Przejdź do treści
Strona główna

menu-top1

  • Blogerzy
  • Komentarze
User account menu
  • Moje wpisy
  • Zaloguj

PRAWO I S.....C

Jan z Glasgow, 19.03.2014
Prawdopodobnie to o czym napisze w tej notce po cichu przychodzi na mysl rowniez wielu zwolennikom PIS  ale “dla dobra sprawy” nastapila jakas zmowa milczenia i nikt sposrod znaczacych glow nie podejmuje sie komentowania poczynan zarzadu tej partii. Nie pozostaje zatem nic innego jak bebnienie w beben od dolu ze strony szeregowych czlonkow do ktorych sie zaliczam.
Moja ulubiona partia pomalu traci umocowanie do stosowania w swojej nazwie dodatku SPAWIEDLIWOSC , co do slowa PRAWO  nie mam zadnych zastrzezen .
Aby uzasadnic powyzsze chcialbym wskazac na kilka zmian kursu naszej umilowanej partii bazujac nie tylko na wypowiedziach politykow z Zarzadu ale rowniez na aktualnych dzialaniach, poniewaz zasada “po czynach ich poznacie” caly czas nie stracila na znaczeniu.
Po ostatnich wypowiedziach p.Kaczynskiego w TV-Trwam mozemy sie dowiedziec, ze kolejny raz mamy przyjac zasade grubej kreski w stosunku do osob, ktore W SWIETLE PRAWA okradaly i nadal okradaja polski majatek narodowy. I co wiecej PRAWO bedzie bronilo tej grabiezy, poniewaz w konstytucji konfiskata majatku jest zabroniona. Pomijajac fakt kto tworzyl i kto zgodzil sie na te konstytucje w latach 90-tych oprocz konfiskaty majatku istnieje szereg innych mechanizmow, ktore moglyby miec zastosowanie ,gdybysmy uparcie dazyli do zrealizowania postulatu sprawiedliwosci spolecznej. Nacjonalizacja lub czesciowa nacjonalizacja? Dlaczego nie? Dla tych panow, ktorzy doszli do wielkich majatkow wykorzystujac kretactwa swoich poslow w parlamencie powinna byc wprowadzona zasada: dorobiles sie to teraz pokaz co zrobiles dla tego kraju: ile ludzi zatrudniasz?, czy nie plujesz na Polske w mediach?,  jak pomagasz temu krajowi? i caly szereg innych tego typu pytan. Jezeli odpowiedz na nie bylaby pozytywna, niechby mieli te swoje majatki, poniewaz czynia dobrze wiec nie wypada im w tym przeszkadzac. Jezeli odpowiedz bylaby czesc tak a czesc inaczej, zastosowac nalezaloby zasade czyscca czyli przeszkadzanie,nie dopuszczanie do intratnych kontraktow tam gdzie mozna nacjonalizacja majatku. Jezeli odpowiedz na te pytania bylaby calkowicie negatywna tym towarzystwem zajac sie w sposob szczegolny, poczawszy od nacjonalizacji calego majatku a na pozbawieniu obywatelstwa polskiego skonczywszy. W zadnym kraju na zachodzie tacy ludzie jak Urban, Michnik czy Palikot nie mogliby istniec w przestrzeni publicznej, w Polsce istnieja i maja sie bardzo dobrze dlatego,ze zamiast prawdziwej opozycji mamy caly czas od 1990 roku jakies odmiany Mazowieckiego, ktore farbuja sie na Pilsudkiego.
 Nawet jezeli nacjonalizacja to srodek zbyt drastyczny to chodzi o to aby szukac sposobow poprawienia panstwa a nie zamykac oczy  i szukac sposobow obrony spoleczenstwa a nie stawiac sie w roli adwokata tych, ktorzy pieniadze na prawnika maja i nie potrzebuja dodatkowej pomocy z naszej  strony.
I prosze mi tu nie insynuowac, ze to nie bylaby demokracja. Sa dwie odmiany demokracji: pierwsza to ta w ktorej dobrem naczelnym jest tworzenie silnego panstwa sprawiedliwego dla swych poddanych, druga to anarchia, w ktorej nie ma sprawiedliwosci spolecznej a do majatku i wladzy dochodzi sie kretactwami i  dzieki stosowaniu zabojstwa jako dopuszczalnej metody walki. W tej drugiej formie nie chodzi zatem o tworzenie panstwa tylko o indywidualne bogacenie sie nielicznych kosztem wielu. Historia Polski jasno pokazuje, ze najczesciej ci ktorzy mieli wielkie majatki nie byli zainteresowani w towrzeniu silnego panstwa i zmieniali swoich mocodawcow w zaleznosci od potrzeb. Do czasu  oczywiscie, bo pozniej przychodzil wiekszy walec i nawet ich majatki ulegaly zatraceniu.
