Przejdź do treści
Strona główna

menu-top1

  • Blogerzy
  • Komentarze
User account menu
  • Moje wpisy
  • Zaloguj

TRUMP JEST ZŁY,ABRAMSOW BRAK CZYLI ZŁE WIEŚCI DLA KIJOWA

Ryszard Czarnecki , 18.06.2025
Złe wiadomości dla Ukrainy. 
Z jednej strony powoli, ale jednak postępuje rosyjska ofensywa i nawet jeżeli Ukraińcy potrafią spektakularnie zniszczyć szereg rosyjskich bombowców setki kilometrów od linii frontu to nie zmienia to faktu, że tracą terytorium. Nie jest to żadne wielkie rosyjskie natarcie, ale choć zupełnie niespieszne to za to systematyczne, konsekwentne posuwanie się naprzód. Morale w armii i narodzie ukraińskim podnoszą akcje, takie jak misternie przez kilkanaście miesięcy przygotowana akcja „Pajęczyna”, ale wcale nie zmienia ona faktu, że Rosjanie posuwają się, może jak muchy w smole, ale naprzód.
Inne złe dla Kijowa informacje dotyczą zachodniego sprzętu, który w dużych ilościach został przekazany stronie ukraińskiej. A ściślej mówiąc: sprzętu amerykańskiego. Chodzi o 31 najnowocześniejszych czołgów Abramsów. Ów sprzęt „Made in USA” został niemal doszczętnie, niemal co do jednego zniszczony przez Rosjan. Okazało się- zgodnie z tym przed czym przestrzegali niektórzy polscy generałowie -że Abramsy i zresztą nie tylko one zupełnie mają nie pasować do rosyjsko-ukraińskiego teatru wojennego.
To nie koniec złych wiadomości. Tekst gratulacji z okazji Dnia Rosji Sekretarza Stanu czyli szefa amerykańskiego MSZ Marco Rubio , a zwłaszcza ich kształt i styl pokazuje, że Waszyngton święcie wierzy, że uda się jeśli nie odciągnąć Rosji od Chin to przynajmniej w jakiejś mierze zneutralizować Moskwę tak, aby USA mogły skupić się na strategicznej, długofalowej konfrontacji z Pekinem.
Nie, to nie koniec złych wieści dla naszego wschodniego sąsiada. Reakcja prezydenta Stanów Zjednoczonych Ameryki na wspomnianą już ukraińską operację „Pajęczyna”, która przetrzebiła stan rosyjskiego lotnictwa bombowego wskazuje, że Biały Dom na serio chce uzgadniania z nim akcji ofensywnych przeciwko Moskwie. Na to Kijów na pewno się nie zgodzi. A przynajmniej nie na tym etapie. O „samowolkę” czyli używanie amerykańskiego sprzętu do ataków na terenie Federacji Rosyjskiej pretensje do Ukraińców miał już Biały Dom za Josepha R. Bidena. Wówczas dochodziły do tego oskarżenia o wykorzystywanie przez stronę ukraińska przy tych atakach informacji zdobywanych przez amerykański wywiad. W tej kwestii Kijów pokazuje jednak Waszyngtonowi „gest Kozakiewicza”. Choć jestem krytyczny wobec różnych działań władz Ukrainy, od polityki historycznej (kwestia ludobójstwa na Wołyniu i brak ekshumacji polskich ofiar) przez gospodarkę (dumpingowe zalewanie polskiego rynku rolno-spożywczego ich towarami) po politykę zagraniczną (gra z Niemcami ponad Polską) - to jednak trudno odmówić Kijowowi prawa do kontrataków na terytorium rosyjskim. I również trudno zmuszać ich, aby musieli wszystko konsultować z Waszyngtonem.
Za pół wieku Rosja będzie miała prawie dwa razy mniejsze PKB niż Nigeria(wedle raportu IMF). Ale za pół roku Rosja będzie kontrolować jeszcze większą część terytorium Ukrainy niż teraz...
*Artykuł ukazał się na portalu "Innapolityka.pl"
  • Zaloguj lub zarejestruj się aby dodawać komentarze
  • Odsłony: 311
NASZ_HENRY

NASZ_HENRY

18.06.2025 08:25

Ten wpis to powtórka z rozrywki 😉
Ryszard Czarnecki
Nazwa bloga:
Blog autorski

Statystyka blogera

Liczba wpisów: 6, 994
Liczba wyświetleń: 8,139,185
Liczba komentarzy: 11,168

Ostatnie wpisy blogera

  • BRZYDSZA TWARZ MUNDIALU
  • MIAŁEM RACJĘ CZYLI TERAZ WSZYSCY MĄDRZY
  • Zapiski z Łotwy

Moje ostatnie komentarze

Najpopularniejsze wpisy blogera

  • EKSHUMACJA ŚP. WASSERMANA I MILCZENIE PIĄTEJ KOLUMNY
  • Najnowszy kawał o Tusku i Gierku
  • Nowy kawał o Tusku i raju

Ostatnio komentowane

  • Mrówka, Bez urazy... Ktoś ogląda to żenujące widowisko?
  • u2, "uczestniczy w nim aż 48 państw co stanowi… 25 procent wszystkich państw należących do ONZ" Czyli wielki sukces organizacyjny. Ale dlaczego nie ma na tym Mundialito Polski? Spoczęli na laurach…
  • sake2020, Szef ukraińskiego MSZ Andrij Sybiha przekonuje ,że Karol Nawrocki stał się burzycielem wszystkich pozytywnych wspólnych osiągnięć. Jakie to te wspólne osiągnięcia? Twierdzi że polski prezydent…

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2008 - 2026, naszeblogi.pl

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | tvrepublika.pl | albicla.com

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Do czego są one potrzebne może Pan/i dowiedzieć się tu. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek. | Polityka Prywatności

Footer

  • Kontakt
  • Nasze zasady
  • Ciasteczka "cookies"
  • Polityka prywatności