Prusactwo jest bizantynizmu arcydziełem (Feliks Koneczny)

O predyspozycjach współczesnych Niemiec do roli podwykonawcy globalnej polityki.

Czym charakteryzuje się „nowoczesne państwo niemieckie” ukształtowane pod kierunkiem Kanclerza Otto von Bismarcka z punktu widzenia prof.Feliksa Konecznego, twórcy teorii cywilizacji:

„supremacja siły fizycznej nad duchową, eliminowanie etyki z życia zbiorowego, kiełznanie społeczeństwa na rzecz organów państwowych”
(Feliks Koneczny „Cywilizacja bizantyńska” Odczyt wygłoszony w Warszawie w Domu Katolickim 11
lutego 1937 r., opublikowany w: Myśl Narodowa Nr 13, Nr 14, Nr 15, Nr 17/1937)

Jak niemieccy „państwowcy” radzili sobie z wyzwaniami, które postawiła im III Rzesza, nowożytna prekursorka idei zjednoczenia Europy pod niemieckim nadzorem?

Popatrzmy na niemiecką sprawność organizacyjną na podstawie ewolucji„rozwiązania kwestii żydowskiej”.
Źródłem informacji jest wywiad Piotra Zychowicza z historykiem dr Jackiem Andrzejem Młynarczykiem autorem publikacji „W cieniu zagłady”.
https://www.youtube.com/watch?...

Plan „rozwiązania kwestii żydowskiej” był już w momencie pisania Mein Kampf (1925, 1927)

Od 1933r.nasilały się szykany i skłaniano Żydów do emigracji na własny koszt. Przejmowano ich majątki.

Masowa emigracja z Niemiec, Austrii i Czech miała być „rozwiązaniem”. Do 31 X 1941r.wyjechało na własny koszt 537tys.osób.

Na terenach Polski zajętych przez Niemcy w 1939 było 1,7mln Żydów i to mniej zamożnych. Pojawia się koncepcja getta dla polskich Żydów i „rezerwatu lubelskiego” dla niemieckich.

W 1940 po upadku Francji powstała koncepcja deportacji na Madagaskar.

22 VI 1941r.wojna z ZSRR otworzyła możliwość deportacji na wschód, w tym za Ural. Polskie getta stały się obozami przejściowymi a infrastruktura sowieckich gułagów czekała ala Blitzkrieg skończył się pod Moskwą. Deportowani z Niemiec utknęli w Polsce.

Latem 1941 tereny ZSRR nas początek mordowania, oprócz prewencyjnego mężczyzn, również kobiet, dzieci, starców. Sami Niemcy zauważają, że biorący w tym udział stają się agresywni i psychopatyczni. Zastanawiają się nad metodami nie obciążającymi psychicznie morderców.

W ciągu 1941 deportowano Żydów na Wschód poprzez obozy przejściowe w Polsce w zw.z Blitzkrigiem w wojnie z ZSRR.
Getto Łódzkie utworzone w celu deportacji do GG (jeszcze bez intencji ludobójstwa) staje się przeludnione.
Podjęto próbę wysłania 100tys. Żydów z powrotem do pracy w Niemczech przez Arbeitsamty ale Hiller zakazuje tego i wyznacza dla getta obowiązek przyjęcia dodatkowych 25tys. Żydów i Cyganów.

31 VII 1941 Goering upoważnia Heydricha do „przygotowań do całkowitego rozwiązania kwestii żydowskiej”.

20 I 1942 konferencja w Wannsee, która uzgadnia współpracę urzędników IIIRzeszy, uzyskuje ich akceptacje, dokonuje podziału ludobójstwa na niezdolnych do pracy i przeznaczonych do wyniszczającej pracy oraz zapoznanie z praktyką ludobójstwa przez komendanta SS z Rygi Dr Lange, który kierował egzekucjami berlińskich Żydów.

Niemieckie ludobójstwo trwało już wcześniej: operacja eutanazyjna T4 (chorzy psychicznie, kalecy), ludobójstwo Polaków (m.in.Auschwitz) i jeńców sowieckich (głód).

Pytanie jak bardzo różne od IIIRzeszy są mechanizmy działania administracji w niemieckiej UE zwanej IV Rzeszą?

Osobny tematem jest wpływ na działanie UE i nasze losy, jaki wywiera „kultura cywilizacji żydowskiej”, jak określił socjalizm Feliks Koneczny.

