Kto naprawdę wygrał a kto przegrał wybory do Europarlamentu?

No tak. Najwięcej w wyborach do Europarlamentu zyskała Konfederacja zabierając część wyborców przegranej partii PiS (ZP). I choć według badań Exit Poll firmy Ipsos przewaga KO (PO) nad PiS-em wynosiła ok. 4% to po podliczeniu głosów w 100% komisji wyborczych ostatecznie PO (KO) ma tylko niecały 1% przewagi (37,06% -KO PO; 39,16% - PiS (ZP). Ostatecznie takie są pewne wyniki wyborów: "Na stronach Państwowej Komisji Wyborczej są już pełne wyniki wczorajszego głosowania w wyborach do Parlamentu Europejskiego:  KO PO zdobyło 37,06%, partia PiS (ZP S ZP) zdobyła 36,16 proc. Na trzecim miejscu znalazła się Konfederacja - 12,08 proc. Trzecia Droga zdobyła 6,91 proc., a Lewica 6,30 proc. Jak podaje PKW: Koalicja Obywatelska uzyskała 37,06 proc. poparcia, PiS - 36,16 proc. Na trzecim miejscu znalazła się Konfederacja - 12,08 proc., a dalej - Trzecia Droga (6,91 proc.) oraz Lewica (6,3 proc.)". 

Nie zmienia to faktu, że jednak Partia PiS (ZP) przegrała, bo jednak jest to pokłosie jesiennych wyborów parlamentarnych z 2023 roku i chyba najwięcej dlatego, że PiS na arenie unijnej popełnił zbyt wiele błędów z podpisaniem sławetnych umów w lipcu i grudniu 2020 roku, kiedy to premier M. Morawiecki dał się po prostu oszukać elitom unijnym a szczególnie Ursuli von der Leyen. Chodzi o zgodę na uwspólnotowienie długów, unijne podatki oraz  mechanizm warunkowości [1]. W PiS-e potrzebna jest zmiana pokoleniowa i mam nadzieję, że taki polityczny wybitny strateg i taktyk jak J. Kaczyński to zrozumiał i wydaje się, że tak: "Jarosław Kaczyński już po ogłoszeniu nieoficjalnych wyników wyborów do Parlamentu Europejskiego powiedział swoim współpracownikom przy Nowogrodzkiej, że partia wymaga zmian i reorganizacji" [2], tym bardziej, że jedyną osobą w Polsce, której boi się i liczy się z nią D. Tusk jest właśnie J. Kaczyński. Po prostu nie ma już innego wyjścia na przetrwanie tej partii i osiąganie sukcesów wyborczych. 

Ale tak naprawdę zwyciężył D. Tusk i jego fanatyczni wyborcy. Osiągnął to kosztem przede wszystkim Trzeciej Drogi, którą niemiłosiernie ograł poprzez publikację w proniemieckim onecie.pl informacji o  haniebnym zatrzymaniu żołnierzy na granicy polsko-białoruskiej za oddanie strzałów ostrzegawczych wobec nielegalnych imigrantów atakujących żołnierzy.  A faktem jeszcze bardziej niekorzystnym dla rządu było to, że przez dwa miesiące informacja ta była ukrywana przez rząd "koalicji 13 grudnia". Za to zatrzymanie bezpośrednio odpowiedzialny był minister obrony narodowej i członek Trzeciej Drogi (z ramienia PSL) Władysław Kosiniak-Kamysz. Chociaż ja jestem pewien, że i tak zgodę na takie zatrzymanie musiał wydać lub na nią się zgodzić D. Tusk, ale to nie jest ważne, bo opinia publiczna po prostu za takie wydarzenie obwiniła szefa "ludowców". 

