List do Hanny Gronkiewicz-Waltz

Hanna Gronkiewicz- Waltz
Nie miałam zamiaru pisać do Pani, bo to i tak grochem o ścianę, ale widząc co się dzieje w mediach postanowiłam zabrać głos. Znudziło mi się odwracanie kota ogonem, nagonka na PiS i jej prezesa. Pisze na blogu, bo inaczej nikt – może nawet Pani – nie przeczytałby tego.
W debacie z Jackie Sasinem powiedziała Pani o Warszawiakach zadowolonych z życia w Warszawie przypisując sobie to jako zasługę. Kocham Warszawę, bo się w niej urodziłam, tu urodziły się moje dzieci, tuja i one kończyliśmy szkoły. Stolica to moje ukochane miasto, ale była nim w PRL-u, jest teraz i będzie, gdy po rządach PO zostaną tylko złe wspomnienia. Pani rządy sprawiły, że kocham ją, chociaż skutecznie próbujecie mi to obrzydzić.
Rozśmieszyło mnie, gdy powiedziała Pani, że spotyka się z mieszkańcami Warszawy na rogach ulic, bo:
- Prezydent Miasta powinien spotykać się w szerokich alejach, a nie pokątnie.
- „róg” kojarzy się dość dwuznacznie.
- wyjście z telewizji jest właśnie na rogu, a Pani przez garaże uciekła.
Dlaczego nie chcę, żeby Pani rządziła:
- mimo tak wielu inwestycji? Każdy, kto rządziłby teraz Warszawą miałby te dotacje. Śmiem twierdzić, ze również każdy wykorzystałby je lepiej.
- trzyma się Pani kurczowo stołka, chociaż cechą demokracji, już za czasów Greków, była rotacyjność władzy. Uważam, że mieszkańcy miast wybierający w kółko tych samych włodarzy samie sobie szkodzą.
- nie podoba mi się, że nie umie Pani stanąć w prawdzie wobec spraw związanych z kamienicą, chociaż ewidentnie widać, że wszystko tam jest nie tak.
- wkurza mnie zcentralizowanie wywozu śmieci. Mieliśmy w osiedlu dobrze podpisaną umowę i 0 kłopotów ze śmieciami, a teraz… Gabaryty są wywożone sporadycznie, a podwyżka cen – sama Pani o tym wie – wisi na włosku.
- nie chcę tęczy na pl. Zbawiciela, bo jest brzydka.
- nie chcę powroty „Śpiących”, bo to pomnik zniewolenia.
- nie chcę deptaka z gigantycznymi donicami na ul. Świętokrzyskiej, bo powoduje korek – to ulica dojazdowa do mostu.
- nie chcę tych samych donic na pl. Powstańców Warszawy, bo nie pasują.
- chcę wreszcie załatwić coś bez nerwów w Urzędzie Stołecznym.
- chcę właściwej organizacji ruchu, by Warszawiacy nie tkwili w gigantycznych korkach.
To nie wszystko, ale główne powody podałam, dlatego MAM NADZIEJE, ŻE TO PANI OSTATNIA KADENCJA.

ps. dodane przez blogera WAWA

1. bandycka prywatyzacja SPEC
2. metro patrząc w kalendarz i jego cenę powinna być w tym terminie i za te cenę cala!
3. miasto jest bardzo brudne, nie wiadomo czy firm , które odpowiadają za sprzątanie nikt nie kontroluje czy zwyczajnie brakuje kasy, bo trzeba armie bezproduktywnych urzędników wykarmić jak ponad 200 prawników
4. miało być europejskie miasto..a wygada jak prowincjonalne wesołe miasteczko, a obok niego na sznurkach wiszą majtki i kalesony, jest szpetne od reklam, a nad kolorem remontów elewacji nikt nie panuje, spółdzielnie, wspólnoty mieszkaniowe robią jak chcą i w kolorach jakich chcą, od czerwonego, różowego po dziwaczne połączenia..

https://pbs.twimg.com/media/B3...

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Studentka

26-11-2014 [15:44] - Studentka | Link:

Proste zdania, proste ,jasne i oczywiste powody. Brawo Gosia. Dołączam mój głos, nie chcę w mojej Warszawie partyjnej karierowiczki, chcę Uczciwego Gospodarza Stolicy.

Obrazek użytkownika sgosia

26-11-2014 [16:51] - sgosia | Link:

Mam nadzieję, ze inny Warszawiacy też nie dadzą jej dłużej rządzić.

Obrazek użytkownika postman

26-11-2014 [23:24] - postman | Link:

Oby słowo ciałem się stało. Amen

Obrazek użytkownika Andrzej W.

26-11-2014 [15:44] - Andrzej W. | Link:

A może najważniejsze jest, i dyskredytujące jako w ogóle Polkę ( czy to Polka?) jest to, gdy jako prezes NBP zleciła drukowanie polskiej waluty w Brytanii, u Żydów?
Interes zupełnie oczywisty.

Obrazek użytkownika sgosia

26-11-2014 [16:49] - sgosia | Link:

Racja, ale mimo to została prezydentem Warszawy.

Obrazek użytkownika terenia

26-11-2014 [20:49] - terenia | Link:

"MAM NADZIEJĘ,ŻE TO PANI OSTATNIA KADENCJA"
Życzę,by TO się ziściło z pożytkiem dla mieszkańców Warszawy,ale też nas wszystkich.
https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika sgosia

26-11-2014 [21:00] - sgosia | Link:

Mnie też sni sie MOJA WARSZAWA