Czy Tusk sprzedał Polskę?

"Komisja Europejska poinformowała, że rząd Tuska zgodził się na uznanie całkowitej nadrzędności prawa UE nad polskim. Oznacza to, że pełną kontrolę nad każdym aspektem życia Polaków otrzymują brukselscy urzędnicy"
– napisała Szydło.
"Nic dziwnego, że von der Leyen jest taka zachwycona Tuskiem. Szefowa KE przyjechała oficjalnie odebrać hołd lenny od swojego wiernego wasala, który dał jej Polskę w prezencie"
– dodała.

Dzisiaj o 20:00 @WIemyXYZ zapraszam na spotkanie z europosłem Bogdanem Rzońcą. Będziemy rozmawiać o wyborach do PE i bieżących wydarzeniach. 
Spotkanie odbędzie się pod tym linkiem 

Jutro natomiast, czyli w środę o godzinie 20:00 spotkanie z panem Piotrem Borowiczem na temat ekoterroryźmu UE i na temat protestów rolników.
Spotkanie odbędzie się na profilu Profesora Trendonim herbu Ostoja pod tym linkiem 

I jeszcze

Fundacja Archiwum Jana Olszewskiego serdecznie zaprasza na debatę „Czyja będzie Polska…?” i jaka ona będzie?

25 maja 2024 r., godz. 8.45–18.30, ul. Krakowskie Przedmieście 66, Warszawa
Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi (sala odczytowa Centralnej Biblioteki Rolniczej)

Prosimy o potwierdzenie przybycia do 20 maja 2024 r. pod adresem e-mailowym biuro@archiwumolszewskiego.pl lub poprzez formularz na stronie internetowej pod tym linkiem
Liczba miejsc ograniczona

Zapraszam 🙏

[ edit ]  "polski premier" na baczność przed niemrą

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika MFW

07-05-2024 [19:23] - MFW | Link:

Orzeczenie TK w tej sprawie stawia tę sprawę jednoznacznie: Najwyższym prawem w Polsce jest Konstytucja RP i prawo eurokołchozu nie ma tu zastosowania. 
To nie Tusk decyduje w takich sprawach ale K O N S T Y T U C J A!
Tusk to sobie może przysięgać Ursuli, że jej nie skopie tyłka, tylko go pocałuje!

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

07-05-2024 [19:26] - NASZ_HENRY | Link:

Tablica ogłoszeniowa 
 
https://i.imgur.com/qpjVrzf.jpeg

Konferencja Fundacji im. Jana Olszewskiego
"Czyja będzie Polska"

Dziękuję @Mika za tablicę; czytelnikom za uwagę 🙏
 

 

Obrazek użytkownika Ptr

07-05-2024 [20:12] - Ptr | Link:

Moje przekonanie jest takie ,że nie wystarczy modyfikacja kursu. Trzeba włączyć całą wstecz i całkowicie zmienić kurs, zejść z pierwszej drugiej i trzeciej drogi do eurokołchozu. Zapowiedzieć całkowite odwrócenie wszystkich zmian i przywrócenie normalności. 

Obrazek użytkownika Jan1797

07-05-2024 [23:25] - Jan1797 | Link:

    Może gdybyśmy tak postarali się wytłumaczyć didaskalitom, że są w mylnym błędzie. 
1) - Wygrać trzeba po to, by zmiany traktatowe wykopać. Wespół z zespół, tak czy siak.
    Po drugie dobrze, że jacyś tam spece z wykopalisk nie chodzili na religię za komuny. 

Obrazek użytkownika sake3

07-05-2024 [20:23] - sake3 | Link:

Chciałaby wiedzieć które z państw UE deklarują taką podrzędność polskiego prawa wobec Brukseli jak to zrobił Tusk.Czy w ogóle ta kanalia ma prawo to robić?Będziemy awangardą w Europie?

Obrazek użytkownika Jan1797

07-05-2024 [21:14] - Jan1797 | Link:

Choćbym nutę optymizmu chciał znaleźć, Wszystko już zostało tu wcześniej powiedziane. Dzisiaj w wypowiedzi radiowej wysłuchałem szeregu dywagacji na temat bezpieczeństwa Polski! Zabrakło mi dwóch refleksji. O dziwo większość aresztowanych za działania na terenie Polski została zwolniona z aresztów? Może ktoś sprawdzi dlaczego? Druga uwaga, de w ue wymagało od nas uległości wobec trzeciej władzy, tak czy nie? Czy sens szkód dociera do ludzi? Radia więcej nie włączę. 

