Gorzkie życzenia 2024

Chrystus zmartwychwstał!

Rokroczny moment wielkiej radości wszystkich chrześcijan na świecie. Celebrujemy tradycyjnie. Ucztujemy zgodnie z wiekową tradycją.
Tylko...
Czy nie pozostała nam tylko bezmyślna tradycja? Czy ktoś jeszcze rozmyśla i stara się zrozumieć znaczenie Zmartwychwstania Pańskiego?
Szczególnie dzisiaj, w niebezpiecznym i może nawet przełomowym roku 2024.

Dlatego życzę wszystkim moim czytelnikom, na czele ze wszystkimi komentatorami, którzy zadali sobie trud by odnieść się do słów autora, by zawsze i wszędzie zaczęli myśleć. Proszę się nie oburzać. Myślenie jest autentycznie trudną pracą. Nie ma więc co się dziwić, że szczególnie w tych trudnych dzisiejszych czasach idziemy na skróty. Nie sami tworzymy swoją postawę, swój światopogląd i swoje opinie, tylko korzystamy ze ściągi, która jest nam codziennie podrzucana przez wszechobecne media.
Czy taka praca umysłowa ograniczająca się głównie do wchłaniania nieswoich poglądów, szybko i bezkrytycznie, nie jest właśnie bezmyślnością? I się nie boimy, że będzie to nas dużo kosztować?

Nie dajmy się więc manipulować sobą. Już nie jesteśmy dziećmi i jesteśmy już osobami w pełni rozwiniętymi, a na dodatek wykształconymi w dużym stopniu, by również w oparciu o już zdobyte życiowe doświadczenia. samemu oceniać każdą informację, odrzucać śmieci i tworzyć własne wnioski i poglądy.

Więc nie łykajmy wszystkiego, jak by to były czipsy, albo popkorn, tylko myśląc, niemalże automatycznie, oddzielali dobro od zła... prawdę od kłamstwa.

Gdy człowiek nie myśli sam, tylko przyjmuje poglądy z zewnątrz, to, przykra sprawa – reprezentuje mentalność niewolnika. Osoby zniewolonej. Nawet gdy głośno domaga się wolności. Ponieważ nie myśli głęboko, to nie rozumie, że wolność zaczyna się właśnie w wolności swojego umysłu.

Mam też dla Was drugie życzenie.

Nie pozwólcie byście to nie Wy kształtowali tożsamość waszych dzieci. To nikt inny, tylko Ty i Twoja Rodzina ma prawo wychować i nauczyć własne dziecko kim ma być i jakie ma być.
A jeżeli autentycznie czujesz się Polakiem i rozumiesz co to znaczy, to staraj się jak najczęściej uczyć synka lub córeczkę tych jakże prostych słów, które w czasach mojego dzieciństwa, były przekazywane nowemu pokoleniu w większości szczerze polskich domów:

 

 • Kto ty jesteś?
  Polak mały.
  Jaki znak twój?
  Orzeł biały.
  Gdzie ty mieszkasz?
  Między swemi.
  W jakim kraju?
  W polskiej ziemi.
  Czym ta ziemia?
  Mą Ojczyzną.
  Czym zdobyta?
  Krwią i blizną.
  Czy ją kochasz?
  Kocham szczerze.
  A w co wierzysz?
  W Polskę wierzę.
  Coś ty dla niej?
  Wdzięczne dziecię.
  Coś jej winien?
  Oddać życie

Szczęścia, radości i spokoju życzę wam wszystkim
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Ijontichy

31-03-2024 [07:44] - Ijontichy | Link:

Charakterystyka Polaka wg. S.Lema.
"Najważniejsze to nie myślec,a jakoś to będzie"
PS.Nie stać cię na życzenia katolickie? Ale na NB i takie "coś" wystarczy...

