Haniebne czasy

   Jeśli zredukować ostatnie 200 lat historii Polski do jednego słowa, to będzie nim Katyń. Gdyby miałoby to być zdań kilka, wtedy stanowiłyby one rozszerzenie tego hasła i mówiłyby o perfidnej polityce agresywnie usposobionych sąsiadów, którzy od osiemnastego wieku starają się pozbawić naród mądrego przywództwa. Wobec tego, że  jest on zbyt duży,  aby go eksterminować całkowicie, strategia polega na niszczeniu warstwy inteligenckiej. Brutalna, fizyczna likwidacja elementu polskiego poprzedzała kolejne pociągnięcia: okupant obsadzał urzędy własnymi ludźmi o niepolskich paszportach albo  zaciągiem pachołków  gotowych współpracować z Niemcami, Austriakami, Rosjanami bądź komunistami.
   Jak znacząco  pojęcie Katyń rysuje się na tle  historii powszechnej,  pokazuje nam to fakt umiejscowienia (1991) przez Amerykanów , raczej wstrzemięźliwych wobec pomników nie swojej historii, katyńskiego memoriału w Jersey City w miejscu niezwykle eksponowanym, naprzeciwko Manhattanu.
 


 

https://www.google.pl/maps/uv?hl=pl&pb=!1s0x89c250a90a3fc7dd:0xeda9f843ebd2a643!2m5!2m2!1i80!2i80!3m1!2i100!3m1!7e1!4shttp://www.panoramio.com/photo/11526374!5sjersey+city+katyn+memorial+-+Szukaj+w+Google&sa=X&ei=a6j6VLCoLKvjywP70YLQBQ&ved=0CJcBEKIqMBA
  Tak to przemawia: spętane ręce, zatkane usta, bagnet wkłuty zdradziecko w plecy i już tylko oczekiwanie, że pochłoną Polaka i Polskę katyńskie błoto i piach. Świat i wieki całe patrzą na agonię, która się nie skończy. Kłamstwo i nienawiść oprawców Polski nie mogą wygrać ostatecznej batalii w dziejach człowieka stworzonego nie na to, by służyć siłom ciemności.
Słowo-klucz obejmuje otwiera również dostęp do zrozumienia wydarzeń związanych z katastrofą smoleńską. Narzuca się wzajemne powiązanie wydarzeń z 1940 i z 2010. Analogia największa to gotowość do stosowania  praktyk „utrudniania” dojścia do prawdy, ze strony tak wielu czynników politycznych  ze  sceny polskiej i rosyjskiej przede wszystkim. Rozmiary kłamstwa katyńskiego nie zmniejszają się z upływem kolejnych lat. O kłamstwie smoleńskim, którego genezy należy szukać grubo przed kwietniem 2010, a jego końca bynajmniej nie widać i w 2015, szerzej i z  większą dozą zrozumienia będzie można więcej powiedzieć zapewne kiedyś, gdzieś za pół wieku.


Okęcie 2007


Lublin 2007
 

  Już dziś można za to stwierdzić, że historia ma jeden zarzut wobec polskiego społeczeństwa:  jak można było dopuścić do tego, że władzę w Polsce do tej pory albo i dłużej sprawują ludzie, których poglądy i postępowanie bezpośrednio inicjowały i utrwalały hańbę słabości, niemocy i zniewolenia! Nie ma co tłumaczyć sobie rzeczywistości incydentami wokół urn wyborczych…  Generalnie to zaślepienie stawiających na Tuska, Sikorskiego, Kopacz, Komorowskiego jest zasadniczą przyczyną dopisywania  do tego bieżącego rozdziału kolejnych  kart smętku. Tworzy go każdy oddany na nich głos. Przyszłość skwituje to współuczestniczenie i współodpowiedzialność pokolenia w  kłamstwie o katyńskich rozmiarach jednym właściwym słowem: hańba.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika StachMaWielkieOczy

11-03-2015 [12:20] - StachMaWielkieOczy | Link:

Stalin i Beria szukaja miejsca na zasadzenie drzewka pod Smolenskiem
10 Kwietnia 1940 ( Przypadek? )

https://img-fotki.yandex.ru/ge...

Wyrok smierci na polskich oficerow podpisany

https://img-fotki.yandex.ru/ge...

Stacja

https://img-fotki.yandex.ru/ge...

Obrazek użytkownika StachMaWielkieOczy

11-03-2015 [12:57] - StachMaWielkieOczy | Link:

Ps: Wczytalem sie dokladniej... ( zdjecie Nr1 )

Stalin i Beria szukaja miejsca na zasadzenie drzewka na - przy Smolenskim Lotnisku ( Aэродром ) -

- Brzoze?

------------------------------------

Tu jeszcze nie wiedzieli gdzie ich prowadza ...

https://img-fotki.yandex.ru/ge...

Obrazek użytkownika St. M. Krzyśków-Marcinowski

11-03-2015 [14:32] - St. M. Krzyśków... | Link:

Ta zbieżność wątków ma jakąś niesłychana naturę. Aż dziwne, że myślących ludzi to w ostateczny sposób nie kształtuje i nie przeobraża, czyniąc im wstrętnymi postacie w to wmanipulowane, które powinni widzieć jako narzędzia szatana.
Katyń - Smoleńsk...Narzuca się to same przez się - trudno uciec od głębszej refleksji, gdy natykamy się na rozmiar kłamstwa,  upór, z jakim się w nim trwa oraz niewytłumaczalny strach przed wyborem drogi prawdy. 

Obrazek użytkownika StachMaWielkieOczy

11-03-2015 [15:05] - StachMaWielkieOczy | Link:

Sorry,

Ta fotografia pomimo ze wyglada na originalnie podpisana jest chyba na starą zrobiona ,
a przynajmniej ten komentarz jest dopisany i na "stary" dorobiony.
To zdjecie ( jako calosc z opisem)...jest chyba podrobka ...

Ale komus sie musialo chciec ..taki "symbol" dorobic ..

Tak mysle ze wypadalo by ten post usunac ..ale juz nie jestem w stanie.

Obrazek użytkownika St. M. Krzyśków-Marcinowski

11-03-2015 [17:56] - St. M. Krzyśków... | Link:

Nie ma się czym przejmować. Ta ikona w żadnym stopniu nie przekłamuje tamtej rzeczywistości, jest wprost wzorcowa. Pamiętam jakieś takie ze starych podręczników szkolnych.Trudno się pomylić i nie być aktualnym - cały czas żyjemy  w rzeczywistości pełnej uporczywych konsekwencji działań tych dwóch  gruzińskich bolszewików.