Zielony Ład, Czerwony Jad

Kto nam podłożył Zielony Ład? Zauważyliście, że dzisiaj nikt się nie chce przyznać do tego bękarta? Są wszelkiego rodzaju analizy, dyskusje dotyczące poszczególnych aspektów, obszarów. Jedni zwalają na drugich, a ojców i matek tego "sukcesu" brak...
Proszę, znajdzie mi chronologicznie ułożoną historię, kalendarium, czyli dokument, głosowanie, kto podpisał, jakie to miało skutki, czy miało skutki  itd, Nie potrafię, ale może jest tutaj taki Mocna/Mocny, który pochyli się nad tym tematem. Proszę ....
Podobno, współpracownicy Mateusza Morawieckiego zapowiadali prezentację „białej księgi” decyzji w UE podejmowanych m.in. w sprawie Zielonego Ładu. Dokument miał zawierać głosowania w PE. Za przygotowanie „białej księgi” jest odpowiedzialny europoseł Adam.Bielan. Może ta "biała księga" już jest tylko ja nie potrafię jej znaleźć. Niemożliwe, że nie potrafie ..

(notabene o skonsolidowaną informację, analizę dotyczącą różnych zagadnień proszę i apeluję już od dawna. Z jakiś powodów ich nie ma ... )

Spróbujmy znaleźć więc architektów i sługusów tego ekoterrorystycznego dramatu. 

Europejski Zielony Ład, jako flagowy projekt Komisji Europejskiej, został zaproponowany w grudniu 2019 roku przez przewodniczącą Komisji, Ursulę von der Leyen. To przedsięwzięcie miało na celu zainicjowanie szeroko zakrojonej "transformacji ekologicznej" w Unii Europejskiej. A projekt ten był aktywnie promowany i wprowadzany w życie przez Fransa Timmermansa, holenderskiego Wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej z ramienia Socjalistów, odpowiedzialnego za politykę klimatyczną Unii Europejskiej. 

Warto tu przy okazji zacytować Manifest z Ventotene, komunistyczny koszmar Unii Europejskiej, na którym opiera się forsowany projekt Nowego Traktatu. Zielony Ład jest bowiem jednym z głównych elementów budowania Eurokołchozu/IV Rzeszy i zlikwidowania państw narodowych, w tym Polski.

„Chodzi o stworzenie państwa federalnego, które stoi na własnych nogach i dysponuje europejską armią zamiast armiami narodowymi. Trzeba ostatecznie skończyć z gospodarczą samowystarczalnością, która stanowi kręgosłup totalitarnych reżimów. Potrzeba wystarczającej ilości organów i środków, żeby w poszczególnych państwach związkowych wprowadzić zarządzenia wydane w celu utrzymania porządku ogólnego”.
/ Altiero Spinelli

Sprawdźmy więc, jak głosowali "nasi" przedstawiciele w PE. Głosowanie to jest takie SPRAWDZAM. 
Wyniki głosowania w sprawie rezolucji Parlamentu Europejskiego, popierającej Zielony Ład z dnia 15 stycznia 2020 roku

Głosowanie w sprawie nowelizacji dyrektywy budynkowej, zgodnie z którą według Komisji Europejskiej ma zmniejszyć się zużycie energii i emisja gazów cieplarnianych w budownictwie (czytaj ubóstwo mieszkaniowe i energetyczne Polaków)

Czyli co innego się mówi, co innego robi ...

Po sieci krąży, wiele starych screenów z poprzednich rządów PiS, gdzie PiS wyrażał się dość pozytywnie o Zielonym Ładzie. No i sprawa komisarza Wojciechowskiego, który za wiele nie mógł w tym PE, ale o swój public relations mocno dbał, tylko nie przewidział, że docelowo to będzie czarny pijar ....

Prezes Jarosław Kaczyński, podkreślił ostatnio, że Zielony Ład wprowadziła Komisja Europejska, a wszystkie zasadnicze decyzje jego dotyczące były "oprotestowywane przez PiS". Jak dodał, "były dwa potknięcia, ale nie miały one żadnego praktycznego znaczenia".
Zapewne chodziło o brak veta Morawieckiego, który powiedział, że w sprawie Zielonego Ładu było kilka dyskusji w PE, które pokazały, że cel 55 proc. redukcji CO2 cieszy się powszechnym poparciem praktycznie wszystkich państw z wyjątkiem Polski. "Więc jego wetowanie przez Polskę (co oznacza brak stanowiska Rady, a nie sprzeciw Rady (sic!)) nie miało żadnego znaczenia" - zaznaczył. Niestety różnie oceniana jest ta decyzja Morawieckiego i przyniosła na pewno wiele szkody naszemu środowisku. Natomiast przypomnijmy, że dyskusja toczyła się w UE w XII.19 r. i dotyczyła środowiska naturalnego oraz energetyki. PiS nigdy się nie zgodził się na regulacje, przeciw którym rolnicy dziś protestują. Podrzucę Wam link, to wypowiedzi Morawieckiego. 

