Rząd Tuska aresztuje żołnierzy WP. Skandal

SZOK! W kwietniu Bodnar powołał zespół śledczy w celu ścigania żołnierzy za... odpieranie agresji migrantów!
Zatrzymanie trzech żołnierzy, stojących na straży bezpieczeństwa granicy polsko-białoruskiej przez Żandarmerię Wojskową okazuje się nie być przypadkowa. Stoi za tym decyzja prokuratury pod przewodnictwem Adam Bodnara - szefa MS. Skąd wiadomo? Otóż w kwietniu powołany został specjalny zespół śledczy w celu ścigania żołnierzy za odpieranie agresji imigrantów... Śledztwo rozpoczęto na podstawie zgłoszenia Piotra Czabana - znanego "aktywisty" granicznego.

Według prawa - ustawa o obronie ojczyzny zezwala mundurowym na oddanie strzałów "w sposób adekwatny do zagrożenia oraz w granicach zasad określonych w wiążących Rzeczpospolitą Polską ratyfikowanych umowach międzynarodowych oraz międzynarodowym prawie zwyczajowym". Mimo to teraz Żandarmeria Wojskowa zakuła w kajdanki trzech żołnierzy, którzy dbali o bezpieczeństwo na granicy wschodniej.

Do szokującej sytuacji doszło na przełomie marca i kwietnia w Dubiczach Cerkiewnych. Z relacji Onetu wynika, że to wtedy grupka ok. 50 rosłych imigrantów zaczęła atak na polską granicę. Osoby te były agresywne i lekceważyły ostrzeżenia w formie oddanych strzałów ostrzegawczych. Kiedy to nasi żołnierze znaleźli się w sytuacji zagrożenia dla zdrowia i życia, oddali kilkadziesiąt strzałów w ziemię. Imigranci o kaukaskich rysach twarzy, uzbrojeni w niebezpieczne przedmioty, dopiero wtedy się wycofali. Strzały oddali młodzi wojskowi, ok. 30 lat. Zamiast pochwał, czekała na nich informacja do Żandarmerii Wojskowej, a następnie przyjazd jej przedstawicieli i zatrzymanie osób, które się broniły.

"Trzech chłopaków z kompanii wyprowadzono w kajdankach jak bandytów. Wobec dwóch z nich ruszyły postępowania, zostali zawieszeni. Wyszli z aresztu tylko dlatego, że w batalionie zrobiliśmy zrzutkę, żeby im prawnika załatwić, bo dowódca nie był zainteresowany, aby im w jakikolwiek sposób pomóc. Żołnierze nie są prawnie chronieni przez przełożonych. Przecież w jednostkach są radcy prawni, ale oni żołnierzom nie pomagają. Dlatego morale leży.." – powiedział Onetowi jeden ze świadków zdarzenia. MON zapewnia, że zawieszeni mundurowi mogą liczyć na pomoc prawną, ale na prawnika złożyli się ich koledzy z jednostki.

Dziś w nocy, Nikodem Bernaciak z Centrum Analiz Prawnych Ordo Iuris dodał w mediach społecznościowych wpis, który jasno pokazuje, że to nikt inny jak sam Adam Bodnar, stojący na czele polskiej prokuratury, zezwolił na takie procedury względem żołnierzy... odpierających agresję migrantów na granicy..
https://niezalezna.pl/polityka...

Donald Tusk jeszcze wczoraj był na granicy polsko-białoruskiej, gdzie zapewniał żołnierzy, że "państwo polskie i polski rząd jest z nimi w każdej sytuacji". Teraz, gdy wyszła na jaw informacja o skuciu w kajdanki na przełomie marca i kwietnia br. żołnierzy, którzy oddali strzały ostrzegawcze w kierunku agresywnych migrantów, premier milczy.

Zewnętrzny rząd  aresztuje Żołnierzy Wojska Polskiego.. fajnie ! Pizza kosztuje ! wkrótce wybory wybieramy POLAKÓW nie niemców, czy sowieckie ścierwo.

MUREM ZA POLSKIM MUNDUREM

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Tezeusz

06-06-2024 [08:29] - Tezeusz | Link:

Nigdy tu nie klnę, ale co to do ku.... nędzy ma być? Na konferencjach słodkie pierdzenie o mokradłach za 10 miliardów, a w realu:
1. Policjanci na granicy pozbawieni broni.
2. Bodnar powołał zespół prokuratorów do spraw ukarania „sprawców pushbacków”.
3. Obrońcy granicy pod kluczem za strzały ostrzegawcze.
4. Wielu ciężko rannych żołnierzy i funkcjonariuszy.

