Zacznijmy poważną dyskusję o POLEXICIE

Czy to, że jestem szczerym patriotą oznacza, że jestem także paskudnym nacjonalistą (w skrócie nazi )?

Tak przynajmniej twierdzi Sprytna Ulka von der LEYEN.

Właściwą klapkę w mózgu otworzył mi Wojtek Cejrowski w rozmowie z biednym, zastrachanym Krzyśkiem Skowrońskim (a kiedyś był to taki dzielny wojownik...)
Przyłączam się więc do naszego Bosego Kowboja i zgadzam się:

Trzeba z tej paskudnej Unii jak najszybciej (bo moment jest dobry) wyp***dalać – że użyję stylu pani rzecznik lewicy, Anny Marii Żukowskiej.

Przyznam, że już od dawna się wahałem; a nawet boleśnie biłem się z myślami. Rozważałem za i przeciw. Głównie podobał mi się Układ z Schengen. Reszta już nie tak bardzo. Lecz od słynnego "Ulica i Zagranica" zupełnie to stowarzyszenie przestało mi się podobać. Ba... podobać... Od tego nieszczęsnego roku pańskiego 2015, gdzie euforia pogonienia tych lewackich typów na drzewo nas zaślepiła, rok po roku, stosunek do wymarzonego Zachodu, reprezentowanego przez Unię Europejską, zaczął się zmieniać. Coraz bardziej negatywnie ten świat wyglądał, jako że w Polsce przez lata dyktatury komuny i potem rządów postkomunistycznych cwaniaczków pod kuratelą różnych ubecji, uopowców i wsioków, świat poza graniczną Odrą był dla nas wymarzoną krainą miodem i mlekiem płynącą..
Dla mnie ten mityczny 'Zachód', to nie była jakaś prowincjonalna wizja marzyciela o Raju Wolności i Dobrobytu. Od 35 roku życia pracowałem już poza krajem. I aż do emerytury za granicą. Praca na morzu pozwalała mi poruszać się po całym świecie. Poznać bogactwo i poznać nieprawdopodobną nędzę. Takie życiowe doświadczenia powodują, że powoli już nie chcesz tego Nowego Jorku, pięknego Rio De Janeiro i uroczego Kapsztadu, bo wolisz miejsce, gdzie się urodziłeś – Polskę, Gdynię...
Czujesz to całym swym jestestwem, że tylko tu jest twój prawdziwy dom.
Chyba tak właśnie buduje się najlepiej i najmocniej prawdziwy patriotyzm.

Od wygranej w wyborach prawicowej, konserwatywnej partii PiS i prezydenta Dudy, powoli, nieco siermiężnie, czasami nawet naiwnie i niezgrabnie, coś zaczęło się zmieniać. I to wszystko zaczynało iść w dobrym kierunku. Mimo, że pod górkę i raczej wyboisto.
Lecz także od tego zwycięstwa 2015 do ubiegłego roku zostaliśmy zmuszeni nieustannie się bronić i bezsensownie marnować czas i energię, omijając przeróżne kłody rzucane Polsce pod nogi przez Brukselę i Berlin.

A w roku 2020 Ziemię ogarnęła pandemia. Nie żadna dżuma, czy cholera, tylko tajemniczy, nieznany wirus. Na dodatek pochodzący nie z Afryki, nie z lasów tropikalnych Amazonii, tylko z Chin. Do dzisiaj, niemalże po pięciu latach, nie wiemy jaka jest geneza tego nowoczesnego SARS-CoV-2. I dzisiaj, nie widomo jeszcze jak długo, cierpimy nadal przez to gówno – które zawdzięczamy niechlujstwu i tandecie chińskiego laboratorium, choć... może to był taki eksperyment Państwa Środka, testujący jak z premedytacją uderzyć w resztę świata.

Uczestnicząc w tym cyrku pandemii, widziałem co się dzieje i jak sobie radzi Unia Europejska. Właściwe Unia nie radzi sobie kompletnie. To każde państwo członkowskie radzą sobie indywidualnie. Burdel wytworzył się niesamowity.
To wtedy właśnie już w sposób zdecydowany uznałem, że Unia to jakaś pomyłka. Pic na wodę. Berlińsko – Brukselski kartel – mafia, która chce zdobyć wszystko co się da, a ludność europejskich narodów zapędzić do poddańczego kieratu, okraść ze wszystkiego i zmusić do klasycznej funkcji "chłopa pańszczyźnianego".

I wtedy zacząłem kombinować, jak się z tej gangsterskiej szulerni wymiksować tak, by mi na dowidzenia nie poobcinali palców, albo jeszcze gorzej – obcięli to na dole i wsadzili do ust, bym się zadławił na śmierć. By inni widzieli, że od mafii uciec nie można.

Wiedziałem wtedy już bez najmniejszej wątpliwości, że my, Polacy, wyjście mamy tylko jedno - wyjście z Unii. I to szybko. W podskokach.
Bo ci mafiosi zrobią z nami to, co nawet Hitlerowi się nie udało.

Właśnie mija całe pięć miesięcy, jak przez swoją durnotę i pychę; przekonanie, że już nikt im nie podskoczy i rządzić będą tak długo, jak tylko będą chcieli, Prawo i Sprawiedliwość dało dupy i przerżnęło wybory. Każdy ma swoje własne wnioski, dlaczego tak się stało. Nieważne... Lecz to, co w kraju się potem rozpętało, to przerosło nawet moją obrzydliwie bujną wyobraźnię. Choć coś już wyczuwałem, gdy zobaczyłem wtedy, w noc wyników wyborów jak pokazano świętujących zwycięzców – lemingów Tuska – w ich komitecie wyborczym, skandujących ze łzami w oczach – Je**ć PIS! Je**ać PIS!

Po przegranej, przez dwa miesiące niemalże, aż do objęcia władzy 13 grudnia – dokładnie w rocznicę rozpoczęcia stanu wojennego, wielkich aresztowań, czystek i terroru ZOMO – było względnie spokojnie. Choć właściwie to była taka cisza przed burzą.
To, co się potem w kraju rozpętało i praktycznie trwa do dzisiaj, to jakiś pojeb**y horror. Polska wersja "Noc Żywych Trupów".
Rzeczpospolitą opanowały zombie – istoty bezmózgowe, tylko żądne krwi, destrukcji i niszczenia.
Każdy ugryziony przez nich przyzwoity Polak zamienia się w takiego samego potwora.

Od tamtego czasu czuję się jakbym nagle znalazł się w sennym koszmarze, którego scenariusz opracował Franz Kafka. Albo Philip K. Dick pisząc proroczo dystopię "Ubik", gdzie wszystko jest ułudą, widzimy "maskony", czyli nie rzeczywistość, jaką jest naprawdę, tylko taką jak ją rysują inżynierowie od manipulacji społeczeństwami i już prawie władcy naszych wszystkich umysłów. I co ważne – wszystko to ma nas cieszyć i nam się podobać. Masz mlaskać ze smakiem i się oblizywać, jakbyś właśnie skonsumował ulubionego steka, lub świeżą ostrygę, gdy naprawdę wpieprzyłeś paskudną larwę wstrętnego robala.

Nie mogę się jeszcze w pełni połapać, czy to, co właśnie widzimy; a ja pilnie obserwuję i staram się znaleźć pewną logikę i właściwe wnioski; to naturalna utrata rozumu, niemalże człowieczeństwa, jak to miało miejsce z zarazą w roku 994 w Akwitanii, gdzie sporysz – pasożytniczy grzyb zboża, objął zarazą setki tysięcy ludzi, pozbawiając ich właśnie umysłu, i zabijając 40 tysięcy zarażonych.
Bo takiej ilości głupców – i to u władzy, jak też wśród wyjącego motłochu, jeszcze nigdy nie widziałem. Co gorsza – to dzieje się nie tylko w naszym kraju, lecz prawie w obrębie naszej całej umierającej cywilizacji łacińskiej. A wzorem takiego szpitala niebezpiecznych wariatów jest dla mnie Parlament Unii Europejskiej.
Myślę też alternatywnie: - może właśnie tak ma być - co wszyscy widzimy - bo wszystko to zostało starannie przygotowane, wyreżyserowane; wyprano świadomie mózgi, tworząc głupców, chamów i krzykliwych arogantów.

