RoSSyjska armia z HIV/AIDS, syfilisem, gruźlicą

Rosyjscy żołnierze zabici podczas agresji na Ukrainę pochodzą głównie z biedniejszych, odległych od Moskwy regionów – podaje belgijski dziennik "De Standard"."Najwięcej poległych żołnierzy pochodzi z biedniejszych republik z mniejszościami etnicznymi, takimi jak Buriacja, Kałmucja i Dagestan" – mówi dziennikowi rosyjski ekspert wojskowy Paweł Łuzin. Kim zatem są żołnierze bandyty putina mordujący dzieci i kobiety Ukraińskie, ludobójcy gwałciciele i zwykli złodzieje. Kim są ?

RoSSjanie i Grupa Wagnera zaangażowana w mordach na Ukrainie to działająca od 2014 r. firma oferująca usługi wojskowych najemników. Półlegalna organizacja działa głównie na zlecenie Kremla i jest zazwyczaj wysyłana w miejsca, gdzie oficjalnie rosyjskiej armii nie powinno być.
Wagnerowcy trafiają do różnych stref konfliktu na świecie, aby podsycać przemoc, destabilizować i plądrować regiony, w których się znajdują. Właścicielem Grupy Wagnera jest Jewgienij Prigożyn, rosyjski biznesmen i bliski współpracownik Władimira Putina. Wagnerowcy walczą po stronie Rosji w Ukrainie. Znajduje się tam do 50 tys. ludzi z tej formacji, wobec czego stała się ona kluczowym elementem kampanii Putina. Grupa Wagnera od pewnego czasu rozpaczliwie poszukuje jednak nowych członków. Jak się okazuje, nabór do grupy odbywa się już nie tylko w więzieniach. Ogłoszenia o rekrutacji pojawiły się na przystankach autobusowych oraz w firmach ochroniarskich.
300 wagnerowców trafiło do szpitala pod Ługańskiem. Lekarze odmawiają ich leczenia. "HIV/AIDS, syfilis..." - na to chorują Trzystu rannych najemników z rosyjskiej Grupy Wagnera trafiło do szpitala pod Ługańskiem, większość jest nosicielami różnych chorób; lekarze odmawiają udzielania im pomocy - podał w niedzielę Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy w komunikacie.

"Do szpitala miejskiego nr 15. w miejscowości Juwiłejne w obwodzie ługańskimprzewieziono do 300 najemników tzw. Grupy Wagnera. Jako że większość z nich jest nosicielami takich chorób, jak HIV/AIDS, syfilis, gruźlica i zapalenie płuc, lekarze odmawiają udzielania im pomocy medycznej" - głosi oświadczenie sztabu.

Grupa Wagnera prowadzi werbunek na wojnę z Ukrainą w rosyjskich zakładach karnych; część chorób, które wymienia Sztab Generalny może być wynikiem warunków w więzieniach. Początkowo informowano też, że najemnicy nie werbują więźniów skazanych za narkotyki, później jednak pojawiły się doniesienia, iż również oni trafiają na front. Cmentarz wagnerowców rozrósł się dramatycznie.  Zdjęcia satelitarne, wykonane 24 stycznia i opublikowane przez dziennikarzy "The New York Times", pokazują 170 miejsc pochówku żołnierzy z Grupy Wagnera. To prawie siedmiokrotnie więcej niż dwa miesiące wcześniej, co obrazuje zastraszające tempo, w jakim giną najemnicy Prigożyna podczas walk w Ukrainie.

Skazańcy, których dziesiątki tysięcy zwerbował Prigożyn, często są wykorzystywani w pierwszej fali ataku — według ukraińskich urzędników aż 80 proc. z nich ginie. Za nimi powinni podążać bardziej doświadczeni bojownicy, wyposażeni w termowizory i noktowizory. Jeśli siłom Wagnera uda się zająć pozycję, wsparcie artyleryjskie pozwala im na okopanie się i umocnienie pozycji. Słabą stroną Rosjan jest brak koordynacji między Grupą Wagnera a regularną armią — twierdzą autorzy raportu.

Wojska Ukrainy odpierają ataki tych bandytów zabijając ich setkami. To tzw "mięso armatnie bandyty putina" zle wyszkolone, żle uzbrojone, pijane pod wpływem narkotyków - to zwykła banda ludobójców straceńców. Taki obraz roSSyjskiego miru kreują ci ludobójcy na świecie.

