Oczy wiście za pontyfikatu papieża Franciszka

Prof. Katja Thieme z Uniwersytetu Kolumbii Brytyjskiej w Kanadzie przekracza właśnie kolejne, niebotyczne granice beszczelności i wprost zepsucia moralnego i to w debacie publicznej. Otóż owa kobieta, która wykłada dziennikarstwo, ubzdurała sobie właśnie, iż dzieci powinny być przyzwyczajane do widoku nagich dorosłych, oczywiście w pełnej krasie! Po prostu ma czelność zalecać dzieciom oglądanie nagich dorosłych. Jej zdaniem taka praktyka sprawi, że w przyszłości dzieci widząc osoby tras w przebieralniach, nie doznają szoku.
Toż to czysty i klarowny kryminał i gdzie są władze państwowe kraju klonowego liścia, czy kościelne owego regionu za pontyfikatu papieża Franciszka?! Zadałem sobie ten trud i sprawdziłem kto obecnie jest biskupem miejsca. Oto co znalazłem w internecie: Najprzewielebniejszy J. Michael Miller CSB jest obecnym pasterzem rzymskokatolickiej archidiecezji Vancouver. Czy zatem możemy się spodziewać jakiejkolwiek reakcji człowieka, który je nasz chleb, spija splendory i pochlebstwa z błogosławieństwa Bożego?! Wszak oficjalnie jego posługa jest służbą ubogim miasta i regionu. Tak ma wyglądać w praktyce franciszkowe zero tolerancji dla pedofilii?! Toż to o dupę potłuc, śmiechu warte dosłownie!
Tym bardziej, iż nie jest to przypadek odosobniony, to już jest plaga i to o wymiarach apokaliptycznych, bo globalnych, ogólnoświatowch. To jest właśnie owa demoniczna ideologia gender na żywo, która swymi mackami sięga już kolejnych obszarów, kolejnych dziedzin naszego życia. Spójrzmy dla przykładu co skłoniło ową Prof. Katję Thieme, przecież człowieka wykształconego do tak idiotycznych wynurzeń. Otóż jest to zasługa odwagi i osobistego świadectwa Riley Gaines, byłej pływaczki, która porzuciła karierę, gdy przyszło jej konkurować z mężczyznami uznającymi się za transkobiety. Dziś Gaines działa na rzecz ochrony kobiecego sportu przed ideologicznymi wpływami. Ta kobieta ma odwagę dawać świadectwo, że cierpiała i nadal cierpi, ponosząc koszta rewolucji, która dotarła także do sportu. Stwierdziła choćby, że będąc zmuszona do przebywania w jednej szatni z osobami transpłciowymi, czuła się napastowana seksualnie.
Ale nawet to nie przekonuje zaślepionej ideologicznie Katji Thieme, dla niej problemu nie ma, co więcej bezczelnie śmie twierdzić, iż winna jest jakaś fobia i brak otwartości. Podumała, pomyślała i uznała, że najlepszą receptą będzie przyzwyczajanie dzieci do nagości dorosłych. Thieme wyjaśniła to jasno i klarownie: „Im więcej będziemy obnażać się przy dzieciach, tym lepiej zareagują jak zetkną się w szatni czy przebieralni z osobą transpłciową”. [1] I pozamiatane! A co tam będzie się szczypać, motać, owijać w bawełnę, przecież i tak jej nie ruszą, a może nawet jeszcze nagrodzą. Ręce opadają! I chciałoby się od razu odruchowo dodać: „Boże miej litość nad nami”.

 
Niemal niewidoma Jimena z Hiszpanii odzyskała wzrok w Fatimie

 
Na przełomie lipca i sierpnia 2023 r. odbyły się w Portugalii Światowe Dni Młodzieży Lizbona 2023 (ŚDM 2023). Obchody zostały podzielone na 2 części: dni pielgrzymów w portugalskich diecezjach (24-31 lipca) oraz centralne obchody ŚDM w Lizbonie (1-6 sierpnia). W wydarzeniu udział wzieło udział ok. 1,5 – 2 mln pielgrzymów z całego świata w tym około 25 tysięcy Polaków.
Szczególna modlitwa o pokój wybrzmiała 5 sierpnia 2023 r. w Fatimie, gdzie papież Franciszek powierzył Bogu przede wszystkim dzieci i młodych ludzi z krajów ogarniętych wojną. Różaniec w intencji pokoju Franciszek odmówił w kaplicy objawień wraz z grupą chorej i niepełnosprawnej młodzieży z całego globu.
            Do Portugalii pielgrzymowała także 16-letnia dziewczyna o imieniu Jimena. Przyjechała z Madrytu z grupą Opus Dei, aby uczestniczyć w Światowych Dniach Młodzieży. Od ponad dwóch lat prawie nic nie widziała z powodu krótkowzroczności, jak mówiła w wywiadzie dla radia Cope: "wszystko było zamazane". Pozostało jej zaledwie 5 proc. widzenia. Jednakowoż w sobotę 5 sierpnia, po modlitwie do Matki Bożej Śnieżnej i przyjęciu komunii w Sanktuarium Fatimskim, nagle odzyskała wzrok. Według relacji szczęśliwej dziewczyny było to tak: "Siedziałam w ławce i płakałam, bo chciałam się wyleczyć, a to był ostatni dzień nowenny do Matki Bożej Śnieżnej, której święto obchodzone jest 5 sierpnia. Kiedy otworzyłam oczy, nagle wszystko zobaczyłam wyraźnie, perfekcyjnie”. Po czym jeszcze dodała: "Na Światowych Dniach Młodzieży zwrócono się do młodzieży, aby wyprosili moje uzdrowienie, i dziś widzę doskonale. Nie wiem, jak to wyjaśnić. (...) Jestem szczęśliwa, to moje nowe narodziny”.
Przewodniczący Episkopatu w Hiszpanii, kard. Juan Jose Omella, ogłosił, że przeprowadził rozmowę wideo z 16-letnią dziewczyną z Madrytu o imieniu Jimena. Wyjawił, że dowiedział się o zdarzeniu od zakonnicy, która jest zaznajomiona z rodziną dziewczyny. Na konferencji prasowej, omawiającej udział młodzieży z Hiszpanii w Światowych Dniach Młodzieży miał też powiedzieć: "Dziękujemy Bogu, później lekarze stwierdzą, czy Jimena mogła się wyleczyć. Ale dla tej dziewczyny to jest coś wielkiego, powiedzmy cud”. [2]