Jest mniej więcej takie powiedzenie, które idealnie pasuje w tej sytuacji: "Boże strzeż mnie od fałszywych przyjaciół, bo z wrogami poradzę sobie sam". Warto to sparafrazować na potrzeby zaistniałej sytuacji: "Uwierz lub zawierz D. Tuskowi, z resztą on poradzi sobie sam" . Doświadczyło prawdziwości tych słów wielu wewnętrznych przeciwników D. Tuska w PO a teraz na własnej skórze przekonały się o tym: Trzecia Droga i Lewica, które na teraz bez D. Tuska już są są i będą nikim w polityce. 

Polityczna przyszłość więc jawi się fascynująco. Przychodzi nam żyć naprawdę w ciekawych czasach. Czy to dobrze dla Polski przekonamy się niebawem, choć jestem pełen obaw...

[1] Zob. więcej: https://krzysztofjaw.blogspot.... 
[2] https://wiadomosci.wp.pl/kaczy...

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... 
© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw) 
http://krzysztofjaw.blogspot.com/ 
kjahog@gmail.com 

Jeżeli moje teksty nie są dla Państwa obojętne i szanują Państwo moją pracę, to mogą mnie Państwo wesprzeć drobną kwotą. 
Z góry wszystkim darczyńcom dziękuję i dziś składam szczególnie serdeczne wyrazy wdzięczności Pani Julii z Wrocławia, Panu Norbertowi, Panu Włodzimierzowi z Poznania, Panu Tomaszowi z Krakowa i Panu Adrianowi z Grudziądza.
Nr konta - ALIOR BANK: 58 2490 0005 0000 4000 7146 4814 
Paypal: paypal.me/kjahog 

Ten sam tekst jest jednocześnie publikowany na forach: https://www.salon24.pl/u/krzys... https://naszeblogi.pl/users/kr... https://niepoprawni.pl/ludzie/...
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

10-06-2024 [20:45] - NASZ_HENRY | Link:

 

Wygrani:
Grzegorz Braun z Konfederacji; Mariusz Kamiński, Maciej Wąsik i Daniel Obajtek z PiSu ;-)
 
 
 

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

10-06-2024 [21:29] - krzysztofjaw | Link:

NASZ_HENRY

Osobiście cieszę się z wyboru tych ludzi i czekam, kiedy G. Braun przywita ich stwierdzeniem "Szczęść Boże" ;)
Pzdr

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

10-06-2024 [21:51] - Kazimierz Kozio... | Link:

Generalnie rzecz biorac glos G.Brauna jest potrzebny na forum EU ale trudno powiedziec czy to dobrze ze zostanie poniekad wyoutowany z naszego lokalnego grajdolka politycznego, Chociaz z drugiej strony moze to wyrok Opatrznosci bo napewno moglo go w naszym "bezpiecznym" kraju spotkac cos gorszego niz przepychanki z nadzwyczajna kasta. Z drugiej strony lewactwo EU ma mnostwo sposobow zeby wyeliminowac albo zakneblowac antysystemowca. 

Obrazek użytkownika Jan1797

10-06-2024 [22:43] - Jan1797 | Link:

Tak,
Zwłaszcza, że u nas kandydował. Opatrzność niech Śląsk chroni zwłaszcza przed Ślązakami. 

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

11-06-2024 [07:37] - NASZ_HENRY | Link:

  

„Szczęść  Boże!” to może wywołać w europarlamencie popłoch taki, jak woda święcona ;-)
 
 

Obrazek użytkownika Jan1797

11-06-2024 [23:25] - Jan1797 | Link:

@HENRY,
Nie neguję. A i chętnie to zobaczę. Byle nie skończyło się jak w przypadku Korwina.
Wywołał taki popłoch, że w końcu zrezygnował.
Jest jeszcze małe ale, wątpliwość intencji konfederacji. Popierają propozycję Tuska -dlaczego?; Następnie Tusk przekazał, że nowe rozwiązania prawne mają umożliwić, bez wprowadzania stanu wyjątkowego czy wojennego, "możliwości użycia oddziału Wojska Polskiego na terytorium państwa polskiego". – Dotychczas było to niemożliwe – zaznaczył. Tutaj; https://dorzeczy.pl/kraj/59686...

