Beneficjent Tusk

Moim gościem jest dzisiaj "Leo" - teraz Polonus, ale kiedyś wojownik walczący z komuną. Dziennikarz i satyryk na saksach. Bystry obserwator polskiej i zagranicznej sceny politycznej. Autor wielu fraszek i kabaretowych skeczów.

UU - Co było kiedyś to wiem, a teraz, co tam słychać panie w polityce?

Leo - Tak jak u Ciebie Ula - śledzę Twoją aktywność. Nie ma w Polsce uczciwej alternatywy dla PiS. Jeśli tylko zreformują partię to wrócą do władzy bardzo szybko. To co powiem, jest niepopularne w pewnych kręgach, ale dziadków należy wysłać na emeryturę. Jeśli PiS chce pozyskać młody elektorat, to sam musi się odmłodzić na górze.

UU - Co sądzisz o obecnym układzie rządzącym?

Leo - Ula, można o tym napisać książkę lub nakręcić kolejny "Reset". Ja odpowiem Ci fraszką:

Kupa do kupy 
Śmierdząca i blada
Plus końska dupa
Na czele stada!

UU - Dobre! No to zapytam tak: Czy tuskowa sitwa przetrwa do zimy?

Leo - Obawiam się że tak. Nie widzę w Narodzie tego naszego solidarnościowego ducha z lat 80' ubiegłego wieku. Nie widzę takiej reakcji na bezprawie sitwy, jak za komuny. Podwyżki cen poszły wyżej niż te za Gierka, a wtedy ludzie mu krzyczeli tak: Towarzyszu Gierek, nie będziemy pracować za serek! Nie widzę tej potężnej fali buntu - jak za komuny, kiedy krok po kroku zabierają nam suwerenność. Przykro mi na to patrzyć. Boli, bardzo boli.

UU - Kto zyskuje na tym rozwalaniu Polski?

Leo - W Polsce jedynym beneficjentem jest Tusk, a w szerszej skali to Niemcy. Bez wojny podbijają Europę. Wspólnikiem tej polityki jest Rosja. Na Wiśle wytyczono już granicę imperiów. Za chwilę zdelegalizuje się opozycję a niektórych polityków wsadzi się do więzienia. Tusk podobnie postąpi z wolnymi od jego wpływów różnymi instytucjami. Jak się to robi pokazał już przy okazji TVP.

UU - Mamy jakieś szanse pogonić tego POtwora?

Leo - Jeśli ktoś obudzi ducha Solidarności w tym zniewieściałym Narodzie, to owszem mamy szansę. Jednak nie widzę takiego wodza. Jak Ty to zawsze mówisz przy takiej okazji: Potrzebny jest ktoś z jajami i z wizją. Ktoś taki jak Piłsudski? Nie widzę takiego. Przykre to co powiem: Czeka nas niewola i małe wojenki domowe. A jeśli Putin wyprawi się na Europę, to tym razem nie będzie Cudu nad Wisłą. W swej masie, większość Polaków wybiera chyba rolę parobka.

UU - Hmm, no to na koniec powiedz coś optymistycznego.

Leo - Niemcom nie uda się zrobić z Polski obozu koncentracyjne dla emigrantów. Większość przewiduje wojnę z czarnymi, a ja wręcz przeciwnie. Polacy masowo pomogą emigrantom w przemycie na Zachód - i zarobią na tym. Jakoś nie widzę Polaków w roli strażnika obozowego.

Serdecznie dziękuję za wywiad. Życzę kolejnych sukcesów. Mam prośbę: Wróć do Polski i stań w szeregu - chwyć swą szablę mocno w dłoń - bolszewika goń goń goń!

Dziękuję za uwagę.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

31-05-2024 [15:46] - NASZ_HENRY | Link:

 

Nie masz lepszego kija,
Nad prostego samobija. 😉

 

Obrazek użytkownika Ijontichy

31-05-2024 [19:07] - Ijontichy | Link:

Ja kiedyś TU na NB napisałem,że nie ma społeczeństwa,nie ma narodu/Narodu,nie ma Polaków...jest jedynie to,co Francuzi nazywają "la boue" premia dla znających język.
Za te kilka słów prawdy...jestem od dawna w lochu...
Teraz gorsze teksty wchodzą na łamy,ale wartościowi blogerzy odeszli...nawet Brixen,Siukum ,że nie wspomnę o GPS i śmieciu...nawet @śmieciu...no cóż...

Obrazek użytkownika juur

01-06-2024 [10:54] - juur | Link:

Nie narzekaj. NB wyewoluowała i teraz to taka szafa z Misia tylko dla popierających jedynie słuszną linię.

Obrazek użytkownika RinoCeronte

02-06-2024 [00:08] - RinoCeronte | Link:

A w szafie siedzi Pokemoniak minister...

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

02-06-2024 [16:00] - Ula Ujejska | Link:

Ijontichy
Nick "śmieciu" adekwatny do bzdur które tu wypisywał. Ale GPS nie był tak głupi i prymitywny jak ten rympał, ale pisanie spod tuskowego stolika obnaża natychmiast cele.

Obrazek użytkownika sake3

02-06-2024 [17:37] - sake3 | Link:

@IjonTichy....Czyżby pana szanownego nie obdarował GPS mianem chama jak pozostałych forumowiczów?Stąd taka sympatia?No cóż ,pan z nim nie dyskutował......

