Ryszard Petru + Guy Verhofstadt = zamach stanu w Polsce!

"Będę chciał pracować nad przyspieszonymi wyborami. Im szybciej, tym lepiej (...) Jarosław Kaczyński, przypomnę, przyspieszył kiedyś wybory. Była taka sytuacja w historii" – powiedział ostatnio w radiu RMF FM lider Nowoczesnej Ryszard Petru [1].

Belgijski eurodeputowany Guy Verhofstadt kontratakuje ma złożyć projekt rezolucji nt. Polski, gdzie znajdzie się apel o przyjęcie zaleceń Komisji Weneckiej. Zalecenia te nie są jeszcze wydane. Opinia ma być wydana w marcu. Verhofstadt może liczyć na socjalistów (S&D), drugą co do wielkości grupę w PE. Jej liderzy wprost zapowiadają poparcie rezolucji. Podobnie mogą się zachować Zieloni i komuniści. Przeciw, oprócz chadeków i konserwatystów mogą być Europa Wolności (EFD) oraz Europa Narodów (ENF) [2].

Zdaniem komentatorów w Brukseli swoje stanowisko w sprawie Polski Verhofstadt uzgadnia z Ryszardem Petru” – napisała w kontekście przygotowanej przez lidera liberałów rezolucji ws. Polski dziennikarka RMF, Katarzyna Szymańska-Borginon. Według komentatorów, na których powołuje  się korespondentka, Guy Verhofstadt współpracuje z Petru, ponieważ liczy na to, że „kiedyś będzie miał w swoich szeregach premiera dużego kraju”. Verhofstadt wcześniej publicznie udzielał poparcia Nowoczesnej i samemu Ryszardowi Petru. Zachęcał Polaków do głosowania na jego partię przed wyborami parlamentarnymi. Pod koniec grudnia stwierdził na Facebooku, że rząd PiS wykonuje robotę za Putina. "Biorąc pod uwagę determinację Władimira Putina w próbach zniszczenia europejskiej jedności i rządów prawa, obecny polski rząd wykonuje tę pracę za niego" – napisał. Wzywał również Unię do wyciągnięcia wniosków z lekcji węgierskiej i „użycia swoich instrumentów” przeciw polskiemu rządowi [3].

Jak wiemy na razie rezolucja została zablokowana, ale europarlamentarzyści frakcji EPL (do której należy PO) zapowiedzieli, że "ponownie rozważy sprawę, jeśli prezydent RP nie przyjmie ślubowania od sędziów TK". Dziś tonąca PO ośmieliła się żądać (czyt. szantaż)  od prezydenta A. Dudy przyjęcia ślubowania od trzech sędziów w ciągu dwóch tygodni, bo inaczej "poprzemy rezolucję PE ws. Polski!”. Ewentualna rezolucja PE nie miałaby mocy prawnej, ale byłaby wyrazem woli politycznej europarlamentu. Europosłowie w takich tekstach potępiają jakieś działania lub apelują o ich podjęcie przez KE. PE przyjmował wcześniej rezolucje m.in. na temat zmian w prawie przyjmowanych przez Węgry [4].

Ale nie to jest w niniejszym tekście istotne, ale współpraca pomiędzy Ryszardem Petru i Guy'em Verhofstadt'em, który podczas debaty okazał się najbardziej nienawistnie atakującym Polskę i panią premier B. Szydło europosłem PE. Tą nienawiść, frustrację i bezsilność wobec klasy i logicznych argumentów prezentowanych przez naszą premier uzewnętrznił słynnym gestem zaciśniętej pięści wygrażającej nie wiadomo komu... No cóż ... lewaccy i demoliberalni spadkobiercy idei komunistycznych wspieranych ideami Gramsciego tak już mają - gdy nie starcza im umysłu najchętniej użyliby wobec oponentów argumentu siły... podobnie jak np. M. Schulz.

Nietrudno się domyśleć i niemal mieć pewność, że jego nienawiść, histeria i bezsensowne zarzuty były m.in. rezultatem owej współpracy a Guy Verhofstadt mówił to, co zapewne usłyszał i uzgodnił z Ryszardem Petru, który chce przecież obalić rząd i doprowadzić do wcześniejszych wyborów. Zresztą ta współpraca jest widoczna od początku powstania Nowoczesnej R. Petru - ja bym raczej powiedział, że nie R. Petru a raczej inaczej L. Balcerowicza, W. Frasyniuka, A. Olechowskiego i ich antypolskich środowisk reprezentowanych m.in przez FOR, Fundację S. Batorego G. Sorosa i E. Smolara oraz "michnikowszczyznę", t.j. chyba właściwie klona skompromitowanych: UD/UW/demokraci.pl [czyt. 5,6]. Wcześniej ten lewacko-demoliberalny belgijski nienawistnik Polski i zwolennik jednego rządu europejskiego czyli stworzenia Związku Socjalistycznych Republik Europejskich ściśle współpracował z ... J. Palikotem i zapewne z jego zewnętrznym środowiskiem w postaci tzw. Komisji Trójstronnej [7].

