Oczy…

Otwieramy oczy i maluje nam się świat który poznajemy od urodzenia . W większości naszego życia poza spojrzeniami w lustro widzimy tylko innych i otaczającą rzeczywistość . Te chwile w lustrze to zaledwie ułamek naszego życia, reszta, to to co nas otacza .Idziemy i widzimy oczy radosne , uśmiechnięte, smutne i zrozpaczone. Oczy pełne wstydu i zażenowania. Oczy wołające o pomoc i proszące. Widzimy oczy butne i agresywne, oczy mówiące sercem i plączące .Oczy , wzrok , który jest za każdym razem inny ….. Patrząc tymi dwoma piłeczkami widzimy wiele szczęścia i smutku . Oczy człowieka nie kłamią , oczy każdego z nas oddają to co czujemy ….. i mnie się ostatnio zdarzyło 200 metrów miłości!!!! 200 metrów , gdy spotkałem starszą Panią , znająca mnie od dziecka .Pochylona , niosła strasznie ciężko torbę , uginając się pod jej ciężarem . Torbę , która przygniatała ja do ziemi i sprawiała , że cały ciężar pół bochenka chleba spowalniał jej ruchy . Wziąłem ta torbę do ręki i pomyślałem że  chyba udaje . Domyślając się za pewne moich odczuć mówiła…… „ znałam twoją mamę i znam twoje życie i bardzo Ci dziękuje że mi pomagasz…..Popatrzyłem na nią oczami pełnymi szacunku jak  na kogoś kto zmaga się ze swoją słabością i zwycięża….Odprowadziłem ją do samych drzwi i jak to Polak ucałowałem  widząc w niej te miliony Polek zmagających się z  z życiem w ustawicznej trosce o swoje dzieci i rodzinę . Kochani te nasze oczy zasługują na uśmiech w naszej Polsce . Nie słuchajmy dobrych rad w..ujów zza oceanu i tych z bliskiej zagranicy . Nasz los jest w w naszych rękach i zróbmy to co ta starsza Pani . Mimo całej naszej słabości stańmy i zmierzmy się z naszym losem jak ona z tą ciężką torbą…. Bo chcieć to móc!!!! Jak mawiał dziadek Józef!!! Pozdro dla Legii za transparent o szubienicach bo dość już tych ciągłych ataków na Polskę !!! A szanownym czytelnikom mojego bloga życzę oczu uśmiechniętych i polskich!!!

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Secesh

20-05-2016 [00:52] - Secesh | Link:

Kacie, Twój pieniek i topór jest o wiele tańszy od szubienicy i bardziej mobilny. Założę się, że chętnie pojedziesz tam, gdzie będzie potrzeba użycia Twoich narzędzi.
Pozdrowienia

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

20-05-2016 [10:07] - NASZ_HENRY | Link:

Łza się w oku kręci ;-)

Obrazek użytkownika skipol

20-05-2016 [16:15] - skipol | Link:

Dziękuję

Z poważaniem
Skipol

Obrazek użytkownika kat

06-06-2016 [23:22] - kat | Link:

pozdrówka Skipol