Paweł= Szaweł czyli Matka Kurka o Kukizie

Istnieją tacy śpiewacy, którzy wyśpiewają wszystko i na każdej scenie, podobnie jak śpiewak z „Misia”. Czas najwyższy koncert uniwersalnego artysty przerwać. W czasie kampanii prezydenckiej wspinałem się na wyżyny dyplomacji i chociaż doskonale wiedziałem czym jest tandetny teatrzyk z Kukizem w roli głównej, robiłem wszystko, aby dzieci nie pouciekały z piaskownicy, tylko poszły na II turę wyborów prezydenckich i zagłosowały rozsądnie. Wówczas „nie obrażenie” politycznie dziecinnego elektoratu miało głęboki sens, ale gdy dzisiaj słyszę, że pisanie prawdy o wyborcach i samym liderze bezideowej ferajny doprowadzi do porażki PiS, to się zastanawiam, co ci „analitycy” mają w głowach. W polityce nie ma litości i na tym cała zabawa polega, aby polityczną konkurencję wykończyć, a kto jest zbyt wrażliwy niech się za szydełkowanie weźmie. Zacznijmy od początku. Kim jest Pawełek Kukiz? Wczoraj w kilku zdaniach zdefiniowałem klasycznego lidera i głos młodego pokolenia w wydaniu RP III, dziś uzupełnię definicję. Lider młodego pokolenia wygląda tak: a) karierę musi zacząć jeszcze w PRL, b) powinien mieć co najmniej 50 lat, c) na koncie musi posiadać minimum milion złotych w ruchomościach i nieruchomościach, d) utrzymanek budżetu, ZAIKS-u lub innej instytucji, e) koniecznie artysta lub ekscentryk, f) „apolityczny” i „antysystemowy” bywalec salonów i głównych mediów. Do tego modelu pasuje każdy „młodzieżowiec” z rozkładówek kolorowych pism, czy to będzie „Kuba” Wojewódzki, „Jurek” Owsiak, czy najnowszy produkt buntu "Pawełek" Kukiz. Nowy i modelowy lider zbuntowanych z powodzeniem mógłby prowadzić durne show, ale poszedł za Owsiakiem w kierunku WOŚP II. Zanim wskażę detaliczne podobieństwa warto podsumować karierę i życiowe wybory Pawełka.
Zgodnie z wymogami zaczynał w PRL i sławę zdobył jako wokalista Aya RL. Chociaż to zabrzmi dziwnie, właściwie te początki i ta kapela pokazują, że Kukiz jest w stanie wyśpiewać wszystko. Przejmująco recytował genialny utwór „Ulica miasta” utrzymany w nurcie zimnej fali i falsetem mamrotał naiwny protest song „Skóra”, zbudowany na dwóch akordach niczym przeboje „Universe”. Potem były „Piersi” przerobione z punk rocka na cepelię i pseudo rockowi „Emigranci” konkurujący z zespołem „Bajm”. Kukiz potrafił prześmiewczo wykonać „ZCHN zbliża się” i rzucać mięchem „Jak ja was kurwy (SLD) nienawidzę”. Śpiewał z gwiazdą disco polo Shazzą i rockowym gitarzystą Janem Borysewiczem. W Jarocinie walczył z Babilonem i komercją, parę lat później wystąpił w reklamie Pepsi. Mało mnie obchodzi krytyczna recenzja dorobku scenicznego Kukiza zwłaszcza, że z morza chłamu da się wyciągnąć kilka perełek, napisałem o tym bo kariera muzyczna Kukiza w całej rozciągłości przekłada się na karierę polityczną. Pawełek Kukiz darł łacha z katolików bogoojczyźnianych należących do Solidarności i komuchów z SLD. Śpiewał „Skórę” w komitecie wyborczym PO i wspierał Hannę Gronkiewicz-Waltz, by za chwilę występować w prawicowych programach publicystycznych i walić w liberała-aferała Donalda Tuska. Lider politycznych dzieci i młodzieży popierał środowisko LGBT i protestował przeciwko marszom równości organizowanym przez tęczowe towarzystwo. Był też w komitecie poparcia Marszu Niepodległości, potem pojechał na Majdan do „banderowców” i znów po kilku miesiącach powtarzał za „narodowcami”, że „pan Putin” jest wielkim politykiem. Jako wzburzony, nabuzowany i zbuntowany zaciągnął się do Solidarności i tam mówił o wielkim związkowym ruchu, który zmieni system. Po kilku miesiącach poszedł do knajpy z Januszem Korwin-Mikke na flaki i zaczął krzewić ideały wolnego rynku, jak również coś przebąkiwać o koalicji z „liberałami”.
