Nie muszem, ale chcem

Prawdziwą ciekawostką przyrodniczą są księża, z natury najbardziej wolni ludzie na świecie, którzy ni stąd, ni zowąd odczuwają nieprzepartą chęć by coś oznajmić. Nikt ich w tym momencie do tego nie przymusza, ani nikt ich nie nagabuje, po prostu tak chcą. Z reguły ten przypływ chęci do oznajmiania pojwia się wtedy, gdy wrogowie Kościoła są w potrzebie, a w tym co wtedy głoszą nie specjalnie zważają na stanowisko Episkopatu, czy nawet Watykanu. Ostatnio odezwali się przy okazji burzy wokół "Deklaracji Wiary" podpisywanej przez lekarzy:
Ta akcja przypomina nasze słynne rejtanowskie zachowanie: że z czymś się nie zgadzamy, przeciwko czemuś protestujemy, rzucamy się w drzwi z rozdartą koszulą na piersiach. No, i kończy się tak, jak zawsze: przechodzą obok nas z szyderstwem na ustach, z pogardą, z niezrozumieniem o co nam chodzi – mówi na swoim blogu  domonikanin o.Gużyński
- ​Jeśli ktoś uważa, że wskazanie innego lekarza kłóci się z jego sumieniem, to nie powinien pracować jako lekarz, zwłaszcza ginekolog. Lekarz musi znać prawo i je respektować - napisał w swoim oświadczeniu ks. prof. Andrzej Szostek, etyk i były rektor KUL
Zdecydowanie mniejszą ciekawostką jest, ale jednak jest, gdy reżyser, który też akurat tego naprawdę nie musi, robi za żałosnego klowna:
-Marysia Sokołowska śpiewa po łacinie pod rzeźbą Panny z Rybą.  /Ave Maria,pod figurką Matki Boskiej/  Dla tych, którzy nie znają tego języka, tłumczę: "Mam na imię Maria, nienawidzę Donalda Tuska... zdrajcy, zdrajcy... Polsko, jak ty cierpisz... mówią o mnie święta i ja się z nimi zgadzam. amen. Pisze niejaki Szaramowicz, reżyser filmowy.
A ja zaczynam tęsknić za tym, co proponował lemingom prof. Markowski - by żyli w swojej Polsce. Złupili i okradli więc już nic tu po nich.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika xena2012

13-06-2014 [10:04] - xena2012 | Link:

parcie na szkło to straszliwa pokusa,wręcz choroba dzisiejszych czasów nie omija nawet ludzi kościoła.W natłoku wypowiedzi i działań ludzi atakujących,ośmieszających profesora Chazana nie mogą przebić się głosy tych najbardziej zainteresowanych czyli kobiet.Szpital marzeń każdej rodzącej-profesjonalna opieka nad matką i noworodkiem,rodzenie po ludzku mamy w zasięgu ręki i pozwalamy to zniszczyć,a wybitnego ginekologa specjaliste od najbardziej skomplikowanych i trudnych porodów zwolnić. Pod jakim kątem i jakim prawem pani Hanna Gronkiewicz -Waltz zleca kontrolę szpitala i będzie decydować o losach placówki?

Obrazek użytkownika gal

13-06-2014 [10:32] - gal | Link:

Podrygują tak, jak im orkiestra z Czerskiej przygrywa. Mają nawet hasło podane kiedyś przez Blumsteina, a którego tutaj nie powtórzę

Obrazek użytkownika taganka

13-06-2014 [10:52] - taganka | Link:

Ks. prof. Andrzej Szostak pisze m. innymi "Jeśli ktoś uważa, że wskazanie innego lekarza kłóci się z jego sumieniem, to nie powinien pracować jako lekarz, zwłaszcza ginekolog".
Otóż ten ksiądz i ten profesor winien nazywać rzeczy po imieniu i takimi jakimi one są w rzeczywistości.
Rzecz bowiem polega mianowicie na tym, że nie chodzi w takim przypadku o "wskazanie innego lekarza", lecz o wskazanie innego kata.

Obrazek użytkownika gal

13-06-2014 [11:52] - gal | Link:

Świat stoi na głowie, jeżeli takie rzeczy trzeba tłumaczyć etykowi, ks. profesorowi.

Obrazek użytkownika stan43

13-06-2014 [14:12] - stan43 | Link:

Wypowiedź księdza profesora to istne kulewstwo.

Obrazek użytkownika emilian58

13-06-2014 [23:35] - emilian58 | Link:

Brakuje im wiary?

Obrazek użytkownika Prof bez kropki

13-06-2014 [23:44] - Prof bez kropki | Link:

Wobec takiej wypowiedzi księdza profesora,jeżeli jest oczywiście prawdziwa!?
Nie dziwi fakt, że pod jego rektorskim patronatem, szanowaną Uczelnię Katolicką,
z powodzeniem ukończyło takie żałosne indywiduum ,jak filo-ideolog
i oszust intelektualny, niejaki, tow. Palikot.