Czy to ostatnie Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej?

Zawarte w tytule pytanie może wydawać się absurdalne, ale jest to całkiem realne. 

No bo jak to miałoby wyglądać, gdy Niemcy i elity unijne już ostatecznie przeforsują projekt i go wdrożą budowy z UE Jednego  Scentralizowanego Państwa Europa? No jak? Przecież Jedno Superpaństwo Europa wyklucza narodowość i granice państwowe. Wszyscy mamy być obywatelami Europy a nie Polakami, Francuzami, Węgrami, Szwedami czy Włochami...

Na tym przykładzie widać jakie ten pomysł Superpaństwa Europa może mieć dalekosiężne skutki. 

Co prawda faktem jest, że ogólnie sport zespołowy pozostaje chyba ostatnią i ważną tożsamościowo identyfikacją narodową mieszkańców poszczególnych krajów/narodów Europy ale i wszystkich narodów/ krajów świata zrzeszonych w innych powstających i rozwijających się uniach [1]. W sumie to dotyczy i sportów indywidualnych, gdzie przecież każdy występuje pod jakąś narodową flagą a nie unijną. 

Czy wyobrażają sobie Państwo taki Wasz świat bez Polski i naszej Ojczyzny, bez Orła na piersiach naszych sportowców a zamiast tego ze zdjęciem jakiejś niebiesko-lazurowej szmaty z 12 złotymi gwiazdeczkami? [2]. 

Dygresyjnie. Dziś przegraliśmy z Holandią (Niderlandami) 1:2, ale polska drużyna zasłużyła co najmniej na remis i zagrała na tyle dobrze, że ja tak grającej polskiej drużyny nie widziałem od lat. Gratuluję drużynie i trenerowi, ale nam potrzeba co najmniej zwycięstwa z Austrią a później może być różnie...

[1] https://krzysztofjaw.blogspot....
[2] https://pl.wikipedia.org/wiki/...

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... 
© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw) 
http://krzysztofjaw.blogspot.com/ 
kjahog@gmail.com 

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Ijontichy

17-06-2024 [07:28] - Ijontichy | Link:

Oglądałeś cały mecz? Wyszkolenie indywidualne białych i kolorowych kopaczy z Holandii,to poziom nieosiągalny dla naszych kopaczy! 
Nasz dostaje piłkę na klatę...i o mało nie pada na trawę...każde,KAŻDE podanie jest niecelne...potrzeba 20 metrów,aby nasz kopacz dopadł piłki,ale przeciwnik mu ją odbiera.
Obrona Częstochowy....statystyka pomeczowa ...to klęska "naszych".
Kooman miał rację....powinni wygrać przynamniej piecioma bramkami.

Obrazek użytkownika u2

17-06-2024 [07:47] - u2 | Link:

***niebiesko-lazurowej szmaty z 12 złotymi gwiazdeczkam***

Radziłbym trochę ostrożniej wypowiadać swoje osądy. Autor chyba katolik? :-)

https://pl.wikipedia.org/wiki/Flaga_europejska

Flaga Unii Europejskiej powstała z inspiracji chrześcijańskiej. Sam Arsène Heitz przed śmiercią wyznał, że inspiracją dla niego był wizerunek Matki Boskiej, która według jednej z interpretacji jest przedstawiona w Apokalipsie św. Jana na lazurowym tle, a jej głowę okala 12 gwiazd.

PS. A Polacy nadal mają duże szanse na awans z grupy. Co zapewne zostanie okrzyknięte wielkim sukcesem ekipy Tuska :-)

Obrazek użytkownika r102

17-06-2024 [19:49] - r102 | Link:

No nie wiem co z tym pesymizmem - przecie czy to Turcja - Ukraina - Rosja - Zjednoczone Królestwo - Turcja - raczej się na razie nie wybierają do Eurokołchozu...