Jaka Polska ?

Uważam, że czas rozpocząć dyskusję na temat kształtu przyszłej Polski . Polski, która niebawem zostanie ODZYSKANA. Pozwolę sobie na kilka uwag i propozycji w tym kierunku aby rozpocząć dyskusję na ten temat . Tej dyskusji na forum publicznym zabrakło w latach 80-tych . Mówiliśmy tylko o Niepodległości i Wolności nie szykując programu politycznego i gospodarczego . PIS  działa obecnie w takich a nie innych warunkach , tworzy program gospodarczy i plan naprawy Polski lecz moim zdaniem powinniśmy zacząć od zmiany konstytucji . Konstytucja wiąże ręce na zmianę systemu politycznego i została napisana by trwał wieczny spór oraz sprzyjał czerwonym w trzymaniu za mordę wszystkich. Uważam, że system dla nas to system Prezydencki . Zwycięska w wyborach partia (należy zmienić ordynacje wyborczą – fałszowanie wyników)zabiera wszystko . Rządzi przez pięć lat i odpowiada przed narodem i sądem za decyzje szkodliwe dla narodu . Polska musi wydobyć się z marazmu idiotycznych przepisów wiążących ręce tym , którzy żądają zmian. Konstytucja określa zasady funkcjonowania całego państwa i jego struktur administracyjnych , sadowniczych …itd. Sejm powinien zostać ograniczony do 100 osób . Senat zlikwidowany a administracja ograniczona do 100 000 osób. Każde województwo musi mieć swoja autonomie gospodarczą ze względu na rózny kształt gospodarczy. Musimy odbudować przemysł stoczniowy , maszynowy . Musimy się skupić na przeróbce węgla kamiennego na gaz węglowy i wyroby wysoko przetworzone .Polska musi zacząć wydobywać gaz łupkowy i wytwarzać oleje napędowe . Jeśli prawda jest , że mamy ogromne pokłady bursztynu winniśmy zostać największym producentem biżuterii i farmacji w tej dziedzinie . Mamy olbrzymie możliwości  tłumione przez okupantów i wrogów. Mamy olbrzymi potencjał intelektualny . Więc do jasnej cholery wykorzystajmy to i zostańmy TYGRYSEM europy środkowo- wschodniej . To dopiero początek propozycji . czekam na państwa uwagi i opinie…..

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika kat

02-02-2014 [21:58] - kat | Link:

początek..... to nie SP ale propozycja niepodległościowca....pozdrówka

Obrazek użytkownika kat

02-02-2014 [22:00] - kat | Link:

a gdzie jest komentarz Rob2010??????????............. a jeśli Polska nie zostanie ODZYSKANA?

Obrazek użytkownika hibaro

02-02-2014 [22:25] - hibaro | Link:

tu jest odpowiedz: [...]Ustawa o ochronie prasy,publikacji i widowisk,Dz.Us.[..] itd to lecialo,ale nie dolecialo.

Obrazek użytkownika kat

03-02-2014 [20:48] - kat | Link:

ul MYSIA .... wiecznie żywa....pozdrówka

Obrazek użytkownika xena2012

02-02-2014 [22:44] - xena2012 | Link:

te plany gospodarcze skoro ogranicza nas pakiet klimatyczny?Nawet jeżeli odbudujemy wszystko od podstaw nie będziemy przez ten pakiet konkurencyjni.Należy sobie postawic tez pytanie na co idą te ,,miliardy'' z UE które podobno otrzymujemy i którymi chwali się rząd ? Na równownosciowe bzdety,idiotyczne programy edukacyjne i fikcyjne spółki?

Obrazek użytkownika kat

03-02-2014 [20:51] - kat | Link:

Jesteśmy krajem którego ustawy są wazniejsze niz urzędasów z UE..... każdy kraj może przeforsować swoje prawa....pozdrówka

Obrazek użytkownika Strabon - Herodot

02-02-2014 [23:10] - Strabon - Herodot | Link:

na ogólnikowe brednie, to nawet dość pomysłowe. Dawno takich nie słyszałem.

Obrazek użytkownika kat

03-02-2014 [20:53] - kat | Link:

no to się przyzwyczajaj do tych twoich zdaniem "bredni" .... a może coś mądrego napiszesz z sensem?

Obrazek użytkownika W.J.

