Kiedyś za rublem dzisiaj za euro

Stara czerwona "polska" gwardia, jak ten przysłowiowy kundel: pana nie wybiera, wczoraj Moskwa dziś Bruksela. Im złotówka nie jest potrzebna. Jako euro konsultanci wolą dostawać torebki pełne euro. Przywieziono nam tą swołocz na ruskich czołgach. To już trzecie pokolenie Polaków musi się zmagać z tym czerwonym garbem. Za "moskiewską pożyczkę" obsiedli różne nasze instytucje i urzędy oraz media - więc teraz spłacają długi. Stali się także poniekąd cenzorami naszej moralności. I tak jak kiedyś, próbują nam narzucić moralną francę i odwrócić znaczenie pojęć. 

Za komuny hołdowali Polskę Moskwie, dzisiaj Berlinowi Polacy już nie są im potrzebni - ściągną sobie parę milionów afrykańskiej szarańczy, którą łatwo manipulować i która za miseczkę ryżu będzie ich wyborcami. Polska stanie się współczesnym obozem koncentracyjnym dla tych ludzi. Takie plany już się kreśli na ogromną skalę w Brukseli i w Polsce.

Bierność dzisiaj to antypolska postawa. Musimy się organizować w lokalne komitety samoobrony oraz zasilić różne społeczne patriotyczne organizacje. Trzeba także wspierać budowę niezależnych patriotycznych mediów. Bo jak pisał poeta ...

Kiedy przyjdą podpalić dom,
ten, w którym mieszkasz - Polskę,
kiedy rzucą przed siebie grom
kiedy runą żelaznym wojskiem
i pod drzwiami staną, i nocą
kolbami w drzwi załomocą 
ty, ze snu podnosząc skroń,
stań u drzwi, Bagnet na broń!

Dziękuję za uwagę.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jan1797

21-05-2024 [22:59] - Jan1797 | Link:

@Ula,
Protest studentów UJ w Krakowie.  Protestujących studentów wspierają niektórzy pracownicy UJ i studenci innych uczelni. Jeżeli władze uczelni rzeczywiście chcą pokojowych rozmów to powinny przywrócić media? Bardzo źle tę sytuację odbierają Krakowianie. Wtrąciłem jedynie tę uwagę w kawiarnianej dyskusji, że bez studentów biedniejszych rozwój uczelni nie jest możliwy! Władze uczelni w komunikacie mówią jednocześnie o swoich studentach i wzywaniu tu policji? Jeżeli część studentów jest z innych uczelni to może dlatego, że popierają protest panie rektorze?

https://gazetakrakowska.pl/pro...

"Apelujemy o to, żeby ten budynek opuścić i przystąpić do dalszych rozmów później -mówił Piotr Jedynak, rektor elekt UJ. Ja reprezentuję pokolenie, które śladowo pamięta czasy stanu wojennego i jeśli by to zależało ode mnie, to ja takiej decyzji związanej z powiadomieniem policji i z nastawieniem na to, żeby siłowo wyprowadzać stąd ludzi - nie podejmę - dodał rektor elekt. W poniedziałek, 20 maja, władze uczelni podjęły decyzję o konieczności wyłączenia gazu i prądu w „Kamionce”.

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

22-05-2024 [00:18] - Alina@Warszawa | Link:

Nie mam pojęcia na czym polega problem z tym krakowskim akademikiem, bo chyba jest za trudny do zrozumienia przez dziennikarzy, którzy go prezentują i omawiają w mediach.
Jest mowa o sprzedaży budynku. Nie wiadomo dlaczego, ani gdzie będą mieszkać dotychczasowi lokatorzy - nie wierzę, żeby nie dostali propozycji innego zakwaterowania. Pół Krakowa to domy studenckie (żartuję oczywiście!). Mamy znaczny niż demograficzny i prawdopodobnie liczba studentów w nowym roku akademickim może okazać się dużo mniejsza niż obecna baza noclegowa dla przyjezdnych. 

Jest też techniczny aspekt, który często występuje w przypadkach starych budynków, szczególnie tych powojennych. Były wówczas inne przepisy budowlane dotyczące np. szerokości wyjść ewakuacyjnych, długości dróg ewakuacyjnych, zabezpieczeń ppoż, konieczności dostosowania budynku użyteczności publicznej dla niepełnosprawnych, wysokości i wentylacji pomieszczeń, że o izolacyjności cieplnej takich budynków nie wspomnę. Inżynier elektryk uzupełniłby te powody o nowe przepisy elektryczne, 
Może więc sprzedaż budynku jest jak najbardziej sensowna, a młodzi nie potrafią tego pojąć, albo są manipulowani np. przez pracowników budynku, którym zapewne grozi utrata dość wygodnej pracy?
Niestety przy poziomie dziennikarstwa jakie mamy, nie dowiemy się tego z mediów. 

