Pieniądze wyrzucone w błoto

Dawno tutaj nic nie pisałem, ponieważ zwyczajnie nie miałem na to czasu, ale dzisiaj postanowiłem usiąść na chwilę i skomentować gorący temat. Tak gorący, że aż parzy.
Po cholerę TVP zakupiła licencję na transmisję meczów Polaków podczas piłkarskich Mistrzostw Europy w 2016 roku? Przecież te mecze miały być pokazywane w otwartym paśmie przez telewizję Polsat. A jak wiadomo, prywatna stacja należąca do Zygmunta Solorza jest na multipleksie cyfrowym, czyli jest ogólnodostępna we wszystkich polskich domach.

Nigdzie nie mogłem znaleźć informacji ile za to zapłaciliśmy (tak, nie pomyliłem się – MY zapłaciliśmy), ale domyślam się, że nie mało (w grę może wchodzić od kilku do nawet kilkunastu milionów złotych).

Czy zatem nie lepiej te pieniądze wydać na coś innego? Na popularyzację innych dyscyplin sportu, np. na tenis stołowy lub na baseball? Co nam, obywatelom da to, że mecze pokaże publiczna telewizja? Znając życie, to w głównym wydaniu wiadomości będzie radość, że mecze podopiecznych Adama Nawałki obejrzała rekordowa liczba widzów. I cóż z tego? Nie rozumiem i chyba nigdy nie zrozumiem, dlaczego marnuje się publiczne pieniądze. Co innego, gdyby te mecze były w kodowanym kanale, ale tak jak napisałem na początku – mecze Lewandowskiego i spółki i tak miały być w paśmie otwartym.

źródło: www.okiemkibica.cba.pl

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jacek Derewienko

29-04-2016 [13:54] - Jacek Derewienko | Link:

Nie była to decyzja zwiększająca koszta, bo po stronie zysku są:
- możliwości wykorzystania materiałów w relacjach dziennikarskich np. wiadomości sportowe. Możliwości powtórek, prawo do relacji w innych produkcjach typu filmy, programy tv oraz możliwości sprzedaży tych materiałów;
- wpływy z reklam w trakcie transmisji;
- promocja marki która ma konkretną wartość i przekłada się dodatkowo na wpływy z reklam;
- inne o których już nie napiszę.
Koszt transmisji jest taki wysoki bo jest to inwestycja. By uzyskać zwrot i zarobić trzeba być poważną firmą. Decyzję o transmisji odbieram jako chęć bycia dużym graczem, a nie podnóżkiem dla TVN i Polsatu co bardzo mnie cieszy.

Obrazek użytkownika Jabe

29-04-2016 [15:09] - Jabe | Link:

Tanio jest inwestować z cudzej kieszeni.

Obrazek użytkownika Jacek Derewienko

29-04-2016 [15:35] - Jacek Derewienko | Link:

Nie wiem skąd pochodzą pieniądze na transmisję, ani ile ich było. Wiem, że każda firma, także ta państwowa, może się rozwijać albo zwijać. Innej opcji nie ma.

Obrazek użytkownika Jabe

29-04-2016 [15:46] - Jabe | Link:

TVP ponoć ma jakąś misję (też w to nie wierzę), część pieniędzy ma z podatków. Niech się prywatne firmy rozwijają albo zwijają. A toto ni pies, ni wydra. Po co wogóle jest telewizja państwowa? Rozrywka dla mas?

Obrazek użytkownika mada

30-04-2016 [08:58] - mada | Link:

ten sport to banda złodziei, co z tą aferą Fryzjera sprzed kilku lat? wszyscy nadal działacze
Chcesz sportu - to sam kop w piłkę i nie pozwalaj wpychać pieniędzy do kieszeni tych złodziei

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

29-04-2016 [14:19] - NASZ_HENRY | Link:

Widzę, że Solorz pieniędzy w błoto nie wyrzuca ;-)

Obrazek użytkownika Kamil Radomski

29-04-2016 [18:22] - Kamil Radomski | Link:

Nie interesuje mnie gdzie on rzuca SWOJE pieniądze. Może nawet do morza. To są jego prywatne pieniądze, a TVP wyrzuca PANA, PANI, MOJE czyli NASZE.

Obrazek użytkownika Ewa G

29-04-2016 [16:02] - Ewa G | Link:

Telewizja państwowa jest po to, abyśmy nie musieli oglądać (ci co muszą coś oglądać, a takich jest dużo) wyłącznie niemieckich gadzinówek jak TVN,

Obrazek użytkownika Wielkopolski zdzichu

29-04-2016 [16:26] - Wielkopolski zdzichu | Link:

A czy to musi oznaczać że za publiczne pieniądze mamy oglądać TVPiS, bo właśnie w to się zamienia TVP

Obrazek użytkownika Jabe

29-04-2016 [16:43] - Jabe | Link:

TVPO zamieniają w TVPiS. OK, po to są łupy wyborcze. Skąd te narzekania?

Obrazek użytkownika jazgdyni

29-04-2016 [16:57] - jazgdyni | Link:

@Autor

I ty niemądry i paru durnych, jak zwykle komentatorów też.

