Debata o polskiej Edukacji

Już w najbliższy czwartek o 20:30 na profilu @WiemyXYZ spotkanie z Bartoszem Kopczyńskim z Ruchu Ochrony Szkoły 

Będziemy rozmawiać o Edukacji. Pan Bartosz Kopczyński omówi źródła trwających procesów, obecną sytuację, jak i cel forsowanych, absurdalnych i groźnych zmian. Później zapraszamy do zadawania pytań, czy pod pokojem, czy osobiście jako Mówca.
Mam nadzieję, że dołączą do nas przedstawiciele z @Strajk Szkolny , jak i posłowie z obecnej opozycji. Czekamy na potwierdzenie uczestnictwa.
Zaprosiliśmy też paru nauczycieli. Część będzie nas niestety tylko słuchać, ale mam nadzieję, że niektórzy wezmą udział w rozmowie. 

Także Droga NB - liczę na Waszą obecność 😁 🙏

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika sake3

17-04-2024 [15:53] - sake3 | Link:

Czy ta debata nie jest spóźniona? Nikt nie reagował kiedy PO i Lewica a później Koalicja atakowały ministra Czarnka i prof.Roszkowskiego i jego podręcznik?Było wotum nieufności wobec ministra ,a profesora podano do sądu za słowa których w książce nawet nie było.Nawet teraz kiedy minister Nowacka wprowadziła tak drastyczne i negatywne zmiany głos rodziców jest mało słyszalny.Co teraz da się osiągnąć kiedy ministerstwo chce sterować edukacją bez żadnych konsultacji z ekspertami i rodzicami jako że Nowacka wypowiedziała się w tej kwestii-od edukacji jest szkoła a rodzicom nic do tego. 

Obrazek użytkownika Mika

17-04-2024 [16:08] - Mika | Link:

Czy ta debata nie jest spóźniona?

Cóż @sake3 jak się jeszcze wtedy nie urodziłam 😇

A poważnie. Pan Bartosz analizował dostępne dokumenty i ma wiele WAŻNYCH TEMATÓW do przekazania. Zależy nam też, aby był ktoś z polityków z obecnej opozycji, bo może wskaże jakieś mechanizmy blokowania Lewackiej.  
Podobno lepiej późno, niż wcale. ..
Może uda się nam zrobić taki cykl debat na temat Edukacji i wypracujemy jakieś rozwiązania. Ważne, że są aktywni i chętni ludzie drążacy ten temat i poszukujący dobrych rozwiązań

Obrazek użytkownika Jan1797

18-04-2024 [10:34] - Jan1797 | Link:

Muszę przyznać, szacun Mika. - Za to, że Ci się chce.
Sięgnij tu na NB do wcześniejszych dyskusji z o programach w "Europejskim Obszarze Rozwoju Edukacji." 
Czy 0,8% planowanych rocznych środków przeznaczonych na wynagrodzenia osobowe nauczycieli to środki na programy dokształcania nauczycieli w 2024?
To wszystko? Jak wygląda struktura tematyczna tych środków?
------------
Skutki dydaktyczne i kadrowe po likwidacji HIT?
------------
1, - Olimpiady przedmiotowe:
Olimpiada Literatury i Języka Polskiego
Olimpiada Języka Angielskiego  
Olimpiada Języka Francuskiego
Olimpiada Języka Niemieckiego
Olimpiada Języka Łacińskiego
Olimpiada Języka Białoruskiego 
Olimpiada Biologiczna 
Olimpiada Chemiczna
Olimpiada Filozoficzna
Olimpiada Geograficzna
Olimpiada Fizyczna
Olimpiada Artystyczna
Ogólnopolska Olimpiada Historyczna
Olimpiada „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”
Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym
Olimpiada Matematyczna
Olimpiada Informatyczna
 2. - Olimpiady interdyscyplinarne - nie zwalniają z egzaminu maturalnego
Olimpiada Astronomiczna
Olimpiada Wiedzy o Rodzinie
Olimpiada Wiedzy Ekologicznej
Olimpiada Znajomości Afryki
Olimpiada Lingwistyki Matematycznej
Olimpiada Prawosławnej Wiedzy Religijnej
Olimpiada Przedsiębiorczości
Olimpiada Teologii Katolickiej
3, - Inne olimpiady i konkursy o zasięgu ogólnopolskim 
Ogólnopolska Olimpiada o "Diamentowy Indeks AGH"
Jagielloński Turniej Matematyczny
Konkurs o Złoty Indeks Politechniki Krakowskiej
Projekt edukacyjny STEM Politechniki Warszawskiej      
Powszechny Internetowy Konkurs dla Uczniów Szkół Średnich - 
Matematyka zorganizowany przez wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych.
Tak to wygląda przykładowo w Jaśle https://samorzad.gov.pl/web/i-...  czy Skawinie. Czy jest przewidziane i możliwe europejskie dofinansowanie dla samorządów celem wsparcia takich działań oświatowych? Jakie będą zmiany w roku szkolnym 2025/26? Odpadł przecież HIT, co przez najbliższy rok z nauczycielami?
---------------

