość wieluset kilometrów - czy wystarczy nam samolotów rozpoznawczych i dronów do rozpoznawania tak dużego obszaru co kilka godzin? Wątpię. Oczywiście można zainwestować duże pieniądze w samoloty rozpoznawcze i drony, ale jest mnóstwo ważniejszych potrzeb, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że mamy te samoloty z aeroklubów. Oczywiście ich piloci musieliby się zgłosił na ochotnika lub zostać zmobilizowani (ale wtedy mogą tylko symulować wykonywanie zadań nie lecąc tam gdzie powinni), ale jestem pewny, że wielu będzie chciało pomóc bronić Ojczyzny.

Obrazek użytkownika mjk1

10-10-2016 [08:12] - mjk1 | Link:

Szanowny autorze. Punkt 1 i najważniejszy powinien brzmieć:
1. Dowodem na niedobre intencje Prawa i Sprawiedliwości i prezydenta Andrzeja Dudy jest to, że od początku urzędowania pozwalają na codzienne łamanie Konstytucji RP.
Zacząć trzeba od przestrzegania obowiązującego prawa. Potem dopiero cała reszta.

Obrazek użytkownika admin

10-10-2016 [08:40] - admin | Link:

Proszę udowodnić to co Pan napisał. Albo będzie ban za to bezpodstawne oskarżenie. Proponuję przenieść się na forum GW, tam Pana docenią.

Obrazek użytkownika mjk1

10-10-2016 [13:57] - mjk1 | Link:

Już wyjaśniam szanowny Adminie.
Artykuł 227 obowiązującej Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej w punkcie 1 określa wyraźnie, że:
Centralnym bankiem państwa jest Narodowy Bank Polski. Przysługuje mu wyłączne prawo emisji pieniądza oraz ustalania i realizowania polityki pieniężnej. Narodowy Bank Polski odpowiada za wartość polskiego pieniądza. Koniec kropka.
Chodzi mi dokładnie o słowa: „Przysługuje mu wyłączne prawo emisji pieniądza…”.
Wszystkie banki komercyjne w Rzeczpospolitej Polskiej, w celu udzielenia kredytu emitują potrzebne kwoty, co w języku bankowym nazywa się kreacją pieniądza, Zabrania im tego wspomniany zapis w Konstytucji, czyli dokładnie jak napisałem: każdego dnia łamią prawo.
Proszę więc sobie samemu odpowiedzieć, czy Prezydent stoi na straży Konstytucji, czy nie.
Jeżeli czegokolwiek szanowny Admin nie zrozumiał, chętnie wyjaśnię. Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika Mikołaj Kwibuzda

10-10-2016 [14:56] - Mikołaj Kwibuzda | Link:

Trzeba przyznać, że koncepcja, by Konstytucja RP zastrzegała dla NBP monopol na udzielanie kredytów, jest nader śmiała i nowatorska :) Nawet za komuny jeszcze PKO miało to uprawnienie.

Obrazek użytkownika mjk1

10-10-2016 [17:08] - mjk1 | Link:

Ja nie pisałem o zmianie Konstytucji a o przestrzeganiu obowiązującej, a to różnica dość zasadnicza.

Obrazek użytkownika Mikołaj Kwibuzda

10-10-2016 [17:34] - Mikołaj Kwibuzda | Link:

Ja zaś nie pisałem, że Pan pisał. Stwierdziłem tylko, że Pańska interpretacja powszechnie stosowanego w większości państw monopolu banku centralnego na emisję pieniądza, jako monopolu działalności kredytowej, jest śmiała i nowatorska. I podtrzymuję to spostrzeżenie.

Obrazek użytkownika mjk1

10-10-2016 [18:02] - mjk1 | Link:

Jeżeli tak,to powinien Pan napisać w którym znanym Panu kraju, bank centralny ma monopol na emisję pieniądza, a co za tym idzie banki komercyjne nie mogą kreować pieniędzy. Kubę i Koreę płn. proszę oczywiście z tego wyłączyć.

