Trzeba z młodymi naprzód iść

Troszkę zmieniłam wiersz Asnyka - proszę więc mnie nie poprawiać. Jeśli nie notka, to może ten wiersz dotrze do PiS? Ciągle mam nadzieję że nie piszę na Berdyczów, że wreszcie w tej partii dojdzie do odpowiednich zmian nie tylko programowych.

Trzeba z młodymi naprzód iść,
Po życie sięgać nowe...
A nie w uwiędłych laurów liść
Z uporem stroić głowę!

Wy nie cofniecie życia fal!
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal!
Świat pójdzie swoją drogą

Jak się to robi pokazała nam Konfederacja. Gratuluję wyniku. Nie odmówię sobie pewnej ogólnej złośliwości: Polacy wyeksportowali OBCIACH do UE - więc także gratuluję! W jednej z przedwyborczych notek, w wywiadzie z "Leo", nieśmiało sugerowaliśmy co będzie kluczem do wygrania wyborów. Po pierwsze i ostatnie: To odmłodzenie kierownictwa PiS i  młodzi na listach. A co zrobił PiS przed wyborami? Podobno "uśmiechał" się do PSL, proponując nawet tekę premiera dla "tygryska" w przyszłym rządzie. No i skutek był taki, że nastąpiła demobilizacja elektoratu, a sporo "tłustych misiów" z PiS dostało w wyborach czerwoną kartkę - i nie tylko z PiS, więc paru wydrzyryjów już nie będzie szkodzić Polsce.

Głodne kawałki Sasina i wyciąganie ręki w stronę esbeckich ugrupowań, zdemobilizuje prawicowy elektorat jeszcze bardziej. Jeśli to nowe polityczne otwarcie PiS pójdzie w tym kierunku, to Tusk wybory prezydenckie ma już w kieszeni. 

Co do Konfederacji, rośnie nam nowa partia obrotowa która zastąpi PSL, - raczej przy boku Tuska niż PiS. Dlaczego tak myślę? No niestety, Konfederację kontrolują ludzie typu Banaś, czyli ludzie Tuska. A miotanie się PiS w poszukiwaniu "koalicji polskich spraw" ułatwia Tuskowi nie tylko rozgrywanie koalicjantów, ale także rozbijanie obozu prawicowego. Jestem ciekawa czy PiS wyciągnie właściwe wnioski czy znów "ciepłe kluchy" wszystko zdominują?

Dziękuję za uwagę.

.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

10-06-2024 [11:36] - NASZ_HENRY | Link:

PiS pokonało PO
na Mazowszu w okręgu wyborczym nr 5!
Prawo i Sprawiedliwość - 49,17 proc., Koalicja Obywatelska - 23,81 proc., Konfederacja - 12,94 proc., Trzecia Droga - 9,10 proc., Lewica - 3,25 proc. - to wyniki w wyborach do Parlamentu Europejskiego w województwie mazowieckim bez Warszawy i okolic. I tak powinno być w całym kraju! Trzeba się tylko uczyć u najlepszych 😉
 

Obrazek użytkownika u2

10-06-2024 [11:48] - u2 | Link:

***Polacy wyeksportowali OBCIACH do UE***

W PE spotkają się Prześladowcy i Oprawcy (PO) ze swoimi ofiarami. Czyli ministrowie od po-głosu i bujania się na sali sejmowej Bartłomiej S. i Marcin K. z ministrami Kamykiem i Wąsikiem :-) :-) :-)

Obrazek użytkownika Darek65

10-06-2024 [12:37] - Darek65 | Link:

"To odmłodzenie kierownictwa PiS i  młodzi na listach." - piekło zamarzło:) Wielu na tym forum już wcześniej pisało, że PIS musi zrobić swoisty rachunek sumienia wobec siebie i wyborców oraz znaleźć nowe twarze, które pociągną ten skład. U mnie wypadł "stary" Rysio Czarnecki, a weszła "nowa" twarz Marlena Maląg. Wyborcy postawili na młodość:) Weszła też Anna Bryłka z Konfederacji oraz, niestety, ta od przekopania ziemi na metr w głąb. Wystawienie Kurskiego i Gosiewskiej w Warszawie, to jakaś masakra.
"Co do Konfederacji, rośnie nam nowa partia obrotowa" - może i partia obrotowa, ale pokazali progres w swoich działaniach. Szczęściem w tym wszystkim dla PIS-u jest to, że Tusk przegrzał kampanię i dostał za to po łapkach. Niestety, na błędach rywali nie da się jechać cały czas.

Obrazek użytkownika Jabe

10-06-2024 [16:41] - Jabe | Link:

Zaraz przyszłaby jakaś dyżurna „pa­niusia” i za­częłaby jojcyć, że znów PiS krytykują.

Obrazek użytkownika Kaczysta

10-06-2024 [18:22] - Kaczysta | Link:

Nie chce mi się dłużej pisać na temat konfederasti. Napiszę tylko jedno, polityk, który na niesprecyzowaną propozycję koalicji, nie znając warunków, szczegółów, bez konsultacji z kolegami kategorycznie tę propozycję odrzuca, jest gówniarzem i powinien kury szczać prowadza.Od dawna to powtarzam. Poprzednio było ich 11 i głosowali tak samo jak PO. Żadnego projektu nie złożyli, nie próbowali nikogo do siebie przekonać. Bosak to uczeń Giertycha. Mentzen to karierowicz, bufon i gówniarz. Sam Braun nic nie zrobi.

Obrazek użytkownika Jabe

10-06-2024 [18:32] - Jabe | Link:

Tak samo jak PO?

Obrazek użytkownika Kaczysta

10-06-2024 [18:34] - Kaczysta | Link:

Tak samo jak PO

Obrazek użytkownika Jabe

10-06-2024 [18:36] - Jabe | Link:

Czyżby?

No i czy rzeczywiście żadnego projektu nie przed­łożyli?

Obrazek użytkownika Marek Michalski

10-06-2024 [13:04] - Marek Michalski | Link:

Właśnie rok temu straciłem zainteresowanie dla Konfederacji gdyż odeszła od zasad a ogłoszonym programem rozpoczęła walkę o elektorat niezdecydowany czyli jak Trzecia Droga.
Nie ma w tym żadnej strategii wallenrodyzmu tylko przejęcie partii przez Wiplera z Mentzenem i Bosakiem. Przejście na stronę establiszmętu zostało przyklepane udziałem w koalicji chanukowej. Oczywiście dla urobionego elektoratu stali się teraz atrakcyjni.
Co do PiS, to idzie drogą sukcesu, tylko elektorat nie dorósł do programu doradcy Tuska.

Obrazek użytkownika Darek65

10-06-2024 [14:07] - Darek65 | Link:

Tu ciekawe spostrzeżenia prof. Cenckiewicza - https://www.fronda.pl/a/Prof-C...

Obrazek użytkownika Marek Michalski

10-06-2024 [17:34] - Marek Michalski | Link:

@Darek65 Nie śledzę list wyborczych PiS ani nie mam wiedzy kogo potencjalni wyborcy są skłonni poprzeć, ale na pewno taktyka układania list ma znaczenie.
Śledzę natomiast poglądy i czyny. Po październiku PiS nie zrewidował pasma swoich sukcesów i, jak widać, nadal ma poparcie.

Obrazek użytkownika u2

10-06-2024 [14:40] - u2 | Link:

***PiS, to idzie drogą sukcesu***

Wielu juzerów traktuje komercyjny, prywatny portal blogerski Nasze Blogi jako partyjną jaczejkę jakiegoś kosmicznego intergalaktycznego PiS-u PiS-u, który wszystko może, jest wszechmocnym cudotwórcą, który nie tylko wskrzesza zmarłych na tym padole łez i cierpienia, ale również leczy choroby, starość i odwieczne ludzkie zgryzoty braku sensu w tym wszystkim. Oczywiście wylewają tutaj swoje żale, zwykle mocno niesprecyzowane, jaki ten PiS jest pitu pitu. :-)

Obrazek użytkownika Jabe

10-06-2024 [16:37] - Jabe | Link:

Czym objawia się udział Kon­federacji w koalicji chanu­kowej?