Jako przyprawiający moją żonę o nerwicę bałaganiarz, mam obsesję na temat porządkowania wszystkiego. Oczywiście teoretycznie, w myślach. W praktyce mam niestety jakieś dziwne zahamowania odnośnie porządku. Toteż w chwilach wolnych medytacji, obecnie najczęściej w wannie z obfitą pianą (mam wstręt do prysznica na stojąco po wszystkich latach na morzu), bawię się w układanie – w czasie i przestrzeni – wszystkiego co się da, choć najczęściej interesuje mnie dynamika przemian społecznych, źródeł przyczyn zmian w życiu, chronologia ważnych zdarzeń i dopasowanie przyczyn do skutków.
Toteż rósł we mnie coraz większy niepokój i zwątpienie, czy bycie elementem właśnie przepoczwarzającej się struktury Unii Europejskiej jest słusznym działaniem. Coraz więcej o tym myślałem.

To był proces ewolucyjny. Od pewnej radości i aprobaty w roku 2004, gdy do UE przystępowaliśmy – mieliśmy to poczucie wzrostu wartości, pewnego przywrócenia nas po latach uciemiężenia pod ruskim butem, do klubu państw europejskich – prawdziwie europejskich z ich całym splendorem, kulturą, swobodami i dobrobytem. To właśnie my – sieroty po bolszewizmie sowieckim nareszcie stajemy się jednymi z NICH. Praktycznie nie myślało się wcale o tych wszystkich zawiłych i, jak się później okazało, niedostrzegalnie podstępnych traktatach, umowach i dyrektywach. Ważna chyba dla wszystkich była wówczas swoboda podróżowania, możliwość wyboru pracy wszędzie na terenie Unii bez zbędnych ograniczeń i oczywiście możliwość dowolnych zakupów gdziekolwiek i przywozu do domu bez tych paskudnych procedur i kosztów celnych.

Inauguracyjna euforia zaczęła dość szybko ustępować. Poznaliśmy, że nie wszędzie jesteśmy witani uśmiechem i przyjmowani z otwartymi ramionami.
Wielu z pracujących za granicą, w obszarach Unii, po pewnym czasie, gdy już nieco okrzepli, zauważyło, że całkiem sporo "ludzi zachodu" po prostu nami gardzi. Uważa nas za dzikich prymitywów. Ludzi mało wartych. Ludzi których można traktować niepoważnie. To bolało.

Trzydzieści lat z czterdziestu na morzu, spędziłem, jak my to mówimy, pod obcą banderą. Co również oznacza, że pracowałem dla armatorów niemieckich, amerykańskich, brytyjskich, szwedzkich i norweskich. Również przez sześć lat dla rządowej firmy Kuwejtu. Za wyjątkiem pełnomorskiego Pacyfiku, zwiedziłem cały pozostały świat. Różne kultury, egzotyczne zwyczaje... Niebotyczne bogactwo i skrajną biedę.
Tyle lat w tylu miejscach tak różnorodnych, rozwinęło moją tolerancję i pewien stoicyzm. Jednakże nie zapomnę, że w tych najbliższych krajach, w Niemczech, Holandii, Belgii, Francji, Danii, czy Szwecji, my Polacy spotykaliśmy się często, z pewnym chłodem. A czasem nawet z ostentacyjną nienawiścią i pogardą. Przykre to było, ale armator płacił dobrze i to on doceniał naszą pracę i naszą wartość.
Po latach zrozumiałem o co w tym wszystkim chodzi. Dlaczego istniała taka postawa wobec nas, gdy nie daliśmy żadnych powodów, by nami gardzić. Widząc nasz wysiłek i wiedząc, że jesteśmy właśnie u nich, bo w kraju było kiepsko i raczej biednie, oni bez kozery prezentowali nam ten jakże niemiecki schadenfreude – tą złośliwą przyjemność z cudzej biedy.

Odkryłem jeszcze więcej. My byliśmy lepsi!

Mieliśmy znacznie więcej wiedzy, umiejętności, sprytu i twórczego myślenia.
Gdy współpracowałem z francuskim, czy niemieckim inżynierem, który mniej więcej reprezentował mój poziom zawodowy, to widziałem, że mam do czynienia z kimś, kto potrafi poruszać się wyłącznie w zakresie i sztywnych ramach konkretnej instrukcji. My natomiast potrafiliśmy działać niestereotypowo, konstruktywnie i innowacyjnie.
Szefostwo podziwiało, a współpracownicy zgrzytali zębami.

Gdyby to było tylko raz, drugi, trzeci... Pojąłem wtedy, że my tam nie pasujemy. I długie lata nie będzie równości między nami a ludźmi Unii.
Przestałem brać kontrakty z obszaru UE. Ostatnie dziesięć lat – dziś wiem – najszczęśliwsze i najbardziej satysfakcjonujące lata na morzu, spędziłem pod flagą norweską. Także przy owocnej współpracy z Amerykanami.

Z takim życiowym doświadczeniem, osobistymi przemyśleniami i przeżytymi emocjami dzisiaj mogę się tylko głośno pytać - CO MY W TEJ UNII JESZCZE DO CHOLERY ROBIMY?!

Jesteśmy za przyzwoici, jesteśmy (sic!) za uczciwi. Jesteśmy też poczciwi, naiwni i prostolinijni.
Lata pod bolszewickim butem nie nauczyły nas jak współżyć z gangsterami i szubrawcami. Zwłaszcza z tymi w białych i niebieskich kołnierzykach.
Po 13 grudnia ubiegłego roku czara się przelała. Zachód – ten brukselsko-berliński, a kto wie, czy również przy współpracy Moskwy zainstalował u władzy ludzi, o których można powiedzieć tylko jedno z pełną pewnością: - oni nie pracują i rządzą dla dobra Polski i Polaków. Wszystko co dotychczas robią – i będą nadal robili, aż zakończą zlecone zadanie, to precyzyjne wykonywanie praktycznie odwiecznego, pruskiego kiedyś, a teraz niemieckiego projektu, całkowitego zniszczenia Rzeczpospolitej.

Fakt, to co dzieje się właśnie w Polsce jest dziwne, wprost absurdalne. Lecz wiemy dobrze, że jest to początek realizacji projektu dla całej wspólnoty Unii Europejskiej.
Dlaczego Polska poszła na pierwszy ogień maszyny do anihilacji? Czy z powodu odwiecznej nienawiści Prusaków, kiedyś zmuszonych do złożenia nam hołdu, czego nigdy nie puszcza się płazem, hołdu Rzeczpospolitej i tych paskudnych podludzi Polacken? Czy może tylko dlatego, że właśnie w tym kraju, najsłabszym psychicznie, wiecznie indoktrynowanego i dręczonego społeczeństwa, udało się zebrać zespół najemników – putinowskich "zielonych ludzików", z całkowicie wiernym i lojalnym berlińskiej władzy, skrajnie patologicznym psychopatą? Tej Bandy Ryżego, która na rozkaz pójdzie po trupach do celu. Czy to właśnie dlatego dzieje się teraz to co widzimy i co może wszystkim rozsądnym spędzać sen z powiek.

To co wydaje się nam, że widzimy i napawa nas niepokojem, a coraz większą liczbę ludzi wstrętem, ta władza Unii ze skorumpowanym do cna parlamentem, z komisarzami komisji i wodzusiami neobolszewickich partyjek, to tylko fikcja, bajeczka dla naiwnych maluczkich. Po prawdzie nie widzimy i nie wiemy tak naprawdę nic. To, jak to określają profesor Modzelewski i doktor Bartoszewicz, państwo abstrakcyjne w sensie orwellowskim. Nie wiemy kto naprawdę rządzi, kto podejmuje decyzje i po co to robi. Dlaczego chce zniszczyć życie człowieka, każdego obywatela – tego dopiero co poczętego zabić zabiegiem aborcji, a tych u schyłku życia łaskawie uraczyć eutanazją.
A wszystkich od narodzin do śmierci pozbawić wolności, pozbawić własności – i co najgorsze – autonomicznej świadomości.