Obrazek użytkownika Mikołaj Kwibuzda

10-10-2016 [18:23] - Mikołaj Kwibuzda | Link:

Drogi Panie, w żadnym znanym mi kraju monopol emisyjny banku centralnego nie pociąga za sobą zakazu udzielania kredytów przez banki komercyjne. To jest wyłącznie Pańska prywatna, odkrywcza interpretacja instytucji monopolu emisyjnego, nieznana w świecie.

Obrazek użytkownika mjk1

10-10-2016 [19:09] - mjk1 | Link:

Świetnie, w takim razie proszę napisać, czy wg Pana ta moja prywatna, odkrywcza interpretacja instytucji monopolu emisyjnego, nieznana w świecie, byłaby korzystna dla naszego kraju, czy niekorzystna? I najważniejsze, należy w tym celu zmienić art. 227 Konstytucji RP, czy może pozostać?

Obrazek użytkownika Mikołaj Kwibuzda

10-10-2016 [19:51] - Mikołaj Kwibuzda | Link:

W moim przekonaniu zakazanie bankom komercyjnym udzielania kredytów byłoby niekorzystne dla naszego kraju. Artykuł 227 Konstytucji, skoro dotychczas nikt poza Panem nie ujrzał w nim przeszkody dla funkcjonowania banków komercyjnych, można - jak mniemam - oszczędzić.

Obrazek użytkownika mjk1

10-10-2016 [20:38] - mjk1 | Link:

I tu się różnimy. Wpiszmy sobie cokolwiek do Konstytucji a potem się zobaczy, czy warto tego przestrzegać, czy nie. Nie mówmy jednak wtedy o państwie prawa. I od Rzeplińskiego też się odwalmy, skoro sami traktujemy prawo jak nam akurat wygodnie. Co się tyczy banków to doskonale Pan wie, że nie chodzi o zabronienie im udzielania kredytów,lecz o zabronienie kreacji pieniądza a to różnica i to fundamentalna.

Obrazek użytkownika Mikołaj Kwibuzda

10-10-2016 [22:35] - Mikołaj Kwibuzda | Link:

Niezłe. Najpierw stwierdza Pan szanowny:

"Wszystkie banki komercyjne w Rzeczpospolitej Polskiej, w celu udzielenia kredytu emitują potrzebne kwoty, co w języku bankowym nazywa się kreacją pieniądza, Zabrania im tego wspomniany zapis w Konstytucji."

A potem, kiedy zostaje Panu wykazane, że Pańska interpretacja zapisu konstytucyjnego jest, grzecznie mówiąc, ekskluzywna, stwierdza Pan "Co się tyczy banków to doskonale Pan wie, że nie chodzi o zabronienie im udzielania kredytów,lecz o zabronienie kreacji pieniądza a to różnica i to fundamentalna."

I w ten sposób, na przeczeniu samemu sobie, kleci Pan sobie moralną trybunę do wygłaszania pouczeń.

Daruje Pan, ale to groteska. Dobranoc.

Obrazek użytkownika mjk1

11-10-2016 [07:51] - mjk1 | Link:

Przepraszam, ale chyba jednak Panu coś się „pokiełbasiło”
Napisałem wyraźnie a Pan .zacytował, że banki komercyjne kreują pieniądze, czego zabrania im Konstytucja.
I dalej, że powinno się im (bankom komercyjnym) zabronić (zgodnie z zapisem konstytucyjnym) kreacji pieniądza.
Pan wybaczy, ale to raczej konsekwencja a nie przeczenie samemu sobie.
Pozdrawiam Pana.

Obrazek użytkownika Jabe

10-10-2016 [19:56] - Jabe | Link:

Jeśli mi Pan pożyczy pieniądze, to ja mam pieniądze, a Pan ma moje zobowiązanie. Banki takimi zobowiązaniami handlują i same się zobowiązują. Pieniądze, które rzekomo są na Pańskim koncie też są tylko zobowiązaniem do wypłaty. Pan nawołuje do zakazu pożyczania komukolwiek czegokolwiek, twierdząc, że tak każe konstytucja.