Słuchałem wczoraj Orła. Podniósł mi ciśnienie, ale się zreflektował, że palnął.
Możesz nie odpowiadać; Czy w niedawnej rozmowie prof. Ryba choć ogródkami odpowiedział?
 

Obrazek użytkownika Mika

18-04-2024 [19:44] - Mika | Link:

@Jan1797

Czytając cały artykuł podany przez @NASZ_HENRY , to dofinansowanie jest ukierunkowane na kolejne etapy wdrażania Edukacji Włączającej  i kontroli rodzin :(

Do prof. Ryby wrócę w wątku, bo kolega go pytał.

Obrazek użytkownika Jan1797

18-04-2024 [21:57] - Jan1797 | Link:

@Mika,
Oki, ważne, by wrócić do tematu edukacji. Z Henrym i jak największą poczytnością ;)
I prośba/takie marzenie. 
W Krakowie np. w weekend majowy, można by wreszcie zorganizować, obiecane ludziom spotkanie dwóch socjologów -Pana Mirosława Boruty -Krakowskiego z Tomaszem Żukowskim? Może gdyby zechciał poprowadzić to spotkanie Pan Krystian Kaźmierczyk?  Laureat: XX edycji Konkursu im. W. Grabskiego „Biznes Polska” – TV Republika" - byłoby super. 
Przykre to, ale ekonomistów, jak obłudy nikt nie chce słuchać, zwłaszcza gdy kryją UE konfliktem na Bliskim Wschodzie. Dzisiaj usłyszałem, że to bez znaczenia czy przy funduszach KPO; 16 mld zł dostajemy, a 26 mld zł mamy oddać w formie pożyczkowej, no nie - normalnie nie wierzę…

Obrazek użytkownika u2

18-04-2024 [22:38] - u2 | Link:

to bez znaczenia czy przy funduszach KPO; 16 mld zł dostajemy, a 26 mld zł mamy oddać w formie pożyczkowej, no nie

KE pod rządami von der Leyen rozpaczliwie szuka pieniędzy. KPO to pożyczka na 750 mld ojro przez 27 krajów na komercyjnych warunkach. Do spłaty 850 mld ojro przez 10 lat. Ktoś nieźle zarobi, o ile wcześniej nie wybuchnie jakaś wojenka światowa.

PS. Tusk wycofał skargę do TSUE wobec der Leyen w sprawie szczepionek Pfizera i zaginionej korespondencji, za co der Leyen zgłosiła Tuska do nagrody człowieka roku Time. Człowiekiem roku Time byli m.in. Hitler i Stalin :-)

Obrazek użytkownika Jan1797

18-04-2024 [23:28] - Jan1797 | Link:

„wycofał skargę do TSUE wobec der Leyen w sprawie szczepionek Pfizera”
----------
Dlaczego milczą?;)
@u2
Właściciel firmy GE Power postanowił zamknąć zakład i w związku z tym odlewnia stali w Elblągu zakończy swoją działalność po 76 latach. Tak wynika z informacji przekazanej przez Powiatowy Urząd Pracy w Elblągu o tym, że przeprowadza zwolnienia grupowe. 