Zapomnijmy o tych Marksach, Leninach i Spinellich i poszukujmy kogoś, kto dzisiaj decyduje jak najgorszy tyran o życiu i śmierci milionów, tak obecnie pogardzanych, białych ludzi.
Czy to paskudny staruch Klaus Schwab w szwajcarskim Davos ze swoim izraelskim przydupasem Yuvalem N. Haraim. Może jednak to Bill Gates i reszta rozpaskudzonych bogactwem, jak nigdy na świecie kolesi z Big Tech. Lub ci jeszcze bardziej bogatsi – władcy z tych enigmatycznych Black Rock, czy Vanguard. Bo Przecież nie tacy durnie jak Olaf Scholtz, Emmanuel Macron, król Karol, Joe Biden, albo Justin Trudeau. Albo nawet ten potwór Putin, czy skośnooki cwaniak Xi.

Kto ma nas – Polskę i Polaków – wchłonąć, skonsumować i wypluć resztki?
Przecież nie Banda Ryżego. Przecież nie ta patologia z Brukseli i Berlina.
W tym rzecz, że nawet dokładnie nie wiemy, kto chce nas pozbawić najważniejszych i najbardziej cennych atrybutów człowieczeństwa: - wolności, prawa do własności i własnej, niekontrolowanej świadomości.

Zaczynali małymi kroczkami, lecz oni też mają presję czasu, bo nieco się obawiają wyników czerwcowych wyborów unijnych, więc dali kopa na pedał gazu. Dlatego my również nie mamy już na co czekać. Nie ma już uspokajania typu: - Spokojnie panowie. Kto się spieszy, to się diabeł cieszy. - jaką to właśnie filozofię lubią prezentować przywódcy konserwatystów, Prezes Kaczyński i prezydent Duda. Uważacie Państwo, że mamy jeszcze czas?

Nie mam wątpliwości, że zaraz odezwie się nasz tradycyjny Chór Wujów i wiecznie zaniepokojonych Koleżanek, którzy będą rozważać i wykrzykiwać: - No dobra. Ale jak to zrobić?! Jak wyjść z tej Unii, aby samo wyjście nas nie zniszczyło. Wielokrotnie bogatsza Wielka Brytania odeszła i jeszcze dzisiaj, wiele lat po tym, cierpi społecznie i gospodarczo. A my mamy dać radę?

Nie odpowiem jak wyjść, bo to nie moja działka. Lecz wiem, że jest w kraju wiele wybitnych ludzi, niewystraszonych ostrożnych sklerotyków, czy miłośników kompromisu za wszelką cenę, którzy są w stanie skutecznie uwolnić nas od szykujących się do zjedzenia Polski.
To już właściwie krok na jutro. Dzisiaj musimy wszelkimi sposobami zabezpieczyć i nie dopuścić by nam odebrano tego, co jeszcze mamy. A jest tego sporo:
Nie pozwolić by odebrano rozum naszym dzieciom.
Nie pozwolić, by odebrano nam naszą złotówkę i tony złota, które zabezpieczają nasze finanse.
Nie pozwolić, by odebrano wielkie narodowe projekty, które mają nas dźwignąć na jeszcze wyższy poziom na świecie. Nie zapominajmy, ze już dzisiaj jesteśmy na 21 miejscu najbogatszych państw świata. A ktoś pamięta gdzie byliśmy po upadku komuny?
Nie pozwolić by odebrano nasze zdolności do obrony bezpieczeństwa. Tylko siła militarna jest w stanie zapewnić pełną suwerenność.

Wyjaśnię jedno: - nie jestem przeciwnikiem zjednoczonej traktatami Europy. Lecz wyłącznie w stylu EWG – Europejskiej Wspólnoty Gospodarczej, tak, jak sobie to wyobrażał Robert Schuman.
Sprzeciwiam się i nawołuję do sprzeciwu wobec obecnej Unii Europejskiej, mafijnego gniazda lewaków, zakłamanych, nieuczciwych, chciwych i skorumpowanych. Unii dla których jesteśmy czymś, co chcą wyłącznie skonsumować. Nas zniszczyć i zabrać nam wszystko.

.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

22-03-2024 [09:15] - u2 | Link:

Panie Januszu,

"Prawo i Sprawiedliwość dało dupy i przerżnęło wybory"

Nie przegrało, tylko wygrało. Obecnie rządząca mafia trójmiejska nie ma mandatu demokratycznego do tego zamachu stanu, który przeprowadza. Co w tym pańskim tricity jest nie tak? :-)

Obrazek użytkownika jazgdyni

22-03-2024 [09:39] - jazgdyni | Link:

Nie przegrało, tylko wygrało.

No dobrze. Formalnie to prawda. Tylko jaki jest tego efekt? Cieszy to ciebie? jak się z tym czujesz? Bo ja się czuję gorzej.

Obrazek użytkownika u2

22-03-2024 [10:35] - u2 | Link:

Panie Januszu,

Oczywiście antypolska zajadłość mafii, nie tylko trójmiejskiej, mnie nie cieszy. Cieszy mnie zwycięstwo Peace w moim regionie. Bo to oznacza, że mieszkam wśród gremialnie uczciwych propolskich ludzi.

PS. To że np. Bogatynia zagłosowała przeciwko kopalni i elektrowni Turów to mnie niezwykle dziwi. Ale pisałem kilka razy na NB przed wyborami, że arytmetycznie 8-gwizdkowy "antypis" ma większość w sondażach. Tyle, że ta  większość nie upoważnia ich do łamania prawa, czyli demokracji w Bolanda. Muszą najwyraźniej 8-gwizdkowcy dostać w 4 litery od mafii. Każdemu to co mu się należy od mafii - jest taka książka, oczywiście napisana przez makaroniarza :-)

Obrazek użytkownika Adam66

22-03-2024 [16:26] - Adam66 | Link:

@ jazgdyni 
To taka "zwycięska klęska", żeby nie używać bardziej rozpowszechnionego zwrotu "pyrrusowe zwycięstwo"...  Jak zwał tak zwał ale władzę oddali, można się spierać czy przez zaniechanie i głupotę czy taki był plan...?
Wracając do polexitu, proszę zauważyć co się dzieje w UK po brexicie. czy nastąpiły jakieś zmiany na lepsze?  Wręcz przeciwnie, UK wydaje się jeszcze bardziej przyspieszać i wdrażać te wszystkie lewackie idiotyzmy z zielonym/czerwonym ładem na czele:
https://www.youtube.com/watch?...
Nawet gdyby polexit nastąpił to w Polsce nie ma w tej chwili partii reprezentującej interesy Polski co PIS udowodnił w ciągu swoich ośmioletnich rządów.  Morawiecki popodpisywał wszystkie niełady i fity i utuczył gąskę, żeby teraz banda ryżego folksdojcza miała co kraść.  Gadowski próbuje coś oddolnie zorganizować ale czy wystarczy czasu żeby ten ruch zrobił się na tyle silny żeby przejąć władzę? Obawiam się, że wątpię ale nadzieja zawsze umiera ostatnia...

Obrazek użytkownika Mika

22-03-2024 [09:52] - Mika | Link:

Przestańmy z tym wygrało, przegrało. Stracili władzę, czyli przegrali.

Jazgdyni przyłączam się do prośby - Co jest nie tak w tym 3city, ze pasiemy żmije i pozwalamy na demolkę struktur.

P.S. Świetny tekst, jak zwykle. 

Obrazek użytkownika jazgdyni

22-03-2024 [20:03] - jazgdyni | Link:

@Mika

Oczywiście - władzy nie zdobyli, czyli przegrali. Ale jak zwykle wygrywa pocieszycielskie - Polacy! Nic się nie stało!

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika tricolour

22-03-2024 [09:38] - tricolour | Link:

Żeby zacząć poważną dyskusję trzeba umieć analizować i stawiać diagnozy.

Diagnoza jest taka że PiS wygrał wybory (nawet znacząco) ale został pozbawiony władzy przez resztę sprzysiężonego parlamentu, który kopem w dupę prezesa zademonstrował, że ma dość tępej propagandy, partyjnej omnipotencji, pogardy, kłamstw, prywaty.