Kiedyś studia dziennikarskie były możliwe dopiero kiedy człowiek zaliczył inne studia i miał dyplom. Sądzę, że ten tryb powinien wrócić, bo żadne państwo nie powinno pozwalać idiotom na propagowanie swojego debilnego poziomu wiedzy na całą populację.
Wprawdzie przypadek pewnej dziennikarki TVN z tytułem mgr zootechniki można uznać za wyjątek potwierdzający regułę, niemniej nie mogę się powstrzymać od kąśliwej uwagi, że może akurat specjalność 'zootechnik" jest najbardziej odpowiednia dla dziennikarza obsługującego całą widownię TVN? 

Obrazek użytkownika r102

22-05-2024 [05:31] - r102 | Link:

No co prawda nie bardzo rozumiem co ma nieużywany od jakiegoś czasu  akademik do wiersza  Broniewskiego - ale dopiszę że może oni ci studenci uwierzyli po prostu w ten "akademik za złotówkę" Tuska - a tu buch - szansa maleje :-)

A i raczej nikt tam już nie pracuje oprócz powiedzmy Kierownika i ochrony z firmy zewnętrznej...

Obrazek użytkownika u2

22-05-2024 [14:27] - u2 | Link:

"akademik za złotówkę" Tuska

Chcieli Tuska za darmową pizzę? No to go mają i akademik sprzedany za złotówkę. Nikt nie powie, że Tusk jest niesłowny :-) :-):-)

Obrazek użytkownika Jan1797

22-05-2024 [22:32] - Jan1797 | Link:

@102,
Myślę, że konieczne jest przeczytanie całego wpisu, a treść komentarza skierowaną do autorki wpisu być może mylnie podałem :)? Jeżeli uzna, że nie chodziło o; Bierność dzisiaj to antypolska postawa. Na pewno to napisze;)
 

Obrazek użytkownika Jan1797

22-05-2024 [22:19] - Jan1797 | Link:

Pani Alino, 
Budynek nie znajduje się w atrakcyjnej turystycznie części miasta, a tradycyjnie to tani akademik. Wokół sporo jest hoteli raczej skromnych więc obleganych. W każdym razie to żadne centrum, choć okolice Centralnej. Raczej od magistrali ciepłowniczej. Zdecydowanie w tle jest sprzedaż budynku. Czy młodzi nie potrafią tego pojąć? Symptomatyczna jest wypowiedź dr hab. Katarzyny Jasikowskiej, prof. UJ w cytowanym artykule: - Jestem pracownicą UJ i jestem tutaj, ponieważ są tutaj moi studenci i studentki, których w pełni wspieram w staraniach o to, żeby mogli godnie studiować. Większość osób, które ze mną współpracuje, pracuje na pełny etat. Związanie końca z końcem, zapłacenie za stancję, bądź współdzielone mieszkanie to są gigantyczne koszty. Dlatego cała ta sytuacja jest kuriozalna. Gdyby uczelnia umieściła na swoich stronach ogłoszenie, że są miejsca w akademikach, to ja gwarantuję, że w ciągu minut na pieńku te miejsca się rozejdą. 
Wracając do dyskusji między kawą;) Rozpoczęła się od zapytania; Wypada pomóc studentom żywnościowo, w związku z brakiem mediów? Przecież nam pomagano co prawda lata temu, ale w kartkowych warunkach zaopatrzeniowych? Dalej zna Pani treść dyskusji. Obiecuję relację z dyskusji o poziomie dziennikarstwa na jakie zasłużyliśmy:)

Obrazek użytkownika juur

22-05-2024 [07:12] - juur | Link:

„Za komuny hołdowali Polskę Moskwie” to dla nich żadna zmiana. To jest tak samo tylko bardziej. Czerwoną szmatę zastąpili tęczową.
Uniwersytety to tak pół na pół KOD i MOD ( marksistowski ośrodek dywersyjny).

Obrazek użytkownika danuta

23-05-2024 [00:11] - danuta | Link:

@ Ula
I dlatego uważają, że są wieczni, i dlatego uważają, że zawsze będą mieli nad nami przewagę. Właściwie mają rację, bo dzisiejsi maturzyści to ich czwarte wcielenie, równie straszne, a może nawet straszniejsze niż wszystkie dotąd. Widzę te ich twarze nie zauważające ludzi i przychodzi mi na myśl tylko jedno słowo - eutanazja. Za dziesięć lat oni będą decydować, czy wolno nam żyć dalej. I za każdym razem kiedy widzę taką twarz wiem, co zdecydują.