Czas wojny, czyli o tym jak przeciwstawić się islamowi

Już w 1995 roku Waldemar Łysiak pisał, że „ktoś, kto nie rozumie, że siła islamu, siła fanatycznego dżihadu, to największe ze wszystkich zagrożeń, jakim cywilizacja chrześcijańska będzie musiała stawić czoło w XXI wieku, ten nic nie rozumie”. Ja z kolei pisałem już kiedyś o blogu Starej Baby, która w kapitalny, najlepszy z możliwych sposobów, pokazała czym jest ów dżihad  i kim są wyznawcy „najbardziej pokojowej religii na świecie“. Żadne, nawet najlepsze książki nie są w stanie konkurować z faktograficznym przekazem trafiającym wprost do świadomości. Otóż Stara Baba w “łopatologiczny” sposób przedstawiła zagrożenie, o którym pisała choćby Oriana Fallaci, a które było i dalej jest albo wyśmiewane, albo ignorowane. W grudniu 2009 roku zaczęła od dwóch tekstów, w których przystępnie wyłożyła czym jest Islam i jego wyznawcy, a potem… http://wyspaemigranta.co.uk/czas-wojny-czyli-pare-slow-o-tym-jak-przeciwstawic-sie-islamskiej-zarazie/

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Goral Supreme

28-07-2016 [14:19] - Goral Supreme | Link:

Witam.
Zaczal pan swietnie.Od Lysiaka i Oriany Fallaci.Osob ktorych opinie cenie szczegolnie.
Na tym pan zakonczyl i odsyla do swego bloga,podajac link.
Jezli pana obecnosc na NB sprowadzac sie bedzie do podawania linku zamiast prezentowania na NB punku widzenia i zaproszenia do polemik,to ja uwazam to za chamski tupet.
Uwazam ,ze moze pan wzbogadzic NB swoja obecnoscia.Prosze wiec laskawce do prezentowania wlasnych pogladow tutaj..
ps.Po raz pierwszy od wielu lat pisze do admina aby zwrocil panu uwage na podporzadkowanie sie do zasad NB.
Serdecznie pzdr. Goral

Obrazek użytkownika Tarantoga

28-07-2016 [16:03] - Tarantoga (niezweryfikowany) | Link:

Masz problem,aby kliknąć w link?
Na dodatek lecisz na skargę do Admina?

Ca by ci ciupagę wbić w rzyć,cobyś zmondrzoł :-))

Obrazek użytkownika Goral Supreme

29-07-2016 [11:46] - Goral Supreme | Link:

:-))...
Z tym wsadzaniem ciupazki tam gdzie nie trzeba to zaproponuj komus innemu.Kazdy gorol to hetero..
Przejawiasz jakies dziwne sklonnosci i zaintersowania o ktore nigdy bym cie nie podejrzewal.
Po to przychodze do tej Krynicy Madrosci ,jakim jest NB aby sie dowartosciowac i doksztalcic :-)) a nie klikac w jakies nieznane linki o watpliwym stanie bezpieczenstwa..
Facet pisze ciekawie i jak juz przyszedl tutaj na NB to powinien tutaj sie produkowac.
W przeciwnym razie niech zrobi miejsce dla kogos innego kto czeka na miejsce ..
To kwestia dobrych zasad ktore tutaj obowiazuja a nie mojej czy jego dobrej woli..
Jezeli Admin pozwoli na taka forme prowadzenia blogu poprzez podawanie odsylaczy to za chwile bedziemy tu mieli zamiast tresci linki do jakis nieznanych stronek..
Pzdr.

Obrazek użytkownika admin

29-07-2016 [12:50] - admin | Link:

Tak oczywiście nie będzie bo "nieznane stronki" nie przyciągają na ogół komentatorów. Blog na nieznanej stronce się degeneruje ale notki zajawkowe to brak szacunku dla tutejszych komentatorów. Więc oczywiście na dłuższą metę na coś takiego nie mogę się zgodzić.

Obrazek użytkownika Adrian Wachowiak

29-07-2016 [19:31] - Adrian Wachowiak | Link:

"Takie coś" to efekt dilu z dr. Targalskim, który dawał mi pozwolenie prowadzenie bloga w serwisie Nasze Strony. "Takie coś" trwa od 2011 roku, a więc na dużo dłużej niż Szanowny Admin posiada konto. Nie mnie oceniać, czy to jest na długą metę, czy nie. Ale rozumiem, że czasy się zmieniają. Więc jeśli Szanowny Admin sobie nie życzy takich praktyk, to przecież nic nie mogę na to poradzić, bo jestem w gościach. Niemniej lepiej napisać wiadomość prywatną niż publicznie pisać do donosiciela. Pzdr.

Obrazek użytkownika Goral Supreme

29-07-2016 [21:23] - Goral Supreme | Link:

..." niż publicznie pisać do donosiciela. Pzdr."...
Hmmm.Jako donosiciel nie mam zadnych wyrzutow sumienia w temacie..
Zasady sa jasne dla wszystkich.
Ja kieruje sie w zyciu zasadami ..Dla zasady nie wszedlem na podany przez kolege link..Ponoc szkic jest ciekawy...ale ciekawosc pierwszym stopniem do piekla ..Pzdr.
ps.naszla mnie pewna refleksja zwiazana z J.Targalskim.
Nie rozumiem dlaczego nie odda komus swojego miejsca na NB ?
J.Targalski pisze rzadko...pare razy w roku..Wiekszosc czasu spedza na komentowaniu..najczesciej zlosliwym i tylko wrodzona goralska powsciagliwosc sprawia ,ze nie uzywam okreslenia "chamskim"..
Ja i moje srodowisko uwaza,ze z powodow Honorowych powinien oddac swoje miejsce komus kto ma zamiar blogowac..
Admin powinien poruszyc ta sprawe z drogim J.T..