Na tej samej zasadzie, w przededniu wojny z Rosją, pomysł opuszczenia zjednoczonej Europy uznaje za wynik demencji.

Obrazek użytkownika jazgdyni

22-03-2024 [09:40] - jazgdyni | Link:

;-)))

Obrazek użytkownika tricolour

22-03-2024 [10:58] - tricolour | Link:

@jzg

Nie ma się co uśmiechać tylko trzeba umieć przewidzieć konsekwencje swoich decyzji.

Zatem co po wyjściu z Unii? Konkret: co?

Zamknięte rynki? Do spłaty kredyty? Zakupy dalej w Lidlu? Wszyscy do pracy w Orlenie?

Zatem co? No chyba, że jesteś baba, która raduje się na myśl o rozwodzie, a po dwudziestu latach samotności zauważa nagle, że nikt nie chciał używanej...

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

22-03-2024 [09:41] - NASZ_HENRY | Link:

 

Najlepsza okazja na polexit już minęła. Trzeba to było zrobić przed wyborami, to teraz Tusk musiałby referendum akcesyjne organizować :) Partyjniackie elity kierowały się jednak bardziej swoimi potrzebami niż potrzebami suwerena 
Na pocieszenie dla bałaganiarzy: w chaosie niczego nie można znaleźć ale i niczego nie da się zgubić 😉  

 

Obrazek użytkownika jazgdyni

22-03-2024 [20:01] - jazgdyni | Link:

@NASZ_HENRY

Też się obawiam, że najlepszy moment właśnie mija. Wieszczyłem, bo miałem taką nadzieję i ja bym tak zrobił, że Duda zawetuje ustawę budżetową. Wtedy dzisiaj bylibyśmy w innej sytuacji.

Obrazek użytkownika jazgdyni

22-03-2024 [09:49] - jazgdyni | Link:

KAZIK Mars atakuje

Hej, hej - Mars napada
Dookoła ludzi gromada
Hej, hej - Mars atakuje
Żadnej litości nie czuje
Hej, hej - Mars napada
Owoce pracy naszej zjada
Hej, hej - ludkowie biedni
Kolejny zlew powszedni

Nad Bałtykiem rozpostarli swoje skrzydła ludzie z Marsa
Atakować w taki sposób to jest jedna wielka farsa
Motłoch gapi się zdziwiony, nowej szuka podniety
Cywilizacyja wroga z innej planety
W Gdyni zbiera się pospiesznie sztab kryzysowy
Albo anty, ryba psuje się od głowy
A każdy z prawem tutaj jest na bakier
John Malkovich jak grał Ruska to mówił madier fakier
Inwazja planetarna do plaży się zbliża
W tym czasie w sztabie w Gdyni jeden drugim ubliżał
Co to był za film, co na nim wciąż się ruchali?
Tu za heroinę, panie, ludzie wszystko by oddali
Wszystkie deski obsikane, wszystkie kible osrane
Jaki piękny jest nasz port, gdy się go widzi nad ranem
Wszystko poukładane, dużo dobrej roboty
Do portu się zbliżają z Marsa istoty

W tym całym bałaganie jedno wiem na pewno
Jesteś moją królewną

Do Bydgoszczy zbliża flota się totalnie uzbrojona
Popularny pięściarz, jego twarz jakaś znajoma
Dwóch rywali pokonał na potańcówce w Mózgu
I boi się mafii, chyba trafił na Rusków
Dzięki słusznym decyzjom nie ma śladów paniki
Stan wyjątkowy - zawsze smaczny i zdrowy
Podobno jeszcze broni się Gdańsk Orunia
Agresorzy mają rzut beretem już do Torunia
Czy to, że grasz na gitarze uszczęśliwia innych ludzi?
Czy ma sens, że się trudzisz? Weź, nie pierdol, to mnie nudzi!
Radio Marii nadaje, chociaż pod bombardowaniem
Toruń ma już status twierdzy na obrony zawołanie
Z Marsa generałowie pokazują ważne cele
Przerażony lud szuka nadziei w kościele
Nie wiedzą biedacy, że nie pójdą już do pracy
Wszyscy Polacy na jednej leżą tacy

To Warszawa winna przyjąć cały ciężar ataku
Bo jednostki doborowe i kompanie honorowe
Prezydent nie uciekł do Rumunii, jak kiedyś
Postawmy tamę coraz to nowym obszarom biedy
Ninja rocksteady, mówią, że jestem Żydem
Ale wiary mało we mnie, nie jestem chasydem
Stadion Legii wycelował jupitery w obce statki
Těžkej Pokondr, wypuśćcie Krakena z klatki
Uciekając z Sejmu posłowie pogubili notatki
Teraz wszyscy się dowiedzą, jakie miały być podatki
A ile nakradliśta, lecz co począć z taką wiedzą
Kiedy okupanci z Marsa już nam na plecach siedzą?
Jeden koleś, co w Londynie od kilku lat żyje
Twierdzi, że w akademykach najlepiej się pije
Zachodnia flota - Śląsk, wschodnia - na Kraków
Kraków - dawna stolica Polaków

 

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

22-03-2024 [09:56] - Ula Ujejska | Link:

Cześć Janusz
No proszę Cię, a z kim ma być ta poważna dyskusja o Polexicie? Może z politykami czy szaraczkami? Tu nie ma podziałów, solidarnie chcą zostać w UE. Nawet wśród protestujących rolników jest spora część, która nas wyśmieje. Od lat zadaję pytanie: Po co nam taka UE? - i co, ano jestem wszędzie wyśmiewana. Sondaże wskazują, że nadal większość Polaków widzi w UE swoją szansę na awans społeczny - odsetek się wyraźnie zmniejszył, ale nadal żadne referendum wyjściowe nie ma szans. Polacy się obudzą w tym temacie jak im "zero emisyjność" zapuka do drzwi. Tylko co nam wtedy z tego przyjdzie że powiemy im: A nie mówiliśmy? Będzie już za późno - być może nawet Polski już nie będzie.
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Czesław2

22-03-2024 [10:01] - Czesław2 | Link:

Toteż nie ma już takiego pojęcia, jak Polacy.

Obrazek użytkownika sake3

22-03-2024 [10:39] - sake3 | Link:

@Ula Ujejska.......Nawet jak im ,,zeroemisyjność'' zapuka do drzwi to i tak o to obwinią PiS.Potęga propagandy o wiele większa od siły nawet najlepszej techniki wojennej.

Obrazek użytkownika u2

22-03-2024 [10:54] - u2 | Link:

Po co nam taka UE?

Otrzymałem ulotkę wyborczą pt. "Zmieniamy Podlaskie". W niej dr Artur Kosicki pisze o osiągnięciach samorządu województwa w powiecie suwalskim. Wydano ponad 260 mln zł w ostatnich 4 latach. Tyle że z budżetu województwa dla samych Suwałk pochodzi 40 mln, a z funduszy unijnych 105 mln. W gminach jest jeszcze bardziej na korzyść funduszy unijnych.

Jako że ty Ula mieszkasz w dużym kraju USA, a wcześniej w dużym mieście to taki budżet wywołuje u ciebie uśmiech. Ale dla mojego regionu to są znaczące kwoty. Pochodzące głównie z Unii. Polexitem straszą głównie 8-gwizdkowcy. No nie ma takiej opcji obecnie.

PS. Pełomafia ma obecnie taki baner wyborczy, w którym obiecuje 600 mld z UE. Zdjęcie jakieś kobietki i ... to wszystko. Nie wiadomo w jakim przedziale czasowym i na co ta kasa. A przecież sama termomodernizacja budynków w Bolanda, wymuszona niedawno przez EU, będzie kosztować znacznie więcej :-)

Obrazek użytkownika jazgdyni

22-03-2024 [11:19] - jazgdyni | Link:

@Ula Ujejska

Widzisz, miałem krótką wymianę zdań z doktorem Bartoszewskim (dla mnie to postać znamienita) na antenie w sieci na YT. Pan Artur powiedział, że dzisiaj już w tempie wykładniczym poziom świadomości wzrasta wśród ludzi. To nie jest równomiernie. To są te bańki, o których ostatnio pisałem.
ja ciągle mam nadzieję, że zdążyć możemy. Pod jednym warunkiem - nie będziemy już czekać, aż PIS coś zrobi. nawet Ptryk jaki już się wściekł.

