O bracia górnicy! Brońcie się nim na bezrobociu zdechniecie!

W Polsce trwa wielki protest ludzi na Śląsku w obronie swoich miejsc pracy . Konflikt wywołany przez platformę jest przez nią podsycany albo niekompetencją albo inwektywami skierowanymi wobec górników . Ja tu widzę dwa cele, które chcą osiągnąć złodzieje z PO :

1.Konflikt ma posłużyć Komorowskiemu do reelekcji
2.Konflikt ma ukazać premierzyce jako „żelazną damę” .Po stoczniach przyszedł czas na kopalnie ( pisałem o tym rok temu ) .

Po kopalniach przyjdzie czas na rolników i lasy państwowe . To wszystko wpisuje się w likwidację Państwa Polskiego i oddanie go we władanie Niemcom .
Komorowski (dobry wuj) pojawi się na Śląsku i będzie bronił górników czym zjedna sobie elektorat i to będzie ten dramatyczny rzut na metę tego POjaca , który uparcie twierdzi od kilku lat , że jest prezydentem Polski .
Wersja druga to totalna pacyfikacja górnictwa przez Kopacz jako jedynej realnej siły na Polski Majdan . Konflikt wywołany przez PO zostanie użyty do przedstawienia Kopaczowej jako silnej premier . W obu przypadkach kopalnie zostaną zlikwidowane .
JEDYNYM wyjściem dla górników i ich rodzin jest walka o swoje miejsca pracy . I dlatego specjalnie dedykuję piosenkę „ Obława” Kaczmarskiego  bo tu idzie o życie i przeżycie dziesiątków tysięcy Polaków na Śląsku . To walka górników o ŻYCIE .
Nie będę się rozpisywał ale mam nadzieje że górnicy zachowają się jak trzeba walcząc o swoje i o Polskę . Ten rok, rok 2015 jest rokiem przełomowym . Albo zapadniemy się w ten muł który nam wrogowie przygotowali albo będzie to pierwszy rok fizycznego ODZYSKIWANIA POLSKI PRZEZ POLAKÓW .
Kochani  , pamiętam Wujek i Piast , pamiętam że jesteście twardzi więc walczcie bo nie ma innego wyjścia , nie ma innego domu i nie ma  innej ojczyzny .3MAJCIE SIĘ CIEPŁO jestem całym sercem z wami !!!

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Lektor

11-01-2015 [20:37] - Lektor | Link:

No właśnie ! Brońcie się, i przestańcie już do jasnej cholery głosować na tych złodziei z PO i PSL !!!!!!!!!!!

Obrazek użytkownika kat

11-01-2015 [20:41] - kat | Link:

Lektor
DOŚĆ..... bronimy się i zwyciężamy to zadanie na 2015 rok ....pozdrówka

Obrazek użytkownika Wiewiórskiinzynier

11-01-2015 [21:00] - Wiewiórskiinzynier | Link:

A ja powiem krótki wierszyk o "Barbórce",natchnęła mnie pewna transmisja telewizyjna ...
"Górnik z Tuskiem bujał się ,górnik przestał a Tusk nie".Z dedykacją dla wszystkich górników tak ochoczo popierających PO i Tuska,ciekawe czy pamietają te urocze migawki,kiedy Tusk i Bieńkowska bujali sie radosnie z gornikami na imprezie...

Obrazek użytkownika kat

11-01-2015 [21:11] - kat | Link:

Wiewiór
rozumiem twój sarkazm , że głupole głosowały na PO ale teraz idzie o ich życie i trzeba im pomóc.....pozdrówka

Obrazek użytkownika Wiewiórskiinzynier

11-01-2015 [21:32] - Wiewiórskiinzynier | Link:

Pomóc?Nie Kacie,nie trzeba im pomagac,pomysla,że ich sie do czegos zmusza.Najlepiej nauczy ich Platforma Obywatelska i Donald Franciszek Tusk,przez portfel.Po co pomagac?Jak chcielismy pomagać,to bylismy zli,bylismy ci,co namawiaja ich do złego.Niechże teraz cieszą sie owocami swego wyboru.W Polsce wreszcie trzeba zacząć ludzi traktowac powaznie,zeby wiedzieli,ze musza myslec,sami,zamiast zdawac sie na opinie mediów,ktore sa przeciez czyjąś wlasnoscia i dla kogos pracują.Witamy w swiecie dorosłych.

