Interes POLSKA

 
Jak państwo myślą – ile warta jest Polska? Tak, jako towar rynkowy.
Dużo, bardzo dużo. Mimo dwudziestu pięciu lat systematycznego rozkradania, ciągle wartość Polski jest ogromna. Tak, tak – łakomy kąsek.
 
Oczywiście była więcej warta w roku 1989, gdy w Magdalence zdefiniowano konkretny status i przyszłość państwa. To właśnie tam, śmiem twierdzić, zdecydowano zakończyć zabawę w Polskę – rozwijające się normalnie państwo i zamiast tego, wystawić nasz kraj na rynek, albo giełdę, jako towar, lub inaczej, masę upadłościową po komunizmie, którą od tego czasu będzie można spieniężyć, czy to poprzez "wyprzedaż", czyli pospolitą grabież, zmianę faktycznego właściciela (prywatyzacja), ordynarną kradzież, czy nawet poprzez czynności upadłościowe (stocznie). Przecież dosłownie wszystko było bezpańskie - należało do mitycznego "Narodu". Jak tu tego nie brać?
 
Ja widzę tutaj zastosowany klasyczny neokolonializm. O takiej właśnie przyszłości Polski zdecydowano nie tylko w Magdalence, ale także we wielu europejskich gabinetach.
A my, naiwne prostaczki uznaliśmy, że dano nam wolność i suwerenność. Ha, ha... Tak samo, jak Ukrainie.
Suwerenność i wolność to my dopiero będziemy musieli sobie wywalczyć. Zerwać neokolonialne kajdany; przepędzić z kraju metropolitalnych pachołków, co to już stolicę Polski przenosili do Berlina. Zwrócić Polskę Polakom.
 
Co obecnie się dzieje:
pełna i gruntowna eksploatacja przez metropolie, kompletnie skorumpowany aparat władzy wewnętrznej, ludność tubylcza również traktowana jako źródło zysku (3 mln emigrantów). Dosłownie wszystkie poczynania dokonywane na terenie Polski nie miały zwiększać dobrostanu kraju, czyli zapewniać rozwój, tylko miały przynosić zyski. W przeważającej mierze  ludziom i instytucjom obcym, oraz marginalnie wykształconym w procesie grabieży majątku narodowego oligarchom, a także skorumpowanym decydentom na różnych szczeblach władzy.
Dokładnie takie same działania i praktyki mogliśmy obserwować kilkadziesiąt lat temu, gdy kolonializm był czymś normalnym na świecie. A nawet dzisiaj to się dzieje w stosunku do takiego Konga, czy Nigerii, niby krajów post-kolonialnych, lecz ciągle wyniszczająco eksploatowanych, już nie tylko przez metropolie, ale także wielkie międzynarodowe korporacje.
Do tej grupy dołączono młodziutką i bogatą kolonię – Polskę. Ma ktoś argumenty, aby przeciwko temu zaprzeczyć?
 
Przypatrzmy się i policzmy, z jaką wartością Polski, jako towaru, albo interesu do zrobienia, mamy do czynienia. To już zostało dokładnie wyliczone. A jakże! Pełna inwentaryzacja magazynu z towarami pod nazwą Polska. Aż się przeraziłem, jak sprawdziłem ile tych wyliczeń jest i kto to sobie skrupulatnie liczy. Choć mimo tego, są to wyliczenia niekompletne i powierzchowne. Odnoszę wrażenie, że to tylko to, co łatwo daje się ukraść i spieniężyć i to, co przynosi konkretny standardowy zysk.
 
Według takich informacji Polska dzisiaj jest warta 1 bilion 46,3 miliarda złotych. Aby być konkretnym, jest to majątek Skarbu Państwa. ( [1], [2]). Czyli takie rzeczy, które łatwo policzyć i oszacować – grunty, infrastruktura, odkryte zasoby, pieniądze, domy, zakłady należące do państwa, itd.
Pod tą sumę podaną powyżej, państwo polskie może na świecie zaciągać pożyczki. Bo na tym można położyć łapę. Przejąć, albo sprzedać. Jak dzisiaj Grecja, by spłacać długi, chce sprzedawać swoje wyspy, a słynny port w Pireusie przejmują zagraniczni właściciele.
 
