Niestety

Niestety ale przyjdzie nam prawej stronie mocy przeżyć gorycz porażki.Będzie to minimalna przegrana ale jednak. Pierwsza od 2015r.
Na pocieszenie (niewielkie ale jednak) to utracone mandaty PIS-u przejmie Konfederacja. Fatalna frekwencja na ścianie wschodnie,zerowe zainteresowanie na wsiach i małych miasteczkach taką sytuację spowodowało.Widać naszym rodakom na wschodzie wszystko pasuje i są szczęśliwi..
Ale czy tylko to?
Myślę że do czasu kolejnych wyborów o wszystko czyli wyborów prezydenckich za rok, musi nastąpić potężny wstrząs w decydentach i kierownictwie PIS.
Wiemy że dzisiejsze zwycięstwo Tuska spowoduje iż dostarczono mu kolejnej dawki paliwa(czyt.wścieklizny) by od jutra przystąpić do ataku na Polskę i Polaków.
Musimy to przetrzymać i natychmiast przystąpić do wielkiej reformy obozu PIS-u.Czas tłustych kotów się właśnie skończył.Ciężko będzie  z nimi sklecić na kolejne lata poparcie pow 35%.To już minęło.. Ludzie są jak boty przez to uzależnienie od telewizji. Zero refleksji. A młode pokolenia to już w ogóle dramat
Proszę ich by sami odeszli i dali szansę młodym.
Inaczej PIS będzie już na zawsze partia opozycyjna

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika tricolour

09-06-2024 [19:56] - tricolour | Link:

Pisałem o tym grubo przed wyborami więc byłem ten zły. Pisałem to po wygranych wyborach parlamentarnych, w których PiS stracił władzę - byłem tym złym.

Może czas otworzyć oczy i uszy na innych? Tych złych?

Obrazek użytkownika spike

09-06-2024 [23:46] - spike | Link:

@tri
nie wiem czy czytałeś - Izera

https://www.salon24.pl/u/macie...
 

Obrazek użytkownika Tomaszek

10-06-2024 [08:44] - Tomaszek | Link:

Jest też o felgach kolorowrgo  . https://niezalezna.pl/humor/17...

Obrazek użytkownika tricolour

10-06-2024 [09:08] - tricolour | Link:

@spike

Czytałem. I z tego czytania co ma wynikać? Przecież od samego początku piszę, że fabryka samochodów elektrycznych powinna powstać, ale że nigdy nie powstanie. Ani za rządów PiS ani KO, bo im na tym nie zależy. Stare dziadki mają inne priorytety.

Na tej samej zasadzie kpię z Lidla i Biedronki wiedząc, że żadna polska sieć nie powstanie, bo to jest przedsięwzięcie przekraczające możliwości obliczeniowe naszych głównych tzw polityków.

W małej skali też to jest doskonale widoczne...

Obrazek użytkownika Tomaszek

10-06-2024 [09:27] - Tomaszek | Link:

Jest Dino i rośnie jak na drożdżach , PSSy trzymają się mocno . Z lidlem czyli lewą fundacją co nie płaci podatków nigdzie to jak gra z szulerem . Tylko Franek Dolas może tu coś zmienić . Ta mała litera lidla to tak jak oszust , jego też z małej litery .

Obrazek użytkownika tricolour

10-06-2024 [09:52] - tricolour | Link:

Owszem, jest Dino, ale to jest format sklepu wiejskiego, asortymentem także. We Wrocławiu jest ich sześć, biedronek 66. Nie ma porównania. Poza tym właściciel Dino jest jeden, może sprzedać jak Żabkę czy Allegro, które też rosły jak na drożdżach. No i hurtownie są niemieckie.

To tak jak parkingi wielkopowierzchniowe - te pod Castoramą czy innymi takimi - obsługuje je Apcoa. Czyli mam kupić w obcym sklepie i jeszcze zapłacić obcym za parkowanie obcego samochodu.

