Powieść „ Pas Kuipera”. Rozdział drugi

Drodzy Czytelnicy.

Ukończyłem powieść Pas Kuipera. Platforma dla prezentacji tej książki jest już stworzona w postaci strony internetowej http://paskuipera.pl 

Brudnopisy trzech rozdziałów, które kiedyś w tym miejscu opublikowałem nie są już potrzebne. W trakcie tworzenia powieści uległy sporym zmianom. Cieszy mnie niezmiernie, że były tak poczytne.

Do zrobienia  pozostała jeszcze korekta. Znajduje się ona w bardzo dobrych rękach. Ci którzy czytali moje brudnopisy zdają sobie sprawę, że praca to nie lekka. Mam nadzieję, że książka będzie dostępna z końcem czerwca. Tym, którym podobały się surowe wersje rozdziałów mogę tylko powiedzieć, że ukończona powieść, w opinii tych, którzy już ją czytali jest dużo lepsza i dojrzalsza. Warto jeszcze trochę poczekać. Jestem przekonany,że się Państwo nie zawiedziecie. Książka jest wielowarstwowa. Nie tylko dostarczy Państwu rozrywki, ale skłoni do refleksji przemyśleń.

W tej chwili istnieje możliwość kupienia książki w formie promocyjnej przedpłaty. Można również objąć książkę mecenatem. Więcej dowiecie się państwo na stronie http://paskuipera.pl  Dziękuje przy okazji tym, którzy już kupili „ Pas Kuipera”

Pozdrawiam serdecznie i życzę przyjemnej lektury.
Marek Mojsiewicz

Pas Kuipera to niezwykła powieść, obiegająca od tego do czego przywykliśmy. Widzimy tu panoramę wrogich sobie społeczeństw ludzkich Układu Słonecznego za kilkaset lat. Niewolnicza orwellowska Republika Ziemi i asimovskie Imperium Rarogańskie. Poznajemy nie tylko mechanizmy władzy w obu państwach, ale możemy przyjrzeć się złożonym pobudkom jakie kierują ludźmi w rękach których leży los miliardów ludzi

Raroganie są wyznawcami żądnego krwi Swarga, boga, którego najwyższym kapłanem jest demoniczny Żerca. Awestowie zaś czczą Nienazwanego, który obiecał im kiedyś Ziemię i miriady niewolników we władanie.

Na tym tle rozgrywa się historia miłosna dwojga obcych, wrogich sobie ludzi. Satarah z ludu Awestów, który przeistoczył się w rasę panów na Ziemi i Niemira, księcia i następce rarogańskiego tronu, uciekającego przed swym losem. Oboje są ludźmi o silnych osobowościach. Są również neuromanami, ich umysły są w stanie wejść w rodzaj symbiozy z artefaktami zanurzonymi w ich mózgach.  
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Adam

28-12-2015 [21:31] - Adam | Link:

Wow ! Kroi sie peirwsza intereujaca polska space opera! Do czego zdolny jest umysl ludzki wyzwolony z "okowow poprawnosci politycznej". Odpusc pan sobie jakies cudowne peiewriatki to wali kiczem z daleka, pare takich wstawek i nikt tego nie przeczyta, widze ze lizneles pan troche astronomi pomysl z pasem krupiera taki sobie nie wiem czy bylby tam ciezkie pierwiastki niezbedne do rozwoju technologi ( no i w koncu lecieli tam po uran) z drugiewj strony jest tam, masa gazow (tlen azot dwutlenek wegla niezbednych do zycia)i woda. JA bym wybral raczej marsa albo pas astroid ( jest tam i woda i pierwiastki ciezkie np na Psyche) . Ogolnie "spiknij sie PAn z kims kto zna sie troche na fizyce nie zapomij pan ze na planetach karlowatcyh ciazenie jest 20 , 30 razy mniejsze . Ja mam wiedze z zakresu wojskowosci i techniki i nteresuja mnie rozne ciekwostki militarne, czy slyszal pan o hafnie . Gdyby panscy kolonisci zyli byli by z nim za pan brat oprocz licznych ewentualnych zastopsowan miltarnych https://en.wikipedia.org/wiki/... ma tez zastososwania w elekronice przemysle panscy "krupierzy" byliby z nim za pan brat. Wrstwa społeczna i psychologiczna najmocniejsza czesc...

Obrazek użytkownika Marek Mojsiewicz

29-12-2015 [17:15] - Marek Mojsiewicz | Link:

Witam
Bardzo dziękuję za uwagi.Rzeczywiście , co zresztą sam Pan dostrzegł silniejsza strona są elementy psychologiczne i socjologiczne. Nie chce stworzyć space opery, a przynajmniej nie tej czysto technicznej , która z reguły jest oparta na jakimś nowym wynalazku , czy teorii.Te sprawy mnie interesują , ale to nie jest fascynacja Wprowadzenie dziwnego pierwiastka hebe zmienia , czy determinuje możliwości epickie. Weźmy cząstki splatane ,których właściwości w ogóle nie są wykorzystane w literaturze sF czy najnowsze odkrycie nowego silnika łamiące dotychczasowe prawa ( http://www.geekweek.pl/aktualn... ). Co do Pasa Kuipera,czy znajdującego się dalej Obłoku Oorta to użyłem tego miejsca , bo tak naprawdę nie wie co tam jest i co tam się znajduje, co daje mi możliwości bardziej plastycznego podejścią ( http://www.geekweek.pl/aktualn... )

Jeszcze raz bardzo dziękuję za uwagi. pozwala mi to niejako z boku przyjrzeć się powieści i zastanowić się. Jest to mi niezwykle pomocne. I naprawdę to doceniam.