Marks wiecznie żywy

Marksizm-ekologizm to trafne określenie, które przytoczyła Pani Izabela Brodacka-Falzman
https://naszeblogi.pl/69953-wy...
Z rzeczywistą troską o człowieka i jego środowisko nie ma nic wspólnego. To pretekst do totalnej kontroli człowieka.
O wdrożeniu tej ideologii w czasach Roosevelta już pisałem (Navajo, Dust Bowl).
Poza ekologizmem mamy otwarte również inne fronty rewolucji marksistowskiej.

Nowomowa to użycie przez propagandę neologizmów w celu wyparcia rzeczywistych pojęć z potocznej świadomości by zastąpić je ideologią. Pojęcie wprowadził Orwell w swojej powieści „Rok 1984” i jak widzimy na co dzień jego opis mechanizmów totalitaryzmu był celny.
Innymi słowy chodzi o „pranie mózgu” opisane u jeńców powracających z niewoli w komunistycznej Korei.
https://pl.wikipedia.org/wiki/...
Ślepy, kaleka, Cygan są zamierzchłą przeszłością. Funkcjonuje nowomowa, czyli niewidomy, niepełnosprawny, Rom. Współcześnie mało już ludzi, którzy używali tych określeń jako naturalnych do opisywania rzeczywistości. Dzisiaj nie mamy ludzi starszych czy starych, tylko seniorów. Osobiście jestem stary. Za stary, by brać za dobrą monetę gejów, mowy nienawiści itp.manipulacje. Z najnowszych trendów: „W Ukrainie” jest dobrym testem zdolności do samodzielnego myślenia i/lub konformizmu, ale to osobny temat.
Przykład Murzyna i Cygana poruszył @Jazgdyni.
https://naszeblogi.pl/69935-cz...
Od siebie dodam, że z kontaktów z Murzynami na początku lat 80tych dowiedziałem się, że o obraźliwej wymowie tego słowa uczyli się na kursie językowym dla studentów obcokrajowców prowadzonym w Łodzi. Nie sądzę aby był to wpływ moskiewskiego Instytutu im.Lumumby.

Przechodząc do innych frontów rewolucji mamy:

3. marksizm-klimatyzm
- ocieplenie, rzekomo wywołane przez CO2, jako pretekst do dławienia haraczem ETS gospodarki i dobrobytu w Europie

4. marksizm-keynesizm
- im więcej wydajemy, tym więcej mamy...długu, czyli słynne nakręcanie koniunktury pożyteczne dla emisji pieniądza kredytowego w systemie Bretton-Woods;
- socjal i dotacje dla gospodarki z podatków i zadłużenia są tego elementem a rezultatem nieefektywność na poziomie społecznym i gospodarczym, czyli dzisiejszy kryzys

5. marksizm-genderyzm
- wojna z ludzkością na poziomie już nie oceny rzeczywistości zewnętrznej a na poziomie postrzegania samego siebie

6. marksizm-migrantyzm
- sprowadzanie terrorystów w ramach wojny hybrydowej
- łamanie prawa krajowego (prawna ochrona granic) i międzynarodowego (traktat z Schengen)
- utrzymywanie zobowiązań konwencji międzynarodowych szkodliwych już na etapie migracji za socjalem a tym bardziej w czasie jawnego podboju Europy czy USA
- jawnie sponsorowany przez organizacje G.Sorosa i realizowany przez Niemcy od czasu A.Merkel

7. marksizm-pandemizm
- przejęcie globalnej kontroli nad ludzkością pod pretekstem realnej epidemii, z ludobójstwem i niszczeniem gospodarki przez wprowadzenie nieuzasadnionych i nieadekwatnych do sytuacji działań

8. walka z wiarą w Boga
- od herezji po antyklerykalizm i najbardziej współczesną „neutralność światopoglądową” gdy chodzi o światopogląd katolicki
- lansuje się inne wiary (Buddyzm) albo religie zastępcze (ekologizm)

9. walka z człowiekiem, z jego prawem do wolności i własności, walka z rodziną
- prawdzie przeciwstawia się kłamstwo, dobru zło a pięknu brzydotę
- prawo do życia dla morderców, prawo do aborcji niewiniątek
- pozory wolności („róbta co chceta”, genderyzm) mają zastąpić odpowiedzialną wolność, która pozwala wywierać realny i pozytywny wpływ na swój los
- pozory czynnego i biernego prawa wyborczego, kampanię cashless i paperless, regulacje wszelkich przejawów życia
- pozory troski o rodzinę ( konwencja Stambulska, prawa dziecka)
- konfliktujące prawa mniejszości (prawa pieszych)
- prawa zwierząt