Obrazek użytkownika Tomaszek

10-06-2024 [22:17] - Tomaszek | Link:

Co do sieci hurtowych To krótko cyferkami Biedra obrót 88mld (Portugal) , Lidl obrót 33mld (gebels) ,Dino obrót 20 mld za 2023 . Dino z 1 kw tego roku 6,7 mld obrotu czyli się kręci .Zysk netto Biedra brak danych ale balans , Lidl ok100 mln  Dino 1,1 mld , prognozy obrotu na ten rok po parę procent ale dino 25 mld czli 25 proc (rok wcześniej było ponad 45proc) . Allegro ma ponad 60 mld obrotu i szybko rośnie ,zysk brutto ok 1,1 mld za 2022 byk zysk jak na e commerce ale to z nastu krajów i nigdy nie było 100proc polskie założyli go Polak i Holender , jak się biznes rozrósł i przerastał skalę panów , a i banki w Pl dziadowały z kasą na rozwój bo to whoye  (banki znaczy)przejęli kontrolę Angole , potem Burowie z RPA . Potem trochę biznesowej kamasutry i jest Luksemburg czyli Eurokajmany czyli nikt , może i nasi też tam są Ch G W . Dino jest większy od Żabki która ma  6,9 mld za 2018 dziś może byc ok 12 mld wnioskuję po wzroście sieci i inflacji , Ale ten obrót jest głównie franczyzobiorców tyle że skonsolidowany pod szyldem , ale polskich przedsiębiorców łosiu . Dalej - Auchan Pl (żabojady) obrót około 12 mld i dechy finansowe ok 100 mln , Carefour Pl(żabojady), Kaufland (gebelsy) i trochę innych .Nawet lokalne sieci polskie i niepolskie  miewają obrót powyżej miliarda . PSSy mają razem  między 10 a 12 mld obrotu . Co do sieci Hutowych w Polsce To zacznimy od twoich gebelsów  Selgros 3,4 mld obrotu 2023 na 2,2 mln klijentów zysk 50 mln , Makro jako grupa z Metro i inne chwasty jak fine life czy jakieś chiefy ok 7 mld ,108 baniek dech .  Selgros to 2,2 mln klijentów zrejestrowanych , Mokro ok 4 mln . Na klijenta hurtowego to wychodzi 1500pln czyli tyle co moja żona albo córka na waciki . Najmocniejszy jest Eurocash (Prtugal) 33 mld i do przodu finansowo . Handluje głównie ćmagą czyli alkavitem i ma parę sieci franczyzowych  , ale właścicielami slepów są Polacy , np Delikatesy Centrum . Tak że twoim gebelsom to został jeden but i znaczek od Mercedesa co go sprzedali i płakali po nim . Dwóch Portugali ich zjada na śniadanie , choć u nich zdaje się żabojady rządą . Polskie sklepy róznych maści i sieci to trochę mniej jak połowa detalu ale przynajmniej nie gebelsy tu rządzą jak pitolisz . Tomaszek Biernacki Dina nie sprzeda bo póki co za ładnie rośnie . Chyba że go twoje Whoye z kałolicji zaczną dymać . Do jego brata potentata wołowinowego się ostatnio przywalili że jego krowy srają i pierdzą  . A szwabskie po sąsiedzku to Leberwurst dają i fijołkami pierdzą . I najemnie mordy z WP i Onetu darły japy . Bo nie gebels i sprzedaje nawet prawie tylko bratu . Pod Dinem i PSSem parkingi są bezpłątne dla klijentów . A ty możesz tam podziadować i umyć szyby za piątaka albo felgi za dychę  ( czterdziestki podwójnie ) jak cie w Schwindelschule uczyli . A i dobrzy ludzie bułeczkę z kiełbaską ( dobrą z masarni nie chemiczną z Lidla ) i kefirem ( Polskim , nie żygowinami z Millera) Poczęstują . 

Obrazek użytkownika Tomaszek

10-06-2024 [23:08] - Tomaszek | Link:

Teraz o mieście skąd jestem .
Lidli 11 , Biedronek 34 , PSS dużych osiedlowych po rozbudowie powyżej 500metrów 13 , dwa domy towarowe duże i ze czterdzieści sklepów osiedlowych . Średnia wielkość sklepu to ok 400metrów . Kilka barów z dobrym żarciem i niedrogo , prawie wszystkie kiełbasy , szynki i inna garmażerka swojej produkcji . Chlebek i inne wypieki z piekarni też swojej. Parę lokalnych sieciówek i niesieciówek parę Delikatesów centrum na przykład  (Franczyzowe czyli polska własność sklepów pod szyldem Portugala z Eurocashu) , Żabków jak mrówków (właścicele sklepów Polacy) bo tak ten biznes działa nie wiem czy wiesz . Żarełko mniam , nie chemiczne zyeby z jakichś Lidli Pierdonek czy oszołomów ( Ten stan to po jedzeniu chemicznym) Tylko rybki mają dobre w tym oszołomie bo dzikie .W PSSie też jest nieźle . Angole w głowę zachodzą co to za cud bo u nich ocean dookoła a u nich tylko Dorsz , Płastugi (dobre ) i Sola (czasem) i (mniam ). I od whoya Łososi (dla mnie to drewno podobnie jak Tuńczyk.) . Z Solą to jest problem bo zrobiła się droga i deficytowa , bo w gazetach pisali że Królowa Elżbieta ją uwielbiała i z dwudziestu funtów za kilo filetu zrobiłó się dwadzieścia pięć za całą bez flaków . Ale nic to na biednego nie trafiło . 
A teraz będzie jak to czytać , bo literki znasz trochę , bo kopiuj wklej to myślę że czytasz ,ale cyferki to kiepsko a liczby to dla ciebie hierogliffy .
To 12 czyli obrazkowo pałeczka i łabądek pisemnie dwanaście , 18 to pałeczka i bałwanek słownie osiemnaście , 25 to łabądek i haczyk czyli dwadzieścia pięć , 88 to bałwanek bałwanek , po angielsku double snowman ( A co nie tylko Bolek dwa fakultety zaliczył na egzaminie z BHP , ucz się to i ty na Schwindelschule zabłyśniesz , może nawe Doktorat dostaniesz) 34 to pół bałwanka i krzesełko ( durny edytor krzesełka nie umie narysować) zapytaj Dredzi ona może coś z AI wykmini . Aha , to trzydaieści cztery . Siódemka to kosa , ale jej chyba nie było . I zapytaj jej również o szóstkę i dziewiątkę bo mi to wygląda jak jakieś jajco na drucie a ona taka poetycka to coś wymyśli . 
Na razie to by było na tyle .
P.S. 
We Wrocku pewnie też PSSy są , zajdź może coś dobrego w końcu zjesz , bo od tej chemii z Lidla czy Carefoura to ci "Duby smalone" wychodzą . Tylko Lidl ,Lidl jak kiedyś w grze w Pomidora . I może w końcu coś z sensem napiszesz .
Smacznego życzę w tym PSSie . Ruszaj na wielkie żarcie . Nei bój się tam nie gryzą . Albo doklej sobie brodę i wąsy to będziesz incognito.
Sieben Acht Gute Nacht .
 

Obrazek użytkownika AŁTORYDET

09-06-2024 [20:19] - AŁTORYDET | Link:

Tylko spokojnie, poczekajmy na wyniki, po co potem połykać własny język? 

Obrazek użytkownika Kaczysta

09-06-2024 [20:22] - Kaczysta | Link:

Niestety
Realia sa takie jakie sa
Przegralismy Polske

Obrazek użytkownika Tomaszek

09-06-2024 [20:35] - Tomaszek | Link:

Nie trza było tych tłustych kotów hodować a chudych przypalać nurami do pustego basenu . A swoją drogą jak uważasz że przegraliście to leż dalej i kwicz . Ja nie przegrałem , ja gram swoje . Parę głosów różnicy w czarnej dupie dla mnie nie robi różnicy . Pisz tak dalej , jeszcze o dożynaniu nie pisałeś .

Obrazek użytkownika Kaczysta

09-06-2024 [20:39] - Kaczysta | Link:

Dopiero jak tym Polaczkom jakiś Migrant nie wpieprzy albo kogoś nie zgwałci to taki kretyn nie zrozumie że trzeba chodzić na Wybory i głosować! To jego psi obowiązek! Jest obywatelem Polski mieszka w Polsce więc musi głosować!
Takie prawo!
Kropka.

Obrazek użytkownika Tomaszek

09-06-2024 [22:50] - Tomaszek | Link:

Gorzej jak dogodzi panom i paniom . Bo oni walą wszystko co chodzi , nawet zegarki .

Obrazek użytkownika Kaczysta

09-06-2024 [20:30] - Kaczysta | Link:

Tak to wygląda
KO -38%
PIS-34%
Konfa -11%
3D.-8%
Lewica 6%

To daje o 5-6 mandatów przewagi KO nad PIS-em

Obrazek użytkownika Tomaszek

09-06-2024 [20:37] - Tomaszek | Link:

Co ty jebiesz facet . Która godzina ?

