Referendalne manipulacje Faktów TVN

Jak zwykle bezstronne fakty TVN zrelacjonowały dziś warszawską kampanię referendalną. Materiał znalazł się na ostatnim miejscu wydania w dziale michałków, ustępując miejsca m.in. katastrofie awionetki w Anglii i kłótni rowerzysty z kierowcą samochodu.

Fakty relacjonowały działalność trzech podmiotów.
Hanna Gronkiewicz Waltz pokazana została jako gospodarz otwierający kolejne miejskie inicjatywy, m.in. nowy pociąg, muzeum katyńskie. Jej też poświęcono najwięcej miejsca.
Warszawskiej Wspólnocie Samorządowej poświęcono najmniej miejsca, relacjonując opublikowany przez nią plakat: Referendalni, gdzie twarze polityków zastąpiły twarze aktorów ze znanego filmu.
Konferencji prasowej PiS poświęcono dwie migawki. Jedną, w której prezes Kaczyński mówi, że most to ważna rzecz, drugą gdy prezes Kaczyński skarży się, że nie rozpowszechniono jeszcze obwieszczeń informujących mieszkańców o punktach gdzie mają głosować, co występujący zza kadru głos redaktora skwitował, że obwieszczenia są w internecie.

Słowem codzienna dawka medialnej paszy dla leminga: jakaś kampania, HGW coś tam otwiera, prezes coś tam bredzi, Guział robi sztuczki, dzień jak co dzień.

Umknęła uwadze redaktorów TVN informacja, być może dla części warszawiaków istotna, że Urząd Miejski HGW wg swoich oficjalnych dokumentów planuje wprowadzić opłaty od samochodów osobowych za wjazd do centrum miasta i przejazdy przez mosty.
Umknęła propozycja merytorycznej debaty na Uniwersytecie Warszawskim wystosowana przez prof. P. Glińskiego (potem okazało się, że rektor UW zakazał tej, zaproponowanej przez studentów, debaty)
 
Jeśli chodzi o rozpowszechnienie obwieszczeń o miejscach do głosowania, to jego brak jest poważnym naruszeniem wyborczych praw (do głosowania 3 dni), tym bardziej, że w stosunku do poprzednich wyborów kształt terytorialny obwodów i punkty głosowania uległy zmianom. W internecie owszem obwieszczenia są lecz znaleźć je może jedynie ktoś mocno wtajemniczony. Należy bowiem wejść na stronę www.um.warszawa.pl, tam na stronie głównej o referendum nie ma żadnej informacji, podobnie w dziale dla mieszkańców, ale jeśli komuś przyjdzie do głowy kliknąć w zakładkę BIP, tam w menu przedmiotowym kliknąć w: ogłoszenia i informacje, w tej zaś sekcji wybrać ogłoszenia różne, to ukaże się szereg linków do dokumentów referendalnych i gdzieś wśród nich jest zapewne ogłoszenie o obwodach.
Jednak powiedzmy sobie szczerze, jakież to ma znaczenie, w porównaniu z faktem, że jeden z kierowców i powiedział jednemu rowerzyście, że mu wpier.oli, albo ze 116 przebitką, że wśród księży katolickich zdarzają się pedofile? Kamil Durczok, szef Faktów wie o tym doskonale i dlatego właśnie jest szefem Faktów TVN.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika mostol

10-10-2013 [08:43] - mostol | Link:

po operacji plastycznej różnią się od Tumanowicza tylko tym, że tamten siedział przed kamerą w mundurze.