Do spraw istotnych dla panstwa nalezy niewatpliwie gospodarowanie majatkiem. Mamy wiele bogactw mineralnych, mamy wielu niezwyklych ludzi, Polacy to narod o wielkiej ruchliwosci umyslowej. W porownaniu do nas Niemcy to, uzywajac okreslenia Franka Zappy , prawdziwe konskie lby. Zeby bylo smieszniej to Zappa uzyl tego sformulowania na koncercie w Berlinie , gdzies na poczatku lat 90-tych i spotkalo sie to z wielkim aplauzem ze strony publicznosci, co oznacza, ze sami Niemcy sa zadowoleni i szczesliwi z tego porownania.
Najwyrazniej widac stan naszego panstwa w sprawie grafenu – wspaniali ludzie, niezwykla technologia a nikt nie jest zainteresowany tym aby sluzyla ona naszemu panstwu. Gdyby to bylo w Korei Poludniowej, rzad przejalby prawa do produkcji i  uruchomilby po pierwsze szkolnictwo  mlodziezy w zakresie produkcji podzespolow elektronicznych  a po drugie zaczalby rozmowy z potentatami takimi jak np Intel w celu uruchomienia poteznej galezi przemyslu w Polsce, dajac na to pieniadze z budzetu oraz starajac sie o kredyty z zagranicy. W Polsce zamiast tego patent przejely Azoty w Tarnowie i zakladam, iz czekaja kto da wiecej na stole (i pod stolem). Mozemy byc pewni jedynie tego, ze klku nowych milionerow pojawi sie w Polsce…
A co to ma do PIS? Ano ma i to duzo,  sam p. Kaczynski mowil, ze Polska ma swoich Gatesow i  rzeczywiscie to jest prawda tylko jest jeden szkopul – nie ma panstwa. PIS powinien wobec tego caly czas trabic o grafenie i pokazywac jakie mozliwosci on stwarza dla rozwoju calego kraju oraz pilnowac co sie z tym projektem dzieje. A tu cisza, znowu zamykanie oczu.
A co z obrona rzetelnosci wyborow? Znowu banki mydlane. Ogloszenie powstania Korpusu Wyborow majacego chronic jakoby uczciwosc ich przebiegu to typowa droga obok. Najwazniejsze jest bowiem kto i jak przelicza glosy, czyli czyje sa oslawione serwery, jaka metode zastosowano w analizie wynikow oraz czy w przesylaniu danych zastosowano jakas metode kryptografii a jezeli tak to jaka. Poza tym sprawa kamer we wszystkich komisjach wyborczych oraz zakaz niszczenia papierowych wynikow wyborow co najmniej przez rok po zakonczeniu glosowania. Korpus Wyborow moze co najwyzej wychwycic indywidualne nieprawidlowosci, ktore maja przelozenie na zmiane wynikow wyborow rzedu 0.001% I dla mnie przedstawianie tej koncepcji jako najwazniejszej to robienie ludzi w bambuko. Zarzad PIS pewnie uwaza,ze Polacy to durnie.
Ostatni przyklad dotyczy ostatnich umizgow do PO, co skonczylo sie tak jak powinno czyli podpompowaniem wynikow PO w sondazach kosztem PIS. Czy tak wybitny strateg jak p. Kaczynski to przewidzial? Mysle ,ze tak. Zarzad PIS boi sie wynikow sondazy powyzej 30% i natychmiast jak slupki pokazuja taki wynik nastepuje kontrakcja i wszystko wraca do normy czyli okolo 20-25%. Pan Michalkiewicz twierdzi, ze wszyscy politycy z wyzszej polki w naszym nieszczesliwym kraju sa w jakims wywiadzie i to co sie dzieje z PISem jest tego jakby posrednim dowodem. Dlatego moja prosba do Zarzadu PIS jest nastepujaca: dajcie mlodym ludziom dojsc do wladz w PIS a pozniej im pomagajcie w stworzeniu silnego panstwa polskiego, wasze miejsce powinno byc w wyzszej administracji  juz w nowej odzyskanej Polsce.
Tylko prosze nie takich jak Hoffman.
Ale czy nie jest za pozno? Slysze jakis glos z kata?
NIE, NIE JEST ZA POZNO. ZA POZNO TO BEDZIE JAK ZARZAD PIS WYWINIE NAM ORLA MIESIAC PRZED WYBORAMI DO SEJMU.
 