Obrazek użytkownika Hornblower

07-05-2024 [21:26] - Hornblower | Link:

Kwestia prymatu prawodawstwa eurokołchozu nad prawem krajowym nie pojawiła się dzisiaj. Ta sprawa dotyczy Polski od ponad już 20 lat, czyli od momentu wstąpienia Polski do UE. Jak to zauważył mój ulubiony europarlamentarzysta pan Ryszard Czarnecki, zachęcając do udziału w eurowyborach w swoim tekście z 25 kwietnia tegoż roku:
"Na te wybory warto iść w sposób szczególny, bo - jak mało kto zdaje sobie z tego sprawę – aż ¾ polskiego ustawodawstwa tak naprawdę powstaje w parlamencie z siedzibami w Belgii i Francji, a stamtąd dopiero jest implementowane i wdrażane przez Sejm i Senat RP". 
No to jak to jest z tym unijnym prawem? Jest ważniejsze niż krajowe czy nie ? Skoro, jak twierdzi pan Ryszard (zawodowy europoseł, więc chyba wie co mówi) większość ustawodawstwa krajowego jest "implementowane" z Brukseli via eurokołchozowy parlament, to dyskusja nie ma sensu. Bo po co dyskutować o tym, czy ważniejsze są unijne przepisy z Brukseli, czy unijne przepisy 'zaimplementowane" przez sejm i rząd, które stały się prawem krajowym ?
Nasza klasa polityczna, która gardłowała za przystąpieniem do eurokołchozu (a przypomnę, że ramię w ramię robili to m.in. pan Tusk z panem Kaczyńskim oraz wielu innych pomniejszych) czynili to z pełną świadomością konsekwencji prawnych, jakie to przyniesie. Więc nie ma co teraz strugać dziewicy, jak cnotę się sprzedało już dawno. No, chyba że nasi politycy w większości to kompletni idioci, którzy nawet nie przeczytali, w co nas pakują. To w zasadzie też możliwe. 
Identycznie było przy ratyfikowaniu traktatu lizbońskiego w roku 2008, traktatu zmieniającego Europę w jeden organizm. Ramię w ramię głosowały za jego ratyfikacją PO, PiS, PSL, Lewica i co tam jeszcze wtedy było. Nawet tak krytyczny dzisiaj mój ulubiony europoseł pan Ryszard gardłował wtedy za jego przyjęciem, jak chociażby w TVN24, w towarzystwie towarzysza Borowskiego:
https://tvn24.pl/polska/trakta...
I znowu, robili to z pełną świadomością, że wpędzają nas w gówno, czy też są idiotami? 
Więc nie ma co się spierać, bo nie ma o co. To co mamy teraz, to wspólna zasługa całej naszej tzw. klasy politycznej, od PiS , przez PO i PSL, do Lewicy. To był ich świadomy wybór. Bo najważniejsze dla nich zawsze była władza, kasa i układy. A nie interes Polski czy nas, obywateli.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

07-05-2024 [21:41] - NASZ_HENRY | Link:

Nasz ulubiony struś wystawił kuperek
I czekał cierpliwie kto wsadzi rubelek ;-)
 

Obrazek użytkownika mjk1

08-05-2024 [10:21] - mjk1 | Link:

@Homblower.
"No, chyba że nasi politycy w większości to kompletni idioci, którzy nawet nie przeczytali, w co nas pakują".
Mała poprawka. Wyborcy w większości to kompletni idioci, którzy nawet nie przeczytali, w co nas pakują.
Jeżeli jednak napiszesz to na tym blogu, to dowiesz się, że jesteś antypisem i zwolennikiem PO.

Obrazek użytkownika sake3

08-05-2024 [11:46] - sake3 | Link:

@mjk1.......To może lepiej poczekać na wpisy na tym blogu zamiast dywagować niepotrzebnie i pokrętnie o pakowaniu? Przecież  zawsze można wyrazić swój stosunek do treści bloga bez odniesienia się do wypowiedzi komentatorów,którym też wolno wyrazić swoje zdanie.