Jako zagorzały przeciwnik systemu, stał się jego członkiem po wyborach samorządowych. Startując z listy będącej zbieraniną po odpadach PO i komitetu Dutkiewicza zasiadł na stołku radnego. Jego najbliższym współpracownikiem jest systemowy prezydent Lubina Robert Raczyński, od 25 lat budowniczy RP III, który robił Kukizowi kampanię z kasy KGHM, a pomagał mu były działacz PO Patryk Wild. Po drugiej stronie wspiera Kukiza internetowy społecznik Patryk Hałaczkiewicz walczący, przy pomocy JOW-ów, z okradaniem budżetu przez „partiokrację”. Jak na społecznika przystało jego idea jest wspierana przez fundację, której można przekazać 1% podatku. W środku komitetu Kukiza znajdziemy skarbnika, Piotra Midziaka, prezesa miejskiej spółki "Regionalne Centrum Sportowe" w Lubinie. Do tego zastawu dołączył prawnik starostwa lubińskiego Tomasz Ochocki i burmistrz Milcza Paweł Wybierała. W uzupełnieniu antsytemowych działaczy zobaczymy twarze byłych esbeków i TW z Samoobrony, jak również komuchów-aferałów z SLD, którzy budują regionalne struktury nieistniejącego Ruchu Kukiza. I tak z systemowych partyjniaków, kasy publicznej i medialnego pompowania narodziło się 20% zbuntowanego elektoratu, któremu Pawełek Kukiz, jakżeby inaczej, zaśpiewał „Polska budzi się”. Rozumiem, że tylko krowa nie zmienia poglądów, sam przeszedłem drogę do Damaszku, ale taki rozrzut poglądów, ocen, gustów muzycznych i zespołów politycznych robi kolosalne wrażenie. Najwięksi czarusie w mojej wsi nie potrafiliby się przypodobać księdzu proboszczowi i I sekretarzowi PZPR, leśniczemu i kłusownikowi, szefowej kółka różańcowego i przewodniczącej ZMW. Kukiz każdemu wyśpiewa wszystko.
TVN24 to dno, ale Monika Olejnik profesjonalna i szanowana dziennikarka. Polityka i politycy to syf, ale Schetyna, Dutkiewicz i szemrane typy z Samoobrony to fajni kumple. Sony to poprawna politycznie komercja, zabijająca wolność słowa, ale chodząca reklama Playa i polityczna cichodajka „Kuba” Wojewódzki to „fajny chłopak”. Kasa ze spółek skarbu państwa i budżetu to złodziejstwo i „partiokracja”, ale hala KGHM i skarbnik ze starostwa lubińskiego to walka o lepszą przyszłość. Pawełek Kukiz nie buduje żadnego Ruchu, ma w najgłębszym poważaniu JOW-y, system, antysystem i wszystkie inne bzdety. Jego celem jest jedno, z partią PO lub Solidarnością, z pedałami, czy młodzieżą wszechpolską, na Majdanie, czy w studio TVN, być na topie i robić za gwiazdę. Teraz dostał szansę od systemu, żeby było śmieszniej, i robi za małpę „młodzieżowego buntu”. Wejdzie do sejmu z Shazzą, zasiądzie w nim jako Janek Borysewicz i wyjdzie Wojewódzkim. Spytajcie Owsiaka co to jest WOŚP, to wam odpowie dokładnie to samo, co Kukiz mówi swoim wiernym – wszystko jest do dupy, wszyscy politycy to dno, wszystko trzeba zrobić samemu, weźmy się i zbudujmy