Sprawdźmy więc co poparli, a czego nie Eurodeputowani Zjednoczonej Prawicy w PE. Przypominam oponentom, że wszystko można zweryfikować, zarówno w głosowaniach PE, jak i stenogramach wypowiedzi.

Za Anną Zalewską - pod tym linkiem
"Delegacja @pisorgpl w Europarlamencie od początku opowiadała się przeciwko planom ustanowienia Zielonego Ładu. 15 stycznia 2020 roku, delegacja Polski zagłosowała przeciwko rezolucji Parlamentu Europejskiego w sprawie Europejskiego Zielonego Ładu [RSP 2019/2956], w której Parlament nawoływał między innymi do zwiększenia ambicji Unii na lata 2030 i 2050 poprzez ustanowienie wiążących celów redukcji emisji; sugerował Komisji wdrożenie bardziej rygorystycznych norm dla samochodów spalinowych oraz postulował przedstawienia strategii „Od pola do stołu” opartej na dążeniach do wprowadzenia zrównoważonych standardów w rolnictwie
.  
(...)
 Posłowie PiS konsekwentnie głosowali przeciwko wszystkim aktom wchodzącym w skład Pakietu Fit for 55, między innymi, przeciwko:
 

 • Dyrektywie o handlu uprawnieniami do emisji CO2 (dyrektywa ETS, EU 2023/959), która rozszerza system i nakłada dodatkowe opłaty na obywateli ogrzewających domy węglem lub gazem oraz używających samochodów spalinowych:
 • Dyrektywie dotyczącej odnawialnych źródeł energii [COM/2021/557], która znacznie zwiększa krajowe cele użycia energii odnawialnej we wszystkich sektorach gospodarki;
 • Rozporządzeniu zakazującym sprzedaży samochodów silnikowych od 2035 [COM/2021/556]
 • Dyrektywie w sprawie efektywności energetycznej budynków [COM 2023/1791] która w negatywnym stopniu wpłynie na ceny i wynajem mieszkań i domów z uwagi na nowe cele związane z „zero-emisyjnością” budynków czy instalacją paneli słonecznych  

Nie poparliśmy również szeregu propozycji Parlamentu Europejskiego w zakresie:  

 • Strategii „Od pola do stołu”[ 2020/2260(INI)]
 • Strategii na rzecz bioróżnorodności 2030 [2020/2273(INI)]  
 • Nowej strategii leśnej [2022/2016(INI)]    

Posłowie PiS w Europarlamencie konsekwentnie podkreślali, iż projektowany Zielony Ład nie uwzględnia analizy kosztowej przyjmowanych zmian. Komisji w dalszym ciągu nie przedstawiła skumulowanej oceny skutków wdrożenia Zielonego Ładu i Pakietu Fit for 55 oraz jego kosztów. Ponadto, pomimo licznych apeli posłów PiS, Komisja nigdy nie podjęła się analizy tego jakie koszty w związku z implementacją Zielonego Ładu poniosą poszczególne państwa członkowskie co ma duże znaczenie przy określaniu celów krajowych.

W sposób szczególny eurodeputowani PiS starali się ograniczać zakres tzw. „zielonej architektury” reformowanej Wspólnej Polityki Rolnej. Nasze działania zmierzały w kierunku:

 • uzyskania pełnej konwergencji zewnętrznej dopłat bezpośrednich
 • ograniczenia zasad warunkowości dopłat w nowym modelu wdrażania WPR
 • szczególnego traktowania małych i rodzinnych gospodarstw wiejskich
 • zapewnieniu państwom członkowskim szerokiego marginesu elastyczności w zakresie http://m.in. przenoszenia środków między dwoma filarami WPR oraz w konstruowaniu krajowego planu strategicznego
 • odłożenia w czasie warunkowości dopłat bezpośrednich związanych z realizacją tzw. ekoschematów, aby państwa członkowskie i rolnicy otrzymali jak najdłuższy tzw. „okres na naukę” nowych przepisów (2 lata, 2023-2024)."

Chaos informacyjny jest konkretny. Brak mocnego wybrzmienia w przestrzeni medialnej wszystkich działań dotyczących Zielonego Ładu. Dlaczego ? Jak można dopuścić to takiej dezinformacji. Jak można nie zadbać, o przejrzystość w tak kluczowej kwestii, która jest informacją priorytetową przy wyborze swojego europosła w nadchodzących wyborach do PE.
Na pewno coś pominęłam, więc apeluje, o KALENDARIUM dotyczące ZIELONEGO ŁADU i ewenetualnie komentarze pod artem, to uzupełnię. 

Zapraszam dzisiaj na spotkanie z Europosłem Ryszardem Czarnecki. w @RozgłośniaSuweren o 21:00 pod tym linkiem. Postara się on opowiedzieć historię powstania tej "brukselskiej idei". Postara się, bo może słuchaczy będą interesować bardziej kontrowersje dotyczące jego osoby, a nie jakiś tam Czerwony Jad ....

Powstrzymajmy Europejski Zielony Ład! Podpisz petycję! - pod tym linkiem 

A poniżej utwór MIłosza Lodowskiego. Są już kolejne szykowane. Na pewno powiadomię. Dzieje się ...

