Rzecz o martyrologii przaśnych staruszków

 Pokolenie70+ darzę ogromnym szacunkiem. Za wszystko. Za  ich zmagania z komuną, za wielką godność, z jaką znoszą obecny nawrót komuny dla nich szczególnie bolesny, za niezłomność, za aktywność, za nieustającą walkę o Polskę niepodległą . Ale bywają tu wyjątki, których nie znoszę. Pierwszy – to zakuta ubecja, reprezentowana w tym pokoleniu licznie, mająca się dobrze, zajadła i szkodząca, gdzie tylko może. Drugi – to megalomański gatunek przaśnych staruszków, cokolwiek komicznie dowodzących własnej potęgi, zachowujących się jak gówniarze w szkolnej toalecie, chełpiących się wpływami, kontaktami,  podbojami których nigdy nie było i na siłę wciskających światu mit o własnym geniuszu, którego też nigdy nie było.
Jako że na ogół omijani są szerokim łukiem, a mają jeszcze tyle komórek nerwowych, żeby we własnym towarzystwie nudzić się potwornie, sami ruszają na poszukiwania. Tu się przysiądą, tam pogadają, tu rzucą żarcik niezbyt lotny, tam coś usłyszą, trochę zniekształcą, gdzie indziej powtórzą…  lecz to wszystko są półśrodki. W realu „śpiewać każdy może”, ale tylko tak, jak Stuhr.
Po długich bojach z własną niemocą w końcu odkrywają Internet. To jest to! Zero ograniczeń, zero recenzji. Można opublikować wszystko, co miało się stać wydarzeniem literackim i co przemielono po latach bezskutecznego oczekiwania na czytelników, bo talentu nigdy nie było. Można dorobić sobie kindersztubę, której (dowody są liczne!) też nigdy nie było. Można rozprawiać o własnej szarmanckości nie licząc się z tym, że prawdziwie szarmancki mężczyzna nigdy się w ten sposób nie reklamuje. Ze strachu przed polemicznymi opiniami można ustawić poprzeczkę dla komentatorów na tyle nisko, żeby żadna polemika nigdy nie była możliwa. Można stworzyć sobie piedestał i na nim stanąć, i wreszcie z góry (wirtualnej, ale zawsze) patrzeć na ten znienawidzony tłum Polaków – zbyt inteligentnych, żeby można było z nimi po swojemu, przaśnie porozmawiać na blogu, zbyt przenikliwych, żeby uwierzyli w geniusz autora fatalnie napisanej powieści, zbyt wrażliwych, żeby nie wkurzały ich bezładne wypociny  serwowane jako poezja. Można sobie stworzyć nawet własną prywatną martyrologię naciąganą tak, że pęka na wszystkich szwach, i wymachiwać nią jak szturmówką ,nie licząc się z wytrzymałością materiału.
Wiadomo, że martyrologii nie można kontynuować w warunkach pokojowych, że jeśli się w wirtualu zabrnęło tak daleko, to potrzebny jest straszny wróg czyhający na bohaterskiego przaśnego staruszka na każdym miejscu i o każdej dobie. Czyli troll. A najlepiej grupa trolli, lub „UBECKICH trolli”, do której można zaliczyć wszystkich mających czelność podważać geniusz staruszka, wszystkich oburzonych okropnymi sugestiami staruszka, wszystkich wytykających błędy w rozumowaniu staruszka.
Na cywilizowanych blogach prowadzi się dyskusje, ale do tego przaśny staruszek nie ma głowy, więc w chwili krytycznej, grożącej zawaleniem się wszystkich mozolnie skleconych mitów wymyśla terrorystyczną grupę przestępczą. Większość  blogerów puka się w czoło i daje sobie spokój z komentowaniem. Niektórzy nie wytrzymują i piszą, co o tym myślą. Staruszek jest wniebowzięty. Wreszcie ma wroga, który go prześladuje. Wreszcie może pisać kolejne rozdziały swojej „walki o Polskę”, jako dowód podając stworzoną przez samego siebie, publikowaną codziennie listę prześladujących go renegatów. Są na niej ludzie, którzy nigdy w życiu nie splamili się jakimkolwiek trollingiem. Są na niej blogerzy, którym przaśny staruszek przyprawia taką gębę chyba tylko z czystej zawiści.  Rzecz nosi znamiona ordynarnego zniesławienia, bo nie jest jednorazowym wybrykiem mocno skacowanego faceta, lecz celową, konsekwentnie prowadzoną akcją dyskredytującą komentatorów NB i blogerów publikujących na NB.
Metoda raczej daleka od patriotyzmu i od wolnej Polski. Zastanawiająca.
Nie wiem jak Wy, ale ja mam tego dość. 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Marcus Polonus