Więc chociaż tego się głośno i publicznie nie mówi, ten bilion z hakiem, to nie jest cała wartość Polski. To tylko fragment. Ale i tak niezły.
 
Przede wszystkim nie wzięto pod uwagę wartości NBP i jego skarbca. Tymczasem według oficjalnych danych nasz bank centralny dysponował rezerwami w kwocie blisko 97,8 mld dolarów na koniec 2011 roku. Najnowsze dane NBP mówią już o 109 mld dolarów lub na dzisiaj około 400 mld złotych.
 
W istniejącym "Sprawozdaniu o stanie mienia Skarbu Państwa" nie wzięto też pod uwagę zabytków, a przede wszystkim zasobów naturalnych. Ukryte w naszej ziemi węgiel, miedź, srebro, siarka, cynk czy ołów są warte miliardy dolarów. O gazie łupkowym już nie wspominając.
 
Oraz oczywiście nie ma w tym wyliczeniu Skarbu Państwa wartości polskich lasów, bo nasi ojcowie sprytnie i przewidująco wynieśli to dobro poza łatwe manipulacje rządów i ich ministerstwa skarbu, zabezpieczając to konstytucją.
Wartości lasów polskich są drastycznie zaniżane. Podejrzewam, że to przygotowania w celu rychłej sprzedaży.
Na przykład sama wartość drzewostanu szacowana jest na 200 mld złotych. Ale... w śmiesznym przeliczeniu 20 tyś zł za 1 hektar [4]. Chętnie sam bym kupił parę hektarów za taką cenę. (Np. hektar jodły to już 40 tyś. zł) Nieważne...
Ale jest też druga strona medalu. Gdyby na wzór niemiecki pokusić się o oszacowanie wartości niematerialnych [ lasów – jk], to wyliczenia mogłyby wzrosnąć pięć, a może nawet 11 razy [4]pozostając przy najniższym oszacowaniu, to wartość lasów polskich to jeden bilion złotych (1 bln zł.)
Czyli same nasze lasy są warte niemalże tyle co cała reszta Skarbu Państwa !!!
Wyobrażacie sobie państwo, jaka tu może być skala przekrętu i dlaczego kombinatorzy od lewych zysków czaili się w sejmie z nocnymi głosowaniami tuż przed świętami.
 
Jednakże, te wszystkie oszacowane dobra materialne, to jest nic, pestka, w porównaniu z największym dobrem kraju do rozkradzenia – ludzi, Polaków.
 
Na początek najłatwiejsza część – majątek Polaków. Polacy są biedni, a ja osobiście powiedziałbym – bardzo biedni. Mimo, że dwukrotnie bogatsi od przeciętnego Chińczyka, to czterokrotnie biedniejsi od typowego Greka. A już od Szwajcara Polak jest 20 razy biedniejszy.
Ile jest tej biedy? Średni majątek Polaka wynosi 26 tyś USD, czyli około 80 tysięcy złotych. [5]To bardzo skromnie. Lecz nawet wówczas, gdy zaokrąglimy, że jest nas Polaków 38 milionów, to zgromadzony w naszych rękach prywatny majątek wynosi 3 biliony 40 miliardów złotych. Jest z czego, nas bidaków okraść. Co zresztą czynią nieustannie takie niepolskie instytucje, jak rząd (niby-polski), banki, towarzystwa ubezpieczeniowe itp.
Było nie było – to co jest w rękach polskiej biedy to i tak trzy razy więcej niż wartość Skarbu Państwa.
 