ten „polski fenomen”. Kukiz na wzór Owsiaka wciska ciemnotę, że w Polsce da się zbudować coś, co nie istnieje w żadnym rozsądnym kraju, a przede wszystkim w tych krajach, do których masowo uciekają Polacy i znajdują normalne życie. Czy w Anglii szpitale utrzymują się z jakiegoś corocznego cyrku, czy z systemowych, instytucjonalnych rozwiązań? W Anglii jest 13 partii i 100 ruchów społecznych w parlamencie, czy może na zmianę rządzi partia pracy i konserwatyści, w dodatku przez lata z tym samymi wodzami? Anglicy zastanawiają się i ostro dyskutują nad ucieczką od JOW-ów, czy też zakładają fundacje w ich obronie? „Polski fenomen” Owsiaka, Kukiza i wszystkich innych wymyślonych trybunów ludowych polega na tym, że w szerokim świecie tak idiotyczne rozwiązania nie istnieją.
Rzekoma moc sprawcza, która tkwi w spontanicznym zaangażowaniu obywatelskim, a nie w solidnym, instytucjonalnym i systemowym ładzie społecznym, polega na Mrożkowskim „a może, by my co zasiali”. Państwa nie buduje się na chaotycznym bełkocie pobożnych życzeń i peerelowskich czynów społecznych, to się czasami udaje, ale tylko raz i na parę chwil – patrz Solidarność. Podobnie jest z innymi „fenomenami” obywatelskich ruchów. Był jeden jedyny uczciwy finał WOŚP, który w ogóle nie był finałem, tylko właśnie spontaniczną zbiórką. To pierwsza akcja, w której zabrakło puszek, sztabów, kapel grających za kasę. Ba! – nie było fundacji WOŚP. Potem powstał zarząd i rozliczenia nie trwały już dwa dni, ale 1,5 roku. Kasa szerokim strumieniem poszła bokiem i jednocześnie Owsiak z wiernymi powtarzali, że dzieci poumierają jeśli WOŚP zabraknie. Wszystko, co jest w szpitalach to dzięki Jurkowi Owsiakowi, apolitycznemu społecznikowi, który pokazał systemowi, że można. Przyglądając się bliżej jak „on tego dokonał” widać gołym okiem, że „Jurek” przerzucił całą organizację filantropijnej hucpy na samorządy, telewizję publiczną, artystów grających za frajer albo i nie, na końcu wysłał dzieci na ulicę, by zebrać haracz od podatników łożących na ubezpieczenia społeczne. Efekt? System załatwił Owsiakowi genialne życie na krzywy ryj, a pan „Jurek” jako „wyrodne” dziecko systemu biega od ministerstwa do ministerstwa i załatwia kolejne ordery i kontrakty. Żywcem zerżnięta z Owsiaka jest kariera Kukiza, wszystkie nieodzowne elementy się powielają i skutek będzie taki sam. Pawełek Kukiz uwiódł 3 miliony dzieciaków swoim socjotechnicznym bredzeniem o walce z systemem, z którego przez 30 lat, od czasów PRL, żyje.
Wprawdzie i najpóźniej za 2 lata Kukiz stanie się chodzącą kompromitacją, tłustym misiem bardziej żałosnym niż Palikot, ale kolejna szansa na konstytucyjną zmianę pójdzie… sobie gdzieś. Po dwóch latach dzieciaki znów poszukają sobie nowego „zbuntowanego” staruszka od „róbta co chceta”. Napisałem, że wszystkie elementy kariery Owsiaka przeszły na Kukiza, ale o jeden element przesadziłem. Pawełek nie ma jeszcze tego, co miał i właśnie traci „Jurek”, mianowicie nie zdążył zbudować sekty, która zagryzie każdego heretyka wskazującego na pustkę przekazu i brak sensu w działaniu. Niestety to powoli zaczyna się wykluwać, dlatego wszystkie pojękiwania o delikatnym traktowaniu primadonny Kukiza i otaczającej go dzieciarni skończy się WOŚP II w pełnej krasie. Jest jedna metoda na pozbycie się kolejnego kanału i kanalizatora nastrojów społecznych, bo tylko niepełnosprawny politycznie uwierzy, że problemem numer jeden Polski jest JOW, czyli system mieszania gówna w betoniarce, a nie brak przemysłu, systemu emerytalnego, polskiego sektora bankowego, zdrowego rynku pracy itd., itp. Ta metoda to ostre pokazywanie palcem całej blagi, demaskowanie intencji i pytania w trybie ustawy o finanse. 