Obrazek użytkownika Kaczysta

09-06-2024 [20:40] - Kaczysta | Link:

Za chwile zmienisz zdanie

Obrazek użytkownika Tomaszek

09-06-2024 [22:40] - Tomaszek | Link:

To rzeczywiście "tajne "te wybory . Zdanie zmieniłem tylko co do godziny . Reszta bez zmian . Potencjały po obu stronach prawie te same . Tyle że wyraźnie widać przesunięcia i pożeranie kałolicjantów . Prawica pozostaje prawicą , nawet trochę lepiej jak na jesieni . Najważniejsze jest jednak to że te wszystkie lewactwo ma po dupach w Europie , bo po to były te wybory . Bez paniki i depresji okaże się trochę później co to się porobiło . Póki co nie jest źle . 

Obrazek użytkownika Kaczysta

09-06-2024 [20:24] - Kaczysta | Link:

Prawicowe Zjednoczenie Narodowe wygrywa wybory we Francji (32%). Na drugim miejscu Odrodzenie (Macron) z wynikiem 15,4%!!!
W Austrii również wygrywa prawica.
W Niemczech dramat zielonych i lewicy.
Europa się budzi?
Polska w letargu

Obrazek użytkownika Kaczysta

09-06-2024 [20:43] - Kaczysta | Link:

Uprzedzając  ostateczny wynik wyborów stwierdzam, że PIS albo przewietrzy swoje szeregi z  tłustych dup i tłustych kotów albo będzie tracił na rzecz Konfederacji
Ja sam ledwo mogę patrzeć na takich Suskich, Czarneckich, Kurskich itp.
To ostatnie ostrzeżenie.

Obrazek użytkownika juur

09-06-2024 [21:37] - juur | Link:

Co to za różnica czy zielony ład będzie wprowadzał Tusk czy Morawieki?
To efekt udawania głupiego i skandowanie „ najlepszy premier, najlepszy rząd”.
Dalej będzie tylko gorzej bo refleksji w PIS nie widać.
 

Obrazek użytkownika u2

10-06-2024 [00:03] - u2 | Link:

***ledwo mogę patrzeć na takich Suskich, Czarneckich, Kurskich***

Aby na pewno ty Kaczysta? Za dużo oglądasz TVNazi? Tam w te osoby walą bez opamiętania :-)

Obrazek użytkownika Pers

09-06-2024 [21:22] - Pers | Link:

Nigdy nie ukrywałem, że przepychanki na polskiej scenie politycznej mocno średnio mnie interesują.
Praktycznie cała moja wiedza na ten temat pochodzi z NB i niezalezna.pl
Przez pół roku czytałem jak to Polacy  mają już dość KO i pana premiera Tuska. A teraz taki dzonk?

Czyli co? Okłamywaliście mnie cały czas?
Nieładnie...

Ale pocieszę was - ten cały "parlament" europejski to nic nie znacząca, fasadowa zbieranina różnej maści emerytów politycznych, przekrętasów i cieniasów zasłużonych dla swoich prezesów. Ich uchwały NIC nie znaczą. Tak więc te wybory należy potraktować bardziej jako sondaż opinii publicznej na większej grupie.

Obrazek użytkownika Kaczysta

09-06-2024 [21:36] - Kaczysta | Link:

Szczęść Boże w Europarlamencie najbardziej chce usłyszeć

Obrazek użytkownika sake3

09-06-2024 [22:05] - sake3 | Link:

@Kaczysta.....Nie usłyszy pan Szczęść Boże w Europarlamencie,ale dzisiaj już pan mógł zobaczyć jak w Krakowie w wielu punktach wyborczych paniusie przewodniczące nakazały ściągać krzyże.To pokazuje jak będzie wyglądała Polska po tych wyborach.