Obrazek użytkownika mjk1

09-05-2024 [10:48] - mjk1 | Link:

@Sake
Poczekałem i wyraziła swoje zdanie akurat jedna z komentujących, ale po kolei.
Alina z Warszawy napisała, co powinien zrobić Prezydent.
Komentująca odpowiedziała dokładnie tak, cytuję:
„ My szaraczki ,nieprzyzwyczajeni do takiej przemocy, reżimu i chamstwa które zafundował nam Tusk ze swoja szemraną ferajną tylko potrafimy otworzyć szeroko oczy ze zdumienia ,że jesteśmy świadkami takiego bezprawia.Pan prezydent nie zaryzykuje już kolejnego napadu na Pałac Prezydencki który by z pewnością nakazał ,,bobaskowi'' Tusk mający dodatkowo do pomocy spaślaka Bodnara i podpalacza Sienkiewicza.Zwłaszcza,że w tle przewija się wątek seryjnych samobójców dobrze znanych w otoczeniuTuska.No a kasta nadzwyczajnych ludzi nie dopuści do praworządności niezgodnej z wymogami uśmiechniętej krzywo paniuśki Leyen. 
Zamiast szaraczki, powinno być „wyborcy”.
Wcześniej napisałem, że wyborcy w większości to kompletni idioci, którzy nawet nie przeczytali, w co nas pakują.
Po wpisie tej komentatorki muszę uzupełnić, że Ci idioci łażą na wybory zakładając z góry, że na nic nie mają najmniejszego wpływu.

Obrazek użytkownika sake3

09-05-2024 [11:03] - sake3 | Link:

@mjk1.......Ja też jestem wyborcą,ale nie sądzę bym była idiotą i nie wiedziała w co nas pakują.

Obrazek użytkownika mjk1

09-05-2024 [11:24] - mjk1 | Link:

Czytać ze zrozumieniem też trzeba umieć Droga Sake.
Napisałem wyraźnie, że większość wyborców, to kompletni idioci a nie wszyscy wyborcy. Nie muszę chyba przypominać, co wybrała większość.
Poza tym jak nazwać wyborców w Bogatyni, którzy w wyborach parlamentarnych wybrali KO, której politycy zaraz po wyborach rozpoczęli likwidację Turowa. Jak nazwać wyborców w Bogatyni, którzy po rozpoczęciu przez polityków KO likwidacji Turowa w wyborach samorządowych znowu wybrali KO.
Na pytanie jak nazwać wyborców, którzy chodzą na wybory zakładając, że na nic nie mają wpływu, sama musisz sobie odpowiedzieć.

Obrazek użytkownika sake3

09-05-2024 [11:53] - sake3 | Link:

@mkj1......Wprost przeciwnie,owi wyborcy pod wpływem propagandy wyryczanej przez Tuska uznali ,że są ważni i że tylko oni są władni odsunąć PiS od władzy,że to ich epokowa misja. Byli ważni bo ich dowożono autobusami jak jakieś paniska,dostali po piwie w łapę i parę złotych.Czy mieszkańcy Turowa ochłonęli i cokolwiek zrozumieli wątpię..

Obrazek użytkownika tricolour

09-05-2024 [13:54] - tricolour | Link:

@mjk & sake

Wyborcy z Bogatyni i Turowa są mądrzejsi niż jesteście to w stanie sobie wyobrazić.

Bo oni dobrze pamiętają skąd wziął się problem Turowa i kto olewał drobnych Czechów, mieszkających przy granicy, przez całe lata - tacy jak wy, partyjne bezmózgi karmiące się z telewizora wstawaniem z kolan.

A teraz trzeba maszynę prawniczą zatrzymać lub skierować na bezpieczne tory, na to potrzeba czasu. Z nadętymi polaczkami z PiSu trzeba rozmawiać trzymając pałę w ręce, a tym się normalni ludzie brzydzą więc mieszkańcy Turowa i Bogatyni wybrali tych, którzy umieją mówić, rozmawiać i się dogadywać.