23 lata Owsiak ślizgał się na słodkich hasełkach, zabełtał maluczkim w głowach, że po zakupie sprzętu na poziomie promila rocznych wydatków na służbę zdrowia, będziemy mieli raj w szpitalach. I co? Po 25 latach „wolności” i 23 latach działalności Owsiaka sięgnęliśmy dna, w którym się zdycha na korytarzu i czeka na protezę biodra przez 10 lat. Tyle samo wniosą JOW-y, które nie są żadnym programem i głosem pokolenia, tylko zwykłą, w dodatku w polskich realiach nadzwyczaj szkodliwą, ordynacją wyborczą. Owsiak krzyczał między wierszami, że PZPR to taka sama Solidarność. Kukiz drze się kabotyńsko, że władza i opozycja to jedno. Owsiak ogłupiał „róbta co chceta”, Kukiz ogłupia „waleniem systemu”. Pawełek Kukiz nie oferuje żadnego projektu politycznego, gospodarczego i społecznego, tylko pustosłowie, prymitywną socjotechnikę, odwracanie uwagi od dna gara i jakichkolwiek perspektyw, innym słowy sprzedaje kał w celofanie.
Z tym trzeba walczyć, a nie się cackać. Panie Kukiz pokaż puszki, pokaż konta, faktury, firmy wykonawcze, słowem do kogo poszła ta pierwsza duża bańka i kto ją zebrał? Zanim II Owsiak zbuduje II WOŚP proponowałbym wszelkim fachowcom od publicystyki i analiz, którzy jak zwykle śpią, żeby się przyjrzeli temu, co zawsze weryfikuje „ruchy obywatelskie” i „fundacje”. Kukiz nie jest żadnym partnerem politycznym, jego kadrowa zbieranina to drugi PSL, który pójdzie z każdym, byle ten każdy był przy władzy. Liczenie, że z tej sekty na dorobku powstanie odpowiedzialna większość konstytucyjna, to sen idioty. Pawełek ze swoją obrotowością praktykowaną przez 30 lat sprzeda każdego i wszystko, byle się utrzymać na topie sławy. Zupełnie odwrotnie powinna wyglądać polityczna rozgrywka w wydaniu opozycji, niż to się tu i ówdzie proponuje. Przyjacielem opozycji jest Petru przedstawiany jako lepsza PO, dzięki czemu dzieli się koncesjonowany i administracyjny elektorat. Wrogiem jest Ruch Kukiza, czyli socjotechniczna alternatywa dla autentycznie wkurzonych na władzę i oczekujących realnych zmian. Dziecko tę prawidłowość jest w stanie zrozumieć i mam nadzieję, że to w końcu dotrze do poważnych polityków. Oczywiście całe towarzystwo należy unieszkodliwić w białych rękawiczkach, bez publicystycznego ognia i porządni politycy wiedzą jak to się robi. 70% elektoratu Kukiza nie zagłosuje na żadną partię, co najwyżej na kolejną „Sarnę z krzesłem na głowie” i oni mają zostać w domu. Część ślepo zaangażowanych zostanie przy Kukizie, byle nie na większym poziomie niż punkt powyżej progu wyborczego, co jeszcze jest do zaakceptowania i stanowi koloryt w prawie każdej demokracji. 30% da się wyrwać poważną i wiarygodną ofertą polityczną i to jest jedyny sensowny plan polityczny dla poważnej opozycji, a nie naiwna wiara, że socjotechniczny bubel stanie się konstytucyjnym koalicjantem.
Matka Kurka