Obrazek użytkownika mjk1

11-10-2016 [11:11] - mjk1 | Link:

Jabe.
Tyle razy prosiłem, abyś nie wtrącał się do dyskusji dorosłych, której nie rozumiesz a Ty dalej uparcie jak … wcinasz się pomiędzy „wódkę a zakąskę” robiąc z siebie … .
Konstytucja nie zabrania pożyczania pieniędzy, tylko ich kreacji.
Narodowy Bank Polski na swojej stronie internetowej udostępnia materiały na ten temat przeznaczone dla gimnazjalistów: https://www.nbportal.pl/__data...
Jak się naumiesz, możesz włączyć się do dyskusji. Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika Jabe

11-10-2016 [11:53] - Jabe | Link:

Zdefiniuj użyte pojęcia, oddziel interpretacje od faktów. Kreowanie pieniędzy przez banki jest opisem, nie zdarzeniem, które można udowodnić przed sądem. To nie należy do dziedziny prawa, a konstytucja jest prawem. Panu to się wszystko miesza.

Obrazek użytkownika HenrykH.

10-10-2016 [15:05] - HenrykH. | Link:

Chodzi mi dokładnie o słowa: „Przysługuje mu wyłączne prawo emisji pieniądza…”.
Wszystkie banki komercyjne w Rzeczpospolitej Polskiej, w celu udzielenia kredytu emitują potrzebne kwoty, co w języku bankowym nazywa się kreacją pieniądza, Zabrania im tego wspomniany zapis w Konstytucji, czyli dokładnie jak napisałem: każdego dnia łamią prawo.
Dobry Panie Boże -czy musisz tak karać Tego człowieka.Bank nie emituje:) ,ok dość.Uwierz że takimi argumentami ośmieszasz Kukiza ,Korwina czy kogo Tam popierasz.

Obrazek użytkownika mjk1

10-10-2016 [17:05] - mjk1 | Link:

Jak to mówią Heniek, ... nie każdemu psu Burek. Banki komercyjne faktycznie nie emitują pieniądza, tylko go kreują a dokładnie, tworzą na potrzeby kredytowe. Pozwala im na to system rezerwy cząstkowej. Pieniądz ten, tworzony przez banki komercyjne z powietrza w formie zapisu księgowego, jest tak samo traktowany, jak pieniądz emitowany przez NBP. Jak uważasz Heniek, banki komercyjne mogą tworzyć pieniądze z powietrza i wpuszczać je do obiegu, czy może zabrania im tego wspomniany art.227 Konstytucji RP?

Obrazek użytkownika ExWroclawianin

11-10-2016 [04:10] - ExWroclawianin | Link:

komentarz do mjk1

Drogi Panie!

Ja sra..m na bolszewicka Konstytucje zydokomunisty-oportunisty Kwasniewskiego z 1997 roku!

Komunistyczna Konstytucja NIE OBOWIAZUJE POLAKOW!!!

Konstytujce trzeba napisac od nowa tak aby tym razem POLSKA I POLACY byli podmiotem a nie przedmiotem.

Najwyzszy czas "wyleczyc" sie z syndromu Kalego.....ze bolszewikom wszystko wolno tylko nie Polakom w swoim kraju! Dosyc tego!

Obrazek użytkownika mjk1

11-10-2016 [11:27] - mjk1 | Link:

Szanowny ExWrocławianinie.
Tak się akurat składa, że przytoczony przeze mnie Art. 227 Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej zapewnia naszemu krajowi suwerenność finansową. Bez suwerenności finansowej natomiast nie może być mowy o jakiejkolwiek suwerenności. Proszę więc sobie samemu odpowiedzieć, jakim jesteśmy krajem, skoro tego artykułu Konstytucji nie przestrzegamy.
Pozdrawiam Pana.