Obrazek użytkownika u2

10-06-2024 [00:01] - u2 | Link:

***Szczęść Boże w Europarlamencie najbardziej chce usłyszeć***

Austriacy starej daty zawsze mówią "Grüß Gott" :-)

Obrazek użytkownika sake3

09-06-2024 [21:57] - sake3 | Link:

Dziwię się tym jękom i żalom.Przecież tego naród chciał i ma.Będzie powtórka z rozrywki.Donosiciele  nadal będą donosić zgred Miller dalej będzie nawiedzonym głosem nadal klepał kretyńskie bon-moty, Biedroń z łbem pomalowanym i gębą zaklejoną taśmą  będzie stał na mównicy,a Spurek zachwalała robaki.Tego można się było spodziewać Dla tych na NB co tak ochoczo walili w PiS i wieszali działaczy tej partii to chyba miła wiadomość prawda?Wasze marzenia się spełniły i cieszycie się z dobrze wypełnionego zadania .Jeszcze tylko wybory prezydenta przed wami.

Obrazek użytkownika Jabe

09-06-2024 [22:08] - Jabe | Link:

Na wysłanie tej załganej formacji na śmietnik historii może już być zbyt późno.

Obrazek użytkownika sake3

09-06-2024 [22:14] - sake3 | Link:

Ale zawsze może się zdarzyć,że kiedyś zamordystyczna tuskobanda też na śmietnik trafi.

Obrazek użytkownika Kaczysta

09-06-2024 [22:46] - Kaczysta | Link:

Najbardziej mi szkoda Pawła Zalewskiego. Od kiedy dostał w czajnik transparentem "jebać PIS" wszystko idzie mu jak qrwie w deszcz.

Obrazek użytkownika Jabe

09-06-2024 [22:54] - Jabe | Link:

Naturalnie również PO.

Obrazek użytkownika Tomaszek

09-06-2024 [22:48] - Tomaszek | Link:

Sake 
Nie maż się . To że w Londyńskim burdelu nie ma krzyża to norma . Balans w polityce krajowej nawet na plusie . Tylko Bosaka trzeba wyciągnąć spod stolika . Aże świnie w błocie się taplają to tak będzie . Wybory były europejskie i jest szansa na choć ciut odrodzenia . Do północy będzie wiadomo .

Obrazek użytkownika Chatar Leon

09-06-2024 [22:22] - Chatar Leon | Link:

Pocieszenie może być takie, że ludzie w Polsce zaczynają mieć w d... cała tą unię posthitlerowską.

Obrazek użytkownika Kaczysta

09-06-2024 [22:47] - Kaczysta | Link:

Preferencje wyborcze do PE przełożone na mandaty sejmowe:
PIS+Konfederacja 233
KO+TD+Lewica 227

 

Obrazek użytkownika sake3

09-06-2024 [22:53] - sake3 | Link:

Liczy pan na KOnfederację?Z pewnością wybierze to ugrupowanie w którym też będzie Koalicja i do nich sie przytuli.

Obrazek użytkownika Kaczysta

09-06-2024 [23:13] - Kaczysta | Link:

Miny po wyborach tych dwóch przygłupów mi osobiście dziś wieczorem bardzo poprawiły humor.

https://pbs.twimg.com/media/GPqC6ADWIAA_lxb?format=jpg&name=900x900

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

09-06-2024 [23:52] - Kazimierz Kozio... | Link:

skoro koalicyjnie tak ciekawie rokuje to niech PAD, pod byle pretekstem, rozwiaze parlament i oglosi wybory. przeciez niczym nie ryzykuje, a wlasciwie to jego jedyna szansa zeby uniknal o wiele wiekszych klopotow w przyszlym roku. niestety straznik zyrandola tenkraju to nie ten kaliber co francuski makaron i bez akceptacji obcych nigdy sie nie odwazy podjac odwaznej decyzji. no ale najpierw musialby zatrudnic ochrone osobista, najlepiej z najemnych Ghurkow, i przeprowadzic sie do jakiegos lokum niespreparowanego przez stare kiejkuty

Obrazek użytkownika Tomaszek

10-06-2024 [00:10] - Tomaszek | Link:

Makaron przerypał ale to makaron jednak czterocojones . Ale ciekawe co on knuje ? Paparazzi wczoraj podejrzewał że naszemu dopiero jedno odrosło .

Obrazek użytkownika Kaczysta

09-06-2024 [23:57] - Kaczysta | Link:

Fenomen w Lewicy, pomimo że żadna kobieta nie dostała się do PE dostały się dwie pizdy. Faktycznie coś z tym gender jest na rzeczy

Obrazek użytkownika Tomaszek

10-06-2024 [00:44] - Tomaszek | Link:

To taka nowa ChaDecja od Ch...ja i dupy.