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika kat

03-06-2015 [20:47] - kat | Link:

Tarantoga
dzieki za wpis , który został usunięty .... czytałem u KP i się z tym zgadzam . Jednakże nie chodzi tu o Kukiza ale o kukizowców czyli dzieci polityczne ..... i to z nimi PIS musi zarzec kontrakt aby zwycięzyc.....pozdrówka

Obrazek użytkownika TKJ

03-06-2015 [21:51] - TKJ | Link:

Proponuję zacząć 'przekonywanie Kukizowców" treściami przez pana popularyzowanymi. Cytuję : "Jakim trzeba być idiotą,aby nie widzieć,ze Kukiz to kukiełka,pacynka w rękach służb oby tylko naszych...
Facet,który chlał ze Schetyną i czapą PO we Wrocławiu...i nie tylko,mózg ma rozwalony przez głośniki ustawione na maxa,a czy ćpał...pewnie tak,ale tego nie wiem. "
EFEKT MUROWANY!
Przy okazji. Po przecinku dajemy spację [to taki odstęp - puste miejsce - na mobilu też da się zrobić], Zamiast "ze Kukiz" lepiej było by napisać że Kukiz.
Jak to było z tą belką w oku?
Panie wojowniczku poprawnej pisowni!

Obrazek użytkownika kat

03-06-2015 [22:09] - kat | Link:

TKJ
przestań biadolic i zacznij mysleć.....jeśli chodzi o pisownie to pretensje kieruj do matki Kurki , jesli zaś chodzi o treść to jestes elementem KP .... drrrrrra ale nie profesora

Obrazek użytkownika TKJ

03-06-2015 [22:36] - TKJ | Link:

Lepiej teraz niż jesienią. Wtedy to pewnie nie będzie biadolenie tylko 'Poważna ekspercka analiza stwierdzająca autorytatywnie i bezdyskusyjnie, że 'młodzież polityczna' nie dorosła do .....". Czy na prawdę tak trudno zrozumieć czego Oni oczekują? Czy może znowu to Oni mają się 'dostosować", "zrezygnować", ulec - dla dobra? No właśnie dla dobra kogo? Dla ich dobra? Ostatnie 8lat im wmawiali, że wszystko to dla ich dobra! Jakoś nadal "Dobra" już [jeszcze] nie mają żadnego ale nadal mają rezygnować "dla dobra"! Który to raz, warunki pozwalają na zwycięstwo ale ... ważniejsza jest "moja racja bo jest mojsza"! Przypuszczam, że 'młodzież polityczna' wnet zrealizuje postulat pana Cejrowskiego - "Wszyscy Won" i wtedy dopiero będzie biadolenie prawdziwe! Pozdrawiam

Obrazek użytkownika kat

04-06-2015 [08:43] - kat | Link:

TKJ
właśnie na tą młodzież liczę ale nie na Kukiza......ja osobiście jestem za opcją zerową i noekomuną warstwową czyli warstwa ziemi warstwa neokomuny . Hasło " wszyscy von" jest przy tym takie delikatniutkie .Pozdrawiam

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

04-06-2015 [08:59] - NASZ_HENRY | Link:

Teraz K...wa Ja ;-)

Obrazek użytkownika TKJ

03-06-2015 [21:31] - TKJ | Link:

SJP ZARZEC " 1. dawniej: zakląć, zaczarować; 2. zarzec się - wyprzeć się, wyrzec się czegoś". Chodzi o pierwsze czy o drugie znaczenie - bo trochę to takie dwuznaczne - dla kamuflażu? A może chodzi o słowo słowo zawrzeć? No i "przyganiał kocioł garnkowi" :)

Obrazek użytkownika JacBiel

03-06-2015 [21:21] - JacBiel | Link:

A kto broni wprowadzic PiS-owi do programu likwidację ZUS, zmniejszenie podatków dla bidoków, i resztę gorących spraw?
Niech zaczną się słuchac ludzi, to bez Kukiza będą mieli 50%.

Obrazek użytkownika kat

03-06-2015 [22:10] - kat | Link:

JacBiel
Andrzej Duda o tym mówi .... nie słuchasz, czy nie słyszysz?

Obrazek użytkownika JacBiel

03-06-2015 [22:24] - JacBiel | Link:

To co tak trzęsiecie portkami? jak wprowadzi to do programu PiS, to Kukiz nie będzie potrzebny.

