Przejdź do treści
Strona główna

menu-top1

  • Blogerzy
  • Komentarze
User account menu
  • Moje wpisy
  • Zaloguj

Straszny film dzisiaj widziałem…

Marek Michalski, 29.09.2024
Momenty były…
Zaczyna się od obrazu umazanej czerwienią pięcioramiennej gwiazdy i kończy na czerwonej rozgwieździe z ludzką twarzą.
Niezależnie od intencji autorów z polskiego punktu widzenia była to metafora polityczna Trzeciej RP od transformacji ustrojowej, przez rotacje władzy, po uśmiechniętą Polskę.
Skojarzenia nie dotyczą jedynie partii politycznych i koterii, które za nimi stoją, ale i społecznych oczekiwań do życia cudzym kosztem.
Ironia, groteska i karykatura są we właściwych proporcjach.
Ten horror naturalistyczny należy docenić też za zdjęcia i efekty specjalne.
Jaki to film?
„Substancja”
  • Zaloguj lub zarejestruj się aby dodawać komentarze
  • Odsłony: 1156
admin

Admin Naszeblogi.pl

30.09.2024 13:31

Wygląda fajnie, trzeba będzie się wybierać.
PS. Dodałem zwiastun z YT bo link prowadził do worka z reklamami
Marek Michalski

Marek Michalski

30.09.2024 19:05

Dodane przez admin w odpowiedzi na Wygląda fajnie, trzeba będzie

Dziękuję. Film polecam. Bardzo specyficzny, ale o czymś. M.in. etyka a klonowanie i eutanazja. Dałbym 4 na 5 gwiazdek.
Marek Michalski
Nazwa bloga:
Żyjemy w ciekawych czasach
Zawód:
lekarz
Miasto:
Kraków

Statystyka blogera

Liczba wpisów: 72
Liczba wyświetleń: 147,240
Liczba komentarzy: 757

Ostatnie wpisy blogera

  • Polityka miłości była od początku bezwzględnie realna
  • Kulisy działalności Hugona Kołłątaja i Komisji Edukacji Narodowej w rozmowie Jana Pospieszalskiego z Grzegorzem Braunem, czyli znane i mniej znane przesłanki do pisania na nowo historii Polski
  • Czy „sztuczna inteligencja” rozwiąże problemy głupoty ludzkiej?

Moje ostatnie komentarze

  • Moim zdaniem jest to polityka realizacji cudzych interesów. W tym miejscu należy zadać pytanie kto trzyma kierownicę? Idioci, zdrajcy, oportuniści, konformiści? Z jakichś powodów główne kierunki tej…
  • W 1951r. Miłosz napisał o innych "Zniewolony umysł" chyba tuż po tekście Piaseckiego "Były poputczik Miłosz":"Miłosz rozczula do łez swym strasznym losem aktualnego "samobójcy", który wybrał gorzki…
  • Czy nie można napisać "świadek" albo "kapuś", w zależności od sytuacji, zamiast "sygnalista"?Proszę się zreflektować, byle nie "ogarnąć".

Najpopularniejsze wpisy blogera

  • Kogo wystawi Prezes?
  • Nikogo nie obchodzi kto to Jakub i Student
  • Ocena wartości predykcyjnej testu PCR SARS-CoV-2

Ostatnio komentowane

  • sake2020, Tylko w tym roku rząd przeznaczyl miliard złotych na wsparcie socjalne i pomoc dla Ukrainy.Środki z Funduszu Pomocy obejmują świadczenia rodzinne,leczenie,zakwaterowanie ,eduację.Oprócz tego rząd…
  • u2, "Ja się nie wywyższam"Wywyższasz się, ale to twój problem. Pycha zawsze kroczy przed upadkiem :)
  • Mirek Skalski, "Możesz się wywyższać, ale szybko zostaniesz sprowadzony do parteru :)" - Ja się nie wywyższam to wy się poniżacie. Mentalni asceci, którzy wyżej sr**ą niż doopę mają. A jeśli chodzi o "parter" to…

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2008 - 2026, naszeblogi.pl

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | tvrepublika.pl | albicla.com

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Do czego są one potrzebne może Pan/i dowiedzieć się tu. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek. | Polityka Prywatności

Footer

  • Kontakt
  • Nasze zasady
  • Ciasteczka "cookies"
  • Polityka prywatności