Obrazek użytkownika sake3

10-06-2024 [23:05] - sake3 | Link:

@HENRY...wg lewackiej nadal UE wygranymi staną się Biedroń ze Śmiszkiem.Będą dumnie trzymać się za ręce i to będzie wielki sukces PE.

Obrazek użytkownika Adam66

10-06-2024 [20:59] - Adam66 | Link:

@krzysztofjaw
"Kto naprawdę wygrał a kto przegrał wybory do Europarlamentu?"  - Ano wygrał twór okrągłostołowy zwany POPISem a znowu przegrała Polska.  Kaczyński właśnie zrealizował punkt czwarty ze swojej piątki przegrania wszystkiego, zostały mu jeszcze do przegrania wybory prezydenckie.  A MM nie dał się oszukać bo naiwniakiem nie jest, on jest globalistycznym banksterem i reprezentuje interesy globalistów a nie Polski.  A zmianę pokoleniwą JK już zapowiedział, otóż w następnych wyborach on będzie kandydował na prezesa...

Obrazek użytkownika Jabe

10-06-2024 [22:32] - Jabe | Link:

Skąd pomysł, że Mateusz Morawiecki dał się oszukać?

Obrazek użytkownika Pers

10-06-2024 [22:32] - Pers | Link:

//Chodzi o zgodę na uwspólnotowienie długów, unijne podatki oraz  mechanizm warunkowości //
To pan premier Morawicki położył solidne podwaliny pod akcje pana premiera Tuska. Można śmiało powiedzieć, że pan premier Tusk przyszedł na gotowe.

//Ale tak naprawdę zwyciężył D. Tusk i jego fanatyczni wyborcy.//
Wyborców KO nazwałbym raczej "pragmatykami". To na PiS głosują (także) fanatycy. Starczy poczytać to forum.

//A faktem jeszcze bardziej niekorzystnym dla rządu było to, że przez dwa miesiące informacja ta była ukrywana przez rząd "koalicji 13 grudnia".//
Informacja o "rosyjskiej" bombie pod Bydgoszczą była ukrywana trochę dłużej.
A ukraińska odpowiedzialność za rakietę w Przewodowie, która zabiła dwóch niewinnych Polaków była ukrywana tak długo aż się nasi wieczni sojusznicy z USA  żachnęli i kazali powiedzieć prawdę. Nawiasem mówiąc do dziś nie doczekaliśmy się przeprosin od rządu Ukrainy i zadośćuczynienia dla rodzin ofiar. 
Tak naprawdę to oni polegli za Polskę a nie ten biedny chłopak, którego wysłał poprzedni rząd do nielegalnej akcji na granicę.

PS. Krzysztof... Zajmij się rekonwalescencją i nie nakręcaj się złymi emocjami bo nowe nieszczęście gotowe.
Życzę ci to jak Kujawiak Kujawiakowi :)
 

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

11-06-2024 [23:12] - krzysztofjaw | Link:

Pers 

O moje zdrowie Pan może się martwić za co dziękuję, ale moje emocje nie są wzburzone a piszę po prostu prawdę. W takiej wyliczance jaka Pan proponuje to tyle złego co uczynił do tej pory rząd D. Tuska nie starczyłoby i 12 lat rządów PiS. Samo wyliczenie afer PO w czasach 2007-2015 to listą przeszło 2 tysięcy a teraz jesteśmy świadkami już zupełnie bezprawia i łamania jawnego polskiej Konstytucji i polskiego prawa. 
Pzdr

Obrazek użytkownika Pers

11-06-2024 [23:52] - Pers | Link:

@krzysztofjaw
//Samo wyliczenie afer PO w czasach 2007-2015 to listą przeszło 2 tysięcy//

Domniemywam, ze musiano zbudować nowe więzienia, żeby osadzić skazanych za te przeszło 2 tysiące afer.
Czy raczej znany z wielkiego serca prezes darował im wspaniałomyślnie winy? :)))))