  • Zaloguj lub zarejestruj się aby dodawać komentarze
  • Odsłony: 6299
Domyślny avatar

Stan

19.03.2014 10:03

pewnie nie tylko mnie.Dzięki za Twój głos w tej sprawie.Czyżby to pozorowanie działań i spuszczanie z Nas pary?
mada

mada

19.03.2014 12:02

Dodane przez Stan w odpowiedzi na Ta nieudolność i nieefektywnośc poraża,

Czy nie zauważył pan, że PiS nie rządzi? O niczym nie decyduje? Jego propozycje są bez rozpatrzenia odrzucane w Sejmie. W mediach nie mogą przedstawić spokojnie żadnej propozycji.
Domyślny avatar

tadeusz.K

19.03.2014 12:54

Dodane przez mada w odpowiedzi na Ciągłe narzekanie.

#Czy nie zauważył pan, że PiS nie rządzi?# No i powstaje ciekawa sytuacja, że wszystko co powstaje ze złego rządzenia od lat zwala się na PiS. Taki worek treningowy po ministerialnym śniadaniu.
Domyślny avatar

takijeden

19.03.2014 10:54

"" ...(w sprawie grafenu)... (wspaniali ludzie, niezwykla technologia)... Gdyby to bylo w Korei Poludniowej, rzad przejalby prawa do produkcji i uruchomilby po pierwsze szkolnictwo mlodziezy w zakresie produkcji podzespolow elektronicznych a po drugie zaczalby rozmowy z potentatami takimi jak np Intel "" Byl kiedys taki dowcip... Diabel zamknal przedstawicieli trzech narodowosci ( w tym Polaka) w idealnie pustej Celi. Kazdemu podarowal metalowa kulke i oglosil ze ten uniknie ognia piekielnego kto przy uzyciu kuli zrobi cos pozytecznego .. Po paru dniach wchodzi do pierwszej celi .. - pierwszy wiezien nauczyl sie żonglowac .. to z tylu to z przodu pieknie ..pochwalil diabel A co ty zrobiles ze swoja kulka pyta drugiego ...? Drugi pokazuje ze majac pare kulek mozna zrobic łożyska kulkowe ..nawet wydrapal paznokciem plany takiego czegos .. pieknie pochwalil diabel A co ty zrobiles ze swoja kulka ..pyta Polaka? - zgubiłem ------------------------------------------ Tak czytajac jak na naszych oczach zaprzepaszcza sie kazda szanse na jakikolwiek sukces ..czy to technologiczny jak z grafenem czy energetyczny jak z gazem lupkowym przypomina mi sie zawsze wlasnie ten dowcip.
Domyślny avatar