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

31-03-2024 [20:02] - Alina@Warszawa | Link:

Lem zapomniał przy tym wspomnieć, że jego bracia w wierze, w niewierze i kuzyni zdołali doprowadzić do wymordowania polskich elit w Katyniu, w obozach koncentracyjnych, w walce obronnej we wrześniu 1939, na zamrożonej Syberii i stepach Kazachstanu. Lem sam cieszył się wobec tego wolnością w pisaniu swojej fantastyki, bo prawie wszyscy konkurenci do kieszeni czytelników zostali wyeliminowani fizycznie, a jeśli nawet się uchowali i usiłowali coś tworzyć, to nie byli w stanie przebrnąć przez PRL-owską cenzurę. A jak nawet cenzura przepuściła im coś, to okazywało się, ze partyjne ORMO czuwa i na taką literaturę nie ma papieru ... Proste. Pozbawieni środków utrzymania umierali z głodu, albo wyjeżdżali za granicę.
W tzw. przestrzeni publicznej (opanowanej przez sowiecki reżim) pozostawali tylko ci, których Lem uważał za niemyślących ...
To powinien wiedzieć każdy średnio przytomny Polak i tutejszy obywatel. Niestety polskojęzyczne trolle mają za zadanie deprecjonowanie Polski i Polaków, co @Ijontichy czyni w iście stachanowskim stylu, pewnie nie za darmo. 

Obrazek użytkownika jazgdyni

01-04-2024 [07:51] - jazgdyni | Link:

@Alina@Warszawa

Świętą prawdę piszesz. Przyjacielem taty był pisarz Franciszek Fenikowski. Jednocześnie mój - malucha - mentor i opowiadacz. Po śmierci Stalina, czy może później - już nie pamiętam - opublikował cudowny wiersz, który uznano za obrzydliwie antykomunistyczny. Dostał zakaz wydawania książek - prozy i wierszy. Zezwolono tylko na publikacje parustronnicowych książeczek dla dzieci. Dopiero niedawno umieszczono go w Wikipedii:  https://pl.wikipedia.org/wiki/Franciszek_Fenikowski

Fragment wiersza "Drzewo"
"Drzewo na wzgórzu stoi w jesiennej aureoli,
Świeci mu się korona w złotym świetle zachodu,
A gałęzie długie, jak ręce w modlitwie,
Pod niebem bezchmurnym unoszą się w przestworzu.

Jakżem chciałbym, byś, mój przyjacielu,
Także na wzgórzu stał, nieugięty jak on,
I patrzył na świat z taką spokojną mocą,
Abyś mógł przenikać życia tajemnice i sen."

 

Obrazek użytkownika Tomaszek

31-03-2024 [10:39] - Tomaszek | Link:

Wszystkiego najlepszego życzę Panu i wszystkim . 
Ja ostatnio dałem sobie na luz . 
Ostatnio byłem w Polsce , wróciłem  tydzień temu . Przywiozłem sobie 20 kilo dobrego żarcia , kiełbas , wędlin , nawet chlebek z PSSu i śledzie korzenne . I oczywiście wór cukierków . Od piątku piekłem mięsa , pasztety , galantyny i wszystko co na Święta . Zaraz siadamy do stołu. 
I tego wszystkim też życzę .

Obrazek użytkownika jazgdyni

31-03-2024 [11:09] - jazgdyni | Link:

@Tomaszek

No to Tomaszku działasz jak klasyczny Polak. Ja zaraz będę parzył białą (nigdy nie gotować!) do żurku. Reszta już gotowa.

Wszystkiego dla Ciebie najlepszego!

Obrazek użytkownika Tomaszek

31-03-2024 [11:35] - Tomaszek | Link:

Wiesz się ,... Rodzę się , patrzę , Polak . I już wiem co będzie dalej .
Najlepszego jeszcze raz .

Obrazek użytkownika tricolour

31-03-2024 [11:45] - tricolour | Link:

Jak klasyczny polak....

W dniu zmartwychwstania białej kiełbasy i pasztetu życzę wam lekkiego stolca.

😛😛😛

Obrazek użytkownika Kaczysta

31-03-2024 [14:55] - Kaczysta | Link:

W ten radosny, świąteczny dzionek powtórzę jeszcze raz starorzymskie powitanie sięgające czasów Katona Starszego :
Ave Prawi, lemingi wypier****ć !