Zostawiam ocenę Belga Polakom, ale nawet nie chce mi się więcej komentować postawy R. Petru i zastanawiam się do jakiej jeszcze zdrady Polski i Polaków i jakich działań jest w stanie się dopuścić żeby obalić rząd i prezydenta wybranych przez naród polski... Ma wszakże jeszcze - oprócz lewackich  i demoliberalnych politycznych fanatyków i totalitarystów w stylu Guy'a -  do dyspozycji niektórych banksterów i niektóre korporacje  i popierany przez europejskich komunistów i zielonych KOD...

I taka dygresja pytaniem wyrażona... Czy jeszcze jakikolwiek Polak jest w stanie bez wstydu popierać Nowoczesną, PO i KOD oraz obecny kształt zdegenerowanej niemieckiej i lewackiej UE?

Pozdrawiam

P.S.

Tak tylko dla wywołania ironicznego uśmiechu i potwierdzenia - pokazanego w debacie w PE -  pewnego poziomu wiedzy oraz stanu intelektualnego i osobowościowego też polskich tzw.: "zafiksowanych unio-europejczyków" i zwolenników m.in. islamizacji Europy:

a) "Rozpoczynamy święta. Po świętach, przypomnę, jest SZEŚCIU króli" - mówił Ryszard Petru do dziennikarzy. "I kończy się pierwsze półrocze. Kiedy oni to chcą zrobić? - użalał się odnośnie planu PiS na likwidację gimnazjów szef Nowoczesnej, który przypomnę, że w czasie ślubowania poselskiego powiedział był nawet: "Tak mi dopomóż Bóg". Nie odbiega to zbytnio od poziomu jego kompana Guy''a i naszego D. Tuska, który przed wyborami prezydenckimi i po osiemnastu latach małżeństwa postanowił nagle wziąć ślub kościelny... Ta sama liga lewacko-demoliberalnych cynicznych hipokrytów i nieuków...

http://dzikikraj.interia.pl/mo...

b) R. Petru chciał sprytnie i śmiesznie skomentować ułaskawienie ministra Mariusza Kamińskiego i wypalił o przewrocie majowym. Zdaniem lidera Nowoczesnej miał on miejsce nie w 1926 roku, a 1935: "Przypomnę, przed wojną był taki moment, że Piłsudski po 35., zamach majowy, a potem to co, się działo do 39. było swego rodzaju nagięciem… zerwaniem tych szwów" – stwierdził Petru.

Teraz poseł Nowoczesnej ośmieszył się kolejny raz, a uwagę zwrócił mu dziennikarz RMF FM, prowadzący poranną rozmowę „Kontrwywiad” Konrad Piasecki. W momencie gdy Petru mówił o upadających imperiach w kontekście przyszłego upadku rządów PiS, prowadzący nagle mu przerwał:

– Zaraz, zaraz, ale które imperium upadło w szczycie swej chwały?
– Rzymskie.

– Rzymskie w szczycie swej chwały?
– Oczywiście.

– Szczyt chwały Imperium Rzymskiego to jest jakiś 100 r. n.e., a ono upadło w którym? W 476. Był upadek, był podział Cesarstwa Rzymskiego.
– No dobrze, ale to jest dokładnie to samo. W tym sensie, że jak ma pan wielkie imperium, nie jest pan w stanie nim zarządzać...

http://www.obalamyglupote.pl/2...

c) R. Petru wskazał na fakt skrócenia kadencji parlamentu zainicjowanej przez J. Kaczyńskiego. No tak... znów hipokryzja, cynizm albo niewiedza... Otóż tak było, ale wynikało to najpewniej z faktu operacji służb specjalnych wobec koalicjanta PiS-u czyli Samoobrony A. Leppera i kreciej roboty kolejnego koalicjanta PiS-u, czyli wykreowanego też być może przez WSI-owe służby  LPR R. Giertycha (dziś śmiesznego osobnika "cztery w jednym", czyli Komorowsko- PO-Nowoczesno - KOD-owej hybrydy politycznej). Ponadto stało się to z woli rządzących a nie w wyniku zamachu stanu opozycji.

Pozdrawiam z uśmiechem ponownie...

[1]  http://www.tvp.info/23650799/t...

[2] http://www.fronda.pl/a/verhofs...

[3] http://www.kresy.pl/wydarzenia...

[4] http://wpolityce.pl/swiat/2789...

[5] http://krzysztofjaw.blogspot.c...

[6] http://krzysztofjaw.blogspot.c...

[7] http://wpolityce.pl/polityka/2...