08-10-2015 [05:20] - Marcus Polonus | Link:

Działalnosć tego dziada i jemu podobnych - celnie przez ciebie opisana - jest niczym innym, jak elementem komuszej propagandy, który uwielbiaja stosować, gdyż wydaje im się, że tym sposobem wzbudzą litosć w czytelnikach, sympatyzujących z ich "niedolą" "prawdziwego patrioty" "przesladowanego przez trolli". Ale wiedza o tym, wcale nie powoduje u mnie - podobnie chyba jak i u ciebie, że to mnie nie wkurza, raczej odwrotnie - podnosi o dobrych kilkadziesiąt procent moje fkórwjenje (jakby napisał napewno jeden "sławny" do niedawna idota).Pozdrawiam serdecznie.

Obrazek użytkownika TKJ

08-10-2015 [06:20] - TKJ | Link:

Bardzo wnikliwa analiza zjawiska występującego bardzo powszechnie.
Niestety analiza połowiczna :) żeby nie powiedzieć "wybiórcza" gdyż badacz[ka] ograniczył[a] się tylko do połowy i to - chłe, chłe - mniejszej połowy staruszków.
Czyżby ta druga połowa [większa! :)] nie podlegała analizie z mocy założeń "bardzo szczególnych" oraz "oczekiwanych wniosków"?
Jakiś modny obecnie seksizmem?

A może chodzi o kogoś konkretnego?

Oj to już pachnie analizowanym właśnie - trolowaniem!

Gdyby rozszerzyć - tylko ciut, ciut - zakres "badań", to wnioski z tej "analizy" można by 'streścić' za pomocą starego dowcipu:
> Babciu wraaacaj! Tam jest przerębel!!!!!!
> A co mi tam przerębel, bel - bel -- bel.

Obrazek użytkownika terenia

08-10-2015 [14:42] - terenia | Link:

TKJ....wstyd za piątkę,bo nawet uczeń podstawówki wie,że połowy są równie...nie istnieje mniejsza połowa i większa połowa.Zatem samo takie stwierdzenie podważa wartość i tezy pańskiego komentarza.

Obrazek użytkownika TKJ

08-10-2015 [18:36] - TKJ | Link:

Uczeń podstawówki wie - powinien wiedzieć, że połowy są równe. Po ukończeniu kursu fizyki z dawnego liceum każdy maturzysta wie, że wszystko jest względne a po studiach powinien wiedzieć, że wynik zależy także od badającego.
Z tego powodu w podstawówce nie 'uczono' teorii względności i nie wspominano o zakrzywieniu czasoprzestrzeni...!

Dla wyjaśnienia jest taki dowcip, zapewne Pani nieznany : Nauczycielka w szkole podstawowej po sprawdzianie mówi do klasy - oj przepraszam, do uczniów w klasie - "Ile razy trzeba wam powtarzać, że połowy są równe???? Eh! Strata mojego cennego czasu! I tak większa połowa z was tego nigdy nie zrozumie".
Zatem na podobnej zasadzie: Czy można czytać między wierszami? Każdy wyuczony wie, że nie można! Bo gdyby napisać coś między wierszami to powstaje nowy wiersz i dwie przestrzenie zamiast wcześniejszej [tylko cieńsze/węższe od pierwotnej], które nadal są niezapisane. Zatem nic odczytać z nich nie można bo są niezapisane. PRAWDA?!
Chyba, że jednak potrafi pani czytać "między wierszami". Twierdzę wręcz, że doskonale Pani odczytała i zrozumiała!
Pozdrawiam serdecznie.

PS.

Argumenty proszę! A nie PO PełOwsku komentować nie wygodne komentarze metodą "Każdy wykształcony musi wiedzieć, że .....", "Nie trzeba być inteligentnym żeby zrozumieć ....", "Każdy uczeń podstawówki musi wiedzieć, że ....", "Takie słowa to antysemityzm! Nie będę z takim kimś rozmawiać! >Ależ ja jestem żydem.< No właśnie nie dość, że antysemita to jeszcze Żyd pan jesteś!".
Od razu dodam, że jestem Żyd tylko, że Polarnym. I niech pani teraz kombinuje co to może znaczyć, kto to powiedział oraz z jakiego powodu. A następnie - lub przed - stawia mi dowolne oceny. Ja mam Pani oceny w - głębokim poszanowaniu. {"Wężykiem Jasiu, wężykiem"}

Podaję, dla Pani, słowa pomocnicze wyjęte z tekstu: "geniusz autora", "ale do tego przaśny staruszek nie ma głowy", "Staruszek jest wniebowzięty". Nie wątpliwie chodzi o STARUSZKÓW panów a nie "Starsze Panie" - przypadek?!
Każdy ciut rozgarnięty wie, że Facetów w wieku 70lat jest znacznie mniej niż kobiet w wieku 70lat! Zatem zbiór staruszków w wieku 70lat po podziale na podzbiory Panie, Panowie nie są połowami zabioru staruszków a nawet są "nierównymi połowami" zbioru staruszków :).
A co! Też potrafię "erystycznie" - ale tylko wobec nauczonych erystów.

Obrazek użytkownika jdj

08-10-2015 [08:26] - jdj | Link:

"Pokolenie70+ darzę ogromnym szacunkiem"
Ha, dziękuję! A ja myślę, że "giętki język wyrazi wszystko co pomyśli głowa" w zwięzłych słowach.
Co nadto, nadaje się do literatury (Putrament i in.) okrągło-sto-głowej i nie przyczynia się do dyskusji,
która na blogach winna skrzyć głębią podświetloną dowcipem - tak po "lwosku".
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Tarantoga

08-10-2015 [09:12] - Tarantoga (niezweryfikowany) | Link:

Witam Panią bardzo serdecznie :-)

Notka śliczności,pełna pasji i co rzadkie...pisana staranną i czystą polszczyzną.

Wiem kogo z NB należy sobie podstawić pod bohatera tej notki...i w całości popieram Autorkę. :-)

Znam też opinię "wysokiego czynnika" niezależnej.pl i jednego z "bardzo wysokich czynników" naszychblogów.pl,ale to było napisane na prywatną pocztę,więc...muszę zmilczec.

Każdy portal,każde "blogowisko" musi z czegoś zyć,a żyje z reklam,reklamodawcy zaś rozglądaja się za "nazwiskami",
które się pojawiają...tak więc...osobnik którego Pani opisała,ma codziennie cos do napiasania,ma "wejścia" i komentarze,znaczy...oglądną reklamy...a to się przelicza na pieniądze.

NB i tak stosuje blokadę,bo tylko 100 blogerów...komentatorów juz puszcza na żywioł :-)
Gratuluję Pani tej notki i życzę pomyślności...stary Krakus z Grzegórzek---P.

Obrazek użytkownika andzia

08-10-2015 [10:16] - andzia | Link:

Pani Danuto,znakomity tekst! Miałam taką myśl,żeby tę głupotę ignorować,ale jeśli nie będzie się owej punktować,inni będą przekonani,że jest prawdą.
Gratuluje raz jeszcze!

Obrazek użytkownika HenrykInny

10-10-2015 [08:47] - HenrykInny | Link:

Wlasnie tak !!!
Pozdrawiam Andziu.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

08-10-2015 [14:45] - Ula Ujejska | Link:

Czy owy staruszek wymyślił sobie jakąś "grupę terrorystyczną"?
Wielu z tutejszych blogerów uważa, że w większości przypadków sam ją stworzył na różnych kontach :)
To stara sztuczka platformerskich spinerów. Kiedyś, lat kilka temu, byłam jednym z adminów na nie istniejącym już pisowskim portalu. Odkryłam tam właśnie takiego szarmanckiego multikonciarza, przaśnego staruszka - wtedy działacz PO. Było mu bodajże Wojciech K. - a nick forumowy chyba "WojtekzIna". Śmiechu było po pachy jak mu na forum i na YT zrobili kabaret.