Obrazek użytkownika mjk1

10-05-2024 [11:40] - mjk1 | Link:

Taki kit możesz wciskać tym, którzy wierzą w to, co przekazuje TVP o 19.30. Trójkolorowy.
Spór z Czechami dotyczył rzekomego obniżenia wód gruntowych, którą miała spowodować działalność eksploatacji węgla przez Kopalnię Turów. Jak się jednak okazało rację miała strona polska a Czesi w skardze do TSUE nie uzyskali pozytywnej opinii Komisji Europejskiej. Finalnie okazało się, że przyczyna rzekomego braku wody, była po stronie czeskiej. Woda, która była zgromadzona i która zasilała ten region, była prawidłowo zabezpieczona przez kurtynę, co więcej, odpływy wody były także od strony polskiej do czeskiej. Jak się później okazało wody wcale nie brakowało po stronie czeskiej, co potwierdziły akurat czeskie służby geologiczne i spór zakończył się porozumieniem. Tyle w największym skrócie.
W dniu 13 marca natomiast Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie, na wniosek niemieckich ekologów, uchylił decyzję środowiskową, która była podstawą do wydania koncesji na wydobycie w Turowie do 2044 r. Tu bardzo ważne jest to, że kopalnia miała już zezwolenie na eksploatację złoża, bowiem polskie prawo nie wymagało decyzji środowiskowej. Chcąc jednak być w zgodzie z prawem unijnym kopalnia wystąpiła o decyzję środowiskową, którą otrzymała. Może wyjaśnisz dlaczego WSA w Warszawie uchylił tę decyzję i w czyim interesie. Tyle też w największym skrócie.
Jeżeli chcesz porozmawiać rzeczowo, szczegółowo i co najważniejsze merytorycznie, jestem do dyspozycji.

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

08-05-2024 [12:20] - Alina@Warszawa | Link:

Ciekawe, kto postawi Donalda Tuska przed Trybunał Stanu, Trybunał Konstytucyjny. 

Bo nie mogę zrozumieć jak to w Polsce, mojej ojczyźnie jest?
Ktoś - np. premier, prezydent, policjant, lekarz, nauczyciel, dziennikarz popełnia przestępstwo łamania konstytucji w sposób oczywisty dla każdego. Kiedyś usłyszałam, że ja nie mogę określać co jest, a co nie jest zgodne z konstytucją, bo to może zrobić tylko Trybunał. Ja zaś nie mam prawa nawet sama poinformować TK o tym, że ktoś wobec mnie popełnił przestępstwo polegające na złamaniu konkretnego zapisu konstytucyjnego (nawet tej kulawej konstytucji z 1997 r uchwalonej za Kwaśniewskiego-Millera). Muszę zwrócić się do jakiegoś prawnika, który w moim imieniu zwróci się do TK. A przecież waga przestępstwa przeciw konstytucji, czyli moim podstawowym prawom obywatelskim, jest równie wielka jak innych przestępstw, bardziej "hurtowa".
To dla kogo jest ta konstytucja? 
Ale załóżmy, że ważniejsze persony niż ja szaraczek mają bezpośredni dostęp do TK. 

Załóżmy, że prezydent RP dowiaduje się o tym, co zrobił Tusk, i natychmiast jego kancelaria składająca się z samych najlepszych prawników składa wniosek do TK ... i tu mam problem o co? Ja szaraczek złożyłabym zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa złamania konstytucji oraz zdrady stanu przez premiera RP, polegającego na podporządkowaniu prawa RP zewnętrznej organizacji międzynarodowej BEZ ZGODY SEJMU I PREZYDENTA RP, co wyczerpuje znamiona przestępstwa wg ... (nie chce mi się szukać paragrafów - mam nadzieję, ze tutejsi prawnicy uzupełnią mój wpis).
Dołączyłabym wniosek o natychmiastowe zatrzymanie przestępcy, a jako prezydent wydałabym dekret o zawieszeniu Donalda T. w wykonywaniu funkcji premiera do czasu wyjaśnienia sprawy przez TK. Skoro jest przestępstwo - musi być reakcja. Może nawet posunęłabym się do rozwiązania sejmu i ogłoszenia nowych wyborów parlamentarnych.
Po sposobie potraktowania Donalda T. zobaczymy jakie naprawdę mamy państwo: skuteczne, czy iluzoryczne?

 

Obrazek użytkownika tricolour

08-05-2024 [12:31] - tricolour | Link:

Nikt nie postawi Tuska przed jakimkolwiek trybunałem, bo nie ma za co. 