Tak w rzeczywistości  wygląda bandycka armia bandyty putina. Armia złodziei, morderców, gwałcicieli i ludobójców nie posiadających ludzkich odruchów. To zbroja bandycka grupa przestępcza i tak powinna być traktowana jako mordercy złapani na gorącym uczynku z adekwatna karą za czyny wykonaną w sądach polowych

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Tezeusz

10-05-2024 [07:11] - Tezeusz | Link:

Trzeba pokazywać kim i czym jest faszystowska i terrorystyczna roSSja dzisiaj bo kim była  w przeszłości wiemy z Katynia. "Kto wspiera naszego wroga staje się naszym wrogiem"...Warto pamiętać.

Obrazek użytkownika Tezeusz

10-05-2024 [07:53] - Tezeusz | Link:

Kompromitacja Putina. Jeden czołg na paradzie. Tyle zostało bandycie putlerowi i co @ Pers cieszysz się ?

Obrazek użytkownika Pers

10-05-2024 [08:59] - Pers | Link:

//Wojska Ukrainy odpierają ataki tych bandytów zabijając ich setkami//
Jak oni to robią na wstecznymi biegu?
Gdyby szli do przodu to by zabijali tysiącami.
A swoją drogą to obciach dostawać wp...l od bandy chorych na AIDS degeneratów:)

Dla @ścierwousza dzień bez Rosji i pana prezydenta Putina jest dniem straconym:)))  To da się leczyć?

Obrazek użytkownika sake3

10-05-2024 [16:14] - sake3 | Link:

@Pers....A więc podobnie jak u pana .Przecież o niczym innym pan nie pisze jak tylko o Rosji i Putinie.Czemu pan nie wykaże sie czynem i nie walczy w szeregach wojsk rosyjskich skoro uważa,że Rosjanie odnoszą zwycięstwo w wywolanej przez siebie wojnie zamiast tu na NB swoje złośliwości prezentować.

Obrazek użytkownika Darek65

10-05-2024 [09:27] - Darek65 | Link:

"Rosyjscy żołnierze zabici podczas agresji na Ukrainę pochodzą głównie z biedniejszych....." - to przemyślana taktyka. To mięso armatnie, o które nikt się nie upomni, które ma torować drogę dla lepiej wyszkolonych jednostek. Putin dobrze wie, że jak zacznie powoływać młodzież z dużych miast, to może zacząć się dym.
"Armia złodziei, morderców, gwałcicieli i ludobójców" - Jeśli trzon tej armii stanowią kryminaliści, to jest to dla nich naturalne zachowanie. Poza tym, armia słabo zaopatrzona, głodna, szuka tego, co jej brakuje.
Podobnie, jak w przypadku Ukrainy, każda śmierć, to kolejna para rąk, która odeszła z gospodarki. To bardzo poważny problem. Oprócz tego, Ci młodzi ludzie, którzy zginęli nie dadzą potomstwa, itp.

 

Obrazek użytkownika Pers

10-05-2024 [13:42] - Pers | Link:

@Darek
//Jeśli trzon tej armii stanowią kryminaliści//
Miałem cię za poważnego człowieka...

Obrazek użytkownika Darek65

10-05-2024 [15:19] - Darek65 | Link:

Pers
Za takiego się uważam. Przyznasz jednak, że trzonem, szczególnie pierwszego rzutu, są właśnie mniejszości etniczne, kryminaliści. To takie mięso armatnie, o które mało kto się martwi. Z tego samego powodu, słabego ich zaopatrzenia, "ratują" się, jak mogą.
 

Obrazek użytkownika Pers

10-05-2024 [15:38] - Pers | Link:

@Darek
Zgadza się. Ukraińcy natychmiast po rozpoczęciu operacji specjalnej wyczyścili więzienia.
W rosyjskiej armii walczą ochotnicy, nie kryminaliści. To tylko Grupa Wagnera zwerbowała pewną, niewielka liczbę więźniów ale to nie był "trzon".

Obrazek użytkownika Tezeusz

11-05-2024 [12:44] - Tezeusz | Link:

Skąd wiesz Ruszkiewicz w Tel Awiwie tak mówią..

Obrazek użytkownika Tezeusz

10-05-2024 [16:01] - Tezeusz | Link:

@ Rus.. gówno
"Miałem się za poważnego człowieka..."
Rusofil poważny ? ej chyba w Moskwie albo Tel Awiwie..