Obrazek użytkownika kat

03-06-2015 [22:28] - kat | Link:

JacBiel
ja nie trzese portkami......wali mnie to .... Kukiz to człowiek systemu, tylko robi ideologie jak owsiakówka...pozdrówka

Obrazek użytkownika Dorota M

03-06-2015 [21:56] - Dorota M | Link:

To niezwykle ważny artykuł, i dziękuję za przytoczenie go. Zaistniała sytuacja rodzi pewien pesymizm odnośnie szans na wygraną PIS do samodzielnego rządzenia, a tylko taka opcja ma dla nas sens. Co jest teraz ważne. Kampania ludzi dobrej woli, podobna do kampanii wyborczej prowadzonej w terenie przez naszego Prezydenta. należałoby znaleźć jakiś sposób na przyciągnięcie do PIS przynajmniej części elektoratu pana K. Bez tego nie mamy szans. Pozdrowienia.

Obrazek użytkownika kat

03-06-2015 [22:12] - kat | Link:

Dorota M
tak , to wazny artykuł obnażający Pawła w kierunku szawła . Popełniłem wcześniej artykuł o Szawle i to się chyba sprawdzi..... mi chodzi o zaczadzonych Kukizem i ich głos na wywalenie systemu w KOSMOS ......pozdrówka

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

03-06-2015 [22:30] - Ula Ujejska | Link:

Witaj Kacie

Ja w swojej notce zanim ją napisałam, nie zbierałam wcześniej informacji o Kukizie. Ot, tak na swoje polityczne wyczucie pisałam i ... trafiłam prawie na 100%. A jaka ideowa dyskusja była w tym wątku - łoj cholera !

No cóż, sądzę że będzie coraz więcej takich publikacji jak Matki Kurki :)

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika kat

03-06-2015 [22:33] - kat | Link:

Droga Ulu
montują NOWEGO BOLKA a ciemny lud to kupuje......pozdrówka

Obrazek użytkownika Krystyna R-M

04-06-2015 [07:49] - Krystyna R-M | Link:

DOKŁADNIE!!! + PALIKOT... młodzi obudzą się z ręką w nocniku... Szacun dla p. Jarosława KACZYŃSKIEGO. Tyle ciosów wytrzymać tylko PRAWDZIWY PATRIOTA potrafi... POLECAM/ZALECAM DYSKUJE pod art. MK. http://kontrowersje.net/ja_wam...

Obrazek użytkownika Zunrin

03-06-2015 [22:37] - Zunrin | Link:

Sorry, ale zgubiłem się w tym bełkocie niczym z "NIE" czy "Faktów i Mitów". Fakt, że bandy z KGHM i Raczyńskiego często się przenikają, ale nie ma żadnej hali KGHM, bo w Lubinie to jest hala miejska. I z KGHM ma tyle wspólnego, że występująca tam drużyna siatkarzy pierwotnie opierała się na pracownikach KGHM. A na występującą tam też piłkę ręczną kombinat daje grosze i to nawet nie bezpośrednio, a poprzez spółki zależne.
Ja tu widzę sprowadzenie działań Kukiza do wzorca znanego wroga (Owsiaka) i próbę rozprawienia się z nim w podobnym stylu.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

03-06-2015 [22:47] - Ula Ujejska | Link:

@Zunrin

Nooo, skoro czyta Pan "NIE" i "Fakty i Mity" to ja się nie dziwię że ma Pan objawy encefalopatii :)

Obrazek użytkownika Krystyna R-M

04-06-2015 [07:45] - Krystyna R-M | Link:

Zgubiełeś się??? To ci życzę cobyś się odnalazł... Tutaj wszystko znajdziesz, zwłaszcza w DYSKUSJI... Ucz się, młody, UCZ, bo cię STUKACZE zniszczą!!! http://kontrowersje.net/ja_wam...

Obrazek użytkownika andzia

03-06-2015 [22:38] - andzia | Link:

Kacie,bardzo dobrze,że przedrukowałeś ten wpis Matki Kurki-nie wszyscy tam zaglądają.
Coś mi się wydaje,że idą ciężkie czasy,bo wybory niedługo.Niezależna pisze: "Jak Platforma Obywatelska chce wygrać jesienne wybory? Pięćdziesięciu opłacanych trolli internetowych ma krytykować w sieci PiS i prezydenta elekta Andrzeja Dudę".
Chyba już pierwsze "jaskółki" pojawiły się na NB.