10. walka z państwem
- poprzez systematyczne ograniczanie suwerenności na rzecz instytucji międzynarodowych (UE)
i pozornie samorządowych a w rzeczywistości realizujących politykę zewnętrzną (rozdział i przyjmowanie dotacji wg obcych reguł)
- działalność organizacji pozarządowych o charakterze międzynarodowym (Fundacja Batorego) albo związanych z konkretnym państwem (fundacja Adenauera)
- konwencje międzynarodowe i ich interpretacje narzucające prymat praw obcokrajowców, praw mniejszości itp. nad obowiązkami suwerennego państwa w ochronie swoich obywateli (konwencja Genewska, Międzynarodowa Konwencja w Sprawie Likwidacji Wszelkich Form Dyskryminacji Rasowej https://www.unic.un.org.pl/pra...)

Wymienione kampanie mają wspólny kierunek. Są wymierzone w cywilizację łacińską, stąd na celowniku jest Bóg, człowiek i państwo.
Osobiście widzę w tym wrogość do wszystkich cywilizacji, które - z natury - musiały być konstruktywne by powstać i funkcjonować.
Konflikt cywilizacji jest wykorzystywany przez rewolucję jako narzędzie.
Przykładem jest zwalczanie szariatu w Iranie. Np.by wzniecić zamieszki użyto zgonu młodej kobiety o imieniu Amini - na podstawie monitoringu miejsca zdarzenia prawdopodobna była choroba serca , film opublikowany przez irańską agencję informacyjną był wyemitowany w głównym wydaniu Wiadomości TVP).
Z drugiej strony w Europie, dzięki systematycznym staraniom tworzy się wyjęte spod jurysdykcji strefy szariatu (socjal, bezkarność dla imigrantów, represje wobec białych pod pretekstami ideologicznymi).
Inny przykład to zwalczanie kościoła katolickiego w Polsce przy bierności władz i równoczesne świętowanie chanuki w polskim parlamencie, albo przemysł holokaustu wobec gojów i holokaust jako religia zastępcza wobec judaizmu rabinicznego.
To narzędzia, nie wyjdzie z tego korzyść dla żadnej z religii, dla żadnej z cywilizacji.

Wymieniłem najbardziej oczywiste skojarzenia. Zachęcam do rozbudowania pozycji na liście frontów rewolucji marksistowskiej i stosownej argumentacji.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

21-04-2024 [01:51] - Kazimierz Kozio... | Link:

zeby leming dal sie wkrecic w wymieniony zestaw to trzeba bylo zrujnowac edukacje. zajelo to tylko mniej niz dwa pokolenia. destrukcja wciaz trwa i przyspiesza. procesu nie da sie zatrzymac, entropia bedzie wzrastac

Obrazek użytkownika Marek Michalski

21-04-2024 [08:13] - Marek Michalski | Link:

Początkowo kropla drążyła skałę. Jeszcze w czasie Solidarności dominowały inne pokolenia Polaków. Obecnie skorupki nasiąkają w potoku propagandy.
Z jednej strony edukacja, z innej media informacyjne, przemysł rozrywkowy, z kolejnej gąszcz przepisów i regulacji finansowych, które kształtują świadomość.
Okno Overtona zostało przesunięte.
Też czarno to widzę. "entropia będzie wzrastać"!!!

Obrazek użytkownika r102

21-04-2024 [10:48] - r102 | Link:

"zeby leming dal sie wkrecic w wymieniony zestaw to trzeba bylo zrujnowac edukacje. zajelo to tylko mniej niz dwa pokolenia. destrukcja wciaz trwa i przyspiesza. procesu nie da sie zatrzymac, entropia bedzie wzrastac"

Jak miło czytać jak  p. Koziorowski bohatersko uzasadnia swoją tezę - robiąc w 2 zdaniach 20 błędów ortograficznych. Brawa dla bohatera!!!

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

21-04-2024 [23:42] - Imć Waszeć | Link:

Do czego prowadzi sposób uprawiania "filozofii" przez marksistów, genialnie ilustruje ten oto przykład: https://www.youtube.com/shorts...

Obrazek użytkownika Marek Michalski

24-04-2024 [13:48] - Marek Michalski | Link:

@Imć Waszeć Pedestrianie jako awangarda proletariatu z cegłą argumentu w ręku. To jest to.
Oponowanie będzie traktowane jako "mowa nienawiści"
https://dorzeczy.pl/plus/antys...