Poczta Polska w odwrocie i co dalej ? Berlin ?

Uśmiechnięta Polska Tuska ciąg dalszy. Po co Polsce Poczta Polska jak jest Niemiecka podobnie jak lotniska, porty, dworce, kolej, sklepy, zakłady przemysłowe itp...Specjalista od restrukturyzacji Sebastian Mikosz zaczął cięcia na Poczcie. Pracę stracą tysiące osób. Związki grożą paraliżem państwa. Cięcia etatowe w takich rozmiarach muszą doprowadzić do paraliżu Poczty i instytucji państwowych, samorządowych, sądownictwa. Reperkusje dla biznesu i obywateli będą niezwykle dotkliwe. Planowane redukcje pociągną za sobą trudne do wyobrażenia skutki prawne i finansowe - alarmuje Solidarność.

Już ogłoszona redukcja zatrudnienia w Poczcie Polskiej o 5 tys. osób w całym roku ma się odbywać poprzez niezapełnianie wakatów po pracownikach odchodzących na emeryturę czy tych, którym kończą się umowy (według związków ostatecznie może sięgnąć nawet 10 tys. etatów). Jak dowiedziała się „Rzeczpospolita”, dodatkowo ma też dojść do zwolnień grupowych. Ich skala na razie nie jest znana, dotyczyłyby głównie administracji. Wraz z ubywającymi etatami kurczy się również sieć placówek pocztowych. Od 2012 r. zmalała o jedną piątą, czyli o ponad 1,7 tys. Jeszcze w 2022 r. było to 7620 punktów. Teraz jest ich już tylko 6727. Choć na razie nie ma sygnałów o planach likwidowania placówek, nowy zarząd zdecydował się jednak na ograniczenie ich funkcjonowania.

Urzędy  Pocztowe poza dużymi miastami i centrami handlowymi mają być zamykane w soboty, zmniejszona ma być liczba okienek i czas pracy urzędów (nie będzie pracy na dwie zmiany). To - w sytuacji braku listonoszy czy opóźniających się doręczeń - może skutkować dalszym spadkiem jakości usług - jak piszą media.

A co my jako klienci Poczty Polskiej otrzymamy do skrzynek w naszych domach gdy coś do nas ma przyjść - jakie powiadomienie ? Uruchomi się gołębie pocztowe, internet czy sygnały dymne ? Uśmiechnięta Polska w natarciu ? debilizm zawsze na pierwszym miejscu. Emerytury w odwrocie, inwestycje zamrożone, zakupy zbrojeniowe pod znakiem zapytania..... a Niemcy szczęśliwi.. Tusk zadanie wykonał... BRAWO !

Żródło :
https://niezalezna.pl/gospodar...
https://wyborcza.biz/biznes/7,...
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Tezeusz

18-04-2024 [10:46] - Tezeusz | Link:

Szparagi i paleciak w niemieczech czekają na polskich parobków z pizzą. Smartfonowa młodzież ma świetlaną przyszłość...Uśmiechnięta Tfusskowa Polska powoli Polską przestaje być. Patriotów mało za to wielu komunistycznych i niemieckich agentur w natarciu ?

Obrazek użytkownika Tezeusz

18-04-2024 [15:48] - Tezeusz | Link:

Jest pięknie, kolorowo, radośnie paliwo za ponad 7 zł, zwolnienia grupowe, likwidacja firm, żywność droższa, nauka w las, akademiki za zeta, 60 tys kwota wolna od podatku,  emerytury niższe i bez 13 i 14 wkrótce jak tak dalej pójdzie, ale jest pięknie tak po niemiecku z piwkiem..

Obrazek użytkownika Hornblower

18-04-2024 [16:54] - Hornblower | Link:

No oczywiście, że należy dotować państwowego molocha - monopolistę pod nazwą Poczta Polska, składającego się z Banku Pocztowego S.A., Pocztowego Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie S.A., Pocztylion – Arka PTE S.A., OFE Pocztylion, POSTDATA S.A., Poczta Polska Dystrybucja S.A., Wojskowych Zakładów Kartograficznych Sp. z o.o. i czort wie czego jeszcze. Molocha fatalnie zorganizowanego i fatalnie zarządzanego, przez dyletantów z nadania aktualnego klucza partyjnego. Ale najważniejsze, ile zarządów i rad nadzorczych do obsadzenia. Ilu wiernych towarzyszy partyjnych, ich krewnych i znajomych się uraduje. No i przy okazji poprawi swój status materialny. Bez względu przecież na wyniki finansowe kasa co miesiąc leci, premie też co roku. No i można rozdać parę złotych zaufanym za ekspertyzy, plany rozwoju, analizy, bizneplany, strategie rozwoju. porady prawne. Czy firmy prywatne robiłyby to lepiej? Oczywiście, że tak. Lepiej i taniej. Ale to w socjalistycznym kraju prawie myślozbrodnia.

