Polskie obowiązki

Roman Dmowski - Jestem Polakiem, więc mam obowiązki polskie: są one tym większe i tym silniej się do nich poczuwam, im wyższy przedstawiam typ człowieka. Bo im szersza strona mego ducha żyje życiem zbiorowym narodu, tym jest mi ono droższe, tym większą ma ono dla mnie cenę i tym silniejszą czuję potrzebę dbania o jego całość i rozwój.

To oczywista oczywistość, jak mawia klasyk - ale jak rozejrzycie się dookoła, to czy coś Was zaniepokoiło w tym temacie? Przykładowo: Obowiązkiem polityków jest: Po pierwsze, nie szkodzić. Po drugie, bronić interesów Ojczyzny. Po trzecie, zadbać o rozwój i pomyślność Narodu. Oceńcie sami jaka jest rzeczywistość

Roman Dmowski powiedział że Nie ma patriotyzmu bez gotowości do ofiar. I tu nie chodzi tylko o to, czy jesteś gotów nawet zginąć w obronie Ojczyzny jak ostatnio śp. Mateusz Sitek, ale czy jesteś gotów nie oglądając się na doraźne zyski, poświęcić Ojczyźnie wszystko co najlepsze? 

Parafrazując słowa Konrada powiem tak: Nie będzie szczęścia w Ojczyźnie, gdy go nie będzie szczęścia w domu. Jeśli nie będziemy budować podstaw do funkcjonowania normalnej rodziny, jeśli nie będziemy bronić dzieci przed moralną francą, jeśli seniorom nie zapewnimy godnej starości to szczęścia w naszych domach nie będzie - wtedy Ojczyzna upadnie.

Dziękuję za uwagę.

FILM: Pomódlmy się razem za pomyślność Ojczyzny i za mądre decyzje Polaków przy Urnie.

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

09-06-2024 [17:50] - Alina@Warszawa | Link:

Tu: "Obowiązkiem polityków jest: Po pierwsze, nie szkodzić. Po drugie, bronić interesów Ojczyzny. Po trzecie, zadbać o rozwój i pomyślność Narodu." - stanowczo zmieniłabym kolejność na odwrotną ...