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...
http://krzysztofjaw.blogspot.com/
kjahog@gmail.com

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika ...Trzy kropki...

21-01-2016 [18:29] - ...Trzy kropki... | Link:

...Facet już czuje się premierem!!!...Jakim trzeba być ignorantem i bucem aby podobne brednie głosić w mediach!!!...

Obrazek użytkownika Jozef z Londynu

21-01-2016 [20:11] - Jozef z Londynu | Link:

Proponuję w gimnazjach przeprowadzić .Nowoczesny cykl wykładów pt. "A co, jeśli powiem, że..." :)

Obrazek użytkownika Jozef z Londynu

21-01-2016 [20:13] - Jozef z Londynu | Link:

Co mówi Petru, otwierając atlas?
"Witam państwa!"

Obrazek użytkownika Kaciszek

21-01-2016 [20:51] - Kaciszek | Link:

Opinia: 1) Verhofstadt - świr; 2) Petru - narodowość bankier

Obrazek użytkownika twardek

21-01-2016 [21:06] - twardek | Link:

cz.II
1. kryzys UE (Euro, Schengen, brexit), grożący potencjalnym rozpadem Unii, a na tym tle:
przejęta od Węgier przez Polskę „gangrena” kontestowania kierunku i stylu integracji europejskiej (co prawda poprzez regulacje wewnętrzne), co niosąc konflikt z Unią może wzmocnić procesy jej rozkładu (kibicują Czechy i Słowacja),
2. chińska misja prezydenta Dudy (ratunkowe, zapobiegawczo, źródło finansowania gospodarki i zadłużenia – na jaką okoliczność ?),
3. zadziwiające okoliczności spotkania Kaczyński - Orban oraz Waszczykowski – Steinmaier. Wykluczenie podsłuchu? W przypadku 1-szego spotkania występuje dość szczególny aspekt: Węgry mają dobre stosunki z Rosją. Czyżby poza sprawami Unii Orban przywiózł jakieś informacje od Rosjan o zamachu smoleńskim, co skłoniło parę dni później J. Kaczyńskiego do stwierdzenia iż „..dojdziemy do prawdy, jakkolwiek bolesną by była..” „Jakkolwiek bolesną by była”, to chyba nowa orientacja podejrzeń. Wszak wykazanie winy Rosjan już bolesne nie byłoby i nie będzie, gdyż do tej pory taka jest właśnie narracja w tej sprawie i do niej przywykliśmy...Bolesne byłoby, gdyby okazało się, że prez. L. Kaczyńskiego zamordowali sojusznicy i mentorzy ? (dla mnie od początku nie ulega to żadnej wątpliwości)
„Operacyjna kontrola” Polski przez Fried’a , specjalisty amerykańskiego rządu „ds. sankcji” , zdaje się potwierdzać, że z tym „ruchem strategicznym” coś może być na rzeczy Przy objaśnianiu celu wizyty zadeklarowano wprawdzie, że chodzi o sankcje przeciw Rosji (sic!), no ale w swojej wypowiedzi inaczej ujął to nawet E. Smolar, a ten to już ma informacje z pierwszej ręki.
Ciekawy czas nadchodzi. Zwierajmy szeregi, inkorporując do anty-KOD’u wszystkich, których Polska w sercu boli.
---
Nareszcie jest odtruwane Polskie Radio. Dzisiaj wysłuchałem „O mój rozmarynie...” w bardzo dawnej chyba aranżacji. Najpierw ja a później też i żona, nie mogliśmy powstrzymać łez.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

21-01-2016 [23:52] - krzysztofjaw | Link:

twardek

Celnie wskazałeś na zmianę pewnej narracji u J. Kaczyńskiego w kwestii tragedii smoleńskiej i jej inspiratorów oraz wykonawców. Mam zawsze dziwne skojarzenia na ten temat z Gibraltarem i śmiercią Sikorskiego. Tło geopolityczne było takie, że nastapiła polityka resetu USA-Rosja i ś.p. L. Kaczyński był pewna przeszkodą dla tego resetu. Przeszkodą i dla USA i Rosji... Wnioski mozna wyciągać i wyciagam...

Niemniej faktycznie czeka nas ciekawy czas.

I zauważ - Michalkiewicz na to wskazał - KOD moze być wykreowany przez WSI-owe służby a Nowoczesna przez środowiska zydowskie, tą ich część związaną z Fundacją S. Batorego, dawną UD/UW/demokraci.pl i FOR Balcerowicza.

Atak z trzech stron: słuzby, lichwiarze i lewacy + UE... HM... niewesoło

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika OLI

22-01-2016 [09:17] - OLI | Link:

W przywołanej przez Pana sprawie zamachu w Gibraltarze przewija się natrętnie wątek polski, obok rosyjskiego i brytyjskiego.