HAEDI

19.03.2014 10:59

Bardzo ciekawy artykuł,ale:).Prośba o władzę w PIS dla młodych? a ziobro(specjalnie z małej litery) i paru jeszcze wykształconych ,młodych i ambitnych.W polityce szanowny Janie-trzeba coś zrobić ,czymś się wykazać i być lojalnym wobec kolegów i wyborców. Technicznie serwerów do głosowania PiS nie wygra,zresztą gdzie miały by być? w Niemczech ?a może w mieście wrocław:)dutkiewicza?(też specjalnie)-sposób na ręczne liczenie głosów i pilnowanie jest chyba jedyny.Byłam przy wyborach na prezydenta -gdy chodziło 70% wyborców i nie było z tym problemu.Diagnoza o opcji zerowej Kaczyńskiego bardzo mocno się różni od grubej krechy-jeżeli wyborcy pozwolą i PiS WYGRA Z 60% wynikiem przekona się Pan bardzo szybko.Dlatego myślę że Pana diagnoza jest niesłuszna i po wyborach napisze Pan równie ciekawy artykuł pochwalny dla PiS:) Pozdrawiam .
goral

goral

19.03.2014 20:25

Sprawia panu przyjemnosc to malkontentctwo?? Strzep pan gebe na :PO,SLD,PSL.TR !! To oni sa przyczyna tego co pan slusznie zauwaza..Krytykanctwo i "wieszanie psow" na bogu ducha winnym PIS-e w niczym nie pomoze kuzwa...Leczy pan w ten sposob swoje kompleksy czy zawiedziona milosc? Kuzwa to nie PIS "puscil pana w trobe" i daje ciala wsystkim chetnym zboczencom.. Ciupazka w garsc ,przygotowac pieniadze na bilet, aby miec i przyleciec jak sie w Polsce niedlugo "bedzie dzialo"..
Andrzej-emeryt

Andrzej-emeryt

19.03.2014 23:14

Zaczne tak: -Ten facet z fotografii to nie jakiś tam maczo lecz normalny agent ("Casablanka" Hamphrey Bogart). -W kraju to młodzi wszystko pierdolo i pijo piwko (stanowią około 3/4 niebiorących udziału w wyborach). -Wszyscy młodzi z PiS zdradzili i prawo i sprawiedliwość. W PiS pozostali ludzie ideowi. I co z tego, że nieco starsi od platfusów?. I skończe tak: Hamphey stary agent od razu razu by się zorientował, że ma do czynienia z innym agentem, gdyby usłyszał jego sugestie, że PiS to naprawdę wielki PRODŻEKT ale bez KACZYŃSKIEGO i jego najwierniejszego otoczenia. P.S. Doświadczyliśmy od 2007 r. wielu działań "Londyńczyków" w Polsce. Sikorskiego, Rostowskiego, Smolara ...
Ilsa

Ilsa

24.03.2014 04:23

Dodane przez Andrzej-emeryt w odpowiedzi na Takie sobie Pierdoły.

A emeryci w kraju, to nie dość że raczej bioro, a nie dajo, to jeszcze marudzo. PS. Ale przynajmniej pierdolo tylko na forach.
Jan z Glasgow

Jan z Glasgow

20.03.2014 00:07

Prosze spojrzec na moja krytyke PIS przez pryzmat malzenski. Ja jako malzonek nie lubie jak zona (PIS) przychodzi do domu pijana (gada cos bez zadnej logiki)  i na dodatek dowiaduje sie, ze cudzolozy (z PO).
W takiej sytuacji nalezy sie chyba sluszna reprymenda no ale w koncu mam nadzieje dojdzie do pojednania.
No chyba ze zona tak bardzo rozsmakowala sie w rozwiazlym zyciu , ze trzeba bedzie wziac rozwod.
Ja to wszystko robie dla dobra malzenstwa a nie dla jego rozpadu i chcialbym aby inni rowniez zaczeli traktowac ten zwiazek powaznie a Zarzad niech sie na mnie nie obraza bo czasem lepiej dostac lanie od kogos kto kocha niz od kogos kto nienawidzi.
Domyślny avatar