Obrazek użytkownika Tezeusz

06-06-2024 [08:37] - Tezeusz | Link:

Być może żołnierz dźgnięty nożem, inny żołnierz uderzony konarem w głowę, są ofiarami tego, że kiedy ich koledzy faktycznie bronili się przed zagrożeniem, zostali zatrzymani w kajdankach przed wszystkimi towarzyszami broni. To może paraliżować. Zarówno żołnierzy, jak i Straż Graniczną. Skandalicznie późna reakcja ministra obrony narodowej Władysława Kosiniaka-Kamysza dolewa oliwy do ognia, bo albo kierownictwo resortu o zajciu dowiedziało się z publikacji prasowej, ale przez dwa miesiące zdarzenie skrzętnie ukrywało.

Patologia ta to nic innego jak wynik działania koalicji 13 grudnia tzw. rzadu zewnętrznego. Kacapsko - szwabska agentura w natarciu.

Obrazek użytkownika Pers

06-06-2024 [09:01] - Pers | Link:

To co robią żołnierze na granicy jest nielegalne w świetle prawa międzynarodowego. Za coś podobnego tylko na morzu stanął przed sądem ówczesny vice premier Włoch Salvini.

//Zewnętrzny rząd aresztuje Żołnierzy Wojska Polskiego//
Jaki "zewnętrzny"? Legalnie wybrany. A PiS jest legalną opozycją.

Obrazek użytkownika Tezeusz

06-06-2024 [09:54] - Tezeusz | Link:

@Pers
"To co robią żołnierze na granicy jest nielegalne w świetle prawa międzynarodoweg"

Tak piszą w Izraelu ? niebywałe. Rusofili zamykają wiesz coś o tym ? Na stronce masz odpowiedź z uzasadnieniem..Dzień bez stronki - dniem straconym pamiętaj

Obrazek użytkownika Pers

06-06-2024 [13:30] - Pers | Link:

Spadaj kapucho.
Wiesz co mi mogą?
No... :))))

Obrazek użytkownika Tezeusz

06-06-2024 [16:27] - Tezeusz | Link:

@ Ruszkiewicz tak ciebie w Izraelu nauczyli  chamstwa ? a co ci zrobią ? mnie nie pytaj... putaj ich.....Ponoć rusofili zamykają ? A co o tym w Izraelu.
A tak o tobie komple scierwoneonowe piszą :
""Widzisz Jarku, jeśli ktoś się myli, to można napisać w czym się myli, ale ty niczego takiego nie znalazłeś, stąd wypisujesz "stek bzdur", opowiadasz o twoim klubie żydobanderowskich ścierwoiszy, których z rozpalonymi policzkami czytasz, a potem informacje o nich na Neon przynosisz? Ja im życzę zdrowia, bo tak postępuje każdy człowiek, któremu nienawiść rozumu nie wypaliła i niech sobie idą swoją drogą. A ty ślęczysz tam, ekscytujesz się, robisz im reklamę. Pomyśl, kogo to interesuje, jeśli rosyjska propaganda nie wyprała ci mózgu ze sterylizacją?"

"Naczytałeś się rosyjskiej propagandy i już w sierpniu 2022 głosiłeś pogrom ofensywy Ukrainy. Och jaka ta ofensywa Ukrainy miała być w krwi utopiona, a zasmrodzona była wiatrami w portkach uciekających wojsk rosyjskich.
Lepiej rozmawiać o aktualnej sytuacji a nie wykrzykiwać "Слава России". Zawsze proponowałem ci szklankę zimnej wody... zamiast..."

"Jarku przedawkowałeś rosyjską propagandę, a to jak narkotyk, przestaje się myśleć logicznie, myśli się logiką propagandzisty prowadzącego."

A rusofili zamykają ? Czego się boisz ! no !
 

Obrazek użytkownika sake3

06-06-2024 [09:02] - sake3 | Link:

Już niestety budzą się obrońcy agresywnych imigrantów.Paniusia Żukowska grzmi że żołnierze strzelali do imigrantów Oczywiście nie wspomniała ,że strzały były ostrzegawcze.Cóż za wspaniały temat dla starej ropuchy Holland,jakiż film do oklaskiwania na stojąco jak jej poprzedni gniot powstanie? Cały świat już chyba wie o bestialstwie naszych żołnierzy.

Obrazek użytkownika Tezeusz

06-06-2024 [09:09] - Tezeusz | Link:

To nie Polacy ! Na wyborach wyjeb.. to scierwo komusze. Tak nami rzadzi koalicja 13 Grudnia sowiecko i niemiecko podobna. Skandal.
 