Obrazek użytkownika jazgdyni

01-04-2024 [07:53] - jazgdyni | Link:

Jakże typowa szkopska koprofilia.

Obrazek użytkownika Edeldreda z Ely

31-03-2024 [13:19] - Edeldreda z Ely | Link:

Pan Zmartwychwstał!!!

Wesołego Alleluja! 

Obrazek użytkownika tricolour

31-03-2024 [13:32] - tricolour | Link:

Prawdziwie zmartwychwstał, Alleluja.

Obrazek użytkownika Edeldreda z Ely

31-03-2024 [16:58] - Edeldreda z Ely | Link:

Obrazek użytkownika jazgdyni

01-04-2024 [07:54] - jazgdyni | Link:

@ Edeldreda z Ely

I mokrego poniedziałku!

Obrazek użytkownika spike

31-03-2024 [14:16] - spike | Link:

Alleluja!

Obrazek użytkownika Edeldreda z Ely

31-03-2024 [17:01] - Edeldreda z Ely | Link:

Obrazek użytkownika Kaczysta

31-03-2024 [16:49] - Kaczysta | Link:

Donald dorzucił coś od siebie do koszyczka

https://pbs.twimg.com/media/GJ_iY10XYAAuuYr?format=jpg&name=large

Obrazek użytkownika Marek Kudła

31-03-2024 [17:20] - Marek Kudła | Link:

Niewielu jest w Polsce do przebudzenia i powrotu do myślenia.  Przecież 30 % uprawnionych do głosowania to twardy elektorat PO, 8 % to twardy elektorat komunistów z NL. Ci się nigdy nie przebudzą !  14 % to ta głupkowata 3D.  Tutaj około 5 % elektoratu głównie prawicowego zapragnęło trzeciej drogi dla Polaski, chociaż J. Kaczyński przestrzegał przed wyborami, że każdy głos oddany na Hołownię, to głos oddany na Tuska.  Nie posłuchano go, a teraz łapią się za głowy co uczynili !  Tak czy owak, 5 % to i tak za mało.  Potrzebujemy min. 10 %, a tutaj łatwo nie będzie, no chyba, że zmienimy wiek uprawnionych do głosowania z 18 na 21 lat, bo młodzi ludzie to polityczne tumany !  Widzimy wreszcie, że przyszedł czas na delegalizację komunizmu w Polsce, czyli Nowej Lewicy, spadkobierców PZPR a następnie SLD. Przyszedł czas na wydalenie z kraju Niemca do Niemiec.  I przyszedł również czas na gruntownę reformę sądownictwa bez oglądania się na UE i jej KPO. 
 

Obrazek użytkownika Kaczysta

31-03-2024 [22:29] - Kaczysta | Link:

Sufity mentalne uśmiechniętych jeba*pisów:
1. tramwaj na Jagodno;
2. kładka donikąd;
3. lewa bumażka z przyzakładówki Collegium Tumanum;
4. buty po pięć koła jako rekompensata za ojcowe kufajkę i walonki;
5. fucha u Zenka, co to na dobrej posadzie siedzi.

Obrazek użytkownika Zofia

01-04-2024 [09:08] - Zofia | Link:

@Kaczysta
Wymieniłeś ( przepraszam za bezpośrednią formę) 5 "sufitów mentalnych". Ja dopiszę jeszcze jeden temat, który mnie nurtuje od Wielkiej  Soboty, kiedy udaliśmy się do Kościoła aby poświęcić jedzenie, które spożywaliśmy w Święta. Ludzi cały kościół i to od 9.00-14.00. Zna się ludzi ze swojej miejscowości i tu taka moja refleksja. Po co przyszły "zwolenniczki aborcji", "jeba`pisy", ci co nie posyłają dzieci na lekcje religii, ci co się brzydzą Kościołem, bo tam są sami pedofile , komuchy (którzy walczą z Kościołem )?? Ich dzieci modnie ubrane z koszyczkami pełnymi czekoladowych jajek  w tęczowych złotkach, zajączków czy kurczaczków są prowadzone do "poświęcenia pokarmów". Po co?? Czyżby i tu mieli zamiar zmieniać naszą Wiarę i Tradycję chrześcijańską na swoją modłę? A katolicy i na tej niwie mocno przysypiają! Aby sobie życzyć dobrej wiosny, nie jest im potrzebne " święcone".            Pozdrawiam.            