Obrazek użytkownika Mika

19-04-2024 [08:50] - Mika | Link:

@Jan1797

Wrzucę te informacje tym, co znam, ale ja nie dużo znam. Może jakiś cud się zdarzy.

Obrazek użytkownika Jan1797

19-04-2024 [22:06] - Jan1797 | Link:

@Mika dziękuję,
Po pierwsze wykreślam "foliarzom".
To też nasi i nie powinienem, bo łatwiej mi o info. W dodatku zawsze jest ćwierćnuta wątpliwości :) 
Reszta to fakt. 
 
 

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

17-04-2024 [18:49] - NASZ_HENRY | Link:

  

Wspomogę Cię Mika ...cytując oczywiście Bartosza Kopczyńskiego z  Towarzystwa Wiedzy Społecznej w Toruniu:

Inkluzyjna machina do mielenia narodów wciąga już nauczycieli, dzieci i rodziców, aby ich zmielić na jednolicie różnorodną europejską masę, z której von der Leyen z Timmermansem sformatują hamburgery na grilla, aby nakarmić wiecznie głodne elity spod znaku Schwaba i Harariego.

https://pch24.pl/bartosz-kopczynski-jak-zlikwidowac-szkoly-specjalne-zwykle-zreszta-tez/

Europejska Agencja do Spraw Specjalnych Potrzeb i Edukacji Włączającej, powiązana z Komisją Europejską. Komisja nieformalnie wymusza na państwach przyjęcie rozwiązań Agencji. Lektura dokumentów Europejskiej Agencji przyprawia o drżenie serca. Zagmatwany język postmodernizmu odsłania żywy neomarksizm, agresywny jak nigdy dotąd, skierowany przeciw szkole, która daje narodom wiedzę. Wiedza, oceny, wymogi, kształtowanie charakteru, prawda obiektywna – to wszystko uznane zostało za najgorsze zło. Europejscy neomarksiści pracują więc , aby je usunąć i zastąpić dobrem, czyli absolutną równością i różnorodnością pod każdym tytułem. Wielokulturowa imigracja, mniejszości religijne (poza katolicyzmem), niepełnosprawność ruchowa i zmysłowa, niepełnosprawność intelektualna, zaburzenia emocjonalne, osobowości, odżywiania, choroby psychiczne, niedostosowanie społeczne, LGBT, Queer, gender – wszystko ma być docenione, afirmowane i traktowane jako norma społeczna. Pod tym pretekstem instytucje ponadnarodowe zmuszają państwa członkowskie do przenoszenia wszystkich dzieci z wszelkimi zaburzeniami, a także wieloetnicznej imigracji do szkół zwykłych i mieszania ich z miejscowymi dziećmi w normie. Tak ma powstać inkluzyjne społeczeństwo zrównoważonego rozwoju, witane przez Gatesa, Sorosa i Rothschilda.

Będzie mniej kolorowo ale skuteczniej 🌹

 

Obrazek użytkownika sake3

18-04-2024 [11:28] - sake3 | Link:

@NASZ-HENRY.........Słowo równość głoszone przez neomarksistów chyba nie jest przez nich właściwie zrozumiane i interpretowane Przeczy temu reżim i presja wywierana na narody i obywateli.Wzniosłe hasła mają nas do tego reżimu dostosować..

Obrazek użytkownika Mika

18-04-2024 [19:39] - Mika | Link:

@NASZ_HENRY  

Dziękuje Ci bardzo za ten artykuł. Denerwuje się dzisiejszym spotkaniem. Ta wiedza jest okrutna.
 

Obrazek użytkownika r102

18-04-2024 [05:32] - r102 | Link:

Debata o jakieś 25 lat spóźniona - bo wtedy za rządów AWS rozpirzono system edukacji który jakoś tam działał nawet za "komuny", a i wcześniej poważnie zredukowano szkolenie zawodowe /technika, zawodówki/ na rzecz ogólnego - i  ta koncepcja żeby najlepiej wszyscy mieli wyższe wykształcenie...

Efekty są jakie są -  minęło całe pokolenie i teraz już od lat nauczycielami są w większości   będące efektem tego wszystkiego barany - to i czego oni mogą nauczyć ???