Obrazek użytkownika sake3

06-06-2024 [09:44] - sake3 | Link:

Rozmowa w TVRepublika wczoraj--Senatorek Witkowski śmiejąc się perliście opowiada,że raniony żołnierz zachowywał się nieroztropnie bo podszedł zbyt blisko by pewno wypalić z imigrantami papieroska.Tak traktuje się wojsko polskie,jako idiotów,przestępców,bandytów śmieci i nieroztropnych woskowych.

Obrazek użytkownika Tezeusz

06-06-2024 [09:57] - Tezeusz | Link:

Zostali ranni, bo obawiali się zatrzymania? Żołnierze na pewno wiedzieli o problemach prawnych kolegów
Zatrzymanie żołnierzy na polsko-białoruskiej granicy poskutkowało kilka tygodni później tym, że funkcjonariusze zostali ranni w bezpośredniej konfrontacji? Niewykluczone, że żołnierze zostali sparaliżowani myślą o możliwych konsekwencjach, stąd nawet w sytuacji zagrożenia życia nie sięgnęli po broń.

Obrazek użytkownika MFW

06-06-2024 [11:25] - MFW | Link:

Dlaczego PIS bał się i boi się ujawnić prawdę o roli Tuska i podległych mu służb oraz instytucji, w przygotowaniu, przeprowadzeniu i mataczeniu w sprawie wydarzeń z 10.04.2010 roku, czego konsekwencją była utrata władzy w wyborach w 2023 roku i obecna rozprawa koalicji 13 grudnia z PIS/ZP?
Ano dlatego, że ta zbrodnia była w interesie sił i mocarstw, ówcześnie prowadzących politykę resetu z Rosją, wg ich pobożnych życzeń mającą być sojusznikiem USA/Zachodu, w konfrontacji z rosnącymi w siłę gospodarcza i militarną Chin.
Kolejny raz po Katyniu, Gibraltarze, "sojusznicy" dopuszczali się zbrodni na polskich patriotach, "sypiących piach w tryby" ich imperialnych interesów a broniących interesów Polski.

Obrazek użytkownika sake3

06-06-2024 [11:49] - sake3 | Link:

Starym zwyczajem nie mówimy o działaniach neorządu.Wałkujemy nadal zbrodnie PiS-u wracając do roku 2010..Jakież to przewidywalne.Za godzinę pewno na NB dowiemy się że to Kaczyński winny zajściom na granicy,zapora słaba,a żołnierze niedoszkoleni oczywiście przez Macierewicza czy Błaszczaka,a tak w ogóle obecna sytuacja to prowokacja Ziobry.

Obrazek użytkownika juur

06-06-2024 [12:43] - juur | Link:

To chyba jedyny przypadek na świecie, gdzie minister obrony występuje przeciwko, swoim, żołnierzom  ochraniającym granice tego kraju..
Jakim to trzeba być gnojem by coś takie zrobić?
 

Obrazek użytkownika spike

06-06-2024 [13:18] - spike | Link:

Byłem w szoku, oglądam PolsatN, a tam kon.prasowa Kutafona-Kamysza, jakimś cudem pewnemu dziennikarzowi (nie dosłyszałem kto to, usiłowano nie dać mu głosu), zapytał i zarzucił wprost kłamstwa jego nie-rządu, np. z tym, że decyzję o aresztowaniu zlecił "pisowski" prokurator, który jak się okazało, został wcześniej nielegalnie odwołany ze stanowiska, było jeszcze wiele innych spraw, oczywiście Kutafon-K, nie odpowiedział, a zaczął od zarzutów w kwestii muru, który mozna przejść, a oni muszą go poprawić, ręce opadają, "rozzuchwaliły się te k...wy i złodzieje"

Donald Tyfus grzmiał, że domaga się wyjaśnienia sprawy i ukarania winnych, ciekawe co zrobi jak się dowie, a jest pewne że wie, kto.

Obrazek użytkownika sake3

06-06-2024 [15:59] - sake3 | Link:

@spike....A ja jestem zaszokowama bezczelnością tej władzy.Bodnar i,przedstawicielka Lewicy Żukowska wmawiają w dalszym ciągu że żołnierze użyli broni przeciw migrantom.Taki przekaz idzie w świat.Dzięki tym kanaliom Rosja już podaje w mediach,,że żołnierze strzelali do migrantów.Tylko czekać jak Holland nakręci kolejny kłamliwy gniot oklaskiwany na stojąco.