Obrazek użytkownika Marek Michalski

10-06-2024 [18:09] - Marek Michalski | Link:

Obrazek użytkownika Jabe

10-06-2024 [18:35] - Jabe | Link:

„Nie damy się w tej sprawie nikomu szantażować, nawet jeżeli stawką jest miejsce w prezydium Sejmu dla Krzysztofa Bosaka.”

Obrazek użytkownika Marek Michalski

10-06-2024 [18:54] - Marek Michalski | Link:

Nie widzi Pan sprzeczności tych słów Mentzena z czynami? Wg Pana Branuna zawiesili czy poparli? Dla ułatwienia ten sam zalinkowany tekst.
Jako lekturę uzupełniającą proponuję Najwyższy Czas.
 

Obrazek użytkownika Jabe

10-06-2024 [19:08] - Jabe | Link:

Plastyczność wykazali już wcześ­niej, pod­czas afery z jedze­niem psów. Trzeba było wówczas po­kazać gest Koza­kie­wicza. Jednak Grze­gorz Braun w Kon­federacji pozostał. Trudno to na­zwać chanu­ko­wością, ale niesmak pozostał.

Swoją drogą, wyjazd Grzegorza Brauna mnie nie­pokoi.

Obrazek użytkownika Marek Michalski

10-06-2024 [20:28] - Marek Michalski | Link:

@Jabe Grzegorz Braun zasłużył na tę synekurę pracą w Polsce. Dobrze, że człowiekowi, któremu zabrano diety i dodatki na "niemanie" maseczki czy odsiedział za inne przewinienia, nalezy sie gratyfikacja w postaci unijnej emerytury (oby ją utracił z powodu rozpadu UE). Kto dzisiaj pamięta jego interwencje podczas wyborów, chyba samorządowych, ja już słabo. Ładnie podsumował wyniki Tomasz Sommer https://nczas.info/2024/06/09/...
W Polsce będzie go brakowało.
 

Obrazek użytkownika Jabe

10-06-2024 [22:38] - Jabe | Link:

W Polsce będzie go brakowało, ale ma, co chciał. Sam się do tego przy­czyniłem. Pytanie, czy Kon­federacja to prze­trwa.

Obrazek użytkownika sake3

10-06-2024 [17:39] - sake3 | Link:

@Marek Michalski......Konfederacja wcale nie patrzy  w stronę Trzeciej Drogi i ewentualnego z nią sojuszu. Konfederacja ustami Bosaka chce przejąć konserwatywny elektorat PiS-u do wzmocnienia i powiększenia swojej partii.Jasno to wyłożył pan Bosak wspierając siły w Sejmie dążące do delegalizacji PiS-u.Przecież te wszystkie komisje ,szczucie w Sejmie na PiS,obkładanie nieustannie karami właśnie to miało na celu.Przecież ta najliczniejsza w Sejmie partia nie ma w nim nawet marszałka.Niszczenie PiS-u spowoduje przepływ elektoratu do KOnfederacji.

