'NIE' W SPRAWIE REFERENDUM

Dla mnie jest to bardzo oczywiste. Mam swoje lata i nikt nie będzie mieszał mi w głowie tymi jednomandatowymi okręgami wyborczymi. Każde państwo ma demokrację, na jaką sobie zasłuży.
Od 70 lat zarządzający  tym obszarem geopolitycznym o nazwie Polska wciskają, mieszają, zastraszają. W przeważającej części mali politykierzy, którzy nie chcą widzieć prawdy. Kopiują, naśladują i nie chcą pozwolić, aby coś nowego się urodziło. Żyją jakby w innym obszarze - tematów zastępczych, pięknych skojarzeń: Zielona Wyspa, druga Japonia, druga Polska. Dla mnie "jakaś demokracja" zaklepana nie jest demokracją, bo to ubliża I Rzeczypospolitej, która w XVI w. była państwem, jak na owe czasy demokratycznym, bo żaden sąsiad czy tzw. sojusznik nie wmawiał co mają myśleć, jak oceniać i co robić. Rządzący boją się demokracji jak przysłowiowy diabeł święconej wody.
Dlatego knują, knują, knują.........?

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika twardek

21-06-2015 [19:08] - twardek | Link:

"...i nie chcą pozwolić, aby coś nowego się urodziło..."
---
no właśnie...

Obrazek użytkownika Dwa grosze robola

21-06-2015 [19:46] - Dwa grosze robola | Link:

sorry, takie mamy czasy...
pozdrawiam

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

22-06-2015 [08:58] - NASZ_HENRY | Link:

Komorowski olewał nasze referenda my olewamy referendum Komorowskiego ;-)

Obrazek użytkownika Obywatel

23-06-2015 [14:30] - Obywatel | Link:

Ogłoszenie referendum przez Komorowskiego jest twórczym nawiązaniem do tradycji 1946 r. i zmyślną pułapką. Pozytywna odpowiedź na pytanie o JOW wymaga zmiany konstytucji. Z kolei zasada in dubio pro tributario jest powoływana od dawna w orzecznictwie sądów administracyjnych. Akurat prawo podatkowe najmniej nadaje się na materię referendalną. Nie idę na referendum, bo nie mam najmniejszego zamiaru uczestniczyć w przedłużającej się ponad miarę kampanii prezydenckiej czy przygotowywaniu gruntu dla sojuszu ludzi PO z ruchem Kukiza. Poprzez instrumentalne wykorzystanie referendum Komorowski jeszcze raz pokazał w całej krasie swoją "obywatelskość".

Obrazek użytkownika Dwa grosze robola

23-06-2015 [21:35] - Dwa grosze robola | Link:

Ten cały Bronisław Maria ,to typ antykomunisty ,który najlepiej czuje się w objęciach towarzyszy.Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Dwa grosze robola

23-06-2015 [21:18] - Dwa grosze robola | Link:

Nie lubimy przechrztów . Pozdrawiam.