Obrazek użytkownika piotrbronowicki.pl

02-06-2024 [00:50] - piotrbronowicki.pl | Link:

"A jeśli Putin wyprawi się na Europę, to tym razem nie będzie Cudu nad Wisłą. W swej masie, większość Polaków wybiera chyba rolę parobka." I całe szczęście1 Lepszy żywy parobek niż martwy bohater.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

02-06-2024 [15:54] - Ula Ujejska | Link:

piotrbronowicki.pl 
Podaj adres, to wyślę ci parę miseczek ryżu - bo tylko tyle potrzebujesz do szczęścia

Obrazek użytkownika Tomaszek

02-06-2024 [16:50] - Tomaszek | Link:

P B
Zadnego cudu nad Wisłą nigdy nie było . Poprostu dostali po dupie ten raz i jeszcze parę potem . A to może tez był cud ? https://niezalezna.pl/sport/te...

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

02-06-2024 [01:08] - Alina@Warszawa | Link:

Wszyscy posłowie PiS głosowali w sejmie za odebraniem G. Braunowi immunitetu poselskiego w związku z akcją gaszenia świec chanukowych. To jedno głosowanie pokazuje prawdziwy charakter tej partii, jakby ktoś nie wiedział o co chodzi. Z resztą nie tylko tej - wszystkie inne głosowały TAK SAMO, nawet kilku z Konfederacji, jakby na rozkaz tego samego rabina.

Obrazek użytkownika juur

02-06-2024 [07:19] - juur | Link:

Niejaki Magierowski skutecznie zneutralizował akcję Polonii Amerykańskiej wyrażającą sprzeciw przeciw JUST Act 447.
Z jakiego on ci to obozu bo nie pamiętam?

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

02-06-2024 [16:08] - Ula Ujejska | Link:

@All Konfederaci
Ja rozumiem ten wasz ból dupy wystającej spod tuskowego stolika - ryży dyma was na bieżąco, a podskoczyć nie możecie, bo Bosak straci fuchę a Braun pójdzie do pierdla. Potulnie więc merdacie ogonkiem i ujadacie za miseczkę ryżu na PiS. Tyle wam frajerzy pozostało. Nie dla psa kiełbasa, nie dla kota szpyrka ...

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

02-06-2024 [19:13] - Alina@Warszawa | Link:

To są POZA MEDIALNE, czyli prywatne i niezmanipukowane poglądy Grzegorza Brauna głoszone na spotkaniach z wyborcami:
https://www.youtube.com/watch?... 
- jakby Ula jeszcze nie wiedziała...

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

03-06-2024 [12:02] - Ula Ujejska | Link:

@Alina
Jak Tusk, co innego mówi i co innego robi. 

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

03-06-2024 [13:00] - Alina@Warszawa | Link:

Nie wiem skąd Ula pisze, że nie wie o interwencjach poselskich Brauna.
To jedyny poseł, który takie interwencje wykonywał w poprzedniej kadencji. W PIH, gdzie szukał badań jakie powinny być przeprowadzone na szczepionkach; w sądzie gdzie była choinka ubrana w obrzydliwości; w Piasecznie, gdzie odebrano matce syna; w zespole szkół w Nisku, gdzie ukraińscy uczniowie chcieli wyrzucić nauczycielkę matematyki, za to, że w swoim prywatnym czasie brała udział w manifestacji przeciwko nadawaniu Ukraińcom przywilejów większych niż mają Polacy. Był też i rozwalił antypolskie spotkanie w Niemieckim Instytucie Kultury, czy jakimś takim. Zgasił żydowskie świeczki w sejmie - niestety na krótko, bo za 2 dni chanukowcy prezydent, premier, marszałek semu i rabini zaświecili ponownie, dając wszystkim Polakom znak nie podlegający dyskusji  KTO RZĄDZI W POLSCE! Pokaż mi drugiego takiego posła! Nawet jeśli ma takie zadanie, to i tak podjął się niebezpiecznej roli.

Obrazek użytkownika sake3

03-06-2024 [13:30] - sake3 | Link:

Alina@Warszawa....Poseł Braun jak każdy ma swoje plusy i minusy.Ale i tak nadal jest posłem..Agresja koalicji skupiła się bowiem na działaniach wobec Kamińskiego i Wąsika i odebrania im immunitetów przez Hołowiszcze.Pani gloryfikuje Brauna nie zauważając słuszności działań innych posłów może nie tak spektakularnych i widowiskowych ale też ważnych.W Sejmie trzeba szukać sojuszy partii pozostających poza koalicją.Poseł Braun tego nie ułatwia pomimo wielu dobrych niektórych swoich posunięć...

Obrazek użytkownika Jabe

03-06-2024 [13:58] - Jabe | Link:

Słuszności jakich działań jakich posłów?

Komu utrudnia poseł Braun szukanie sojuszy wśród jakich partii?

Obrazek użytkownika sake3

03-06-2024 [12:14] - sake3 | Link:

A te świece to się zostały w Sejmie czy nie? Pewno Trzaskowski wpierw krzyże w Warszawie pozdejmuje..

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

03-06-2024 [12:32] - Ula Ujejska | Link:

Sake3
Żydowskiego świecznika nie ruszy. A jak zjawi się w Polsce islamska dzicz z Afryki, to nawet Meczet im postawi. Obstawiam że "naczelny wieszatiel" zacznie chodzić w turbanie 🤣