Obrazek użytkownika xena2012

08-10-2015 [18:36] - xena2012 | Link:

tyle wokół problemów a my przejmujemy się przaśnymi staruszkami?

Obrazek użytkownika TKJ

08-10-2015 [19:42] - TKJ | Link:

Święta Prawda.
I dodatkowo szkoda prawdziwego talentu Autorki.
Bo wpis na prawdę wysokich lotów. Gdyby tak na inny temat, ważny dla wielu a może i dla Polski.
Szkoda czasu na "szczegóły".

Obrazek użytkownika jdj

08-10-2015 [21:08] - jdj | Link:

Pani Xeniu,
Widzi Pani na jakim poziomie jest ta dyskusja: kryjąc się za parawanem anonimowości, obszczekują kogoś, kto się przedstawia z imienia i nazwiska. I nazywają to słuszną sprawą. No cóż, kiedy nie jest się erudytą, ale ma się klawiaturę, to "myśli" się "ręcamy" - to ten styl.
W poprzednim wpisie, łagodnie krytycznym, a który nie został tu uwidoczniony (dlaczego?), starałem się uprzejmie wskazać, "że tak kulturalni ludzie nie postępują" i nie dyskutują - wymysły zamiast argumentów to raczej domena PO.

Obrazek użytkownika HenrykInny

10-10-2015 [08:45] - HenrykInny | Link:

Wiec posze zajac sie tymi problemami !!!.

Obrazek użytkownika markop

09-10-2015 [08:32] - markop | Link:

Świetna notka ! Finezyjnie wycyzelowana !

I wbrew opinii niektórych komentatorów bardzo, bardzo potrzebna, bo jak Pani sama zauważa :

"Rzecz nosi znamiona ordynarnego zniesławienia, bo nie jest jednorazowym wybrykiem"

Przaśny staruszek grasuje na NB i nie tylko Pani, ale i ja również mam tego dość !!!!

Pozdrawiam Panią serdecznie

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

09-10-2015 [11:08] - Krzysztof Pasie... | Link:

@ALL

No i życie pokazało, że po raz n-ty oddelegowany przez system troll naczelny (JW – Jan Woleński) pogadał sobie sam ze sobą (Andzia, Terenia et consortes).

Ale najbardziej zasmucające jest to, że trollowi naczelnemu (JW) udało się poszczuć na bohatera notki samą jej Autorkę, która nie jest trollem, lecz zdobyczą sprytnego muszę przyznać trolla naczelnego (JW), stając się mimowolnie semi-trollem.

A to, dlatego, że z całym szacunkiem dla Autorki, jej notka wskazuje na zadziwiającą „niekumatość”, bowiem Autorka notki nie rozumie, albo nie chce zrozumieć, że jako przyzwoita blogerka prawicowa została zmanipulowana przez kochającego Polskę i Polaków inaczej trolla naczelnego (JW) i umiejętnie napuszczona na również prawicowego blogera (bohatera notki).

Zaś powodem owej „niekumatości” Autorki (co sprytnie wykorzystał troll naczelny) jest ślepa nienawiść do każdego, kto konstruktywnie, powtarzam KONSTRUKTYWNIE choćby w najlepszej wierze skrytykował Prawo i Sprawiedliwość. I to mnie bardzo martwi, bo takich „ortodoksyjnych pisowców” jest niestety więcej, co PIS-owi strasznie psuje wizerunek.

W efekcie dzięki nieświadomej pomocy takich podpuszczonych przez trolla naczelnego (JW) „zaślepionych” semi-trolli jak Autorka notki, trollowi naczelnemu (JW) udało się zniechęcić do komentowania na blogu bohatera notki przyzwoitych komentatorów, gdyż nie chcieli brać udziału w hucpie, jaką na jego blogu uprawiają troll naczelny (JW) i zmanipulowani przez niego semi-trolle.

