Przez D. Tuska straszenie swoich więzieniem...

Dzisiaj pojawił się medialny przeciek, że podczas posiedzenia zarządu KO jej szef D. Tusk postraszył swoich podwładnych, że jak poprzez kłótnie KO straci władzę, to wielu ważnych osobistości z KO pójdzie do więzienia. 

Przecieku dokonał jeden z członków władz tuskowej partii, który miał powiedzieć: "To była trudna rozmowa. Nie chodziło tylko o Wrocław, ale też inne sprawy. W pewnym momencie Donald, który widział, ile jest sporów, stwierdził, ze jeśli przez kłótnie damy ciała w kilku najbliższych wyborach, to do władzy wróci PiS, a (wtedy) wszyscy obecni na tej sali, pójdą siedzieć" [1], [2].

Na tę informację zareagował syn Mariusza Kamińskiego, Kacper Kamiński: "Rozmowa wygląda jak posiedzenie zarządu gangu pruszkowskiego, a nie zarządu demokratycznej partii. Donald Tusk już wie, że czeka go odpowiedzialność karna za to co zrobił i aby do tego nie dopuścić wymaga od swoich współpracowników milczenia, lojalności oraz gotowości do działań niezgodnych z prawem w imię jego interesów. Pocieszające, że skoro o tym czytamy to znaczy, że komuś się to nie podoba i zaczyna o tym mówić" [3].

Podzielam zdanie Kacpra Kamińskiego, że dziś rządzi nami niemal mafia, która jest "trzymana stanowczą ręką" przez swojego a'la "capo di tutti capi" Donalda Tuska o czym pisałem w teście z 24 stycznia 2024 roku: "Czy w Polsce rządzi już niemal mafia ze swoim a'la "capo di tutti capi"? [4].    

Pozwolą państwo, że podzielę się swoją reakcją po usłyszeniu omawianej informacji.

Otóż wpierw zacząłem się śmiać do rozpuku z głupoty a przynajmniej z naiwności ludzi z najbliższego otoczenia D. Tuska. Ich guru bowiem "umoczył" ich wszystkich w bezprawie, co faktycznie będzie implikowało, że będą w przyszłości sądzeni za łamanie tegoż prawa. Przecież wszystkie decyzje obecnego rządu są wynikiem rozkazu lub ich akceptacji  przez szefa rządu. Ale też pod wszystkimi tymi bezprawnymi decyzjami nie ma podpisu D. Tuska a podpisy jego podwładnych, którzy te decyzje podejmują. A jeżeli je podejmują to faktycznie muszą się bać przed przyszłymi konsekwencjami karnymi ich podjęcia. I tak sobie zarządza ludźmi D. Tusk. Ma władzę absolutną i doprowadził do tego, że jego ludzie mają być potulni i jemu posłuszni bo... jeżeli stracą władzę to będą siedzieć. Więc ma być koniec jakichś sporów "i basta". Jest to typowo mafijne zarządzanie poprzez nakłanianie ludzi do działań bezprawnych by potem kierować nimi poprzez strach i zastraszanie prze konsekwencjami łamania tegoż prawa. Chyba wszyscy wiemy jak to jest w prawdziwej mafii: każdy jej członek jest u początku swojej mafijnej "kariery" zmuszany do złamania prawa, co z reguły powoduje, iż z takiej mafii trudno odejść bezkarnie i trzeba dalej, dalej i dalej łamać prawo... 

Później niestety ogarnął mnie smutek, że D. Tusk w ciągu niespełna czteromiesięcznych rządów stworzył z polskiego państwa strukturą iście mafijną. I teraz mamy do czynienia z Polską, która "bezprawiem stoi". A wszystko przez to, że część durnych i okłamanych Polaków zagłosowała tak, że ten osobnik mógł wrócić do władzy, władzy której w Polsce w ogóle nie powinien mieć nigdy. 

Teraz tylko my sami-Polacy możemy go odsunąć od władzy. Nie możemy w tej sprawie liczyć na nikogo: ani teraz na USA, ani na międzynarodowe instytucje, ani tym bardziej na niemiecką UE, która chwali bezprawie w Polsce, bo... planuje takie same kroki w celu utrzymania dotychczasowej władzy w UE a Polska służy im jako "poligon doświadczalny", który ma pokazać jak daleko mogą się w przyszłości posunąć w bezprawiu i tyranii.

Ale głowa do góry. Prawdziwi Polacy nigdy się nie poddawali i nie poddadzą a a'la "capo di tutti capi" może tylko ze strachem czekać na dzień, kiedy przestanie nim być, no... chyba, że zawczasu zdąży uciec do Berlina, Brukseli czy Moskwy...

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... 

© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw) 
http://krzysztofjaw.blogspot.com/ 
kjahog@gmail.com 

Jeżeli moje teksty nie są dla Państwa obojętne i szanują Państwo moją pracę, to mogą mnie Państwo wesprzeć drobną kwotą. Z góry wszystkim darczyńcom dziękuję! 
Nr konta - ALIOR BANK: 58 2490 0005 0000 4000 7146 4814 
Paypal: paypal.me/kjahog

[1] https://niezalezna.pl/polityka...
[2] Chodzi o kontrowersje wokół obecnego prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka, który zamierza ponownie startować z listy KO, ale jest "umoczony" aferą dotyczącą handlu "lewymi" dyplomami w Collegium Humanum w Warszawie, które umożliwiały zasiadanie w radach nadzorczych miejskich spółek. 
[3] https://x.com/kjkaminski88/sta...
[4] https://krzysztofjaw.blogspot....