Obrazek użytkownika Tezeusz

18-04-2024 [17:17] - Tezeusz | Link:

Ale jest pięknie wesoło, radośnie paliwo ponad 7 zł/ litr, żywność droższa, firmy zamykane, bezrobocie na widoku, dzieci z tęczą po co nauka, kłamstwo goni kłamstwo, gdzie akademiki za 1 zł, gdzie kwota wolna od podatku 60 tys ? za to jest skrobanka, zabijanie dzieci... jest wesoło szparagi czekają niemcy się cieszą.... A co ! jak zabiorą 13 i 14, jak zmniejszą emerytury biedzie szczęście, uśmiech, radość...

Obrazek użytkownika paparazzi

18-04-2024 [19:42] - paparazzi | Link:

Hornblower no ale przecie o to chodzi, tera my, tzn "uśmiechnięta polska" będzie to robić z zapałem. A nie jakiś PiS. O innych dziedzinach, czytaj korytach nie wspomnę.

Obrazek użytkownika Hornblower

18-04-2024 [20:52] - Hornblower | Link:

Zgoda, wiem, że teraz KO i przystawki mają TKM. Ale mnie się marzy kraj, gdzie tego nie ma. Bez względu na to, kto rządzi. W którym choć trochę liczy się interes publiczny. Gdzie urzędnik wypowiadając formułkę "Ślubuję uroczyście, że na zajmowanym stanowisku będę służyć państwu polskiemu i wspólnocie samorządowej, przestrzegać porządku prawnego i wykonywać sumiennie powierzone mi zadania" traktuje ją choć trochę poważnie. Itd., itp. Wiem, to trochę mrzonka. Ale trzeba mieć marzenia :-)

Obrazek użytkownika Jan1797

18-04-2024 [21:26] - Jan1797 | Link:

 Czy firmy prywatne robiłyby to lepiej? Oczywiście, że tak. Lepiej i taniej. Ale to w socjalistycznym kraju prawie myślozbrodnia.

@Hornblower,
Wybacz że zapytam. Jak można zmniejszyć zatrudnienie wśród listonoszy i w okienkach pocztowych. Zmniejszyć liczbę placówek i będzie taniej? I jak, bo nie zrozumiałem - lepiej?
A co można odsprzedać Bank Pocztowy S.A., gdy ten w 2023 roku wypracował wynik finansowy netto w wysokości 223,8 mln zł, wyższy o 118,8 mln zł, tj. o 113,1% w porównaniu z 2022 r?
Może Pocztowe Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A., Pocztylion – Arka PTE S.A., OFE Pocztylion, POSTDATA S.A., Pocztę Polską Dystrybucja S.A. czy  Wojskowe Zakłady Kartograficzne Sp. z o.o. ?

Obrazek użytkownika tricolour

18-04-2024 [22:52] - tricolour | Link:

Poczta to się trochę zbędna staje... Już nawet urząd skarbowy komunikuje się elektronicznie.

Obrazek użytkownika Tezeusz

19-04-2024 [09:10] - Tezeusz | Link:

Ale starsi ludzie z Poczty Polskiej często korzystają, nie wszyscy posiadają internet w Polsce - niestety, jak i nadawcy z Urzędów Państwowych jak się otrzymuje np. przesyłki ZPO..A paczki ? a korespondencja  z i do firm ? Nieprawdaż -  coś nie tak ? Na poczcie jak sam obserwuję są zawsze kolejki to nie objaw likwidacji a wręcz przeciwnie...

Obrazek użytkownika tricolour

19-04-2024 [16:38] - tricolour | Link:

@tezeusz

Dlatego napisałem, że trochę zbędna - niektórzy płacą tam rachunki czy ślą listy. 

Skoro list polecony za zwrotnym potwierdzeniem odbioru z urzędu skarbowego zastąpiono komunikacją elektroniczną z takim samym skutkiem prawnym, to jest to jednoznaczne, że cała korespondencja może być taka. 

Ale prawdą jest także i to, że starsi ludzie muszą mieć dostęp do poczty zwykłej.

Obrazek użytkownika Jan1797

19-04-2024 [18:59] - Jan1797 | Link:

@tricolour Sorry,
Nie rozumiesz dlaczego jest niezbędna? Nie powinienem tego wyjaśniać.
Choć może na przykładzie. Instytucja, którą wspieram i szanuję oparła swą chwilową działalność wyłącznie na poczcie elektronicznej.
Po pół roku wrócili do wersji papierowej wyłącznie ze względów finansowych.

Obrazek użytkownika tricolour

21-04-2024 [16:55] - tricolour | Link:

@jan

Jeżeli coś jest niezbędne, to się o to dba i chroni - dosłownie - jak oka w głowie, bo oczy są niezbędne.
A gdy się nie dba, to wniosek jest oczywisty.

Więc raczej mnie nie przekonuje, że poczta jest tak niezbędna dla państwa jako spójnej całości, że aż sprzedaje książki, Grześki i dewocjonalia, by się utrzymać.