Witaj: Niezalogowany | LOGOWANIE | REJESTRACJA
Z dedykacją dla władz Warszawy.
Wysłane przez Tomasz Sonntag w 21-04-2011 [23:09]
W Lublinie, w odróżnieniu od stolicy, różne środowiska oraz lubelskie władze samorządowe, godnie upamiętniły ofiary tragedii smoleńskiej. Obchody miały oprawę święta państwowego.
W celu przeprowadzenia uroczystości rocznicowych zawiązał się „Społeczny Komitet Obchodów 1. Rocznicy Katastrofy Smoleńskiej”, w skład którego wchodził także Klub „Gazety Polskiej” w Lublinie. Komitet uzyskał pomoc organizacyjną i finansową od Prezydenta Miasta Lublina.
Uroczystość rozpoczęto Mszą Świętą pod przewodnictwem J.E. Ks. Biskupa Artura Mizińskiego w intencji ś.p. Marii i Lecha Kaczyńskich oraz Wszystkich Ofiar Katastrofy Smoleńskiej - odprawioną w kościele pod wezwaniem Matki Bożej Królowej Polski w Lublinie przy ul. Gospodarczej 7. Po Mszy Świętej nastąpiło złożenie kwiatów pod tablicą upamiętniającą Ofiary katastrofy.
W obchodach, które odbyły się na Placu Litewskim, udział wzięli parlamentarzyści, wojewoda, władze samorządowe województwa i Miasta Lublin, NSZZ „Solidarność”, żołnierze Wojska Polskiego, kombatanci, harcerze, organizacje społeczne, mieszkańcy miasta, młodzież szkolna. Szkoły, organizacje społeczne i instytucje wystawiły swoje poczty sztandarowe.
Odczytano odezwę „Społecznego Komitetu Obchodów 1. Rocznicy Katastrofy Smoleńskiej”.
Głównym elementem tych uroczystości był Apel Pamięci - oddanie hołdu i uczczenie pamięci Ofiar Katastrofy Smoleńskiej. Odczytano nazwiska wszystkich 96 Ofiar katastrofy i ułożono 96 zniczy pod tablicą ich upamiętniającą.
Żołnierze oddali salwę honorową, trębacz orkiestry wojskowej odegrał melodię: „Śpij kolego w ciemnym grobie”, zaś chór z Gimnazjum nr 15 w Lublinie odśpiewał utwór: „Quo vadis Domine”.
Znicze, przyniesione przez mieszkańców Lublina, ułożono przed tablicą z nazwiskami Ofiar katastrofy smoleńskiej w formie biało-czerwonego krzyża.
Prowadzący uroczystości, którym był Przewodniczący Klubu „Gazety Polskiej” w Lublinie, dziękując zebranym zaprosił ich na comiesięczne obchody upamiętniania Ofiar katastrofy smoleńskiej.
A zatem okazuje się, że można inaczej, można normalnie, po ludzku, obchodzić rocznicę katastrofy smoleńskiej. To krótkie sprawozdanie dedykuję władzom Warszawy. Doprawdy, Panie i Panowie, czas dorosnąć, najwyższy czas!
Komentarze
21-04-2011 [23:14] - Emigrant (niezweryfikowany) | Link: Nie jestem pewien
Zabrzmi to pewnie idiotycznie, ale czy w tej sytuacji nie należałoby rozważyć przeniesienia stolicy do Lublina?
22-04-2011 [00:03] - Dirtyman1960 (niezweryfikowany) | Link: Obawiam się Emigrancie
że lubelska społeczność (pełen szacun) nie pożąda p.rezydenta buraka, który wraz ze stołecznością mógłbyć zostać przeflancowany. Obawiałbym się demostracji pod hasłami 'weźcie bronka dajcie metro'
22-04-2011 [06:30] - ja (niezweryfikowany) | Link: gratuluję
cieszę się, a jednak można!
22-04-2011 [10:27] - EwaKo (niezweryfikowany) | Link: Można
A więc można normalnie, bez inwektyw, zadymy, patosu i rozgłosu . W Warszawie zakaz w uroczystościach zakaz otrzymały norganizacje harcerskie i skautowskie. Widać i tak też można.