Serdeczności

Obrazek użytkownika sake3

22-03-2024 [10:13] - sake3 | Link:

Czy dopiero w dzień przegranych przez PiS wyborów autor usłyszał triumfalne ,,j....ć PiS, j...ć PiS''? Przecież one a nawet i jeszcze bardziej ordynarne towarzyszyły PiS-owi przez cała 8 lat rządów. PiS nie tyle przegrał wybory przez swoją pychę czy durnotę a głównie przez nieustanny atak innych partii,ulicy zagranicy, mediów,internautów 8 lat walenia w tę partię wystarczyło by przekonać społeczeństwo że czas na zmianę .To właśnie jest absurdalność sytuacji,że chamska ale sączona i wywrzaskiwana cały czas propaganda i nienawiść dokonała takich ,,cudów'' jak w Polsce.Tak więc czas na dalsze cuda.Polska poszła na pierwszy ogień do anihilacji na własne życzenie a nawet pragnienie,bo jak inaczej nazwać żebranie przez Polaków w Brukseli o sankcje,kary,sądy,kamienie milowe.UE ,,łaskawie'' pozwoliła nam być gotowym na każde jej skinienie.Polskie społeczeństwo zaś pokornie wykonuje jej rozkazy.Nawet toleruje wszelkie idiotyzmy nowego rządu nie starając się niczego krytykować.Ta 8-letnia wyćwika okazała się dla zwyciężców wyborów strzałem w dziesiątkę.Nad czym więc deliberować?Teraz już ,,po ptokach''.Czy ktoś na NB zaintersował się chociaż występem wiceminister Zielińskiej z radością zapewniającej o gotowości szybkiego zaprowadzenia w Polsce projektu Fit for 90? Nie widać reakcji,po staremu walenie w Morawieckiego. 

Obrazek użytkownika Jabe

22-03-2024 [10:21] - Jabe | Link:

Wykręty.

Obrazek użytkownika jazgdyni

22-03-2024 [11:13] - jazgdyni | Link:

@sake3

Nie połapałaś się Sake. Słyszałem to przynajmniej od kwietnia 2010 regularnie. Natomiast wykrzykiwanie tego hasła w momencie wygranej, gdzie było nawet sporo ludzi z profesorskimi, czy sędziowskimi stopniami, to już kulturowe gówno. Chodziłem na mecze. Śpiewaliśmy po zwycięskim golu. Ale nigdy Je**ć Lechię. To ciebie nie szokowało, bo juz się przyzwyczaiłaś, że to normalka?

Obrazek użytkownika sake3

22-03-2024 [11:45] - sake3 | Link:

@Jazgdyi.....Nie przyzwyczailam się,tylko podziwiam potęgę propagandy której ulegają nawet utytuowani.Podtrzymuję to co napisałam Wieloletnie atakowanie nie mogło przynieść innych rezultatów.To społeczeństwo przyzwyczaiło się,że atakować i wyśmiewać można tylko PiS.W końcu to guru Tusk publicznie ryczał,że ,,pisowcy chleją ,biją swoje żony i dzieci i nie mają dnia pracy za sobą''.Był jakiś odzew? No właśnie.

Obrazek użytkownika jazgdyni

22-03-2024 [19:58] - jazgdyni | Link:

@sake3

Na studiach wykładowcy nam powtarzali - repetitio est mater studiorum. To więc jest takie psychologiczne prawidło, że nawet jak najdurniejsza bzdura będzie w nieskończoność powtarzana, to w końcu przyjmiemy to za bezdyskusyjny fakt.

Obrazek użytkownika smieciu

22-03-2024 [11:56] - smieciu | Link:

Ech klasyka. Zacytuję pewne fragmenty:

Od wygranej w wyborach prawicowej, konserwatywnej partii PiS i prezydenta Dudy, powoli, nieco siermiężnie, czasami nawet naiwnie i niezgrabnie, coś zaczęło się zmieniać. I to wszystko zaczynało iść w dobrym kierunku. Mimo, że pod górkę i raczej wyboisto.
Lecz także od tego zwycięstwa 2015 do ubiegłego roku zostaliśmy zmuszeni nieustannie się bronić i bezsensownie marnować czas i energię, omijając przeróżne kłody rzucane Polsce pod nogi przez Brukselę i Berlin.

To, co się potem w kraju rozpętało i praktycznie trwa do dzisiaj, to jakiś pojeb**y horror. Polska wersja "Noc Żywych Trupów".
Rzeczpospolitą opanowały zombie – istoty bezmózgowe, tylko żądne krwi, destrukcji i niszczenia.

Dlaczego Polska poszła na pierwszy ogień maszyny do anihilacji? Czy z powodu odwiecznej nienawiści Prusaków, kiedyś zmuszonych do złożenia nam hołdu, czego nigdy nie puszcza się płazem, hołdu Rzeczpospolitej i tych paskudnych podludzi Polacken? Czy może tylko dlatego, że właśnie w tym kraju, najsłabszym psychicznie, wiecznie indoktrynowanego i dręczonego społeczeństwa, udało się zebrać zespół najemników – putinowskich "zielonych ludzików", z całkowicie wiernym i lojalnym berlińskiej władzy, skrajnie patologicznym psychopatą? Tej Bandy Ryżego, która na rozkaz pójdzie po trupach do celu.

Kolorowo, emocjonalnie, poruszająco.
No ale niestety dosłownie żadnego konkretu, przykładu czegoś na poparcie tych tez.
Czytamy tekst i odnosimy wrażenie że stało się, z dnia nadzień, coś wielkiego, Polska jest na drodze do destrukcji. Tylko niestety nie wiemy dlaczego. Co takiego się zmieniło. Przez poprzednie osiem lat Polska prosperowała dobrze w UE i dzięki UE. Nagle jednak ma się to zmienić. Bo?
Pewnie dlatego że, jak to ujął, ale zniknął swój tekst, europoseł Czarnecki, UE przechodzi na prawą stronę. Lewacy w odwrocie, te wszystkie idee, które tak wspierał PiS legną więc w gruzach... I Polska przepadnie :(

Obrazek użytkownika tricolour

22-03-2024 [15:40] - tricolour | Link:

@smieciu

Odnoszę wrażenie, że w pewnym wieku uosabia się kraj ze sobą. Trudno ogarnąć zmiany, jeszcze trudniej się do nich dostosować więc "kraj upada".

Tyberiusz Klaudiusz też tak uważał.

Obrazek użytkownika Darek65

22-03-2024 [23:46] - Darek65 | Link:

Podobno nie ma złych kryzysów, są tylko źle wykorzystane. Cała ta ideologia UE, to tylko przykrywka do biznesów. To tylko kwestia, po której stronie się ustawimy. Niestety, mamy taką klasę polityczną, jaką mamy i dlatego zamiast zarobić na UE, to po frajersku dołożymy. 

Obrazek użytkownika jazgdyni

23-03-2024 [07:20] - jazgdyni | Link:

@Darek65

No niestety. Zachowaliśmy się jak dzieciaki. Albo jak przechodzień, który na ulicy dał się złowić do gry w trzy karty. Ciągle jeszcze jesteśmy bardzo niedojrzali i naiwni.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika jazgdyni

22-03-2024 [19:55] - jazgdyni | Link:

@smieciu

Kolorowo, emocjonalnie, poruszająco.  Tak jest. taki właśnie był zamiar.

...coś wielkiego, Polska jest na drodze do destrukcji. A nie jest? I Wiemy dlaczego. Lecz to temat na długą uczciwą analizę.

Obrazek użytkownika Zofia

22-03-2024 [14:23] - Zofia | Link:

Bardzo dobry tekst i godny polecenia do rozpowszechnienia. Polacy nie przeciwstawiają się dyrektywom unii w myśl zasady - "Ludzie boją się stracić wszystko, dlatego milczą. A tak naprawdę - stracą wszystko, BO MILCZĄ!". Znalezione w necie. Po wojnie doili nas Ruscy a teraz Niemcy. Najwyższy czas zacząć walczyć o polską wolność!

