Co się Komorowskiemu wydaje

Abp. Hoser o tych politykach, którzy przykładają rękę do ucwalenia ustawy o in vitro, w obecnym kształcie i ekskumenice zaciąganej "z automatu" i bez udziału przedstawicieli Kościoła.

- Jeżeli są świadomi tego co robią i chcą, by taka sytuacja zaistniała, jeżeli nie działają w kierunku ograniczenia szkodliwości takiej ustawy, to moim zdaniem automatycznie są poza wspólnotą Kościoła. 

Bronisław Komorowski o tym, co mu się wydaje w tym temacie:

- Nie boję się ekskomuniki. - To jest instytucja trochę z innej epoki i wydaje mi się, że nic takiego nie będzie miało miejsca, bo byłoby to fatalne także dla relacji państwo-Kościół, demokracja-Kościół - powiedział prezydent, odpowiadając w trakcie spotkania z maturzystami w Grudziądzu na pytanie, czy nie boi ekskomuniki za podpisanie ustawy o in vitro.

Wydaje mu się też, że formuła o ruinie i zgliszczch, jakie zastawia po sobie Platforma pochodzi od pisiorów, więc z przejęciem piętnuje ich przed zebrnymi w Muzeum Powstania Warszawskiego powstańcami:

- Jest coś niemądrego i niedobrego w chyba politycznie motywowanej, bo dalekiej od wszelkiej prawdy tezie, że to dzisiaj, po 26 latach polskiej wolności należy Polskę odbudowywać ze zgliszcz i z ruin

My pamiętamy coś innego, że to w szczerej ocenie ministera jego partii Polska dzisiaj to: ch*j, d*pa i kamieni kupa.

Wydaje mu się też, że zachwycając się nowymi drogami i mostami, jest nowocześnie patriotyczny, ale to co głosi, to tylko gorsza wersja piosenek chóru Czejanda z lat pięćdziesiątych: "Na prawo most, na lewo most" , "Budujemy nowy dom" itp.

Być może, że wydaje mu się również, że szybuje do gwiazd, ale niestety ucapił się za szyję orła... z czekolady.  

Na koniec coś pozytywnego: generał Ścibór-Rylski obiecał mu, że gdy już dołączy do swojego oficera prowadzącego, to będzie o nim pamiętał..
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

01-08-2015 [10:16] - NASZ_HENRY | Link:

PO prostu p.Rezydent ;-)

Obrazek użytkownika gal

01-08-2015 [11:19] - gal | Link:

Na szczęście zgodnie z prawami fizyki woda ma to do siebie, że się gromadzi, a potem spływa.

Obrazek użytkownika xena2012

01-08-2015 [10:40] - xena2012 | Link:

ekskomunika to w dzisiejszych czasach rzeczywiście przeżytek zwłaszcza dla Komorowskiego który jest katolikiem na potrzeby chwili i polityki.Jutro może się okazać zdecydowanym ateistą ,bo tak będzie wygodniej.Szafowanie słowem ekskomunika przez Kościół nie ma obecnie żadnego znaczenia nawet dla samych katolików a dla wielu stanowi przedmiot niestosownych żartów i kpin.Nasz Episkopat jest oderwany od rzeczywistości licząc na to ,że ekskomunika będzie miała taka samą siłę rażenia jak przed wiekami.

Obrazek użytkownika gal

01-08-2015 [11:17] - gal | Link:

Ja myślę, że tylko kwestia stanowczości i konsekwencji Kościoła, gdyby ksiądz udzieljący komunii minął rozdziawioną buzię takiego, o którym wiadomo, że zacignął ekskomunikę, to by poczuł, czym to smakuje. I tak jest zresztą ze wszystkim. :)

Obrazek użytkownika emilek

01-08-2015 [17:48] - emilek | Link:

A mnie ciekawi czy ksiadz udzielajac komuni takiemu

grzesznikowi nie popelnia grzechu?

Obrazek użytkownika gal

01-08-2015 [21:50] - gal | Link:

To jest chyba tak, że na terenie diecezji warszawskiej nie popełnia, ale już na terenie diecezji praskiej by popełnił.

Obrazek użytkownika Krystyna R-M

01-08-2015 [23:29] - Krystyna R-M | Link:

...a ciało, nawet bywszego p-rezydęta, ma to do siebie, ze obumiera i się rozpada... Goły na ten świat przyszedł i GOŁY go opuści... Taki z tego historyka WSIowego będzie pożytek...

Obrazek użytkownika gal

02-08-2015 [11:43] - gal | Link:

Po drodze, za przeproszeniem, smrodzi. :)