Lecz to tylko mały pryszczyk w odniesieniu do najważniejszego – wartości samego człowieka, wartości Polaka.
Pozwólcie państwo, że dla efektu przytoczę oryginalny fragment:
" Average British person has a net worth of £147,134 - less than 0.01 per cent of that of David Beckham..." [6] (Wartość netto typowego Brytyjczyka to 147 134 funty, co stanowi nieco mniej niż 0,01 % Davida Beckhama)
Jak widać, cena człowieka, człowiekowi nie równa. Lecz właśnie po to obliczamy średnią, uwzględniając i niemowlaków i starców o lasce.
Polacy zasadniczo od Brytyjczyków się nie różnią, choć ja bym uczciwie stwierdził, że są od nich więcej warci. Lecz liczmy po brytyjsku. Funt UK dzisiaj to około 5 zł, więc wartość jednego Polaka to 735 tysięcy złotych. I ponownie, przyjmując 38 mln polskich obywateli, mamy wartość Polaków = 27 bilionów 730 miliardów złotych. To jest prawdziwy polski skarb!
Dla treningu umysłowego na temat jak się rozkrada tą środkowo-europejską kolonię, Polskę, popatrzmy sobie na te 3 miliony Polaków, którzy wyemigrowali z kraju po 2004 roku (niektórzy twierdzą, że to była też umowna cena za przystąpienie do UE). Załóżmy, że oni już nigdy nie wrócą do ojczyzny.
To nie dzieci i starcy wyjechali na zachód, tylko kobiety i mężczyźni w tak zwanym wieku roboczym. Wartość takiego człowieka szacuje się na świecie na około 1 mln USD. Czyli na dzisiaj zaokrąglając – 3,5 mln zł. Świat ( choć w 98% Europa) dostał towar = 3,5 mln x 3 mln. Proszę sprawdzić nasz śliczny prezencik dla opływający w dobrobyt zachód w wysokości 10 i pół biliona złotych. Z dodatkowym bonusem, bo są to wszyscy, jak jeden mąż, ludzie wykształceni, w tym znaczna część na poziomie uniwersyteckim.

Czy mogę zatem powiedzieć, że współcześni neokolonialiści i łowcy niewolników, znaleźli pod samym nosem prawdziwy skarb – postkomunistyczną, rozbitą Polskę, z władzami gotowymi sprzedać wszystko za każde pieniądze?
Oczywiście, trzeba zaznaczyć, że taki scenariusz byłby absolutnie niemożliwy, gdyby tak zwane "obalenie komunizmu" i późniejsza "transformacja" byłyby uczciwe i rzetelne. Lecz tysiące dogadanych już z partnerami magików, ze wymienię tylko najbardziej szkodliwych – Kiszczak, Wałęsa, Michnik, Balcerowicz, zadbało o to starannie, żeby polski wóz potoczył się dokładnie w tą stronę i gładko wpadł w koleiny neokolonializmu.
Odbył się chyba deal stulecia – przejęcie Polski, wraz z całym majątkiem i stanem osobowym, przez światowe metropolie i międzynarodowe korporacje.

Oczywiście to jest proces który ciągle trwa, nie da się tego zrobić w jedną chwilę. Jednakże szkody już poczynione, są ogromne. Rozgrabiono i zniszczono ogromny majątek.
I jeszcze w koło pełno aktywnych kombinatorów: - dzisiaj, na naszych oczach wyciągają swe brudne łapy po polski majątek: Amerykanie i Rosjanie po polski gaz i metale, Niemcy po węgiel i media, Francuzi po pieniądze na modernizację armii. Nawet Żydzi chcą polskie miliardy za wyimaginowane straty, które po prawdzie spowodowały Niemcy i Rosja.
Oraz cała Europa, a teraz już nawet kraje Zatoki Perskiej, bardzo chcą polskiego człowieka: pielęgniarki, lekarzy, inżynierów, informatyków, inżynierów, ślusarzy, spawaczy, robotników i hostessy. Wszystkich, za darmo dla nich, wykształconych w kolonii.

Każdy patrzy na Polskę, nie jak na suwerenne państwo, tylko jak na dobry interes. Takie są zasady kolonializmu i współczesnej eksploatacji zasobów.

Czy chcemy stać się kolejną kolonią? Czy możemy do tego dopuścić? Widziałem Kongo, Angolę, Nigerię i dziesiątki innych byłych kolonii i to nie tylko w Afryce. Dziesiątków, jeżeli nie setek lat potrzeba potem, żeby się z tego wydźwignąć.
A będzie się z czego wydźwigać, jak już Polska zostanie kompletnie rozkradziona?