Obrazek użytkownika Jabe

22-03-2024 [16:13] - Jabe | Link:

Czemu nie rok temu?

Obrazek użytkownika jazgdyni

22-03-2024 [19:49] - jazgdyni | Link:

@Zofia

Świetny cytat Pani Zofio.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika MFW

22-03-2024 [16:00] - MFW | Link:

"Wyjaśnię jedno: - nie jestem przeciwnikiem zjednoczonej traktatami Europy. Lecz wyłącznie w stylu EWG – Europejskiej Wspólnoty Gospodarczej, tak, jak sobie to wyobrażał Robert Schuman."
Jeśli tak Pan uważa, to sprawddźmy jak to sobie wyobrażał Robert Schuman.
Istnieje taki dokument nazwany "Deklaracją Roberta Schumana", wygłoszoną 9 maja 1950 roku.
Czytamy tam m. inn.:
"Przez umieszczenie podstawowej produkcji pod wspólnym zarządem i instytucję nowej Wysokiej Władzy, której decyzję zwiążą Francję, Niemcy i kraje, które do niej przystąpią, ta propozycja stanie się pierwszą konkretną podstawą Federacji Europejskiej, niezbędnej dla zachowania pokoju." 
https://old.robert-schuman.eu//pl/doc/questions-d-europe/qe-204-pl.pdf
Okazuje się, że te przez całe lata wypowiedzi "konserwatystów", zaniepokojonych a potem oburzonych tym, w jakim kierunku zmierzaja Wspólnoty Europejskie i  że "nie tak zakładał  Robert Schuman", jako jeden z "założycieli" Wspólnot, które mialy być Europą Ojczyzn, naprawdę nie czytali Deklaracji a może jeszcze gorzej, bo nie rozumieją pisanego, czyli są wtórnymi analfabetami.
Co gorsze to to, że tego projektu nie wymyślili ci, których nazywają "Ojcami załozycielami", ale dostali oni do wykonania zadanie zaprojektowane za Wielką Wodą.
Zadanie to zaczęło się pomyślnie realizować w wyniku wygranej przez US Army II WŚ i uruchomieniu Planu Marshalla i jednoczenia Europy z kierunkiem docelowym jakim miala być Eurazja, której opanowanie zgodnie z teorią Halforda Johna Mackindera, pozwoli na uzyskanie wladzy nad światem.
Halford John Mackinder w 1919 roku napisał dzieło pt. "Democratic Ideals and Reality" w którym znalazły się słowa:
„Kto panuje we wschodniej Europie – panuje nad sercem Eurazji. Kto panuje nad sercem Eurazji, ten panuje nad wyspą światową. Kto panuje nad wyspą światową, ten panuje nad światem.”
Wg Zbigniewa Brzezińskiego na świecie jest kilka tzw. "sworzni geopolitycznych"(geopolitical pivots), czyli państw których znaczenie nie wynika z ich potęgi czy ambicji, lecz z położenia geograficznego.
 Po końcu zimnej wojny, w naszej części świata, takim geopolitycznym sworzniem jest Ukraina.
Bez Ukrainy Rosja przestaje być imperium eurazjatyckim: może wciąż próbować zdobyć status imperialny, lecz byłaby wówczas imperium głównie azjatyckim, gdzie do hegemonii pretendują Chiny.

Obrazek użytkownika jazgdyni

22-03-2024 [19:48] - jazgdyni | Link:

@MFW

Szczera prawda co pan pisze. Tylko mój felieton to raczej emocjonalny apel, a nie poważna analiza. A podaje się Schumana, a nawet czasem Adenauera, bo aż takimi poje*anymi fanatykami nie byli.

Obrazek użytkownika Marek Kudła

22-03-2024 [17:17] - Marek Kudła | Link:

Unia Europejska to nie ta sama unia, do której wstępowaliśmy. To nie ta sama unia, której ojcem założycielem był Robert Schuman.  UE w obecnym kształcie to lewacka organizacja, ukierunkowana na zniszczenie państw narodowych, zniszczenie ich kultury i wartości !
Trzeba opuścić Unię Europejską i uwolnić się od tej głupoty !   Polacy , jeśli się tylko zorientujemy, że większość z nas jest przeciwna członkostwu w UE, to róbmy natychmiast referendum !  Jeśli okaże się, że taka jest  wola narodu  to wysyłamy jak najszybciej dokumenty dla Polexitu i rozpoczniemy negocjacje opuszczenia UE !  UE i TSUE to terroryści wtrącający się w nieswoje sprawy. Po drugie UE i PE jest miejscem ciągłego szczucia targowiczan – lewackich posłów  na Polskę i ich żądania do karania swojej Ojczyzny ! Dosyć !!!
 

Obrazek użytkownika Czesław2

22-03-2024 [18:48] - Czesław2 | Link:

To musi Pan poczekać, aź piwa braknie i Rossmanna.

Obrazek użytkownika jazgdyni

22-03-2024 [19:46] - jazgdyni | Link:

@Marek Kudła

To prawda. W Unii widać samo zło. Chcą dyktatury i satrapii. I to nie dziedziczni monarchowie, czy wybrańcy narodu, tylko lumpy i cwaniacy z ulicy.

Obrazek użytkownika sake3

22-03-2024 [19:12] - sake3 | Link:

Jak można prowadzić poważną dyskusję o Polexicie patrząc na wyniki sondaży.Rozchwiane emocjonalnie elektoraty,obojętność na panujące bezprawie i łajdactwa koalicji?Instytut Badań Pollster z 18-go marca-podał PO- 30.81%,PiS-32.0% ,TD-13,59%,Lewica 9,19% Konfederacja 9,88%. Dzisiejszy sondaż podaje inne wyniki-PO 29% ,PiS-24%, TD-9,0%,,Lewica-8% ,Konfederacja 13%.Skąd ta rozbieżność w ciągu zaledwie trzech dni?Czy tarcia w ZP przyczyniły się do takiego spadku,zmęczenie i niewiara w nic?

Obrazek użytkownika jazgdyni

22-03-2024 [19:44] - jazgdyni | Link:

@sake3

Rozbieżności są i będą, bo nie ma jednolitego standardu i wzoru prowadzenia badań opinii publicznej. Choćby takie coś - zapytaj Polaków: Czy mamy wyjść z Uniii Europejskiej? - 70 procent powie nie. Zapytaj: Czy zgadzasz się by Unia Europejska decydowała o twojej własności, cenach, podatkach i posiłkach? - 80% odpowie nie.

Obrazek użytkownika jazgdyni

23-03-2024 [07:28] - jazgdyni | Link:

Jeżeli myślicie, że psychopatyczni fanatycy pokroju Timmermansa chcą nas niszczyć przez całe nasze życie, to nie pojmujecie pomysłów wariata. Oni JUŻ planują dalsze niszczenie po naszej śmierci.
Właśnie ci zidiocieli wystąpili z kolejnym pomysłem: - Koniec z tradycyjnym pochówkiem na cmentarzu. Koniec z kremacją. NAGIE CIAŁA ZMARŁCH MAJĄ BYĆ ZAKOPANE W ZIEMII, TAK BY STANOWIŁY NATURALNY NAWÓZ.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

23-03-2024 [08:13] - rolnik z mazur | Link:

@ autor
toż to woda na młyn zlowrogiemu Putinowi. Rozwalenie unii to jeden z celów ruskiej polityki. Unia tak ale precz z lewactwem. 

Obrazek użytkownika jazgdyni

23-03-2024 [08:17] - jazgdyni | Link:

@komentator

Putin chce, by Unia się rozpadła??? A co ten tajny układ z prusakami o Eurazji od Lizbony do Kamczatki?

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

23-03-2024 [08:58] - rolnik z mazur | Link:

@jaz

Jedno drugiemu nie przeszkadza. 

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

23-03-2024 [09:10] - rolnik z mazur | Link:

@jaz

Jedno drugiemu nie przeszkadza. Wręcz przeciwnie. Europa rządzona w sojuszu germańsko ruskim.