Obrazek użytkownika Jan1797

10-06-2024 [22:39] - Jan1797 | Link:

Panie Krzysztofie,
Mimo wszystko kampania w Małopolsce była jak w szóstej próbie rzut Nowickiego. 
- błędu czterech punktów procentowych rozsądny człek nie zapomni,
- ściana wschodnia, żenada w połączeniu z ignorancją dla wiedzy, nie jesteście w stanie mi tego wytłumaczyć, bo nie ma tłumaczenia.
- Pan Sylwester Tułajew wytłumaczy może przy okazji, że nic lepszego niż kandydatura Pana Jacka Saryusza-Wolskiego w Lublinie, nie mogła się rolnikom ściany wschodniej przytrafić.

Obrazek użytkownika Jabe

10-06-2024 [22:41] - Jabe | Link:

A ten pan to przypadkiem nie uciekinier z Plat­formy?

Obrazek użytkownika Jan1797

10-06-2024 [22:43] - Jan1797 | Link:

Hee,? pałacu kultury?
Sorki Jabe! Chodzi Ci o Pana Saryusza - Wolskiego, tak jest waszą czkawką.

Obrazek użytkownika Jabe

10-06-2024 [23:46] - Jabe | Link:

„Waszą”

Obrazek użytkownika Jan1797

11-06-2024 [00:04] - Jan1797 | Link:

Nie Jabe - waszą jeżeli ma przejść do czasów minionych.
 

Obrazek użytkownika sake3

10-06-2024 [23:12] - sake3 | Link:

@Jan1797.....Ściana Wschodnia to ściana wstydu.Z powrotem zostaną zlikwidowane przystanki,komisariaty policji,projekty gospodarcze i rozwoju oraz świadomość,ze Polska lokalna to też Polska.

Obrazek użytkownika Jan1797

10-06-2024 [23:37] - Jan1797 | Link:

@Sake3,
Najbardziej przykre jest to, że sytuacja jota w jotę się powtarza. Jak w 1936 r. - z następstwami.

Obrazek użytkownika sake3

10-06-2024 [22:52] - sake3 | Link:

Może i NB się doczeka podziękowań od samego Tuska za takie wsparcie jakie blogerzy i komentatorzy obdarzają go od 8 lat.Całe NB wali w PiS jak w bęben,blog za blogiem,komentarz za komentarzem Wielki przegrany starzy ludzie,brak młodych,włąściwie to w PiS-ie brak wszystkiego.A jak młodzi mają garnąć się do partii na którą szczuje się.przez lata,szkaluje ,wyśmiewa i którą uporczywie się chce likwidować?Ja się nawet dziwię,że PiS aż tyle mandatów zdobył pomimo koszmarnej nagonki.Nawet teraz po wyborach swoją pisaniną dajecie upust nienawiści.Wystarczy tylko spojrzeć,że jeżeli w innych krajach podobnie traktuje się konserwatystów to i w Polsce i w Europie nie będzie tych uśmiechniętych obywateli. 

Obrazek użytkownika Jan1797

10-06-2024 [22:59] - Jan1797 | Link:

Ja się nawet dziwię, że PiS aż tyle mandatów zdobył pomimo koszmarnej nagonki
@Sake,
Może Pani być pewna, wystrugani mają w mej pamięci specjalny rozdział, a że zaczynali giąć to:)))

Obrazek użytkownika Pers

10-06-2024 [23:01] - Pers | Link:

@sake
//Całe NB wali w PiS jak w bęben,blog za blogiem,komentarz za komentarzem//
Kurcze... To teraz wiem dlaczego jestem sekowany i cenzurowany przez @adminka.
Nie walę w PiS jak bęben...
I PO nie wychwalam...

Obrazek użytkownika Jabe

11-06-2024 [07:18] - Jabe | Link:

Krytyka PiS-u i tak jest wybitnie stonowana, że tak powiem. Obrońcy zaś nic konkretnego nie potrafią wskazać dla jego obrony.