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Marek Michalski

13-05-2024 [17:35] - Marek Michalski | Link:

To są sprawy znane, wielokrotnie opisywane tu na łamach Naszych Blogów w komentarzach @Czesław2, na bieżąco i wstecz, w czasie rządów Mateusza Morawieckiego. Osobiście pisałem o tym bożyszczu PiS podając link https://nczas.info/2024/02/03/...
PiS POpierał politykę doradcy Tuska i po "zwycięskich" wyborach dalej się nie z niej nie wycofał. Elektoraty mogą się oczywiście ekscytować pod dyktando propagandy do woli Kaczyńskim i Tuskiem a karawana antycywilizacji jedzie dalej. Temu służą puste gesty jak się straciło wpływ na cokolwiek.

Obrazek użytkownika Zbyszek_S

13-05-2024 [18:07] - Zbyszek_S | Link:

Niezły zamęt :) W mętnej wodzie ryby łowią. A teraz takie pytanie: Jaki organ, instytucja, jest w UE najważniejsza i podejmuje wiążące całą resztę tej mętnej wody decyzje? GDZIE i w którym momencie, na jakim forum, Polska miała praktyczną możliwość: albo Zielony Ład zatrzymać - dla wszystkich mieszkańców UE, albo na Zielony Ład się zgodzić?

Reszta to mącenie wody, oczywiście zrozumiałe i tak zwany gaslighting czyli wpieranie odbiorcom równoległej rzeczywistości. Nie chcę się tu odnosić do konkretnych słów.

Jest jak jest. Teraz nie trzeba szaleć i rozdzierać szat, tylko spokojnie pracować na rzecz wyhamowania, a potem cofnięcia tych krzywdzących Europę regulacji. Dość wrzasku i krzyku, czas na umiejętną pracę, tylko nie na forum walk partyjnych i w świetle kamer, jak to my przeciw jesteśmy, ale tam, w Brukseli, w każdej innej stolicy europejskiej. Ja bym proponował, bo różne podmioty różne pieniądze jednak mają, cykl konferencji czy debat naukowych - transmitowanych publicznie, wyjaśniających szerszej publiczności, konsekwencje Zielonego Ładu dla europejskiego przemysłu, rolnictwa, gospodarki i ekonomii, ale także bezsensy tych bzdur klimatycznych. Da się znaleźć naukowców. Niech to będzie międzynarodowo. Można? Można! Ale nie chodzi o to, zeby można może, tylko o to, żeby wrzeszcząc mącić wodę i urabiać głosy.

Obrazek użytkownika Mika

13-05-2024 [18:15] - Mika | Link:

Dzięki Marek i Zbyszek.

Skoro ja, "nieprzeciętny" przedstawiciel jakieś grupy społecznej się gubię i wszystko mieszam, to co powiedzieć o tych przeciętnych. 
Zgmatwane celowo bagno, że nikt nie widział o co chodzi.

Obrazek użytkownika juur

13-05-2024 [18:44] - juur | Link:

Gdy prominentne  osoby z obozu ZP jak np. Kowalski, Jaki, Legutko... uważają, że działania Morawieckiego to zdrada, podają kiedy i co podpisał.
Adminowi, bezkompromisowemu, przedstawicielowi prawdziwej wolności słowa   jak fakty nie pasują do jedynie słusznie linii to tym gorzej dla faktów.
Zmierzamy do tego, że to nieznani sprawcy skasowali Ostrołękę, kazali wycinać bloki węglowe i wstawiać w to miejsce gazowe na ruski gaz kupowany od niemców,.
Nieznani sprawcy w tym czasie sprowadzili historycznie rekordowe ilości węgla i energii by doprowadzić oba te sektory z zapleczem do zapaści itd. itd.....
Wolę widzieć rzeczy takimi jakimi są niż się oszukiwać.

 

Obrazek użytkownika Janekzlasu

14-05-2024 [06:47] - Janekzlasu | Link:

Kochani ,ten zielony/czerwony jad zaczął się w Polsce 20 lat temu jak wstąpiliśmy do UE !

W Europie/świecie wcześniej się zaczęło,plan  NWO!
Poprawność polityczna,lgbtq,promowanie zboczeń,dewiacji,wegetarianizmu,aborcja,eutanazja,etc

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

14-05-2024 [19:12] - NASZ_HENRY | Link:

 
 
@Mika... jak tam poszło Naszemu Europosłowi?  Wyszedł ze spotkania z tarczą czy na tarczy 😉
 

 
 

Obrazek użytkownika Mika

15-05-2024 [17:12] - Mika | Link:

Uczciwie przyznaje, że nie słuchałam. Przyszła córka z matmą i ogarniałam symetralne i dwusieczne trójkąta wpisanego w okrąg 🤭

@NASZ_HENRY uciekłam na razie z social, bo potrzebuje. Ale NB to co innego, więc pewnie znajdę moc. Ostatnio jestem szarym zwidem .. 

Ale tutaj masz spotkanie >> https://twitter.com/suweren202...
A tu  Afterek po spotkaniu https://twitter.com/suweren202...