Obrazek użytkownika Tezeusz

06-06-2024 [13:37] - Tezeusz | Link:

Żołnierz zraniony przy białoruskiej granicy nożem jest w stanie śmierci klinicznej – dowiedział się nieoficjalnie reporter RMF FM.
Rudy przeprosi ?

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

06-06-2024 [14:10] - wielkopolskizdzichu | Link:

To ci heca. RMI FM i Onet stały się dla tezeuszka źródłem niepodważalnej wiedzy.... piekło zamarzło.

Obrazek użytkownika Tezeusz

06-06-2024 [16:32] - Tezeusz | Link:

@ wielkopolski rus..
Tobie tęczowy komuszku to już nic nie pomoze nawet piekło tęcza zamiast mózgu to tak masz po kim ? Rodzice są z ciebie dumni ? tatuś walił pasem po tym niedorozwoju ?

Obrazek użytkownika Darek65

06-06-2024 [15:49] - Darek65 | Link:

Robi się coraz ciekawiej - https://www.fronda.pl/a/Wyciek...

Obrazek użytkownika sake3

06-06-2024 [16:27] - sake3 | Link:

A cóż w tym ciekawego?To było do przewidzenia.Tusk jest pieszczochem suwerena zwanego narodem.Suweren tak patrząc PiS-owi na ręce(choćby na NB) nie znalazł czasu by ocenić rządy obecnego reżimu.Reżim więc uznał że jest nietykalny,a jego decyzje muszą być przyjęte bez dyskusji Taka sytuacja jak teraz jest wynikiem przyzwolenia na rozzuchwalenie niekompetentnej.,aroganckiej i podłej władzy.Tyle że ja nie wierzę w mądrość narodu.Nie wierzę,że nastąpi otrzeźwienie i refleksja.Nadal będziemy atakować PiS i przemilczać negatywne działania reżimu.   

Obrazek użytkownika Tezeusz

06-06-2024 [16:07] - Tezeusz | Link:

Rząd Tuska szuka miejsc dla tysięcy migrantów. Ozdoba na antenie Republiki ujawnił szokujący dokument!
Po wyborach Polacy się dowiedzą, że w Polsce już w tej chwili są tysiące nielegalnych imigrantów - powiedział na antenie Telewizji Republika poseł Suwerennej Polski Jacek Ozdoba. Polityk ujawnił dokument, z którego wynika, że na Podlasiu już szuka się miejsc noclegowych dla cudzoziemców.

Obrazek użytkownika sake3

06-06-2024 [17:26] - sake3 | Link:

Pewno według planu Ochojskiej umieści się ich w parafiach,kościołach i plebaniach oraz sporządzi listę lokali dla nastepnych którymi Niemcy nas uraczą.

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

06-06-2024 [16:13] - Alina@Warszawa | Link:

Zmarł Żołnierz o imieniu Mateusz raniony nożem na granicy z Białorusią 28.V 2024 przez agresywnego migranta.

Trzeba tam wysłać sędziów ...

Obrazek użytkownika Tezeusz

06-06-2024 [16:17] - Tezeusz | Link:

A kiedy tusk przeprosi rodzinę zamordowanego żołnierza... kiedy ?

Obrazek użytkownika sake3

06-06-2024 [16:51] - sake3 | Link:

Alina @Warszawa.....Na granicę należy wysłąć Bodnara i panią Żukowską z Lewicy by przeprosiłi agresywnych migrantów za strzelających do nich polskich żołnierzy.W głowie się nie mieści,że są tacy Polacy jak te kanalie.

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

06-06-2024 [17:10] - Alina@Warszawa | Link:

Lista zdrajców-winowajców śmierci polskiego żołnierza jest u prof. Dakowskiego: 
Nie żyje polski żołnierz. Oni mają krew na rękach!   

Poza tym nie prawdą jest stwierdzenie: "W głowie się nie mieści,że są tacy Polacy jak te kanalie."  - To NIE SĄ POLACY! To potomkowie wspólnoty rozbójniczej. Kanalie że tak powiem genetyczne.