Obrazek użytkownika anka1958

11-01-2015 [22:13] - anka1958 | Link:

Kacie,nie ujmując nikomu,tu idzie o całą Polskę, nie tylko o górników i ich rodziny,tyle,że głos górników był i jest zawsze bardziej "słyszalny" niz reszty społeczeństwa.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

12-01-2015 [09:58] - NASZ_HENRY | Link:

Je suis mineur ;-)

Obrazek użytkownika szara_komórka

12-01-2015 [13:17] - szara_komórka | Link:

Drogi kacie nie podałeś trzeciego celu, celu niejawnego, smutnego i strasznego: Kopalniom przyjdzie z pomocą Niemiec.
Komentatorów proszę się nie oburzać, że szerzę defetystyczne teorie spiskowe.
Niestety od 2008 roku wszystko do tego zmierza (od 2010 przyśpieszyło).

Obrazek użytkownika xena2012

12-01-2015 [17:47] - xena2012 | Link:

w Orzeszu na Śląsku Niemcy budują swoją kopalnię.Podał to portal wpolityce.pl.Wiadomo więc po co rząd zamknie kopalnie polskie,żeby nie robic konkurencji.Czyż nie dlatego zamknięto polskie stocznie,aby stocznia w Rostocku nie miała konkrencji?

Obrazek użytkownika Jabe

12-01-2015 [18:33] - Jabe | Link:

W tym rzecz właśnie, że nie wiadomo. Państwowe stocznie i kopalnie przynoszą straty, bo są państwowe. Być może gdyby były prywatne, nie przynosiłyby strat, być może byłyby opłacalne. Tego nie wiemy. Nie dowiemy się, bo nie ma gospodarza.

Obrazek użytkownika jaja -cek

12-01-2015 [20:13] - jaja -cek | Link:

kolejny dramat setek, tysięcy rodzin Polskich
tym razem na Śląsku

ale powiem z goryczą
Gdy nie tak dawno stoczniowcy strajkowali o swoje BYĆ ALBO NIE BYĆ
to ani górnicy ani energetycy ich nie poparli strajkiem SOLIDARNOŚCIOWYM

gdy budowlańcy/drogowcy protestowali, że ich okradziono i nie zapłacono należnych im pieniędzy za budowy autostrad - też żadna z tych dużych grup zawodowych ich nie wsparła a wiele z tych firm zbankrutowało, wielu ich właścicieli popełniło samobójstwa

gdy rolicy protestowali, zaorywali swoje plantacje, wyrzucali na śmietnik mięso - a ich minister o nich powiedział, że to są frajerzy
to też żadna z tych "pozostałych przy życiu" dużych grup zawodowych nie wsparła choćby strajkiem solidarnościowym

Teraz strajkują górnicy
stoczniowcy ich już nie wesprą - bo sami są rozpirzeni, bez pracy albo na śmieciówkach
budowlańcy nie mają głowy - bo siedzą po sądach na rozprawach licząc, że może coś im skapnie
rolnicy siedzą w domach - bo zima i "piniędzy nima"

a energetycy?
rząd likwiduje im kolejne Posterunki Energetyczne, likwiduje Rejony Energetyczne, zwalniają , wyprowadzają kasę pod pretekstem ousorsingu/CUW, wyjmują po kolei jak ryby z saka - a oni ... LISTY piszą

APELUJĘ!
PROLETARIUSZE WSZYSTKICH ZAKŁADÓW (którzy jeszcze pracujecie) ŁĄCZCIE SIĘ!

NAJWYŻSZY CZAS na odnowienie "ślubów SOLIDARNOŚCI" zawodowej, społecznej, międzyludzkiej

OBUDŹCIE SIĘ z tego chocholego tańca, że:
- w poniedziałek rolnicy
- we wtorek górnicy
- w środę drogowcy
- a w piątek stoczniowcy
- przed południem pielęgniarki
- a wieczorem kucharki

GÓRNICY!
wysłaliście autokarem swoje żony, matki i córki do prezydęta?
a trzeba było wysłać atobus PO prezydęta!