Obrazek użytkownika jazgdyni

23-03-2024 [09:47] - jazgdyni | Link:

@rzm

Czyli możemy się odpieprzyć?

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

23-03-2024 [11:16] - rolnik z mazur | Link:

@ jaz
nie odpieprzyc tylko przestać być brzydką panna bez posagu . To zakłada zmianę myślenia. Wyjście z unii jest po pierwsze nie wskazane obecnie a po drugie trzeba ją wykorzystać jak się da będąc w niej. Obawiam się, ze 
brak u nas pragmatyzmu czyli trzeźwego myślenia po wszystkich stronach sceny politycznej.Jeśli wyjdziemy z unii to gdzie trafimy ? 

Obrazek użytkownika tricolour

23-03-2024 [11:39] - tricolour | Link:

@rolnik

Nikt nigdy nie próbował dać odpowiedzi na pytanie postawione na NB: dokąd trafimy po wyjściu z Unii?

Zasoby intelektualne chętnych do polexitu nie wystarczają do zadania sobie tego pytania, tak jak nie wystarczyły u Anglików.

Obrazek użytkownika jazgdyni

23-03-2024 [12:37] - jazgdyni | Link:

@Tri

...dokąd trafimy po wyjściu z Unii?  Nigdzie nie mamy trafiać i nigdzie pielgrzymować. Trzeba ciężko pracować, by zbudować silny blok "Północ - Południe". Od Finlandii do Grecji.

Obrazek użytkownika tricolour

23-03-2024 [13:52] - tricolour | Link:

@Jzg

Życzę powodzenia. Po wyjściu z Unii, cała nasza granica, dosłownie wokół Polski zacznie być obca gospodarczo i politycznie. Zaczną obowiązywać cła, kontyngenty, pozwolenia, paszporty, certyfikaty zgodności z UE. Jadąc do tej Grecji, o której mówisz, z jabłkami, potrzebne będą wizy czeskie, austriackie, węgierskie, rumuńskie .. aż do końca. Pozwolenia, zgody itp.

Jak w takich warunkach chcesz zbudować blok gdy sam nie jesteś elementem bloku pod żadnym względem? Co zaoferujesz potencjalnym blokowiczom, by ich zachęcić do bloku, z którego właśnie się wypisałeś? Kto w Polsce ma wizję, jak i czym to zrobić.

Moim zdaniem jedynym chętnym do takiego bloku będzie Putin.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

23-03-2024 [13:37] - rolnik z mazur | Link:

@ tri,
Angole żyłą z tego co nakradli w czasach kolonialnych i z finansowych machlojek w City of London - to cwaniaki i bandyci więc nijak nam do nich. Zasoby intelektualne u nas żadne. Zastanówmy się lepiej jak się w tej czarnej d...wygodnie urządzić. Pzdr 
 

Obrazek użytkownika jazgdyni

23-03-2024 [12:33] - jazgdyni | Link:

@rzm

To zakłada zmianę myślenia. Dokładnie tak. Pewnie niektórzy się na mnie wściekną, ale PIS, PO, SLD, PSL to przeszłość. Trzeba zacząć myśleć "po nowemu".

...trzeba ją wykorzystać jak się da będąc w niej... Słusznie. Tylko problem - nie będą chcieli byśmy cokolwiek wykorzystali.

Lecz, jeśli pragmatyzm, to proszę bardzo - trzeba odsunąć od władzy ekipę 13 grudnia. Z PiSem czy bez.

Obrazek użytkownika sake3

23-03-2024 [12:53] - sake3 | Link:

@jazgdyni....Czyli podliczywszy kto won pozostaje Konfederacja?Czym zasłużyła sobie na takie pana względy? Z wpisu wymoczka Bosaka wynika,że zobowiązuje się do wyrywania z PiS-u i przejęcie konserwatywnego elektoratu a w Sejmie jest po to by PiS całkowicie z Sejmu usunąć..Chyba po to paniusia Dubois opróżnia więzienia z morderców,gwałcicieli i aferzystów.Zmieszczą się w nich wszyscy posłowie pisowscy i jeszcze zostanie się miejsce dla elektoratu. Tylko czy to będzie aby po nowemu?

Obrazek użytkownika jazgdyni

23-03-2024 [13:00] - jazgdyni | Link:

@sake3

Dlaczego ma pozostać konfederacja? Oni już też są skażeni.  Potrzebujemy i nowych ludzi i nowych struktur. I dużo, dużo zmienić.

Obrazek użytkownika sake3

23-03-2024 [13:14] - sake3 | Link:

@jazgdyni....Przecież wyjaśniłam.Podając w poprzednim wpisie partie do usunięcia nie podał pan Konfederacji.Proste.Więc uznałam że na barki tej partii zrzuci pan odpowiedzialność za państwo.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

23-03-2024 [13:44] - rolnik z mazur | Link:

@ jaz
też tak uważam. Trzeba nowego rozdania politycznego. Nowa krew i nowi ludzie bez jakichkolwiek obciążeń i kwitów. 

Obrazek użytkownika sake3

23-03-2024 [13:59] - sake3 | Link:

@Rolnik....A skąd pan chce wziąc tę nową krew i ludzi? Z łapanki? Takie ugrupowania czy partie tworzy się latami.Jeszcze się trzeba zastanowić czy jest w ogóle jakiś sens,bo w Brukseli ,,rząd'' Tuska już wszystko przyklepał.co kazali i oddał to co do oddania.Czy teraz jesteśmy jeszcze Polską? Przy takim wszechobecnym bezprawiu? To po co nam te nowe kadry? Lepiej spójrzmy czy polska flaga jeszcze obowiązuje.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

23-03-2024 [14:41] - rolnik z mazur | Link:

@ sake
i to jest właśnie błąd podstawowy. Kadry decydują o wszystkim. Teraz idą wybory samorządowe i widzę na plakatach młodych i ambitnych ludzi oraz stare gęby - te same od lat. Tym młodym trzeba dać szansę - niech się wykażą. 
Przyklepaly wszystkie dotychczasowe rządy. Morawiecki nie przyklepal co mu do podpisu nie dali w Brukseli? 
Flagę i ptaka ci zostawią tudzież piosenkę. Po co im to?

Obrazek użytkownika sake3

23-03-2024 [14:49] - sake3 | Link:

@Rzm......Niech pan tak nie liczy na tych młodych.Może okazać się tak pięknie jak z tym najmłodszym posłem Gomołą co to potrafi liczyć. i złupić.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

23-03-2024 [15:19] - rolnik z mazur | Link:

@ sake
ja zawsze liczę na siebie. Tak długo jak Polska nie będzie atrakcyjnym krajem do życia zawsze zjawią się Gomole i jemu podobni, którzy będą łupić z braku lepszych wzorców. A starzy to nie łupią? Sprawdzaj i kontroluj. 

Obrazek użytkownika sake3

23-03-2024 [15:35] - sake3 | Link:

@Rzm....To jak mamy wejść w tę atrakcyjność? Przecież UE trzyma rękę na pulsie by tak się nie stało.Jak kraj bez inwestycji i zakładów pracy ,gdzie każdy potrzebna inicjatywa czy projekt laduje w koszu i zarządzany sms-ami z Brukseli i Berlina może się wybić?  

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

23-03-2024 [20:16] - rolnik z mazur | Link:

@ Sake
dokładnie! W końcu zadałaś dobre pytanie - jak wejść w atrakcyjność? Cały czas o tym piszę. Polska nie jest atrakcyjna dla młodych ludzi. I co z tym zrobić jak stare pryki  udają, że rządzą?