02-02-2014 [23:31] - W.J. | Link:

Przykładem może być prezydent Ukrainy i Francji, których wyborcy mają już serdecznie dosyć.
Jak doświadczenie pokazuje wyborcy z reguły dokonują złego wyboru bo media zamiast dokładnie prześwietlać kandydatów, milczą lub stają się stronnicze, dlatego premierem i prezydentem zostają ludzie o ciemnej przeszłości a posłem zostaje cnotliwa panienka Grodzka.
Przyszły Sejm lub rząd powinien w pierwszej kolejności zabrać się za uzdrowienie patologicznych mediów - reszta potoczy się właściwym torem.

Obrazek użytkownika bolesław

02-02-2014 [23:46] - bolesław | Link:

Kacie piszesz: "Musimy się skupić na przeróbce węgla kamiennego na gaz węglowy i wyroby wysoko przetworzone....."
Ja proponuję zbudować dużą, ogromną beczkę. Wrzucać tam popaprańców, eseldowców, peselowców, gowinowców, solidarnopolskowców i innych zdrajców i zaprzańców. Gdy zostaną ukiszeni jak kapusta to z nimi na gnojowisko.
Tak na gorąco było by na tyle.............
Może we śnie coś innego wymyślę, napiszę...
Pozdrówka przesyłam,
bolesław

Obrazek użytkownika marco.kon

03-02-2014 [00:37] - marco.kon | Link:

Jestem gotów poświecić dużo i wspierać cię. Ale z łaski swojej napisz jak to wszystko wyobrażasz sobie w Polsce będącej w jewrokołchozie ?

Obrazek użytkownika Teresa Bochwic

03-02-2014 [08:01] - Teresa Bochwic | Link:

Optymista. Tak samo, obawiam się, realne, jak "dyskusja na forum publicznym w latach 80-tych". Były dyskusje, a jakże, tyle że podziemne gazetki docierały tam dokąd docierały, tymczasem komuna zamieniala się w postkomunę i naprawdę szykowała program a potem zadbała, żeby zwyciężył, przy wydatnej pomocy gromady zachwyconych wolnością tchórzów z perspektywą na wygodnisiów. Balcerowicz i uwłaszczenie nomenklatury to własnie był ten program.
Niech, niech, niech. A demonstracje 450 tys. ludzi np. za TV Trwam i Marsze takie czy inne kończą się grzecznie o 10 wieczór. Uczyć się nam dziś od Ukraińców, jak trwac przy swoim. Po 2-3 tygodniach okupowania Pl. 3 Krzyży w Warszawie rządzącym łatwiej byłoby spełnić żądania obywateli. Zmiana Konstytucji może nastąpić tylko za pomocą kryterium ulicznego, jak się tradycyjnie mówiło. Żadni inni jej istotnie nie zmienią.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

03-02-2014 [08:39] - NASZ_HENRY | Link:

Konstytuanta ;-)

Obrazek użytkownika ba.a

03-02-2014 [12:37] - ba.a | Link:

rozpoczyna się od pierwszego kroku. Tym krokiem może być akcja wyjaśniania znaczenia Euro wyborów.
Kampania informujaca ludzi jacy ludzie nie powinni być przez nich popierani,jakie kompetencje powinien mieć kandydat który ma zabierać głos w Europie w sprawach nas,obywateli Polski.I zmobilizować ludzi aby poszli wrzucić głos sprzeciwu,przeciwko tym którzy przez kolesi już są usadzani na pewnych posadach.
Akcja musiałaby być głośna i ogólnopolska.Tak aby szara masa miała możliwość usłyszeć i zrozumieć po co to wszystko.

Obrazek użytkownika nieroztropny

03-02-2014 [13:41] - nieroztropny | Link:

dotyczącą Ukrainy,zarejestrowałem się w dniu wczorajszym,dyskusja zamilkła jak nożem by obciął.Mam poglądy głęboko prawicowe ,tak głębokie ,że niektórzy twierdzą za tobą to już ściana.Kto powie gdzie zostaną zakreślone granice dyskusji o przyszłości Polski ,kto zadecyduje ,nie tego nie można zaakceptować bo nie po drodze z jego poglądami.To jest temat zbyt ważny aby tylko jedna opcja miała prawo głosu,nie mam pojęcia jaka bo nie mam pojęcia która będzie po aktualnie obowiązującej linii.Pozdrowienia.

