Raz sierpem raz młotem w czerwoną hołotę!

Tytułowy "serial" trwa m/w od lat 60' ubiegłego wieku. Większość Polaków wprost organicznie nie znosiło komuny. Co prawda ruskie popychadła zdławiły po wojnie zbrojny opór patriotycznego podziemia, ale nie zdławiły oporu Polaków. Przybierał on różne formy od strajków po różne podziemne organizacje, których ukoronowaniem był Komitet Obrony Robotników z Antonim Macierewiczem na czele. To właśnie On mówił do nas wtedy młodych, że dzisiaj trzeba oszczędzać polską krew, że trzeba najpierw komunizm pokonać w naszych głowach, ośmieszyć go, pokazać Polakom zdradziecki cel ludzi przywiezionych do Polski na ruskich czołgach, że trzeba pamiętać o naszych Bohaterach takich jak rotmistrz Pilecki, że najgorsza dzisiaj jest dla nas bierność itd.

Słuchaliśmy tych wykładów o przyszłej Polsce, o tym jak do tego dojść, z rozdziawionymi gębami, z małą wiarą w powodzenie. Antoni uczył nas sitodruku i innych metod powielania ulotek. Podpowiadał tematy, zachęcał artystów do pisania i tworzenia przeróżnych grafik. 

Okazja się szybko trafiła kiedy pojechaliśmy na biwak. W pobliskim PGR, nad bramą był wielki plakat robotnika z napisem: Sierpem i młotem zbudujemy Polskę! Kolega nie wytrzymał, poleciał do sklepu, kupił białą farbę i dopisał na plakacie: Oczywiście, ale najpierw raz sierpem raz młotem uwalimy czerwoną hołotę! Tak to się zaczęło. Latem zatrudniliśmy się w tym PGR by zarobić na wakacje i była kupa śmiechu kiedy cała wieś przyszła oglądać nasze hasło w oborze: Każdy rolnik postępowy sam zapładnia swoje krowy - Każda krowa postępowa rolnikowi dać gotowa!

Dyrektor PGR zadzwonił oczywiście na SB. Przyjechali bardzo szybko. Kapitan przeczytał i śmiał się z minutę - no i zapytał dyrektora gdzie tu widzi jakieś antypaństwowe treści, że on może nam wlepić najwyżej mandat za zniszczenie mienia. Dodał, że jak my się odwołamy do sądu, to go ośmieszymy na całą Polskę, więc tego nie zrobi. Poradził dyrektorowi, aby tego hasła nie usuwał, bo to najlepsza reklama inseminacji jaką on widział. Na odchodne pogroził nam i dyrektorowi palcem ciągle się śmiejąc.

Jeden do zera dla Polski, zanotowałam w głowie. Zdobyliśmy doświadczenie, jak to robić i się nie narazić ale jednak iść do celu, mimo podsyłanych do nas przez następne lata przebierańców. Zdziwienie? Po upadku komuny dowiedziałam się że SB kontrolowało ponad 100. tys. agentów.

Dziękuję za uwagę.

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Bogdan Jan Lipowicz

29-06-2024 [02:32] - Bogdan Jan Lipowicz | Link:

Przepraszam, ale muszę to napisać.
Gdyby ktoś młody to przeczytał, o tym kapitanie SB, to by nabrał przekonania, że to "demoniczne" SB ( a byli to ludzie trenowani w czynieniu zła ), miało sobie takich fajnych kapitanów, do tego z ponadprzeciętnym poczuciem humoru, takie "swojskie chłopy", "równiachy". A tylko niektórzy źli historycy rozgłaszają, że jakiś kapitan SB dowodził zamordowaniem  księdza Popiełuszki , niejednej ofiary zresztą. I piszą, że tysiącom nieświadomych niczego ludzi, w sposób często dyskretny, SB zniszczyło życie. Prywatne i zawodowe.
Nie zdziwił bym się, gdyby dziś, może i jeszcze oni, a może dzieci i wnuki tych "fajnych" SB-eków, sterowali z cienia działaniami wręcz fizycznego unicestwienia, w perspektywie więziennej, najlepszych z najlepszych polskich patriotów. Najlepszych, bo dzielnych  ludzi czynu. Mają swoje powody. Jak bym był byłym SBekiem albo latoroślą, to bym filmik odwalił a  taką historyjkę z wakacji wykorzystał nie raz, by "uświadomić" dzisiejsze dzieci polskie i młodzież, że to była tylko taka fajna, polska i patriotyczna służba, na miarę czasów,  do tego dowcipna, a nie taka jak ją zacietrzewieni "ponuracy" czy "fanatyczni" historycy  malują. Do tego sami "uczniowie Macierewicza", to potwierdzają. A on sam na stare lata "zgłupiał z nienawiści".
Niedawno pewna pani profesor opowiedziała mi, jakimi metodami uczelniane SB chciało ją zmusić, jako asystentkę profesora, do donoszenia na niego, bo zaczął być niewygodny. Zrobić z niej TW w jego najbliższym otoczeniu. Była młoda, mieszkała sama, zszargali jej nerwy, na szczęście nie dali rady, przyszedł 89 r. , była odpowiednio ukształtowana przez wychowanie w patriotycznej rodzinie.  Trauma. Nocne lęki. A ile takich kobiet pozyskali? Przeżyła te paskudne metody, osaczanie, oddziaływanie na psychikę,  stwarzanie  psychicznego zagrożenia zdrowia i życia, na ulicy trzech  na jedną, stres, blisko rozstroju nerwowego, i w mieszkaniu, i na klatce schodowej, wieczorami, a gdzieś przecież trzeba bywać. Działanie, aż kobieta sama przyjdzie. To byli zawodowcy. Za pogrożenie  palcem na kapitana się nie awansowało. Trzeba było mieć "efekty" swojej pracy.