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Czesław2

24-03-2024 [10:49] - Czesław2 | Link:

Pierwsze zdanie artykułu ładnie tłumaczy różnicę dla Polski w rządach PISU i PO. Nie do końca jednak rozumiem, jak to się stało, że żydzi, pośrednio , żydom zgotowali taki los. Jedyne wytłumaczenie dla mnie jest takie, że kołdra światowa za krótka.

Obrazek użytkownika Marek Michalski

24-03-2024 [11:07] - Marek Michalski | Link:

Jest kilka dróg, które prowadziły do tej tragedii. Pierwsza to wg Konecznego, wpływ cywilizacji żydowskiej na pruski bizantynizm już w XIX wieku.
Druga, też wg Konecznego, to wpływ na ideologię hitleryzmu. Nie mam pod ręką cytatu, ale geneza narodowego socjalizmu w marksizmie jest wiadoma i bez Konecznego.
Trzecia przyczyna to idea syjonizmu już od XIX wieku. W III Rzeszy miała ciąg dalszy w postaci zinstytucjonalizowanej współpracy obu nacjonalizmów niemieckiego i żydowskiego.
Czwarty powód to inwestowanie w państwo Hitlera przez kapitał amerykański. Pisze o tym Antony C. Sutton w "Wall Street i Hitler", pisze o tym Song Hongbing w jednym z tomów "Wojny o pieniądz". Przelewy dla III Rzeszy na konto w Banku Rozrachunków Międzynarodowych w Bazylei trwały do 28 IV 1945r., jak zapamiętałem z tej książki.
 

Obrazek użytkownika Czesław2

24-03-2024 [11:13] - Czesław2 | Link:

Tak to Pan napisał, jakby były dwa narody żydowskie. Inaczej to nie ma sensu.

Obrazek użytkownika Marek Michalski

24-03-2024 [11:29] - Marek Michalski | Link:

@Czesław Są dwie grupy etnicznie: semicka i chazarska. Jest mnogość odłamów religijnych: od ortodoksyjnych wyznawców talmudyzmu rabinicznego aż po marksistów. Różnice geograficzne i finansowe diaspory. Są syjoniści i antysyjoniści. Żydzi tworzący odrębne społeczności w gettach i dążący do asymilacji. Była więc podstawa do różnych działań w różnym czasie i w różny sposób.

Obrazek użytkownika Czesław2

24-03-2024 [11:51] - Czesław2 | Link:

To oczywiste, że żydzi nie są jednorodni etnicznie  . Sądzę, że nie tłumaczy to jednak sprawstwa ludobójstwa.
Sądze,że nie jest moźliwe  aby informacje o zamierzonym i realizowanym ludobójstwie w dobie radiostacji nie dotarły za Atlantyk. To niemożliwe.

Obrazek użytkownika Marek Michalski

24-03-2024 [16:32] - Marek Michalski | Link:

@Czesław2 Bez wątpienia była świadomość sytuacji skoro nie nadawano rozgłosu w prasie amerykańskiej z premedytacją. Przykładowo "W latach 1939–45 NYT opublikował co prawda 1186 informacji o losie Żydów, 17 na miesiąc, ale na pierwszej stronie informacja o zagładzie pojawiła się tylko 26 razy i tylko w sześciu przypadkach Żydzi zostali podani jako główne ofiary. Nigdy celem nie było zaalarmowanie świata. Dlaczego?" https://wszystkoconajwazniejsz...
Elity finansowe USA, w tym pochodzenia żydowskiego, miały własną strategię polityczną doprowadzenia do ładu światowego.
Nie bez znaczenia jest fakt, że w cywilizacji żydowskiej życie jednostki jest podporządkowane prawu religijnemu. Rola jednostki w skali historii Narodu Wybranego jest więc podrzędna. Czy tak będzie też współcześnie z państwem Izrael? Henry Kissinger twierdził (w 2012r.): „Za 10 lat nie będzie już Izraela”.