Obrazek użytkownika goral

03-02-2014 [18:57] - goral | Link:

Krok # 1
Mozna uznac za Paradogmat,ze "demokratyczne" procesy wybierania i sprawowania wladzy w celu realizowania woli wyborcow (obywateli),ktora jest wiekszoscia, w Polskich ( i nie tylko) warunkach jest klamstwem i manipulacja.
Powody tego stanu rzeczy sa znane i nie bede tutaj ich precyzowal.
Trzeba z ta wiedza dotrzec do mas.
Masy musza posiadac swiadomosc,ze sa manipulowane i oszukiwane wlasnie za pomoca tego instrumentu sprawowania wladzy,ktory nazwano "Demokracja", alias "procesy demokratyczne"..
Juz samo wytracenie z reki tego instrumentu ,politycznym hochsztaplerom (czytaj kryminalnym kanaliom)bedzie zwyciestwem,bowiem brak tego instrumentu ,pozbawi ich mandatu do sprawowania wladzy.
Takie dzialania powinny posiadac priorytet i byc pierwszym krokiem w celu odzyskania Niepodleglosci.
Wtedy dopiero mozna masy uswiadomic,ze to one sa Panstwem oraz obszarem i podmiotem tegoz Panstwa dzialalnosci.
c.d.n..

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

03-02-2014 [20:55] - Ula Ujejska | Link:

Hmm ... Wszystko to o d.pę potłuc szanowny autorze, jeśli nie przywrócimy przyzwoitości polityce. A tego się nie da zrobić bez przyzwoitych mediów. Pokojowymi metodami raczej do tego nie dojdziemy. Bez re....cji się nie obejdzie. Niestety.

Obrazek użytkownika goral

03-02-2014 [22:17] - goral | Link:

Niewielu ludzi zdaje sobie sprawe,ze Polska Rzeczpospolita nie posiada legalnej Konstytucji.

Referendum 1946 oraz "wybory" do Sejmu Ustawodawczego 1947 zostaly sfałszowane przez aparat policyjny (Ministerstwo Bezpieczeństwa Publicznego podporządkowane PPR), przy bezpośrednim udziale funkcjonariuszy NKWD.
Bezposrednia konsekwencja byla tzw.konstytucja stalinowska,znana rowniez jako konstytucja lipcowa.
Na rosyjskiej wersji tej"konstytucji" poprawki własnoręcznie naniósł Józef Stalin, a ostateczną wersję polskojęzyczną opracował Bolesław Bierut.
Stad biera zrodla pozniejsze jej "poprawki" i "uzupenienia"..kolejno:kwiecien 1989,Grudzien 1989,Styczen 1990 oraz Pazdziernik 1992.
Sfalszowane Wybory 1947 uniewazniaja ,nastepujace po nich WSZYSTKIE akty Legislacyjne oraz tzw.Konstytucje Stalinowska bowiem wyloniona poprzez te falszerstwa "wladza"nie posiadala i nie spelniala warunkow umowy ,zawartej z Aliantami w porozumieniach Jaltanskich.Poczdamskich czy "konferencji Moskiewskiej" z 1945.Dla przypomnienia
(na konferencji poczdamskiej Bolesław Bierut zobowiązał się na piśmie do przeprowadzenia wolnych i nieskrępowanych wyborów na początku 1946 roku)
Tak wiec od wrzesnia 1939 do stycznia 1990 roku wszystkie traktaty czy umocowania prawne mozna ocenic tylko jako Jus dispositivum..
Konsekwencje tego faktu daleko idace.
Naprzyklad mozna uznac Traktat Ryski z Sowiecka Rosja jako jedynie legalny i obowiazujacy (co to znaczy ,kazdy wie) :-))
c.d.n

Obrazek użytkownika kat

03-02-2014 [23:39] - kat | Link:

dziękuje za komentarze..... cieszę się , że jest taki odzew.... czas rozpocząć dyskusję na rzecz przyszłej Polski . Może jestem optymista , może nie realistą  ale jestem Polakiem, któremu Polska nie jest obca. Może ja mam racje, moze WY.... racja jest tu nieistotna , wazne jest by Polska była Polska...pozdrówka i 3MAJCIE SIĘ CIEPŁO

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

04-02-2014 [12:11] - Ula Ujejska | Link:

Co nam się wpaja za młodu ?
Prze paskudną polską bolączkę:
Czy z zachodu czy ze wschodu,
Dobrodzieja prowadzącego za rączkę :(