Koślawa demokracja

Nie tylko mnie zastanawiają wyniki wyborów w wielu miastach w Polsce. Nie wierzę, że Warszawiacy, Częstochowianie, Wadowiczanie, Krakowianie, czy mieszkańcy Słupska rzeczywiście chcą mieć takich prezydentów. Co zatem się stało? Fałszerstwo? W wypadku wyborów do sejmików jestem o nim niemal przekonana, ale w wyborach na prezydentów i burmistrzów już mniej. Raczej niedojrzałość obywatelska, medialna nagonka, nieuprawniona kampania stronniczych mediów i nieodpowiedzialne oddawanie głosów są główną przyczyną, często dość dziwnych wyborów.
Nie wierzę, że mieszkańcy o takich włodarzach marzą, jacy w wyniku wyżej wymienionych działań zostali wybrani. Wiele osób głosuje bez przemyślenia i zastanowienia, są i tacy, którzy oddają głosy „dla jaj”.
Zgadzam się z ks. Dariuszem Kowalczyk, który w „Idziemy” pisze „Otóż błędem byłoby myślenie, że spełnienie obywatelskiego obowiązku polega po prostu na pójściu do lokalu wyborczego, skreśleniu krzyżyka i wrzuceniu głosu do urny. Najpierw trzeba zorientować się w miarę możliwości, jakie poglądy głoszą kandydaci i reprezentowane przez nich ugrupowania. Następnie potrzeba uczciwego namysłu i oddania głosu zgodnego z sumieniem. Bo jeśli ktoś oddaje głos z tego powodu, że kandydat ma ładne oczy albo tak dla wygłupu, to lepiej będzie, jak w ogóle nie pójdzie głosować.”
Natomiast przy wyklarowanych poglądach niepójście też jest złem. Każdy, kto chciał głosować na kandydata, który przegrał, ale nie chciała mu się wyjść z domu niech nie ma pretensji, że rządzi nim ktoś, kogo nie wybrałby. Mamy zwyczaj psioczyć, ale w wielu wypadkach, nie robimy nic, by to zmienić.
Gorzej, gdy katolik głosuje na człowieka, których poglądy nie gwarantują przestrzegania praw ludzi wierzących. A oddawanie głosu dla zabawy, czy z przekory to już duży błąd.
Mamy tego przykład w Słupsku. Nie chodzi mi tu teraz o upodobania seksualne wybranego, bo nie ma to w rządzeniu żadnego znaczenia. Tylko, jakim prezydentem miasta może być człowiek, którego kluczem do kariery było właśnie obnoszeniu się ze swoja homoseksualnością. Czy głosujący na niego mieszkańcy zastanowili się nad tym? Na razie narazili swoje miasto na śmieszność. Internet trzęsie się od żartów i bon motów na temat tego wyboru. Panu Biedroniowi gratuluję zręczności, na kolejne lata załatwił sobie ciepłą, dobrze płatna posadkę. A Słupczanie? Ich kłopot.
Bardziej boli mnie to, że kolejne lata i pieniądze zostaną zmarnowane w Warszawie.
Na koniec chcę się odnieść do twierdzenia, że PiS chce „podpalić Polskę”, bo śmie zwoływać niezadowolonych ze stanu demokracji w naszym kraju na marsz 13 grudnia. Niedawno te same media, które teraz grzmią, zachwycały się postawą Ukraińców na Majdanie. Dlaczego to oni mogli wyrażać swoje niezadowolenie, a my nie? Znowu robi się wodę z mózgów i tak już skołowanych obywateli, który sami nie chcą, lub nie potrafią myśleć. Uważajcie jednak „niezależni” dziennikarze i „prawi” politycy, bo naród długo nie da się ogłupiać. Polacy to dumny naród i biada wam, gdy się obudzi!

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika gość z drogi

04-12-2014 [06:01] - gość z drogi | Link:

Dobrego Dnia GosiuS:)
"Polacy to dumny naród i biada wam, gdy się obudzi!"oj biada wrogo wewnętrznym jak i zewnętrznym...
serdeczności z drogi do Polski Normalnej...bez tęczy,gazowych przekupek i zielonych ludzików...

Obrazek użytkownika ruisdael

04-12-2014 [09:06] - ruisdael | Link:

Ho, ho, ho! Obudzi się ten dumny naród? Trudno śpiewać "normalnie" kastratowi.

Obrazek użytkownika sgosia

04-12-2014 [22:15] - sgosia | Link:

Nie cały naród daje sie kastrować. Nigdy nie było tak, zeby wszyscy walczyli o prawa i wolność kraju. Zawsze byli ludzie obojętni, zadowoleni z tego co jest nawet pod zaborami, czy w komunie, a nawet zdrajcy. Zawsze też byli ci, którzy brali na siebie los narodu i walczyli. Przegrywali i zwyciężali, ale nigdy nie poddawali się i TERAZ SĄ!

Obrazek użytkownika sgosia

04-12-2014 [21:32] - sgosia | Link:

Witaj Gościu, oby ta droga była jak najkrótsza.

Obrazek użytkownika Andrzej W.

04-12-2014 [15:59] - Andrzej W. | Link:

Otóż upodobania seksualne wybranego jak najbardziej mają znaczenie w rządzeniu. Przypominam, iż nie istnieją grzechy ściśle prywatne.
Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika sgosia

04-12-2014 [21:30] - sgosia | Link:

Nie ma grzechów prywatnych, ale nie nam kogoś oceniać i nic nie obchodziłyby mnie te zainteresowania, bo chociaż grzech jest zawsze grzechem, a jego konsekwencje dotykają wszystkich, to nie ma takich danych, ze ktoś homoseksualny, jest gorszym rządzącym, niż hetero. W wypadku Biedronia, jego obnoszenie się ze sprawami intymnymi i budowanie na tym kariery jest niedopuszczalne.

Obrazek użytkownika Jean Bart

04-12-2014 [21:53] - Jean Bart | Link:

dlaczego czestochowa jeszcze raz wybrala SLD? a jak myslisz? dlaczego swego czasu Wrona przegral w czestochowie? PIS nie moze zapomniec ze oprocz slusznych celow sa tez sprawy prozaiczne jak rowny chodnik, nowe nawierzchnie na ulicach a nie tylko dookola klasztoru.....niestety!(sprawa smolenska itp) i tak jest w calej polsce! Gosiewski "wybudowal" swego czasu przystanek /peron we Wloszczowej! to jest rzecz namacalna!!i mial ogromna ilosc glosow w czasie wyborow! wierni wyborcy PIS na niego zaglosowali ale tez i inniwyborcy bo im "zafundowal" peron !Komuna kiedys rzucala na wybory wodke i kielbase......coz tacy wyborcy! tacy polacy!i metody trzeba dopasowac do mentalnosci wyborcow!to proste!