By uratować kraj, przed kolonialnym upadkiem najpierw trzeba przegonić obecną władzę i rozbić Układ, który tą fasadową władzą steruje. Przecież widać, że oni robią tylko interesy.
Tak było z Kopacz, jak chciała zamykać kopalnie. I tak jest dzisiaj z Tuskiem, który sobie kupił francuskie poparcie za helikopterowy kontrakt rujnujący polski przemysł zbrojeniowy.

Jak już odzyskamy władzę i naród ponownie, prawie po 80 latach jarzma, stanie się suwerenem, będziemy wiedzieć, co dalej robić – jak zaprowadzić porządek, jak się rządzić, jak rozliczyć zdrajców i szkodników państwa i jak odrodzić zrujnowaną, likwidowaną gospodarkę.
Polska ma nadal być dobrym interesem. Tylko już nie dla międzynarodowych mafiozów i "zaprzyjaźnionych" rządów oraz garstki krajowych zdrajców. Koniec grabieży panowie i panie.

Teraz Polska będzie dobrym interesem dla wszystkich Polaków. Krajem gdzie dobrze się rodzić, wychowywać, uczyć, zakładać rodzinę i bezpiecznie odpoczywać na starość.
 

 

[1] http://infografika.wp.pl/title...
[2] http://polimaty.pl/2015/03/ile...
[3] http://www.dailymail.co.uk/sci...
[4] http://www.laspolski.pl/W_sejm...
[5] http://www.bogatyelblag.pl/ile...
[6]
http://www.dailymail.co.uk/new...
 
.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

24-04-2015 [11:31] - NASZ_HENRY | Link:

Jakbym słyszał w Radio Wnet:
https://www.youtube.com/watch?...

Grzegorza Brauna ;-)

Obrazek użytkownika jazgdyni

24-04-2015 [16:06] - jazgdyni | Link:

Też jestem taki rozwlekły ? ;)

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

24-04-2015 [16:32] - NASZ_HENRY | Link:

Taka sama polszczyzna ;-)

Obrazek użytkownika jazgdyni

24-04-2015 [16:47] - jazgdyni | Link:

:)))))))))) !!!

Obrazek użytkownika jazgdyni

24-04-2015 [11:50] - jazgdyni | Link:

PRZEPRASZAM WSZYSTKICH CZYTELNIKÓW.
TEKST SIĘ FATALNIE SFORMATOWAŁ I NIE MOGĘ POPRAWIĆ, ANI USUNĄĆ. POPROSIŁEM ADMINISTRACJĘ O USUNIĘCIE. WTEDY NAPISZĘ GO POPRAWNIE.
POZDRAWIAM

Obrazek użytkownika admin.naszeblogi

24-04-2015 [13:22] - admin.naszeblogi | Link:

Proszę nie wstawiać 1000 znaków ----- w jednej linii.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

24-04-2015 [14:42] - Ula Ujejska | Link:

Witaj Janusz -

Edytuj wpis i usuń wszystko, następnie wklej ponownie tekst już sformatowany np. w Notatniku :)

Obrazek użytkownika admin.naszeblogi

24-04-2015 [15:59] - admin.naszeblogi | Link:

Wystarczy zlikwidować te myślniki (co wygalają jak linia) nad przypisami.

Obrazek użytkownika jazgdyni

24-04-2015 [16:03] - jazgdyni | Link:

@#%#$@&!!!!!

Dzięki :)))))))))

Obrazek użytkownika jazgdyni

24-04-2015 [16:05] - jazgdyni | Link:

No popacz Ulo !!!!!

Zlikwidować myślniki i wszystko dobrze !!! Godzinę pracowałem i nic.

Uściski

Obrazek użytkownika wilniuk

24-04-2015 [21:00] - wilniuk | Link:

Dobry wieczór.
Świetny dokument zbrodni na naszej Ojczyźnie! Moje pokolenie, a więc i ja, Polskę już straciło. Nawet jeśli uda się zatrzymać dewastacje i rozpocząć odbudowę, dla nas już za późno. Szkoda i żal, ale zróbmy choć początek końca tej bandzie złodziei i zdrajców, potem może będzie dobrze chociaż naszym wnuczkom i wnukom.
Vy 73 !