Kiedy każdy tępymózg zrozumie, że tzw. państwo nie ma żadnych swoich pieniędzy i wszystkie są nasze, obywateli. Te w NBP też.
Jako dobry obywatel płaciłem regularnie abonament RTV, bo tylko chytry kretyn uwierzył Tuskowi. Po nowej ustawie będę płacił o połowę mniej. A cwaniaki doszlusują do mnie i nie ma zlituj. Wystarczy, że nie płacili przez osiem lat i komornik jeszcze do nich nie zawitał. A jeszcze może, jak nie będzie abolicji i trzeba będzie oddać te głupie, wycwanione 2 500.
Jestem bardzo zadowolony, że TVP zmusił Solorza do odstąpienia transmisji. Nie dość, że to dosyć podejrzany typek o wielu nazwiskach, za którym w RFN jest list gończy, to dobrze pamiętam jak ciekawe transmisje puszczał w systemie pay per view, za bodajże 20 zł.
Wbrew ostatnim danym oglądalności przygotowanym, a jakże, przez szkopską agencję, ponad 95% Polaków ogląda TVP. I to tutaj chce mieć narodowe wydarzenia. Wymagają tylko obiektywności, jakości i atrakcyjności.
Przykład z dzisiaj: - Trybunał Konstytucyjny wypieprzył z pracy dyrektora, profesora pracy, bo po wywiadzie w TVP stracił zaufanie Rzeplińskiego. Na dodatek, po 15 latach pojechał mu on po premii. To wiadomość typu cover story. W TVP INFO cały czas leci na czerwonym pasku. w Polsacie i TVN absolutna cisza. Cholernie im to nie pasuje. Także przejazd tych ruskich wilków na motorach.

Bardzo się cieszę, że kadra narodowa wraca do telewizji narodowej, a ruskie i platfusie trolle mogą sobie iść na drzewo.

Obrazek użytkownika Jabe

29-04-2016 [17:44] - Jabe | Link:

Mecze piłkarskie nie są narodowymi wydarzeniami, tylko rozrywką dla mas. Nic się Panu nie należy z tytułu płacenia podatku od telewizora (tzw. abonamentu), bo nie ma Pan na to umowy. Płaci Pan, bo mu kazali, a nie dlatego, że jest Pan dobrym obywatelem. Nic dziwnego, że ludzie unikali płacenia tak pokrętnie nazwanego podatku.

Teraz ten podatek będzie w cenie prądu, bo w dorosłe życie wchodzi pokolenie bez telewizora, a trzeba i z niego zedrzeć na rozrywkę dla Pana. Uposażono więc TVP na dobrach energetycznych, jak średniowieczu. Co za absurd!

Obrazek użytkownika jazgdyni

29-04-2016 [18:13] - jazgdyni | Link:

Panie Jabe,

Niestety nie da się uniknąć pańskiej obecności, bo jest pan wszędzie, aby wtrąć swe idiotyczne trzy grosze.
Jako, że aż tak głupim być nie można, stwierdzam, że jest pan zwykłym trollem, mającym za zadanie mącić ludziom w głowach. Nie ma w pańskich komentarzach ani sensu, ani logiki, której można by się spodziewać nawet po absolwencie szkoły podstawowej.

Ja już z panem kończę. EOT

Obrazek użytkownika Kamil Radomski

29-04-2016 [18:18] - Kamil Radomski | Link:

"Kiedy każdy tępymózg zrozumie, że tzw. państwo nie ma żadnych swoich pieniędzy i wszystkie są nasze, obywateli. Te w NBP też." - ocb? Przecież wyraźnie napisałem, że te pieniądze są nasze.

"Jestem bardzo zadowolony, że TVP zmusił Solorza do odstąpienia transmisji." A ja nie, bo po co wydawać pieniądze na coś co mamy. Nie obchodzi mnie gdzie to obejrzę, ważne żeby było ogólnodostępne dla wszystkich Polaków.

Obrazek użytkownika Opornik1953

29-04-2016 [17:02] - Opornik1953 | Link:

Transmisje będą w TVP Sport i dupa blada z powszechną oglądalnością.

Obrazek użytkownika jazgdyni

29-04-2016 [17:15] - jazgdyni | Link:

Mylisz się.
Transmisje będą w TVP1 lub TVP2 - i - w TVP Sport.

Obrazek użytkownika maks jamnicki

30-04-2016 [20:06] - maks jamnicki | Link:

Czasami mnie ciekawi, że jak PO z PSLem "przekręcało" miliardy, w zasadzie dziesiątki miliardów, często na prywatny użytek, była cisza. A teraz proszę, ile osób na tym portalu "zatroskanych" o państwowa kasę. Panowie, czy np 2-3 lata temu wyście spali? Lamentów nie widziałem i nie słyszałem. A np. mnie to pasuje. Że TVP kupiła mecze. Nawet jak wydali np 7 milionów, to tyle osób ogląda TVP i wychodzi po złotówce na łebka. za piwo w knajpie, bo Polsatu nie mam, zapłacił bym 8 złotych. A jeszcze trzeba wciągnąć gacie i podreptać. No i nie ukradli, jak PO/PSL to nałogowo robiło, ale kupili miły towar, bo ja mecze dosyć lubię. Wbrew twierdzeniom "prof" Środy, mężczyźni różnią się od kobiet a kobiety od mężczyzn. Kobiety wolą seriale, są seriale, mężczyźni raczej sport i mecze, będzie sport. Dlaczego ja mam oglądać mecze na pieprzonym Polsacie? Który dostał koncesję od Bolka pod nadzorem kapciowego. Jak nie kradną a kupują coś dla ludzi, to już coś, poprawa, wynikająca z rządów patriotów. "Dobra zmiana", chociaż w tym, jeszcze nie zapraszać do TVP paskudnych czerwonych i różowych pysków i będzie dobrze. Niektórzy goście tutaj pomylili portale. Z troską o wydatki patriotycznego rządu to lepiej na portal Wyborczej. Ucieszą się. Ale nie znam pana, panie autorze, to się nie gniewam. Może w dobrej wierze, ta troska.Oby.