Obrazek użytkownika smieciu

24-03-2024 [11:19] - smieciu | Link:

@Marek Michalski
Nie mam pod ręką cytatu, ale geneza narodowego socjalizmu w marksizmie jest wiadoma i bez Konecznego.
To może ja zacytuję Hitlera za niedawnym wpisem tutejszego blogera:
Wiele się od marksizmu nauczyłem. Przyznaję to bez chwili wahania. Nie chodzi oczywiście o nudną naukę społeczną i materialistyczne ujęcie historii, o jakieś tam absurdalne teorie krańcowej wartości użytkowej i temu podobne. Ale nauczyłem się z ich metod. Tylko że ja poważnie podszedłem do tego, co te kramarsko-sekretarskie dusze nieśmiało tylko zaczęły. Jest w tym cały narodowy socjalizm”.
I dodawał:
„Jestem ― mówił ― nie tylko tym, który przezwyciężył marksizm, jestem też wykonawcą jego idei, jeśli to, co marksizm chciał i co w nim uzasadnione, odrzeć z żydowsko-talmudycznego dogmatyzmu”.

Prawdziwy Marksista!

Obrazek użytkownika Marek Michalski

24-03-2024 [15:35] - Marek Michalski | Link:

Dziękuję za uzupełnienie.
Dwa szowinizmy musiały się skonfliktować pod wpływem ideologii marksistowskiej i kryzysu po I WŚ.
Wcześniej, w obrębie Cesarstwa Niemieckiego, jak twierdzi Friedrich Neumann w Mitteleuropa, Żydzi niemieccy uważali się za Niemców wyznania żydowskiego.

Obrazek użytkownika smieciu

24-03-2024 [11:09] - smieciu | Link:

Tak. Żydowskie niewiniątka. Pewnie bez żadnej ideologii. Politycznych wpływów, sympatii i pieniędzy. Grzeczni obywatele! Gnębieni. Podobnie jak w ZSRR.
Czy jednak nie? Czekam na drugą część gdzie autor rozwinie ostatnie zdanie tekstu.

Obrazek użytkownika Marek Michalski

24-03-2024 [16:04] - Marek Michalski | Link:

Rozwinę zasygnalizowany temat. Co do zagłady Żydów (w nowomowie holocaust) to z jednej strony była wynikiem odpowiedzialności zbiorowej w konflikcie o podłożu narodowościowym a z drugiej - jak wskazuje dr Młynarczyk - wynikiem patomechanizmu biurokratycznego.

Obrazek użytkownika jazgdyni

24-03-2024 [12:45] - jazgdyni | Link:

@Autor

Mieliśmy już kilka podobnych artykułów o analogicznym rodowodzie prusactwa z cywilizacji bizantyjskiej. Tylko tę wspaniała historiozofię naszego zapomnianego rodaka koniecznie trzeba rozważać z epizodem krzyżackim.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Marek Michalski

24-03-2024 [15:54] - Marek Michalski | Link:

@Jazgdyni Bez wątpienia wpływy bizantyńskie były obecne w Państwie Krzyżackim i poprzez Prusy trafiły do Niemiec. Nie pomijając Lutra, Kanta i Hegla.
Wcześniej Cesarstwo Ottona I nie kontynuowało idei Karolingów, czyli świeckiego oparcia dla papiestwa. Bizantyńska modła dopełniła się wraz dworem księżniczki Teofano, żony cesarza Ottona II. Pamiętam, że Pan ten temat poruszał. Proszę o link.

Obrazek użytkownika Obserwator_3

24-03-2024 [20:50] - Obserwator_3 | Link:

Dzień dobry
Może być ten: https://naszeblogi.pl/60188-na-zachodzie-bez-zmian?

Pozdrawiam serdecznie
/-/ Obserwator
 

Obrazek użytkownika Marek Michalski

24-03-2024 [22:42] - Marek Michalski | Link:

Bardzo dziękuję. Piękny, przekrojowy, wycyzelowany wpis, który kwalifikuje się jako lektura obowiązkowa w ramach przedmiotu Historia i Teraźniejszość.
Niestety nic się nie stracił na aktualności.
Pozdrawiam, MM.

Obrazek użytkownika Darek65

25-03-2024 [07:59] - Darek65 | Link:

MM
Jak tak można pisać. Przecież Mateusz M., to najlepszy polski premier :) Dla mnie to inna strona tego samego medalu, co Tusk.

Obrazek użytkownika Marek Michalski

25-03-2024 [10:08] - Marek Michalski | Link:

@Darek65 Kto powiedział, że cela+ nie może być dla nich wspólna?

Obrazek użytkownika Darek65

25-03-2024 [15:35] - Darek65 | Link:

Takie dwie gwiazdy w jednej celi?