 
Przyszedłem na ten świat, aby przeprowadzić sąd.....

 
......aby ci, którzy nie widzą, przejrzeli, a ci, którzy widzą stali się niewidomymi.”. J 9. To naturalnie słynny fragment z Ewangelii wg św. Jana pt. „Uzdrowienie niewidomego od urodzenia”. [3] Uzdrowienie tego zbiedzonego człowieka wywołało o dziwo w faryzejskich Żydach strach, a w końcu wściekłość, było bowiem namacalnym dowodem, iż Bóg działa i czyni cuda. Domagało się bowiem z ich strony konkretnej akcji, czynów. Niestety po raz kolejny nie stanęli na wysokaści zadania, pomimo tak wyrazistego znaku.
Powyższe dwie historie, które wydarzyły się niemal w tym samym czasie, są niejako wydaje się czystą kalką tej historii, która miała miejsce za życia Chrystusa Pana. Mamy z jednej strony przykład kobiety dorosłej, samodzielnej, doskonale wykształconej, która ma bardzo szerokie patrzenie na świat i dziejące się wokół wydarzenia, a jednak ogarnia ją ciemność i to do tego stopnia, iż staje się komletnie ślepa na prawdę i miłość. Z drugiej strony mamy młodą dziewczynę, upośledzoną w stopniu wysokim przez bardzo słaby wzrok, której zostały tylko modlitwa, łzy i współczucie ludzi wrażliwych, dobrych. I oto przechodzi Eucharystyczny Pan, przyjęty z sercem czystym, tkliwym, dotyka czule jej zranionych oczu i miejsc, uzdrawia. Posyła ją do tych setek tysięcy młodych tam w Fatimie i w Portugalii, w Vancouver City i w Kanadzie, w Madrycie i w Hiszpanii, posyła na cały świat. Posyła wreszcie do każdego z nas i pyta raz jeszcze mnie i Ciebie: „Czy ty wierzysz w Syna Człowieczego?”.
            Co mogę zatem zrobić by przerwać ten piekielny łańcuch zakłamania, który rozlewa się obecnie w Kanadzie, w UE i nawet już w Polsce?! Po prostu muszę odważnie, jak ta młoda Hiszpanka pełnić swoje powołanie, pracować na tym polu na którym przyszło mi żyć i tworzyć, bez obawy o swoją przyszłość. Ale mogę inaczej, mogę udawać że nic się nie stało, że nie widzę problemu, przecież po co się narażać, niech ktoś inny nadstawi dupę...., o tak skąd my to znamy, nieprawdaż?!
            W Kościele katolickim, a tym bardziej w Niebieskim Jerusalem nie ma miejsca dla katolików letnich, dla tchórzy, dla ludzi zakłamanych. Wybieraj jeden z drugim, albo stajesz po stronie Chrystusa Pana, albo stajesz pod sztandarem grzechu śmiertelnego, wołającego o pomstę do Nieba, innej drogi już nie ma. Milczenie, ignorowanie publicznych faktów nie jest pomniejszeniem grzechu osobistego, lecz pogłębia ten grzech, czyni go poważniejszym, bo świadomym! Przecież od dawna wiadomo, że kto milczy ten się zgadza! Błogosławieństwo albo przekleństwo, po co rękę wyciągniesz to będziesz miał. Apostoł Narodów św. Paweł nie pozostawił tutaj żadnych złudzeń.... .
 
            Gorąco polecam ten krótki materiał filmowy o domniemanym cudzie w Fatimie, którego miała doświadczyć niemal niewidoma Jimena pt. „Possible miracle in Fatima: young pilgrim claims to have regained her sight at WYD”. Opublikowany 7 sierpnia 2023 r. przez Rome reports in English:
 
https://youtu.be/MDY06xbmH78
 
Cardinal Omella spoke about the potential miracle at a press conference in Lisbon. He said that "now doctors will have to evaluate the situation.'' But, for the moment, "we have to thank God" because the young woman lost her sight "and now she is back home with sight."
 
 
Przypisy:
 
[1] https://pch24.pl/kanadyjska-pr...
[2] https://niezalezna.pl/493624-c...
[3] https://biblia.deon.pl/rozdzia...
 

YouTube: