MORALNA GOŁOTA

Za PRL było mi wstyd, III RP się brzydzę. Dużo, bardzo dużo można wybaczyć zagłębiając się w tragedię narodu i państwa polskiego od II wojny światowej, zwłaszcza w jego martyrologii po tzw. wyzwoleniu po 1945 roku. Zdradzeni, zostawieni sami sobie z najpotężniejszą imperialną armią świata. Mogę zrozumieć te kilka milionów, którzy przewinęli się przez PZPR, czasem to było tzw. zło konieczne, aby się edukować i jakoś istnieć. Nie wszyscy przecież mieli krew na rękach, ale podpisując cyrograf zniewolenia stawali się "onymi", czyli obcymi ideałom wolnej Rzeczypospolitej. Dla mnie szokiem był brak dekomunizacji i reprywatyzacji. Przecież wmawiano nam, że odzyskaliśmy wolność obywatelską, mogliśmy brać udział w wolnych wyborach. Nieświadomi, niektórzy do tej pory, że tzw. okrągły stół miał nogi od konia trojańskiego. Jak moralna gołota potrafiła zabełtać w głowach, by odebrać samodzielne myślenie (zdrowy rozsądek), doprowadzając do zwycięskich wyborów partii pokomunistycznej (w Konstytucji istnieje zapis o zakazie gloryfikacji komunizmu i faszyzmu). Działalność państwowa to również ta publiczna, np. składanie wieńców przed pomnikami Polaków zamordowanych w czasie PRL-u. Jakim trzeba być hipokrytom składając taki wieniec wiedząc, że się wcześniej balowało z tymi co strzelali lub kazali strzelać do prawych Polaków. Mam ciekawe pytanie: czy jest partia, która by chciała prowadzić czytelny dialog ze społeczeństwem, np. przez referendum lub sondaże z interesującymi pytaniami?

Czy jesteś za przyznaniem jednego dnia w tygodniu w telewizji publicznej dla związkowców i opozycji jako gospodarza, a nie gościa?

Czy jesteś przeciw wyprzedaży majątku strategicznego państwa?

Czy jesteś za ograniczeniem posłów w sejmie i senacie?

Czy jesteś za imiennym wyborem posłów w ramach wyborów parlamentarnych do sejmu?

Czy jesteś za oceną posła po skończonej kadencji? (to jest ocenić go punktami w skali 0-9. Średnia punktów dawałaby mu przelicznik w postaci uposażenia. Ocena poniżej np. 2 zakaz ponownego kandydowania)

Czy jesteś za tym, aby obcy kapitał mógł być promowany tylko przy powstawaniu nowych miejsc pracy na stanowiskach przemysłowych?

Czy jesteś za likwidacją umów śmieciowych?

Czy jesteś za tym, aby obywatele polscy, którzy byli na usługach obcego wywiadu, jak również ich dzieci, mieli zakaz piastowania funkcji państwowych?

Czy jesteś za ograniczeniem administracji państwowej, aby jeden urzędnik przypadał maksymalnie na stu obywateli?

Czy jesteś za tym, aby priorytetem przy emeryturach był również staż pracy?

Jaki będziesz mój dniu jutrzejszy?
Czy taki smutny jak dzień dzisiejszy?
Czy pozwolisz rozpostrzeć mi skrzydła
Bym mógł z góry spojrzeć
Na swe niepewne oblicze
Na swą niepewną przeyszłość
I zobaczyć kotły, do których dodajesz ognia
By warzyć nową gorycz, niepewność i obojętność
Lecz dość już goryczy
Chcę, by twe kotły wybuchły
Wykipiał wszystek ból i cierpienie
A na miejscu smutku wyrosło nowe życie
Pełne dzikich polnych kwiatów.

1979

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika wolnomyśliciel

21-11-2014 [00:33] - wolnomyśliciel | Link:

Najkrócej jak można - 10 razy TAK. Pozdrowienia!

Obrazek użytkownika Dwa grosze robola

21-11-2014 [15:43] - Dwa grosze robola | Link:

Uważam, że w kraju potrzebny jest ruch obywatelski, który by wymusił podnoszenie poprzeczki dla obywateli, którzy pretendują do elity. Pozdrawiam.