Obrazek użytkownika ba.a

25-04-2015 [15:02] - ba.a | Link:

ale jak to zrobić znacząco mniejszą ilością ludzi,tymi którym mózg jeszcze nie spłynął na plecy?
Tracę cierpliwość i wiarę.

Obrazek użytkownika wilniuk

25-04-2015 [15:30] - wilniuk | Link:

le jak to zrobić..." - mam na myśli wybory (jeśli będą uczciwe), mało nas, to prawda, ale uczulajmy młodzież na wartości, uczmy patriotyzmu, prośmy by głosowali tych, co wybory olewają (eee-tam, i tak mój głos nic nie da), podpowiadajmy choćby w rodzinie kto jest godny wyboru, nie bójmy sie głosić, że to z winy PO niszczona jest Polska moralnie, materialnie i wizerunkowo itp. Może wtedy bedzie nas więcej i uda się, jak to życzymy Panu Dudzie. Reszta w rękach Pana Boga !

Obrazek użytkownika jazgdyni

26-04-2015 [05:00] - jazgdyni | Link:

Witam

Polski jeszcze nie straciliśmy. Jeszcze możemy odzyskać. Nic tak naprawdę w dużym stopniu nie zostało zniszczone. Przynajmniej w newralgicznych punktach. Fakt, wiele mały zakładów uległo ruinie. Fakt, 3 miliony Polaków poza krajem. Lecz wszystko można zbudować od nowa. Przegnać kupców ze świątyni. Przegnać drobnych geszefciarzy ze stoczni, gdzie składają dla Niemców wiatraki i ponownie zacząć budować nowoczesne statki po 100 mln dolarów sztuka. Gdy emigranci zobaczą, że ta toksyczna, złodziejska mafia już rozbita, to zaczną wracać.
Nic jeszcze nie jest stracone. Tylko potrzebna będzie odbudowa. Prawie od podstaw.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika TKJ

24-04-2015 [21:13] - TKJ | Link:

Format to dodatek treść jes ważna. A treść jest Bardzo dobra a może i lepsiejsz! Dziena!!!!!

Obrazek użytkownika jazgdyni

26-04-2015 [05:03] - jazgdyni | Link:

@TKJ

Witam

Format jest już OK. Na początku we wpisie użyłem linię rozdzielającą, a to spowodowało, że tekst wyszedł poza ramy. Na szczęście redakcja pomogła naprawić błąd.
A za treść - dziękuję.

Obrazek użytkownika Wojtas

25-04-2015 [22:13] - Wojtas | Link:

Wybierać elitę tylko w małych okręgach wyborczych jak mają Anglicy (JOW)!

Obrazek użytkownika jazgdyni

26-04-2015 [05:06] - jazgdyni | Link:

Zgoda, tylko ta elita musi już w tych małych okręgach być. Teraz w tych gminach, czy powiatach jest ściśle ze sobą powiązana sitwa. Gdybyśmy zaczęli teraz jednomandatowo wybierać, to niestety całość miejsc zgarnęli by ci co zawsze, wójtowie, sołtysi i reszta zbieraniny z PSL.

Obrazek użytkownika żeglarka

03-09-2015 [18:45] - żeglarka | Link:

Przedstawił nam Pan fotografię bilansu -kraju.Ja bym ,go nie co poprawiła. Po stronie aktywów-odjęłabym obywateli -pasożytów niesymbiotycznych-"rząd", przeniosła w pasywa i wystawiła notę obciążeniową dla zrównowżenia. Stosowanie ekonomik-fiction (nie mylić z science fiction) wychodzi i to jak?!.Zdziwiona jestem ,że w państwie prawa trzeba pytać w referendum (tu mam na myśli trzecie pytanie),gzie mamy dwa artykuły w konstytucji rozstrzygająca tą kwestie.Druga rzecz to ,żeby uniknąć wielości interpretacji, to aż się prosi przywołać -paremia ,,clara non sunt interpretanta".Nie ma znaczenia jak zagłosują obywatele na 3-pytanie referendalne.Druga rzecz to, kto będzie rozstrzygał -obywatel ma wątpliwości- a - urzędnik nie ma wątpliwości- Sąd? -koło się zatacza.Pozdrawiam.