Obrazek użytkownika spike

08-05-2024 [17:22] - spike | Link:

@tri
tak, tak, członek członkowi fallusa nie urwie, czyli :

Doktryna Neumana:
" dla ciebie ta zasada jest święta, k***a.
Naucz się tego, jak będziesz o czymkolwiek rozmawiał.
Jak będziesz w Platformie, będę cię bronił, k***a, jak niepodległości.
Jak wyjdziesz z Platformy, to masz problem."
"On będzie w takim gronie zacnych ludzi, że, k***a, nikogo to nie ruszy.
O tym ci mówię. Nikogo to nie ruszy.
Nasz elektorat, ten antypisowski, uzna, że to jest k***a atak PiS-u, żeby go zabić.
 I pójdą jeszcze bardziej na niego. Tak to wygląda."

Masz to wypisane nad łóżkiem i przed snem sobie czytasz, potem rano podczas śniadania, potem obiadu itd.

 

Obrazek użytkownika tricolour

08-05-2024 [18:07] - tricolour | Link:

@spike

Niepotrzebnie swoją matkę mieszasz do naszej rozmowy. Wstyd jej tylko robisz.

😛😛😛

Obrazek użytkownika spike

08-05-2024 [23:00] - spike | Link:

@tri
nie wypinaj dupy nadaremno, to w waszym stylu wzywać swoją mater, ty pewnie do wszystkich członków swojej rodzinki tak się zwracasz :))))))))))))

Obrazek użytkownika sake3

08-05-2024 [12:45] - sake3 | Link:

My szaraczki ,nieprzyzwyczajeni do takiej przemocy,reżimu i chamstwa które zafundował nam Tusk ze swoja szemraną ferajną tylko potrafimy otworzyć szeroko oczy ze zdumienia ,że jesteśmy świadkami takiego bezprawia.Pan prezydent nie zaryzykuje już kolejnego napadu na Pałac Prezydencki który by z pewnością nakazał ,,bobaskowi'' Tusk mający dodatkowo do pomocy spaślaka Bodnara i podpalacza Sienkiewicza.Zwłaszcza,że w tle przewija się wątek seryjnych samobójców dobrze znanych w otoczeniuTuska.No a kasta nadzwyczajnych ludzi nie dopuści do praworządności niezgodnej z wymogami uśmiechniętej krzywo paniuśki Leyen. 

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

08-05-2024 [15:18] - Alina@Warszawa | Link:

Interia zastanawia się Kto stoi za sędzią Szmydtem. Współpracownicy wskazują na zastanawiające fakty z przeszłości 
I pisze: 
(...) Pan Szmydt krótko pracował w ministerstwie, dość szybko został negatywnie zweryfikowany jako człowiek, z którym nie warto współpracować i od tego czasu był używany w kolejnych operacjach medialnych na szeroką skalę, których celem było uderzenie w nasz rząd
~ Sebastian Kaleta, były wiceminister sprawiedliwości w rządzie Zjednoczonej Prawicy. (...)

Mógł (Szmydt) znaleźć się na radarze służb wyłącznie w związku z rozpoznawaniem kogoś innego. Tylko wtedy. Bo z urzędu ABW nie ma żadnego prawa interesować się takimi osobami
~ Były oficer służb specjalnych o Tomaszu Szmydtcie
Oficer - podobnie jak nasi inni rozmówcy - nie chce wierzyć, by Szmydt był postacią przypadkową i na Białorusi znalazł się z dnia na dzień.
- To nie jest przypadek. Decyzja mogła zostać podjęta oczywiście pod wpływem emocji w ciągu ostatnich kilku dni, ale sama sprawa nie może być nowa. Proszę zwrócić uwagę na oświadczenie majątkowe. Jest w branży od kilkunastu lat, zarabia kilkadziesiąt tysięcy miesięcznie, a nie ma żadnego majątku poza starszą skodą. Tak jakby od dłuższego czasu był świadomy, że z Polski będzie musiał uciekać, a z Polską nic go kompletnie nie wiąże. Nie wierzę, że po tylu latach nie mógł wykazać nawet złotówki, być może wyprowadzał ją wcześniej - uważa były oficer ABW.
Biernacki: - Czy przestraszył się tym, że "mała Emi"
(była żona) zeznaje i będzie miała inny status? Boi się jej zeznań i konsekwencji? A może poczuł się zagrożony w swojej działalności - nazwijmy to - agenturalnej? (...)