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika tricolour

11-03-2024 [19:47] - tricolour | Link:

Jakąś lipa jest w tym wywodzie, bo siedzieć mieli POwcy już dawno. Miała być cela+ , osiem lat temu, tylko PIS-leniwce niczego nie zrobili porządnie. 

Nie ma zatem powodu do żadnych obaw - kto raz nie wsadził gdy mógł, ten nie wsadzi już nigdy. Impotencja.

Obrazek użytkownika smieciu

11-03-2024 [19:59] - smieciu | Link:

Dobrze że Tusk wskazał paru do pierdla gdyż PiS sam by takich nie znalazł ;)

Obrazek użytkownika tricolour

11-03-2024 [20:38] - tricolour | Link:

Tusk, gdy wskaże winnych z imienia i nazwiska wraz z adresem i godzinami dostępności, to pisowcy przez osiem lat nie trafią. Nie ma takiej możliwości.

Obrazek użytkownika Tomaszek

11-03-2024 [23:03] - Tomaszek | Link:

Na dobry POczątek poszło się yebać Kłodzko . Już nawet się podpisać nie potrafią z imienia i nazwiska ? Czyżby magistry ?

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

11-03-2024 [21:00] - krzysztofjaw | Link:

@  tricolour

Ja też zawsze miałem pretensje za brak programu CELA+, który powinien być zapoczątkowany zaraz po wygranych wyborach 2015 roku. Taki Tusk winien od dawna siedzieć a niestety doszedł ponownie do władzy. 

Ja wielokrotnie się nad tym zastanawiałem i w końcu stwierdziłem, że to jeszcze pokłosie umów okrągłostołowych, gdzie ustanowiono zasadę, że "my nie ruszamy waszych a wy nie ruszacie naszych". No a teraz D. Tusk złamał tę zasadę i gdyby PiS objął ponownie władzę to rzeczywiście ludzie KO zaczęliby zapełnianie więzień. I chociażby treści z tego serialu winny być przesłanką dla oskarżenia  działania na szkodę Polski dawnych rządów D. Tuska i jego samego.

Akurat to, co powiedziałem jest niekorzystne dla PiS, ale czy dziś Polską winien rządzić D. Tusk z ferajną? Przecież taki serial jak "Reset" winien powstać w 2016 roku a nie w roku wyborczym 2023.

Pzdr

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

11-03-2024 [20:02] - Alina@Warszawa | Link:

Uśmiechnięta Polska Tuska: 
https://www.youtube.com/shorts... 

Obrazek użytkownika spike

11-03-2024 [20:31] - spike | Link:

Pierwszy raz w życiu, Tusk zdobył się na szczerość, mówiąc prawdę, czego od przyszłego rządu, jaki by nie był, oczekuję postawienie krzywoprzysięgłych  sędziów, potem Tuska i jego mafijny rząd przed sądem, z wysokimi wyrokami.

Obrazek użytkownika sake3

11-03-2024 [20:59] - sake3 | Link:

Przypomina mi się dawny skecz Górskiego ,,Co będzie gdy PiS dojdzie do władzy'' i straszenie przez ,,Tuska'' siedzącego razem z nim ,,rządu ''.Światła przygasają,muzyka tworzy nastrój grozy........Dlaczego teraz  powtórka? Przecież dzisiaj nie muszą się bać.wsparcie Niemców ,wsparcie UE,uśmiechająca się głupkowato do Tuska paniuśka Leyen,miłe sercu sondaże.To nie strach tu kieruje Tuskiem.Tu chodzi o jedność,o milczenie,o zamiatanie każdej sprawy pod dywan,nic nie może wyjść na zewnatrz,żadne spory ,żadne afery.To ostrzeżenie by na przyszłość taka sprawa jak posła Polski2050  Gomóły została sprawnie ukryta.Ostatnio sporo afer wyciekło,bo upojeni zwycięstwem wyborczym Koalicjanci zatracili wszelką przyzwoitość i liczą na stronnicze sądy na telefon i bezkarność.Tusk nie zabrania robienia afer,nie wnika w korupcję ale nakazuje pełne milczenie,podporządkowanie się i dlatego straszy. Wychodzi z założenia,że brudy pierze się w rodzinie.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

11-03-2024 [21:06] - krzysztofjaw | Link:

 sake3 |

No niestety tak jest. Czekają nas koszmarne lata rządów antypolskiej mafii.  
Pzdr

Obrazek użytkownika RinoCeronte

12-03-2024 [10:56] - RinoCeronte | Link:

A dla nas coś podrożeje: 
mięso i ryby (a także skorupiaki i mięczaki) oraz przetwory z nich;
mleko i produkty mleczarskie, a także jaja;
warzywa i owoce oraz ich przetwory;
orzechy jadalne;
miód naturalny;
jadalne tłuszcze zwierzęce i roślinne;
zboża i przetwory ze zbóż, w tym pieczywo i wyroby cukiernicze;
określone preparaty i mleko do żywienia niemowląt.