Obrazek użytkownika SilentiumUniversi

29-06-2024 [08:45] - SilentiumUniversi | Link:

Znakomita większość esbeków, z którymi miałem do czynienia po prostu odwalała swoją robotę starając się nie przemęczać. Niektórzy owszem, wykorzystywali swoje poczucie humoru, aby figurantowi dowalić. Ten Autorki może po prostu nie lubił rolników z PGR?

Obrazek użytkownika Bogdan Jan Lipowicz

29-06-2024 [12:45] - Bogdan Jan Lipowicz | Link:

"Znakomita większość esbeków" ???  .....  "po prostu odwalała swoją robotę starając się nie przemęczać"??? Cóż, żyliśmy w innej rzeczywistości historycznej. Zresztą, jak wiemy, w każdej pracy, awansuje się zwłaszcza ludzi, którzy "odwalają swoją robotę starając się nie przemęczać" :). Może w 88/99 roku jak szykowali sobie (lub szykowano im) znacznie lepsze synekury w "nowej" Polsce. Często kierownicze. W bankach, urzędach skarbowych, zarządach spółek, często w tworzonej się "deweloperce", która nie jednego klienta puściła z torbami poprzez "upadek" i zostawienie ludzi bez mieszkania ( po wpłaceniu pieniędzy),  firmach tworzonych przez później "najbogatszych Polaków", z listy 100. To nie było 100 ani 1000 ludzi. Jutro będą teorie, że to były takie sobie "swojskie" fajtłapy. No ładnie.

Obrazek użytkownika SilentiumUniversi

29-06-2024 [14:42] - SilentiumUniversi | Link:

Nigdy nie twierdziłem, że to fajtłapy. Pewnie byłem zbyt nieznaczący na poświęcenie mi chwili uwagi

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

29-06-2024 [15:04] - Ula Ujejska | Link:

SilentiumUniversi
Dla esbeków nie było ludzi nic nie znaczących jeśli tylko byli w opozycji i działali. Potrafili przez lata budować swoim wtykom legendę, przykładem TW Bolek czy TW Ketman. Umieszczali ich w naszych środowiskach i "kosili żniwa". Do dzisiaj wielu z nich nie jest nam znana, ale widać na bieżąco ich esbecką robotę.

Obrazek użytkownika sake3

29-06-2024 [12:46] - sake3 | Link:

@SilentiumUniversi.......Nie wiem czy esbecy to tak znowu odwalali robotę uważając by się nie przemeczać.Tam też były nagrody,granty,pochwały, niekiedy nagany za zbyt małe zaangażowanie.Piotrowski tak poczuł się dumny z powierzonego zadania podkładania do krakowskiego mieszkania papieża Jana Pawła ii -go sporządzonych materiałów kompromitujących i narkotyków że upił się w sztok jadąc do Krakowa i wylądował na latarni Roboty nie wykonał bo krakowska MO spisała wypadek,a nie mógł się ujawnić.No i chyba musiał się zrehabilitować w kolejnym zleceniu.Wiemy jakim.Tam już się wywiązał

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

29-06-2024 [11:48] - Ula Ujejska | Link:

Panie Bogdanie
Ależ ci najgorsi esbecy właśnie tacy byli jak ten kapitan z notki. Znam osobiście mordercę ks. Popiełuszki esbeka Piotrowskiego. On nie poczuwa się do żadnej winy. Rozmawiałam z nim parę razy próbując dociec dlaczego robił różne paskudne rzeczy i kim jest. To człowiek z ponad przeciętną inteligencją. Nie odmówił rozmowy, wręcz się cieszył że może się zareklamować. To co robił, robił nie dla ideii ale dla niemałych pieniędzy - co sam przyznał na koniec. Płatny morderca, typowy cyngiel esbeckiej mafii. To człowiek wykształcony (doktorat z matematyki), przykładny ojciec i mąż. Bezczelny, perfidny i pewny siebie. Do dzisiaj wierny czerwonej zarazie. Byłam na jednej rozprawie o przedterminowe zwolnienie Piotrowskiego, sędzia odmówił za co Piotrowski nazwał go pajacem. Oczywiście sędzia wlepił mu za to dodatkowe 3 lata do odsiadki. Piotrowski śmiał się z wyroku. Słyszałam jak później na korytarzu się odgrażał sędziemu: Ciekawe czy dożyje by zobaczyć że jednak wyjdę? No cóż, sędzia nie dożył, a Piotrowski wyszedł na wolność.

Przykład esbeka Mazguły wszyscy pewnie znacie. Dla tego esbeka Stan Wojenny to było wydarzenie artystyczne, bez ofiar i innych zbrodni. Pamiętacie jego wystąpienie na wiecu PO czy KOD - już nie pamiętam? To właśnie taki "swój chłop" a nie oprawca Jaruzelskiego. Takim właśnie ludziom Donald Tusk przywraca czerwone przywileje - Piotrowskiemu także.

Obrazek użytkownika Bogdan Jan Lipowicz

29-06-2024 [12:29] - Bogdan Jan Lipowicz | Link:

Wielu, tak zresztą jak Piotrowski, miało głębokie tradycje "resortowe", rodzinne. Często w UB.

Obrazek użytkownika sake3

29-06-2024 [18:26] - sake3 | Link:

@UU.....Hasło nieco przechodzone.Zamiast niego trzeba się koncentrować na dostrzeganiu i piętnowaniu antypolskich zachowań i sytuacji Tych zaś jest bardzo dużo i coraz to nowe narastają.Jestem zwolenniczką konkretów a nie haseł.Wywierania presji a nie lamentów.Trzeba uświadamiąć nieuświadomionych,przekonywać nieprzekonanych,a obojętnym pokazywać właściwy kierunek.Zamiast nieustannego pastwienia się nad PiS-em spojrzec na rządy KOalicji,na szerzace się bezprawie i zamordyzm.Dać odpór takim kretynom jak członkowie komisji śledczych.Działacz SP może faktycznie zostać skazany na 10 lat,ksiądz Olszewski nigdy nie wyjdzie z aresztu,a Bodnar i Giertych juz zapowiadają długoletnie więzienie dla Morawieckiego,zaś Tusk przymierza sie do zemsty na Kaczynskim.Przecież to wszystko jest prawdopodobne dzięki skorumpowanym i upolitycznionym sądom.Takie zwycięstwo jak w przypadku muzeum w Gdańskim było możliwe tylko poprzez protest,choć nie sądzę,że w prywatnym folwarku Machcewicza nie dojdzie do manipulacji.Czy wiemy chociaż dlaczego ci,, profesorzy'' i dyrektorzy tak walczą z polskością? W muzeum mają bowiem swoje prywatne luksusowe mieszkania.Polskość i polscy bohaterowie są im nie na rekę.Jeszcze niejeden szwindel zobaczymy na tych wystawach.Pewno się dowiemy jako (o ironio) podatnicy,że to my napadliśmy na Niemców.Może to nie czas na nośne hasła,a na uwagę i niezgodę na skandaliczne zachowania tuskobandy.

