Na co liczy słynna Bufetowa,

a jeszcze niedawno prezes NBP. Pewne jest, że i tu i tam liczyć trzeba i pomylić się nie można. Kalkulacja była prosta, gdy lekką ręką zabierała miastu i dawała Walterowi 500 milionów: przyjaźń tego pana nie ma ceny. I nie wykluczone, że to dzięki jej gestowi Andrzej Wajda mógł powiedzieć o zaprzyjaźnionej z Platformą telewizji.

Wygryzanie zębami plam po palących się zniczach też łatwo można wytłumaczyć: Lech Kaczyński był nie tylko przeciwnikiem politycznym, ale i kultywował takie dziwactwa, jak bezinteresowna służba Polsce, a wcześniej Warszawie. A już wtedy wiedziała pewnie, że, w związku z Jego śmiercią, rządzący mają co nieco za uszami.

Ale na co rachuje wydając z ubożuchnej kasy miasta dwa miliony na renowację Pomnika Braterstwa Broni z Armią Czerwoną, który lśniąc w słońcu, z daleka będzie pieścił wzrok mieszkańców zapyziałej Wileńskiej i Stalowej z przecznicami. Niech wskazówką gdzie szukać będzie tym razem - zamiast kto na tym skorzysta, bo nikt, może prócz samej Bufetowej  - to, kogo takie cacko zadowoli. I tu bezapelacyjnie na pierwszym miejscu trzeba wymienić  Ambasadora i dysponentów moskiewskich serwerów. Jeżeli dobrze rozumiem jej kalkulacje, to życzę żeby się tylko nie zawiesiły, bo w bufecie będzie manko.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika taganka

01-05-2014 [19:32] - taganka | Link:

Ostrożnie ze słowami
Proszę zważać na to co się pisze i nie uprawiać krytykanctwa.
Bufetowa może wziąć pod uwagę słowa "zapyziałej Wileńskiej i Stalowej z przecznicami" i uznać, że są one słuszne.
I ustawi ten pomnik na placu Konstytucji albo na placu Zbawiciela obok tęczy.

Obrazek użytkownika gal

01-05-2014 [20:02] - gal | Link:

Chciałbym, żeby mnie słuchała:)

Obrazek użytkownika Kaciszek

01-05-2014 [20:26] - Kaciszek | Link:

łaganko - prosze też uważać ze słowami i najlepiej w ogóle nie wymawiać nazw okolicznych ulic. Te nazwy bufetowej natychmiast skojarzą się z dużą kasą i za chwilę miasto doprowadzi do ruiny budynki aby je wyburzyć i wybudować tam nowe apartamentowce dla lemingów.
Taką "politykę" daje się już od dawna zaobserwować u HGW, przykładem jest POtworna decyzja budowy biurowca w otulinie warszawskiego Starego Miasta, ale takich przykładów są jeszcze setki, z których kolejnym jest decyzja zbudowania nowoczesnej galerii na Trakcie Królewskim tuż koło pomnika A.Mickiewicza (podczas gdy na Trakcie Królewskim zabrakło 2 m kw. miejsca na tablicę upamiętniająca Prezydenta).
Bufetowa niszczy substancję Warszawy z upodobaniem hitlerowskim.

Obrazek użytkownika macho

02-05-2014 [01:09] - macho | Link:

NA CO LICZY BUFETOWA?

Przeformułujmy nieco pytanie: "Na co MOŻE liczyć Bufetowa?"
OdpoPOwiedź brzmi następująco: NA SPRAWIEDLIWY PROCES. Oczywiście tyko w demokratycznym i praworządnym państwie...

Obrazek użytkownika gal

02-05-2014 [10:54] - gal | Link:

@macho
Czasem słyszy się: Jak Kaczor wygra, to ja emigruję /bez podania kierunku/...