Strajk szkolny

Uaktywniła się nasza POLSKA MŁODZIEŻ  - "Jesteśmy uczniami, którym zależy na obronie prawdy i wartości patriotycznych"

Pomóżmy im budować zasięgi. Wesprzyjmy ich >> tutaj link do profilu 
Na profilu można zapoznać się z wstępnymi planami. Nie mam pojęcia kim są, ale się organizują się i warto ich poprzeć.

"Drodzy Uczniowie

Wchodzimy razem w nowy rozdział z życia uczniów - rozdział walki uczciwą podstawę programową. Strajk Uczniowski to ruch, który ma stać na straży rzetelnej edukacji i walczyć o pomyślny rozwój przyszłych pokoleń. Kim jesteśmy i o co nam chodzi?

Zdajemy sobie sprawę z potrzeby zmian w systemie edukacyjnym, ale jednocześnie widzimy, że
@MEN_GOVPL nie zawsze podąża drogą reformy, lecz czasem wybiera drogę deformy. To uczniowie mają prawo domagać się lepszej przyszłości edukacyjnej, wolnej od manipulacji i kłamstw.

Nasze cele: chcemy rzetelnej historii, wolnej od zniekształceń i pomijania faktów, chcemy korzystać i mieć dostęp na lekcjach szkolnych do wartościowych tekstów literackich, które zainspirują nas do myślenia; rozwijania własnych pasji i kształtowania tożsamości narodowej.

Podstawy programowe z poszczególnych przedmiotów powinny zawierać istotne działy nauki, które przydadzą nam się w naszej codzienności, pozwolą na podjęcie dobrych decyzji w kryzysowych sytuacjach, a ostatecznie do rozwoju naszej kariery zawodowej. "

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika spike

15-03-2024 [13:21] - spike | Link:

Znam pewną historię jeszcze z czasów PRLu strajku uczniów w obronie "praw uczniów", który skończył się zawieszeniem wielu uczniów, wielu zakazano uczestnictwo w zajęciach pozalekcyjnych, głównie uprawianie sportu, wszystkim uczniom wpisano na ten dzień ze wszystkich przedmiotów 2, oraz obniżenie oceny z zachowania. Uwieńczeniem tego zdarzenia było odwołanie całej dyrekcji szkoły, powołanie nowych.
Jak opowiadają starsi, mimo inwigilacji, prześladowania opozycji, poziom nauczania był o wiele wyższy, niż ten obecnie, zachowanie uczniów było na dużo wyższym poziomie niż obecna młodzież, mimo cenzury, młodzież miała wiedzę o historii Polski, która była skrywana, jak np. zbrodnia katyńska, a nawet o AK, czy Cichociemnych.