Obrazek użytkownika Ptr

11-06-2024 [12:39] - Ptr | Link:

Wiedząc ,że ludzie Konfederacji będą bardziej "wymowni" na forum europarlamentu, widząc poszkodowanych na liście głosowałem na prześladowanych.   Z PiS.   I tak mi i im dopomóż Bóg. Nie podobają mi się wulgarne ataki na PiS typu Mazurek z kanału Zero, wieczór wyborczy. To był błąd poniżej poziomu.  Ale potrzebna jest konstruktywna krytyka. I wyjaśnienie dlaczego aberracje zmiękczające linię PiS miały miejsce i kto je forsuje. Być może w dobrej wierze forsują je pragmatycy jak Orzeł , Wildstein, Morawiecki i byli Vice ministrowie . W dobrej wierze i być może z uzasadnieniem.  Nie piszę tego , aby ich zaatakować , ale aby określić sytuację. 
A łzy wzruszenia w oczach grupy z KO to rzecz trudna do zrozumienia. Dziwne, ale ten świat różne dziwy widział.  

 

Obrazek użytkownika Jabe

11-06-2024 [12:51] - Jabe | Link:

Prześladowanych?

Obrazek użytkownika Ptr

11-06-2024 [13:24] - Ptr | Link:

Cała Polska jest prześladowana teraz. Historycznie były to powstania antykatolickie najpierw u Serbów Łużyckich, potem 1034-38 w Polsce zapomniane , skończyły się tragicznie najazdem Czeskim, a potem wojna 30 letnia w Niemczech - najazd szwedzki, Rewolucja Francuska zaczęła od terroru antykatolickiego skończyła się najazdem angielsko - rusko - austriackim.  I tak to jest z podcinaniem sobie podstaw cywilizacji. 

Tak, prześladowanych. Bo zamiast budować , rozwijać , pokojowo pracować, kontynuować , mamy zatrzymanie rozwoju i powrót do dawnych pogańskich korzeni, nowych guseł i starych porządków. To jest typowe dla tych rewolucji. Większośc Polaków chciała rozwoju , nie chciała prześladowań. Niestety dzisiaj źródłem przewrotu jest Unia. 

Obrazek użytkownika u2

11-06-2024 [12:42] - u2 | Link:

***W PiS-e potrzebna jest zmiana pokoleniowa***

Znaczy się Kaczyński musi odejść. Ale zostawić Polskę na pastwę Tyfuska i jego ferajny? Z tego co  pamiętam to prezes Kaczyński planował odejście na emeryturkę, ale pandemia i wojna pokrzyżowały mu szyki.

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

11-06-2024 [21:50] - Kazimierz Kozio... | Link:

Prezes tak czy inaczej odejdzie, byc moze wczesniej niz mozna sie spodziewac, mam nadzieje ze na zasluzona emeryture a nie inaczej. i co wtedy zostanie z PISu? czy powtorka ze "sztandar wyprowadzic"? pod czyj parasol ochronny ewakuuja sie sieroty po PISie? szarosc widze... pieknoduchy uwierzyly ze program cela+ byl niepotrzebny a wybryki PADa nie przestawily partii na tryb alarmowy 

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

11-06-2024 [22:13] - Alina@Warszawa | Link:

Nie wiadomo która partia będzie miała wcześniej problem z brakiem przywódcy. 
Może się okazać, że jednak PO, kiedy żołnierze stwierdzą, że nie potrzebują w armii takich  zwierzchników, którzy kierują ich na pewną śmierć. 
Wówczas sami zrobią np. Tuskowi sąd polowy przy najbliższej okazji...

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

12-06-2024 [02:11] - Kazimierz Kozio... | Link:

ewentualne klopoty POpaprancow z ich przywodztwem maja sie nijak do klopotow PISu, bo tenkrajowy fuhrer/fuhrerin POpaprancow jest slupem wiec ktokolwiek nim bedzie nie ma wiekszego znaczenia