Obrazek użytkownika Adam66

01-04-2024 [00:23] - Adam66 | Link:

@Marek Kudła
Parafrazując klasyka, Osiem lat minęło jak jeden dzień, osiem lat odeszło w cień, i nigdy już nie wróci, rób, co chcesz.
ZP miała osiem lat żeby zabezpieczyć się przed powrotem ryżego folksdojcza, a co zrobili? NIC! I teraz udają, że są zaskoczeni, oh, ryży wrócił i tak jak zapowiadał, rozwala Polskę, no kto by pomyślał... Powtórzę się poraz kolejny raz, PISPO, jedno zło i im szybciej ten okrągłostołowy układ się rozleci, tym lepiej dla Polski.
Nawet dzielną Katarzynę Gójską poniosło i dowaliła ZP na Niezależnej, aż skopiowałem ten tekst bo niewiadomo jak długo tam będzie.
https://niezalezna.pl/polityka...
Wprawdzie ona skupiła się tylko na nierozliczeniu sprawców resetu z ruskimi ale to można rozciągnąć na całą działalność ZP w ciągu tych straconych ośmiu lat.
 

Obrazek użytkownika Marek Kudła

01-04-2024 [10:38] - Marek Kudła | Link:

He, mądry Polak po szkodzie ! To nawet najtęższe głowy świata nie przewidziałyby tego, że "Polacy" tak zdurnieją ?!!

Obrazek użytkownika jazgdyni

01-04-2024 [07:56] - jazgdyni | Link:

@Marek Kudła

Trzeba w kraju zmienić znacznie więcej. No i własnie - by tego dokonać, to ludzie muszą zacząć poważnie mysleć, a nie bawić się w kretyńskie emocjonalne gierki typu lubię/nie lubię.

Obrazek użytkownika Marek Kudła

01-04-2024 [10:53] - Marek Kudła | Link:

Jazgdyni - to żeby ludzie w Polsce zaczęli poważnie myśleć  jest tylko naszym pobożnym życzeniem !  Ci wielbiciele Tuska i wogóle lewactwa są tak zdeformowani, że nic im już nie pomoże.  Ci inni, którzy na poważnie uwierzyli w trzecią drogę, też nie potrafią myśleć.  A jak  mają zacząć poważnie myśleć skoro oni nie potrafią wogóle myśleć !  Poza tym przyszłość kroi się nam nie wesoło.  Red. Stanisław Janecki przekonuje, że koalicja D. Tuska przekroczyła już „granicę, za którą nie można bezpiecznie oddać władzy”.

Obrazek użytkownika Lech Makowiecki

31-03-2024 [20:33] - Lech Makowiecki | Link:

Januszu! Radosnych Świąt (bo Zmartwychwstanie niesie nam nadzieję)!
A do życzeń - wielkanocny wierszyk:

             NIEWIERNY  TOMASZ
 
„Uwierzę, gdy zobaczę ślady gwoździ w dłoniach...
Rękę w bok Jego włożę – wtedy się przekonam!...” 
Mówił Tomasz Apostoł (Niewiernym nazwany),
Na wieści o cudownym Pańskim Zmartwychwstaniu...
 
Dziś „niewiernych Tomaszów” chodzą całe stada!
(Swej głupoty czy błędu uznać nie wypada?)...
 
Choćby czarno na białym zdrajców im wskazano – 
Zasypiają spokojnie. I budzą się rano...
 
Choćby setki podsłuchów otwierały oczy
Będą głusi na fakty... Bies ich zauroczył?...
 