Obrazek użytkownika Tomaszek

06-06-2024 [21:14] - Tomaszek | Link:

Sake 
Trzeba opracować książeczkę jak to robić na podstawie akcji Jacka Bushyheada . Z instrukcją walenia nie tylko do tych nachodźców . Niektórzy strażnicy graniczni też są w akcję Bodnara umoczeni . Na terenach wokół trójmiasta podlaskiego ( Bełsk Hajnołka Haradok ) oprócz wspomnianych wczoraj artystów bimbrowników istnieją silne jaczejki trzeciego pokolenia UB . Oni się bardzo identyfikują z Białorusią i Rosją . W SG jest ich bez liku . Wszystkich miejscowych przenieść na granicę UPAdlińską w delegację . Tam się wykażą bo UPAdlińców nienawidzą zgodnie z polityką swoich mentorów . Na ich miejsce wojsko . Ranni , zamordowany ranni  czy uwięzieni przez  Tuskowców pochodzili z 1 brygady pancernej z Warszawy .  Podobnie postępowali Angole w koloniach . I utrzymali w ryzach pół świata przez stulecia . Tylko to nie z tym rządem . I z tym polactwem też jakoś kiepsko to widzę . Droga Sake pisanie o tych szmatach sprzedajnych jako o Polakach jest obrazą nawet dla szmat . Dopóki takiej kupy gówna jak ta pod tym murem nie będzie na granicy nie zaznamy spokoju .https://en.wikipedia.org/wiki/... . Jack Bushyhead wyrąbał ich 346 , w polskiej Wiki jest prawda w angielskiej jest zagmatwane  i dziś Internet pomniejsza jego zasługi bo poprawność polityczna uber alles . Tu na zdjęciu w poczuciu dobrze spełnionego obowiązku parę miesięcy po akcji .https://www.findagrave.com/mem... . Gen Patton jako wojskowy gubernator Bawarii zarzuty o jakieś zbrodnie wyrzucił do kosza i po sprawie . Ciekawe co na to "nasi" wysocy i nie tylko dowódcy wojskowi , bo jakoś na razie to mordy w kubłach . Tylko emeryci i ci w odstawce się odzywają . Tu jest dopiero hańba . Kolejna wyższa kasta ?

Obrazek użytkownika Tomaszek

06-06-2024 [21:44] - Tomaszek | Link:

Widzisz Sake
https://x.com/DGeneralneRSZ/st... . Dekują się jak strusie . Niedługo na miejscowych chuliganów zwalą .

Obrazek użytkownika Tezeusz

06-06-2024 [17:27] - Tezeusz | Link:

Żołnierz  Polski został zamordowany przez bandytę i terrorystę.

Obrazek użytkownika spike

06-06-2024 [20:26] - spike | Link:

Nie mam zamiaru bronić polityków, z Kalafiorem-Komyszem włącznie, ale od zapewnienia osłony prawnej, prawa do użycia broni etc. są głównie odpowiedzialna jest generalicja po przełożonych żołnierzy włącznie, to oni powinni domagać się od polityków ustanowienia odpowiednich przepisów, ustaw etc. ataki na granicy są problemem już parę lat, jakby się tego domagali, a politycy nic nie zrobili, wtedy wiemy kogo przed sąd polowy.

Dowódca tych aresztowanych żołnierzy, jak też zamordowanego, powinien zostać zdegradowany do szeregowca i wydalony z wojska, niedopuszczalne jest, że dowódca nie jest po stronie swojego żołnierza.

Prokurator który wysmażył akr oskarżenia na bruk, podobnie jak ten co wydał polecenie, prawdopodobnie Bodnar, na bruk i pod sąd, choć już ma bezprawie na swoim koncie, sąd czeka.

Na PolsacieN, pewien kapitan w spoczynku, powiedział wprost co sądzi o prokuraturze, że są po stronie Putina, będzie z tego afera, oni nie odpuszczą.

Obrazek użytkownika Tomaszek

06-06-2024 [21:24] - Tomaszek | Link:

Spajku
Całkowicie się zgadzam , tylko z tą degradacją do szergowca to przesada . Szeregowcy to porządni żołnierze i upadłych trepów tam nie trzeba , chyba że na szmacie do końca życia . 
Przeczytaj jeszce coś na temat wyżej .
Aha
Jest jeszcze pozbawienie stopnia wojskowego i wydalenie z wojska . Tyle że cywile też takich szmat nie chcą . Może jest jakaś opcja w pizdu , jak stwierdził śp Janusz Rewiński ustami Siary .

Obrazek użytkownika Kaczysta

06-06-2024 [20:35] - Kaczysta | Link:

Tusk sam mówił, że za płotem są tylko na bandyci. Że nie ma tam już kobiet i dzieci. Więc zastanówmy się, kto mógł dostać rykoszetem
- bandyta z Al-Qaeda
- białoruski agent KGB
- ruski agent FSB

Na granicy mamy wojnę

Bodnarowcy grożą polskim żołnierzom trzema latami więzienia za użycie broni