PiS nie jest już ciemny i zacofany?

Dotychczasowe kampanie wyborcze przebiegały wg jednego schematu: 
Polska Jasna mobilizowała się w odruchu samoobrony aby położyć tamę agresji i panoszeniu się Polski Ciemnej.
Polska Jasna skupiała w sobie wszystkie pozytywne cechy: była ładna, młoda, mądra, wykształcona, z wielkich miast, pełna sukcesu, proeuropejska, progospodarcza, prorozwojowa, ekologiczna, opiekuńcza, wrażliwa, w ogóle, pro- eko-, super i hiper.

W odróżnieniu od niej Polska Ciemna stanowiła przeciwieństwo była brzydka, głupia, ciemna, zacofana, zawistna, nienawistna, wieśniacka, antyeuropejska, antyrozwojowa, antyrozwojowa, przestępcza, księżowska, itp. itd.

Różne oblicza przyjmowała Polska Jasna. Najpierw była nią Unia Wolności, potem SLD, dziś cała ta jasność skupiła się w politykach PO.
Różne oblicza przyjmowała też Polska Ciemna. Były to różne PC, ZChNy, AWSy, solidaruchy by w końcu zogniskować się w PiS.
I to był wyborczy samograj. Wystarczyło drobne zdarzenie: kanapki w reklamówce, przekrzywiony krawat, fryzura, podniesiony podbródek, itp. itd,, by Polska Jasna wydrwiwała ciemnotę i zacofanie Polski Ciemnej. Dochodziło do tego przekręcanie wypowiedzi albo autentyczne lapsusy a jeśli ich nie było przypomnienie takich sprzed roku czy kilku.
Efekt zawsze był ten sam: zwycięstwo Jasnej Polski nad ciemną. 

Ta kampania jest kampanią podobną. Z jednym wyjątkiem. Ciemnym Ludem w miejsce PiS zdaje się być Korwin. I tutaj nic nie trzeba sztukować, bo Korwin zna swoje miejsce w szeregu i cyklicznie mówi i robi to co gorszy Jasnych Polaków na tyle, że być może część, w akcie samoobrony zdecyduje się pójść na wybory.

Skąd taka zmiana? Dlaczego Ciemnym Ludem nie jest już sprawdzony i przetrenowany PiS? To trend trwały czy incydent?
Czy to co się dzieje na Ukrainie i ewentualny konflikt z Rosją ma z tym jakiś związek? Zadziałał któryś z wielkich braci, czy też na naszych rodzimych mędrców przyszło opamiętanie?
Przy okazji gratulacje dla pana Krowina, że udało mu się wygrać wyścig z narodowcami.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika sąsiad

05-05-2014 [23:37] - sąsiad | Link:

narodowcy od Winnickiego czy Korwin , PSL, SLD, PO to zagłada Polski to zapaść doprowadzona przez złodziei finansowanych przez Kreml, Berlin i kogo może jeszcze? cz to ujży światło dzienne komu sie jeszcze ryzy dał kupic i sie komu wysługuje.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

06-05-2014 [09:54] - NASZ_HENRY | Link:

"Przy okazji gratulacje dla pana Krowina, że udało mu się wygrać wyścig z narodowcami." @Marco.kon nie doczytał jeszcze! Narodowcy dają jeszcze jakąś nadzieje Korwin żadnej ;-)