Choćby pluły im w twarze polityczne szuje
Udają, że deszcz pada... Nikt się nie buntuje...
 
Choćby mieli na zbrodnię dowodów tysiące
Śmieją się z mgły smoleńskiej. Ciemność zowią słońcem...
 
Choćby świat spadał w przepaść... Wojna stała w progu...
Mówią: „Nic się nie stało”... I nie czują trwogi...
 
                             ***
Wiara jest Bożym Darem. Poznanie - Nauką.
Każde z nich możesz wybrać, kiedy Prawdy szukasz...
Zaś ślepota na dowód na tacy podany – 
To głupota kosmiczna... Lemingów... Baranów...
 
Jest granica uporu (pora na myśl złotą), 
Kiedy Tomasz Niewierny staje się... Idiotą...
 
             (Z tomiku „Pro publico bono” 2012r - Lech Makowiecki)

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

31-03-2024 [21:18] - Alina@Warszawa | Link:

Przy okazji warto zapytać takich niewiernych Tomaszów, którzy są zwolennikami Teorii Wielkiego Wybuchu, żeby np. mi jakoś udowodnili, że mięśnie grzbietowe kolcowo-ramieniowe powstały na skutek tego wybuchu i że to wielki wybuch wymyślił mózg, nerwy i sterowanie całego każdego żywego organizmu. Najbardziej zależy mi na najszerszym mięśniu grzbietowym, bo taki ładny, każdy go ma, a poza tym jak mi udowodnią, że jeden mięsień powstał na skutek wielkiego wybuchu, to i z innymi im łatwo pójdzie.

Obrazek użytkownika jazgdyni

01-04-2024 [08:00] - jazgdyni | Link:

@Lech Makowiecki

Również Lechu tobie najlepszego życzę - dzisiaj to już mokrego dyngusa wodą ze Źródła Długowieczności (Janek Pietrzak ma właśnie 87 urodziny. I jaki umysł ciągle!)

Jak chcielismy tatę zdenerwować, to wołaliśmy za nim - Niewierny Tomaszu!

Obrazek użytkownika Kaczysta

31-03-2024 [22:10] - Kaczysta | Link:

Proszę Państwa, skoro sami się REKLAMUJĄ ,to mam pytanie. który jest żoną ,a który mężem...?
Pytam POważnie...

https://pbs.twimg.com/media/GKBTlQiXQAA5xgq?format=jpg&name=large

Obrazek użytkownika Ptr

31-03-2024 [23:05] - Ptr | Link:

"Czy ktoś jeszcze rozmyśla i stara się zrozumieć znaczenie Zmartwychwstania Pańskiego?" 
A co z naszym osobistym zmartwychwstaniem ? Wydaje się takie nieprawdopodobne i jakby niemodne. Ale nie zależy od większości w parlamencie tym czy tamtym, ani większości na konklawe, ani od 1% najbogatszych, ani od popularności w czynieniu zła, ani od popularności w czynieniu dobra.  A samo czynienie dobra nie wystarczy. Ani od glorii zwycięstwa choćby i światowego. Gorzej ,że szatan chce Ci to wyrwać , abyś przegrał, bo i tak grasz na debecie. Taka sprawa nie z tego świata. 

Wspomnijmy tą , która zachowała się jak trzeba i jej podobnych.  

 

Obrazek użytkownika jazgdyni

01-04-2024 [08:03] - jazgdyni | Link:

@Ptr

Najlepszego Piotrze

Tyle już lat... niby wolności... a duża część narodu ciągle jak larwy w kokonie. Nie mogą się przobrazić w istoty lotne.

Serdeczności

Obrazek użytkownika Ptr

01-04-2024 [13:01] - Ptr | Link:

Radosnego świętowania. 

( Ktoś coś o przewrotności wyborczej wspomniał ,że była wszędzie. Dziś popatrzyłem na wyniki wyborów 2023 , w Turowie było dobrze, a w Świnoujściu źle  - reguła przewrotności nie wszędzie zadziałała).