Obrazek użytkownika terenia

03-06-2015 [23:16] - terenia | Link:

@Andzia

One są( tzn."jaskółki")od dawna ...niestety

Obrazek użytkownika kat

04-06-2015 [08:35] - kat | Link:

Andziu
pozdrówka przesyłam

Obrazek użytkownika Wiewiórskiinzynier

03-06-2015 [22:40] - Wiewiórskiinzynier | Link:

http://www.wiocha.pl/1238434,W...
I co Ty na to?Reaktywacja?

Obrazek użytkownika kat

04-06-2015 [08:40] - kat | Link:

Wiewiór
dzieki za link ...pozdrówka

Obrazek użytkownika smieciu

03-06-2015 [22:40] - smieciu | Link:

1. To dość ciekawe gdy były apologeta PO zarzuca drugiej osobie podobny zakręt życiowo ideowy :)
2. Liczą się czyny a nie jakaś gadka. Liczy się skutek i kto zyskał. Prezydentem nie będzie Kukiz a Duda. Zniszczone PO nie reaktywuje się w ruchu Kukiza, który nie przyjmie na swoje listy skompromitowanych ludków z PO. Natomiast JOWy? Też ich przecież nie będzie bo poza Kukizem wszyscy są przeciw.
Czyli póki co teraz (i nie tylko) jedynym efektem ewentualnego wspierania Kukiza przez System jest Duda jako prezydent i być może PiS jako zwycięzca przyszłych wyborów.
Czy to przypadek? Zidiocienie dawnych Komuchów? Przewróciło się w głowie chłopakom ze WSI? Czy też lud poszedł po rozum do głowy? A może interesująca przemiana Systemu, w której Kukiz jest właśnie tym grajkiem skupiającym uwagę ale jedynie pionkiem wobec ciekawszej rozgrywki za pomocą PiSowskich figur?

Obrazek użytkownika angela

03-06-2015 [23:22] - angela | Link:

@TKJ, to jestes jednym z tych 50ciu platfusowych TROLI....

Obrazek użytkownika synojczyzny

04-06-2015 [01:00] - synojczyzny | Link:

co to za stek bzdur, a składnia tak przykra, że tego czytać nie idzie. TROLOWNIA. Paweł Kukiz to patriota, który głośno mówi to co myślimy my, młodzież. Starą śmierdzącą Warszawkę czas przewietrzyć. PRL-em zatęchła i zgnilizną moralnego zepsucia stolica. Kukiz ma jaja! Udowodnił to nie raz. Mam tylko nadzieję, że rozliczy tych wszystkich, którzy dopuścili się gwałtu i złodziejstwa na Narodzie przez te wszystkie zmarnowane dekady po 89 roku. Konfiskata mienia resortowych dzieci. Dlatego tak głośno ujadają i próbują Pana Pawła zdyskredytować. Ale czas waszego rozliczenia bliski, oj bliski...

Obrazek użytkownika kat

04-06-2015 [08:39] - kat | Link:

Synojczyzny
Kukiz popierał PO i system , nie odmawiam mu " buntu" ale czy to czasem nie jest bunt sterowany . W zasadzie chodzi o kukizowców , którzy poparli zmiany w kraju . PIS od poczatku swojego istnienia jest partia antysystemową . To PIS zbiera od 8 lat baty od przemysłu PO-gardy . To członków PIS zabija się w Polsce i Smoleńsku . My tez chcemy rozliczeń o których piszesz lecz osiagniemy to tylko razem działając. Pozdrówka i oby Pan pawel się urwał systemowi jak najszybciej

Obrazek użytkownika Jabe

04-06-2015 [10:15] - Jabe | Link:

Jakie były symptomy antysystemowości w roku 2001?

Obrazek użytkownika Jabe

04-06-2015 [07:06] - Jabe | Link:

Jakie to twarze byłych esbeków i TW są przy Kukizie?

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

04-06-2015 [08:59] - NASZ_HENRY | Link:

Kukiz artysta do wy(na)jęcia ;-)

Obrazek użytkownika robinson

04-06-2015 [10:24] - robinson | Link:

Kurka bazuje na spłyceniach, wyolbrzymieniach, przeinaczeniach i zestawianiu tego wszystkiego z własnymi wymysłami w celu uzyskania poparcia własnej tezy ponad wszystko - "Kukiz jest be, a to dobry powód by uderzyć w Owsiaka".