Obrazek użytkownika Marek Michalski

10-06-2024 [18:19] - Marek Michalski | Link:

@Sake Nic podobnego nie twierdziłem. Konfederacja konkurowała z Trzecią Drogą w wyborach do Sejmu o elektorat niezdecydowanych, elektorat zniechęconych do POPiS ale o poglądach określonych wieloletnią inkubacja propagandową. Dlatego Mentzen z Bosakiem ogłosili rok temu nijaki program, który równie dobrze mogła ogłosić Trzecia Droga, PO lub PiS. Kampania potwierdziła odejście od zasad prawicy. Wówczas, przy wysokiej frekwencji elektorat Mam Talent okazał się wiekszy od elekotaratu Tańca z Gwiazdami, gdzie występował Bosak w politycznej parze z Kaliszem. Przy niskiej frekwencji okazało się, że Trzecia Droga ma żelazny elektorat tylko w PSL a odcięcie się przez Bosaka od Grzegorza Brauna przyniosło owoce propagandowe z powodu utrzymania fotela wicemarszałka Sejmu. O wspieraniu przez Konfederację delegalizacji PiS to nie słyszałem a nawet wątpię. Proszę o link do faktów.

Obrazek użytkownika sake3

10-06-2024 [18:57] - sake3 | Link:

@Marek Michalski....Tweet Bosaka zapamiętałam dobrze..Linku w tej chwili nie znajdę.W dzień wygłaszania exposee przez premiera,Bosak podał w sieci jakie będzie dalsze zadanie KOnfederacji  w Sejmie względem PiS.i jego elektoratu.W te dni zaraz po wyborach cały Sejm zachowywał się jak stado hien wobec PiS-u.Wyzwiskom,kpinom,chamskiemu zachowaniu nie było końca.Konfederacja nie odstawała w tej zabawie.Mogę nawet zrozumieć Bosaka.Wolał taką formę powiększenia swego elektoratu konserwatywnego by nie być przystawką dla PO.Spodziewał się,że kampania nienawiści i szczucia spowoduje rozpad tej partii.Teraz dostawszy się do PE Konfederacja  musi decydować jakie siły tam chce wspierać.

Obrazek użytkownika Marek Michalski

10-06-2024 [20:41] - Marek Michalski | Link:

@Sake Mam wiele zarzutów do Konfederacji, głównie po wrogim przejęciu przez Wiplera - człowieka "kelnerów". Niczego podobnego, co Pani opisuje, nie pamiętam. Odnoszę wrażenie, ze wzięła Pani propagandę PiSowska, skierowaną wielokrotnie przeciw Konfederacji, za rzeczywistość. Syndrom oblężonej twierdzy mobilizuje elektorat więc i PiS z tej techniki korzysta. Faktem jest, że Konfederacja głosowała przeciw PiS w sprawie stołka dla Pani Witek, ale zachowali się wtedy lojalnie wobec Brauna, którego Witek sekowała razem z PO itp. jako marszałek poprzedniego Sejmu za opowiedzenie się po stronie prawdy.

Obrazek użytkownika sake3

10-06-2024 [21:19] - sake3 | Link:

@Marek Michalski........Przykro mi,że publicznie usiłuje pan zrobić ze mnie idiotkę,która konfabuluje,nie rozumie rzeczywistości i jest podatna na propagandę. Zapewne wg pana moje miejsc jest w domu wariatów.Nie proszę pana,ja w przeciwieństwie do was tutaj obserwuję analizuję ,nie krytykuję nikogo ani nie obrażam.Wypowiedź Bosaka istotnie padła i nie nie zmieniam zdania.Pan ma inne ale demokracja na to pozwala byśmy sie różnili w poglądach czy dyskusjach. 

Obrazek użytkownika Marek Michalski

10-06-2024 [23:19] - Marek Michalski | Link:

@Sake. Nic podobnego. Proszę tak nie odbierać moich słów. Nie ma ludzi impregnowanych na propagandę. Siebie też za takiego nie uważam. To się dzieje wokół nas i trzeba to diagnozować. Faktycznie takie kampanie na poróżnienie ELEKTORATÓW Konfederacji i PiS były. Równolegle toczą się tarcia i gierki partyjne a nad tym oddziaływania zewnętrzne. Na to zwracam uwagę pisząc o osobie Wiplera-człowieka "kelnerów".