Sprawa smoleńska musiała też mieć wątek polski, tego by się bez "naszych" nie dało utkać...
W dniu katastrofy, wieczorem, jedna z naszych służb podobno zapijała się na umór.

Analogia z Gibraltarem jest większa, niż się wydaje. Tym razem strażnikami sekretu nie są brytyjczycy, ale być może równie wielki gracz lub raczej gracze.

Gdyby był jeden sprawca, to by go wskazali.
Wielu wzięło udział w tym spisku, wielu skorzystało. Wszyscy wiedzą, jak było, i wszyscy milczą jak groby.

Obrazek użytkownika twardek

21-01-2016 [21:08] - twardek | Link:

cz.I
Guy Verhofstadt i Petru to durnie. Natrętne pytanie premier Szydło przez tego pierwszego (i zarzut drugiego - o brak odpowiedzi ) o respektowanie, lub nie, oczekiwanej opinii Komisji Weneckiej było/jest pozbawione sensu, ponieważ szef rządu nie może deklarować, iż w razie czego zmieni prawo dostosowując je do sugestii owej komisji. Rząd ma wprawdzie inicjatywę ustawodawczą ale nie moc stanowienia prawa tej rangi. Od tego jest Sejm, w imieniu którego Premier wypowiadać się oczywiście nie mogła i nie może. To, że Verhofstadt’owi nie przetrzepała majtek, deklarując jedynie uważne przeanalizowanie opinii, było wszystkim, co mogła odpowiedzieć, chcąc pozostać uprzejmym gościem PE. Tak sądzę.
Intryguje mnie natomiast zaskakująco grzeczny ton z jakim zwracano się do premier Szydło. Sądzę, że widoczna elegancja i godność p. Premier nie ze wszystkim mogą to tłumaczyć.
Próbuję wyszukać fakty, które dałoby się jakoś podwiązać do tej sprawy. Można mieć na względzie obawy UE o jakiś strategiczny ruch Polski, podejmowany ze względu na jej obecną, zablokowaną dla rozwoju pozycję. Są pewne fakty do uwzględnienia:

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

22-01-2016 [16:26] - Ula Ujejska | Link:

Witam Panie Krzysztofie

Na co liczy Petru w swych planach obalenia legalnego rządu? Czyżby na kolejny numer z "giertychami i lepperami"? Bo innego sposobu nie ma. Większość sejmowa to kilka ugrupowań - ale PiS ma w sejmie pakiet kontrolny plus Prezydent Duda, bez jego zgody i PiSu sejm nigdy nie uchwali przyspieszonych wyborów, to po pierwsze. Po drugie, koalicjanci wchodzący w skład sejmowej większości już raz się przekonali co daje rozbicie na partyjki, że tylko współdziałanie da im nie tylko władzę ale i możliwość wpływania na kierunek zmian w Polsce. Gdyby znów zawiedli wyborców, będzie to polityczne harakiri.

Pozdrawiam Dumnego Polaka.

Obrazek użytkownika twardek

23-01-2016 [14:08] - twardek | Link:

cz. III
Gwoli kompletności obrazu, należałoby dostrzec zapowiedzianą wizytę Orbana w Moskwie i dodać odbytą już wizytę v-ministra Ziółkowskiego tamże. Z przedłużeniem jej o godzinę, czyli 1/3 planowanego czasu, co w dyplomacji podobno coś znaczy.
W „naszym” wątku ważniejsza jest jednak wypowiedź Rosjan, iż oddadzą wrak „...kiedy uzgodnimy przyczyny katastrofy”. Sądzę, że użycie terminu „uzgodnimy” nie jest przypadkowym przejęzyczeniem. Czyżby tak, jak kiedyś uzgadniali ze sprawcami wersję objaśniania katastrofy - teraz dla odmiany z nami chcą uzgodnić formułę objawienia prawdy takiej, jaką jest ?
---
Cała ta antypisowska psiarnia, to najemni harcownicy, spuszczeni z łańcucha w ramach akcji przywoływania Polski do porządku w związku z zamierzonym zablokowaniem grabieży Kraju. Czy także przełożeniem strategicznej wajchy? Najlepiej byłoby ich, psiarnię, potraktować jako takich, jakimi są: niesforna, humanoidalna wataha w białych kołnierzykach, którą p. Premier powinna, przed kamerami, trochę żartobliwie trochę dobrotliwie przywoływać do porządku (świetne było: „nie wstyd wam !”). Nie mogą być traktowani jak partnerzy. Nie są nimi. Można powtórzyć: nie wstyd wam, że nie myślicie o 2 mln bezrobotnych, kilkudziesięciu tysiącach bezdomnych, niedożywionych dzieciach, narkotyzowanej młodzieży etc
---
Za pozdrowienia bardzo dziękuję i z przyjemnością odwzajemniam.