Tekst nie zawiera żadnych wartościowych treści, plasuje się w kategorii "szczujni".
Wartościowych, służących chociażby wsparciu rzetelności w sferze informacyjnej; o receptach na wskazane problemy nie wspominając - chyba że ktoś poważnie chce dyskutować z kimś, kto widzi rozwiązania w "unieszkodliwianiu w białych rękawiczkach".

Ot propagandowa futurologia alternatywnej rzeczywistości.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

04-06-2015 [18:09] - Ula Ujejska | Link:

@Robinson
Oj, dłuuugi był ten SMS z centrali, chyba w trzech rzutach szedł. Tylko jest jedno małe "ALE" ... to jest instrukcja jak macie komentować Matkę Kurkę, a nie cytować nam tu przekaz centrali dosłownie :))))

Obrazek użytkownika robinson

05-06-2015 [06:19] - robinson | Link:

Ula Ujejska.
Jeżeli zwraca się Pani tylko do mnie, proszę w miarę możliwości nie używać liczby mnogiej, nie mam dwóch głów, a tym bardziej ciągot do PRL-owskiej nomenklatury (słownej).

Nie potrzeba żadnej centrali (oprócz: mózgu) aby rozumieć zasady, że 2 i 2 równa się 4, wtedy kiedy występuje między nimi odpowiedni znak działania, a nie - gdy tylko stoją obok siebie. A ten tekst MK to potężny zbiór stawianych obok siebie "dwójek", ze znakiem dopasowanym do z góry założonego wyniku; działanie przez skojarzenie, co nie jest rzetelną metodą opisu - to manipulacja.

Prawica tępi mainstreamowe szczujnie, a sama honoruje teksty tego samego typu, tak zmiany nie wprowadzimy. Budowa nowych standardów nie polega na tym, aby walczyć złem ze złem. To przykre, że w grupach konserwatywnych trzeba przypominać oczywiste wartości. Proszę to przekazać swojej "centrali".

Obrazek użytkownika Docent zza morza

04-06-2015 [13:28] - Docent zza morza | Link:

A ja kwestię Kukiza i JOW-ów to widzę troszeczkę inaczej...

Pamiętajmy, że myśląc Kukiz powinniśmy myśleć "Schetyna", a może nawet jeszcze dalej... :-)

Zasadniczą intrygę widzę tak:

Beznadziejny Bronek tak czy inaczej przerżnie wybory, bo przewaga "pisowca" po prostu będzie zbyt duża - a i "chamstwo" po "samorządówce" zrobiło się jakby bezczelniejsze i tych "wyborów" nie da się już tak łatwo "skręcić", jak kiedyś... [Chociaż Schetyna to w zasadzie jeszcze był pełen optymizmu przed "nocnym liczeniem głosów" :-)]

No to wylansujemy JOW-y jako lekarstwo, topiąc w nich "oburzonych i zmielonych", byleby tylko nikomu nie przyszło do głowy naprawdę wziąć się za reformowanie kraju... i np. zażądać gruntownych zmian konstytucyjnych uderzających w nasze interesy, hehehe...

A jesli Bronek faktycznie okaże się taką fajtłapą, na jaką wygląda - to po I turze wyciągnie się referendum na temat JOW-ów + stop dla publicznego finansowania partii - co wreszcie załatwi PIS na amen, bo gówniarze uskrzydleni Kukizem na pewno na to pójdą :-)

I będzie pozamiatane...

A żeby "pisowiec" w międzyczasie za bardzo nie fikał, to chłopakom z TK damy możliwość zawieszenia albo nawet i odwołania "pana prezydenta", hehehe...

Szczegóły:"Poświęcili Bronka, żeby tylko zniszczyć PIS"
http://prognozydocenta.salon24...

P.S. Ale GRUPIE TRZYMAJACEJ WŁADZE tym razem nic z tego nie wyjdzie, bo przewidywany przeze mnie wcześniej wiosenny bunt poddanych III RP faktycznie miał miejsce - i definitywny upadek III RP jest już naprawdę bardzo blisko, gdyż wiosna roku 2015 zapowiadała się na kolejny etap upadku III RP - polecam tekst z 2 marca br:
http://prognozydocenta.salon24...

Pozdrowienia dla Autora i Dyskutantów :-)