Na obronę Autorki notki powiem, że choć nie mam, co do tego pewności, nie zdziwiłbym się, gdyby była to sądząc po stylu i słownictwie notka autorstwa trolla naczelnego (JW).

Obawiam się także, że Autorka notki tym razem zrobiła sobie niechcący kuku – bo na blisko 6 tysięcy wejść dodano tylko 11 komentarzy napisanych wyłącznie przez trolli i semi-trolli (z wyjątkiem dwóch rzetelnych komentatorów).

No cóż, żeby kózka nie skakała, to by nóżki nie złamała.

Statystyka: 6 tys. wejść, zero udostępnień, zero twittów.

Obrazek użytkownika multaneczka

09-10-2015 [14:34] - multaneczka | Link:

No i przyczłapał przaśny staruszek i swoim wpisem udowodnił, że Autorka znakomitej, KULTURALNEJ notki ma 100% racji !!!
Po co przyszedł ?
Już wyjaśniam :
ŻEBY ZNÓW OBRAŻAĆ !!!! Widać mało mu, że od tygodni, pod każdym swoim wpisem dedykował (między innymi) Autorce ordynarny wierszyk Tuwima...

Jakim prawem podważa pan autorstwo "danuty" ???!!!!! Blogerki znanej, UZNANEJ I BARDZO CHĘTNIE CZYTANEJ !!!!

A skoro jest pan takim miłośnikiem statystyki to zapytam : czy pana córka i moje czteroletnie bliźniaki wypijają rocznie po 9 litrów czystego spirytusu ( bo tak mówią statystyki ) - czy to inni "miłośnicy całodobowych" powodują, że te statystyki są właśnie takie !

Obrazek użytkownika StachMaWielkieOczy

09-10-2015 [17:49] - StachMaWielkieOczy | Link:

Eee tam zaraz zniechęcić...

"udało się zniechęcić do komentowania na blogu bohatera notki przyzwoitych komentatorów,
gdyż nie chcieli brać udziału w hucpie"

Czasem przyzwoici z przyzwoitości właśnie nie tykają "G" żeby nie śmierdziało

Obrazek użytkownika krystal

10-10-2015 [13:22] - krystal | Link:

Otóż to, Stachu!
:)

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

09-10-2015 [14:26] - Ula Ujejska | Link:

A ja bardzo cieszę się że nikt tego nie wyniósł na zewnątrz :) Mamy znakomity dorobek blogerski - i tym się chwalimy na innych portalach - ta notka jest wyłącznie naszą sprawą. Obstawiam dolary przeciw orzechom, że jak zwykle, POgłowie zagra na "męczennika pisiorskiej bandy" - i to znajdziemy na lemingowych portalach :)))))

PS.
Przyzwoici ludzie "brudy piorą w domu".

Obrazek użytkownika andzia

10-10-2015 [08:15] - andzia | Link:

Pani Ulu,radość przedwczesna,bo pasierbiewicz już to wywlókł na fb.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

10-10-2015 [11:34] - Ula Ujejska | Link:

Ja miałam na myśli wyłącznie notkę Pani Danuty. A to, co zrobi POgłowie, to żadna nowość. Od kilku miesięcy spodziewałam się właśnie takich zagrywek: "na męczennika". Za chwilę POgłowie poleci na forum PO czy inne zaprzyjaźnione - i już oficjalnie nie będzie wstyd pluć na NB i PiS. Martyrologii ciąg dalszy :))))))

Obrazek użytkownika HenrykInny

10-10-2015 [08:43] - HenrykInny | Link:

Pani Danuto swietny wpis. Naprawde. Dlaczego sie da ??? !!!. Nikt nie przeszkadza !!!.
Juz widze ze sie tu produkuje "funkcyjny". Chyba Pasierbiewicza poswieca.Zrobil sie nieprzydatny.

Obrazek użytkownika Szamanka

16-05-2016 [20:22] - Szamanka | Link:

Notka nadal aktualna! Dziś bowiem przaśny staruszek znowu uprawia martyrologię i to na NB, ale i pozostałych forach.
Może już nic innego uprawiać nie potrafi?
Nie linkuję, ponieważ czasu na osobiste fantasmagorie staruszka szkoda!