Obrazek użytkownika sake3

23-03-2024 [20:52] - sake3 | Link:

@Rzm......Jak wejść w atrakcyjnosć? Myśmy już weszli,tylko że jak wszystko co zrobione za PiS musi być skrytykowane i osmieszone.Przekop Mierzei Wiślanej na świecie budzi podziw i jest określony jako dobre posunięcie pozwalające na uniezależnienie się od Rosji i nazwany cudem polskiej inżynierii technicznej .Tak uważa i pisze chocby brytyjski ,,Daily Express'' wskazując na ułatwienie żeglugi z Elbląga na Bałtyk bez kontroli Rosji..Projekt pokazał polskie możliwości inżynieryjne i dobre rozeznanie polskich potrzeb.A ile było śmiechu na NB?Jak wyśmiewała się kandydatka na prawdziwą prezydentkę Kidawa?Ile jeszcze projektów dobrych ,potrzebnych nawet strategicznych zostanie wyrzuconych do kosza? Ile rozpoczętych inwestycji niezrealizowanych bo ich grzechem jest tylko to że są pisowskie.? Nie wybijemy się gospodarczo jedynie pieląc szparagi.W pismach o gospodarce często podkreśla się że współczynnik inwestycji w Polsce powinien być wiekszy.?Dlaczego więc nowa waaaaadza uważa inaczej? Miejsce dla ludzi myślących  jak widać jest jedynie w więzieniach,przed Trybunałami,komisjami które chcą ich badać wariografem,sądami albo na ulicy wyprowadzanymi przez silnych panów. I to jest ta polska atrakcyjność,oparta na nienawiści.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

23-03-2024 [21:58] - rolnik z mazur | Link:

@ sake
Nienawiść jest złym doradcą. Wystarczy dać ludziom wolność. Cała reszta przyjdzie sama. Wystarczy nie rzucać kłód pod nogi. 

Obrazek użytkownika jazgdyni

24-03-2024 [07:14] - jazgdyni | Link:

@sake3 & @Rzm

I to jest właśnie dyskusja jaką powinniśmy rozwijać. Myśleć intensywnie CO MA BYĆ? Widzimy już wyraźnie co zawiodło i jaka kategoria ludzi prze do władzy.
Dodam - to nie ma być tylko wymiana kadr. Pokoleniowa i intelektualna. Musi się zacząć potężna zmiana kształtu państwa - struktur i metod sprawowania władzy. Od zmian systemu wyborów, poprzez relacji władz centralnych z terytorialnymi; relacji pomiędzy gospodarką a nadzorem państwa. Umocnienie roli suwerena m.in. poprzez referenda - centralne i lokalne. Trzeba również zdecydowanie i natychmiast zmienić takie bloki państwa jak wymiar sprawiedliwości, sądownictwo, oraz system służby zdrowia (przecież każdy wie, że to patologia)

Więc gierki popisu to tylko cwanackie bitwy o kasę wąskiego grona klik i koterii. na księżyc z nimi.

Co do Konfederacji uwaga krótka - Bosak do góry wysoko, Mentzen nie, nie ufam mu, niech spokojnie robi swoje biznesy; Braun może zostać, ale JKM niechże w końcu tylko niańczy i tumani swe wnuki.

JEST OGROM ZADAŃ. I TO NA JUŻ! A NIC NIE ZROBIMY Z TEGO, JAK BĘDZIEMY W UNII TAK, JAK DOTYCHCZAS.

Obrazek użytkownika tricolour

24-03-2024 [13:59] - tricolour | Link:

@jzg

Niestety, blogerze, realna prawda jest taka, że nic nie zrobicie i w Unii, i poza nią. A wypływa to wprost z oczywistej obserwacji: suma prywaty nie tworzy społeczeństwa - nie ma wspólnego celu.

Obrazek użytkownika Czesław2

25-03-2024 [07:09] - Czesław2 | Link:

@rzm 20.16 Polska nie jest atrakcyjna dla ludzi? Przepraszam  a kto to stanowi Polskę i decyduje we wszystkich wyborach? To może po prostu Polska jest taka, jacy są ludzie? Jak napodał tri, suma prywaty nie jest społeczeństwem.

Obrazek użytkownika jazgdyni

24-03-2024 [12:07] - jazgdyni | Link:

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

24-03-2024 [19:24] - wielkopolskizdzichu | Link:

"Zacznijmy poważną dyskusję o POLEXICIE"

Każda poważna dyskusja o wyjściu Polski z UE prowadzi do wniosku iż pożądający tego jest, albo idiotą, albo kremlowską qoorwą.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

24-03-2024 [19:38] - Imć Waszeć | Link:

Żeby nie było potem, iż jestem nieuważny, co dyskredytuje z gruntu każdego chcącego zabierać głos o polityce. Witam.
"Dzień dobry, Janusz Kamiński, dzwonię z Gdyni...." :]
https://www.youtube.com/watch?...
Również oceniam tego człowieka pozytywnie.
PS: Pani Żukowska to jeden z typowych przykładów w naszym systemie edukacji posiadaczy dwóch fakultetów. Nie komentuję tego, bo nie ma czego. To zjawisko wraz z "niewidzącymi problemu" ludźmi po prostu trzeba zaorać jak całą resztę Collegiów Humanów (lub Tumanów whatever).

Obrazek użytkownika jazgdyni

24-03-2024 [23:35] - jazgdyni | Link:

@Imć Waszeć

Dziękuję za zauważenie. Cóż, trzeba się włączać w dyskusje. Niech tacy, jak Bartoszewicz, Zybertowicz czują, że się ich widzi.

Collegium Humanum to ostateczny dowód, że autorytet można kupić za odpowiednią cenę. Najpierw była moda - muszę wydać książkę. Nawet się rozglądałem. Wydawnictwa mówią: - Dobrze, ciekawe... włoży pan 30 tyś i wydamy. No i mamy książki Wałęsy, żony Wałęsy, żony Tuska i tego boksera, któremu mózg uszkodzono. Potem nastała moda na tytuły. Znajomy redaktor doktoryzował się z takiego tematu, że uczciwie stwierdziłem, że taką dysertację stworzyłbym w dwa tygodnie. A już dosyć dawno, gdy sam chciałem się doktoryzować, to powiedziano mi: - Dobrze. Lecz element transcendentalny musi pan odrzucić. Ot, komuniści, wyznawcy religii ateizmu.
Kim dzisiaj jest profesor? Kim jest sędzia? A nawet minister, premier, czy prezydent. Nie ma już nawet autorytetu przypisanego do stanowiska, do pełnionej funkcji. Cóż, głupota gdy jej pozwolić, by była bezczelna gardzi mądrością.

Jedną drogę widzę teraz - trzeba znowu zacząć od zera.

Obrazek użytkownika Marek Michalski

25-03-2024 [00:09] - Marek Michalski | Link:

Lepszy Polexit spóźniony niż jeszcze późniejszy. Powodów było wiele od początku. Należy je wymienić.
1. Niezgodna z intencją zachowania suwerenności umowa akcesyjna.
2. Systematyczne zaciskanie tzw.polityki klimatycznej, czyli planowe upośledzenie ekonomiczne poprzez restrykcje energetyczne.
3. Zmiana reguł w traktacie Lizbońskim.
4. Łamanie traktatu z Schengen (i wielu innych wzajemnych zobowiązań) przez planowe sprowadzanie tzw.uchodźców/migrantów.
5. Afery gospodarcze, z których nieadekwatne zamówienie szczepionek od Pfizera jest tylko wierzchołkiem góry lodowej.
6. Ideologiczna wojna nie tylko z cywilizacją łacińską, ale wręcz z całym dorobkiem Europy.
7. Z natury wynika konflikt geopolityczny wewnątrz UE na tle stosunku do Rosji, co uwypukliła wojna na Ukrainie.
8. W założeniach UE leżał od początku interwencjonizm i centralizacja władzy w rękach rządu komisarzy, który de facto pozostaje ponad prawem.
9. Kolejnym argumentem za Polexitem jest uwikłanie władz w Polsce w związki z UE o charakterze zdrady stanu i to jest główna przyczyna trwania mimo kumulacji strat.
Ingerencja w wewnętrzne sprawy Polski jest tylko oczywistą konsekwencją powyższych.
Pierwsze punkty dotyczą zmiany lub złamania umowy. Pozostałe były znane. Utrata suwerenności (pkt.1) nie była przesądzona teoretycznie, ale w praktyce była kwestią czasu.

 

Obrazek użytkownika jazgdyni

25-03-2024 [07:21] - jazgdyni | Link:

@Marek Michalski 

Sporo tego. I wszystko prawdziwe. Nie ma co dłużej czekać.

Strony