Obrazek użytkownika Bogdan Jan Lipowicz

29-06-2024 [19:17] - Bogdan Jan Lipowicz | Link:

do: sake3 //
Miło to czytać. Po prostu postawmy na rozsądek i trochę aktywności. To odciąganie uwagi od rozliczania dziś rządzących, zresztą wrogów Polski, i nawracania do rzekomo "wielkich" grzechów poprzedniego rządu, ( w czym zresztą celuje także Konfederacja) nie jest bez powodu. To działanie wyrafinowane i wrogie naszej niepodległości, wolności i suwerenności. Gra się teraz  toczy o przetrwanie. Młodzi, w większości zresztą nieświadomie, zmanipulowani, strzelili sobie w kolano, a krajowi w kręgosłup. Potrzeba cierpliwego uświadamiania. Zresztą, niedługo, za roczek-półtora, sami poczują. Pozbawili siebie życiowych szans. Pizzę pojedli godzinkę, płacić za to będą długie lata swoją kieszenią i niestety, własnym , co tu dużo gadać umniejszeniem a i niewolnictwem.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

29-06-2024 [21:17] - Ula Ujejska | Link:

Sake3 i Bogdan Jan Lipowicz
Ta notka wbrew pozorom, nie odnosi się tylko do przeszłości. Jeśli Państwo myślą, że SB już nie ma i co gorsze, że oni nic już nie mają do gadania, to proszę popatrzyć na tuskowych nominatów, zwłaszcza na różne stanowiska w wojsku i w rządzie - o samorządach i innych instytucjach już nie wspomnę. Proszę pamiętać że wielu ważnych esbeków współpracowało także z ruską KGB. Bez tych kontaktów, zbrodnia smoleńska  nie byłaby możliwa. Śmiem stwierdzić że to oni kontrolują Tuska, że to oni są tzw. "seryjnymi samobójcami". Podpowiadam w notce jak z tym walczyć - każdy na swoją miarę. Bo w temacie czerwonej hołoty nic się nie zmieniło - oni przebrali się w inne szaty - ale "odcisków palców" nie można zmienić. No i mają ogromne doświadczenie w walce z przeciwnikami. Dlatego podpowiadam, jak najpierw uderzyć w ich propagandę, by ich znów obnażyć i  posłać do piekła raz na zawsze. Nowe pokolenie musi znów zacząć od podstaw.

Obrazek użytkownika SilentiumUniversi

29-06-2024 [22:36] - SilentiumUniversi | Link:

Byłbym zdania, że o ile miewaliśmy rządy konfidentów (i nie mam tu na myśli PiS), to obecnie mamy rządy oficerów prowadzących 

Obrazek użytkownika sake3

30-06-2024 [07:28] - sake3 | Link:

@SilentiumUniversi.....Może bardziej rządy oficerów prowadzonych a nie prowadzących.Pewien oficer jest nawet prowadzony przez aż trzy ośrodki-niemiecki, rosyjski i unijny.

Obrazek użytkownika SilentiumUniversi

30-06-2024 [12:57] - SilentiumUniversi | Link:

Te trzy smycze, na których oficer jest jednocześnie prowadzony, wiele tłumaczą 😡

Obrazek użytkownika Bogdan Jan Lipowicz

30-06-2024 [02:53] - Bogdan Jan Lipowicz | Link:

 Ula Ujejska 
...."No i mają ogromne doświadczenie w walce z przeciwnikami".... Oczywiście. Powiedzmy, że ktoś wstępował do SB "po technikum", np. w 1983, śladem ojca, jak miał 20 lat. B. duża ilość pozostała w służbie , np. ABW czy inne, po 89 r. Powiedzmy do 2000 r, kontakty, relacje. 15 lat mięło, miał prawo do emerytury. Odchodził jak miał 37. Dziś ma ok 60, jeszcze długo zdrowie i duuużo doświadczenia, dobre "ukorzenienie" czy "zakotwiczenie" po ojcu z resortu , już i jego dzieci są gdzieś tam zakotwiczone, po trzydziestce, "nierozpoznawalne", np. w mediach internetowych, może u deweloperów,  na kierowniczych stanowiskach, "resortowe". Warszawa, doświadczenie, relacje,  nic na zewnątrz  nie widać, a rodzinna i środowiskowa maszyneria działa, tysiące, ciche i mocne wpływy. Proza polskiej rzeczywistości.A dzisiejszym młodym wydaje się, że to "było", 30 lat, "prehistoria" :).  Ta "prehistoria", połączona z mediami niemieckimi i innymi, agenturą niemiecką i rosyjską, będzie decydowała o ich, młodych, życiu. Może dziesiątki lat? Ile ta "zasłużona" Lange, "aktywistka LGBT" :) miała lat, jak 3-4 lata temu wyszło, że pełni ważną funkcję w warszawskim ratuszu? "Prehistoria"?

Obrazek użytkownika Tomaszek

30-06-2024 [09:18] - Tomaszek | Link:

B J L
Żadnej prehistorii , to się sukcesja i następstwo nazywa . To było , jest i będzie , Mówiący o śmietniku historii dają kamuflaż i wytrych dla "dziedziców" dynastii . I to jak widać działa .