Obrazek użytkownika Es

10-06-2024 [15:22] - Es | Link:

Konfederacja "obrotowa"? Bardziej obrotowa od Morawieckiego?

Obrazek użytkownika Jan1797

10-06-2024 [22:07] - Jan1797 | Link:

Żebyś widział,
Pisałem o tym kilkadziesiąt razy, że zaniechałem? Nigdy nie zrozumiecie komu to zawdzięczacie.

Obrazek użytkownika Es

10-06-2024 [23:03] - Es | Link:

@Jan
Mam problem z rozumieniem twojej polszczyzny

Obrazek użytkownika Jan1797

10-06-2024 [23:29] - Jan1797 | Link:

@Es,
Nie dziwię się, wielu znad Szprewy też tak ma. Coś do jaśnić?

Obrazek użytkownika Es

11-06-2024 [12:05] - Es | Link:

Tak. Napisać po polsku.

Obrazek użytkownika Jan1797

11-06-2024 [22:56] - Jan1797 | Link:

Nie kituj. Wytłumaczą ci w szkole.

Obrazek użytkownika Jabe

10-06-2024 [16:34] - Jabe | Link:

Nie ma podstaw osąd, że Kon­federację „kontrolują” „ludzie typu” Mariana Ba­nasia (nominata Jaro­sława Kaczyń­skiego zresztą). Bliższe prawdy jest, że PiS „kontrolują” „ludzie typu” Ma­teusza Mora­wieckiego, doradcy Donalda Tuska.

No i czemu niby Konfederacja miałaby być „partią obrotową”? PSL może z każdym, a Kon­federacja buduje się na byciu z nikim.

Obrazek użytkownika Ptr

10-06-2024 [16:35] - Ptr | Link:

Wypad Wiplera i Korwina, a pojawienie się Bryłki i Ewy Zajączkowskiej pomogło Konfederacji. Poza tym  do PE trzeba wysyłać wyrazistych, a nie starych profesorów. Unia to nie nobliści , , tylko mafia. 

Obrazek użytkownika Kaczysta

10-06-2024 [18:14] - Kaczysta | Link:

Można już oskarżać PiS że słaba kampania, słabi kandydaci. I tak wyjdzie na jedno. Ślepi pozostali w domu. Ale będą musieli czasem z niego wyjść. Mogą spotkać tańczącego szamana na dachu swego auta, może zginąć ich krewny na granicy, może im na opał nie starczyć, na leki.
Cóż

Obrazek użytkownika Kaczysta

10-06-2024 [18:25] - Kaczysta | Link:

Małżeństwo Biedroniów/Śmiszków wybiera się w całości do Brukseli.
A dzieci dojadą potem
 

Obrazek użytkownika Kaczysta

10-06-2024 [20:52] - Kaczysta | Link:

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

11-06-2024 [07:47] - NASZ_HENRY | Link:

@Kaczysta
 
Nie prowokuj, tfu nie prorokuj ;-)

 

Obrazek użytkownika Jan1797

10-06-2024 [22:08] - Jan1797 | Link:

@Ula, Nie byłbym sobą. 
Przykre jest dla mnie krytykanctwo wobec PiS, z którym spotykam się wśród komentatorów występujących w Telewizji Republika. Ileż to żółtych kartek ferowano wczoraj?  Czy w redakcji nie dziwi fakt, że jedyny Rafał Patyra przyznał trend skrętu w lewo Polski i Czech opisany rok temu na NB przed wyborami? Trzeba być wyjątkowo opornym by nie kojarzyć przyczyn i skutków obydwu zjawisk.

Obrazek użytkownika Pers

10-06-2024 [22:47] - Pers | Link:

@ujejska
//Po pierwsze i ostatnie: To odmłodzenie kierownictwa PiS i  młodzi na listach.//
Czyżbyś sugerowała @ujejska, że pan prezes powinien di zajezdni?...
Nie wierzę...
A może jako "perski frajer" czegoś nie rozumiem?
To mnie oświeć :)