Temu Misiu

20.03.2014 10:47

Dodane przez Jan z Glasgow w odpowiedzi na Ja i PIS to jest malzenstwo

Czy pan jest Muzułmaninem, Cyganem (nie mylić z Romami), "szowinistyczną świnią", czy ślepcem? Pan nie jest w harmonijnym związku z "małżonką". Ona nie jest pijana, ona się słania z zapracowania. Boi się panu powiedzieć o realnych problemach (praca, dom, dzieci), bo ją pan bez wysłuchania rugasz. Masz pan syndrom Otello - ona się nie puszcza, ale ochoty na seks z panem nie ma, w ogóle nie ma ochoty na jakiekolwiek igraszki. Pan piszesz o swojej miłości... to czysty narcyzm i te wszystkie patologiczne "izmy". Nie jestem uprawniony do porad małżeńskich, zwłaszcza korespondencyjnie. Nie jestem z panem w kontaktach na tyle zażyłych, by powiedzieć "ogarnij się no, chłopie".
Ilsa

Ilsa

24.03.2014 04:12

Absolutnie się z Panem zgadzam! Pis nie jest Partią, PiS jest instytucją, firmą, dzięki bogu, jeszcze nie korporacją.
Ilsa

Ilsa

24.03.2014 04:32

Więc zrobię komentarz komentarza w komentarzu do wpisu. Komentarz "Andrzej emeryt": Zaczne tak: (1)-Ten facet z fotografii to nie jakiś tam maczo lecz normalny agent ("Casablanka" Hamphrey Bogart). (2)-W kraju to młodzi wszystko pierdolo i pijo piwko (stanowią około 3/4 niebiorących udziału w wyborach). (3)-Wszyscy młodzi z PiS zdradzili i prawo i sprawiedliwość. Komentarz do komentarza "Andrzej emeryt": AD.(3) Masz babo placek, a Emeryci w Polsce raczej więcej bioro niż dajo, a jeszcze strasznie marudzo. PS. Ale przynajmniej pierdolo tylko na forach.

Statystyka blogera

Liczba wpisów: 20
Liczba wyświetleń: 84,697
Liczba komentarzy: 72

Ostatnie wpisy blogera

  • SMOLENSK JAK MATRIX cz.V.ZABAWY Z PAMIECIA
  • KTO FINANSUJE ROSJE?
  • STRATEGIA OWCY TAK, ALE ....

Moje ostatnie komentarze

  • To co dzieje sie w zwiazku z zolnierzami wykletymi i obudzeniem ducha narodowego i pamieci, rowniez o Wolyniu i innych tragicznych kartach polskiej historii, uwazam za dobrodziejstwa dla Polakow i…
  • Nie mam manii antyzydowskiej , jezeli juz to antyczekistowska i to nie moja wina, ze wsrod czekistow bylo i jest tyle Zydow. Zapewniam, ze mam wielu przyjaciol w Izraelu, ktorzy boja sie p.…
  • Prosze spojrzec na moja krytyke PIS przez pryzmat malzenski. Ja jako malzonek nie lubie jak zona (PIS) przychodzi do domu pijana (gada cos bez zadnej logiki)  i na dodatek dowiaduje sie, ze…

Najpopularniejsze wpisy blogera

  • KTO FINANSUJE ROSJE?
  • PRAWO I S.....C
  • SMOLENSK JAK MATRIX cz.V.ZABAWY Z PAMIECIA

Ostatnio komentowane

  • , Thank You, Mr. Darski.
  • Józef Darski, Zamykam Pana blog, gdyż liczba aberracji i insynuacji osiągnęła, mioim zdaniem, poziom daleko wykraczający poza "Nasze Zasady".  Jednocześnie polecam ten wpis wszystkim łowcom masonów. Tu…
  • , I tak dla związania akcji uzupełnię linkiem: http://wpolityce.pl/poli…

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2008 - 2025, naszeblogi.pl

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | tvrepublika.pl | albicla.com

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Do czego są one potrzebne może Pan/i dowiedzieć się tu. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek. | Polityka Prywatności

Footer

  • Kontakt
  • Nasze zasady
  • Ciasteczka "cookies"
  • Polityka prywatności