Przejdź do treści
Strona główna

menu-top1

  • Blogerzy
  • Komentarze
User account menu
  • Moje wpisy
  • Zaloguj

Czyja będzie Polska?

Ula Ujejska, 10.03.2024

Przyszły ciężkie czasy dla Polaków - znów musimy wybierać: uniżoność i korzyści przy pańskim stole czy Bóg, Honor i Ojczyzna zwykle z biedą. Ja myślałam że już dawno temu wybraliśmy - pomyliłam się? Rympały odbierają nam kolejne konstytucyjne prawa. Mamy milczeć i siedzieć cicho, bo jak nie, to znów zomowcy Tuska pokażą nam gdzie jest nasze miejsce. 
Lata temu, poeta napisał: Coraz większą przemocą władza, swoją niemoc zdradza. Musimy sobie uświadomić jedno, "czasy grzecznych chłopców" już się skończyły. W czasach pierwszej Solidarności, cytowałam zgnębionym ludziom inny cytat z utworu: Pamiętaj Polaku, zawsze gdy przymus zaczynał ogrmnieć, to Polak nic nie musiał, musiał zapomnieć!
Oda rympalska
Kto na drodze nam dziś stanie?
Rympał zlecił pałowanie!
Więc frajerstwo uśmiechnięte,
Jest od dzisiaj wpiekłowzięte!
Gazem lać i pałować,
Zimnej wody nie żałować!
Niech się dowie wraże plemię,
Że wdeptamy chłopa w ziemię!
Morał z tego wprost wynika:
Jak to w życiu, wszystko znika,
Nim chłopina zniknie z rodu,
Najpierw rympał zdechnie z głodu!

Autor: "Drago"
Chcą nas przestraszyć i zniewolić, ale to my mamy wszystkie asy w rękawie. Jak za komuny, szerzą moralną francę i znów biją i okaleczają nasze dzieci. Tusk jak Jaruzelski, jeden do Moskwy a drugi do Brukseli latali z hołdami lennymi. Wczoraj Moskwa, dziś Bruksela, kundel pana nie wybiera! Tak ma wyglądać nasze życie - oddamy Polskę bandytom?
Dziękuję za uwagę.
  • Zaloguj lub zarejestruj się aby dodawać komentarze
  • Odsłony: 16747
NASZ_HENRY

NASZ_HENRY

10.03.2024 19:22

Polska będzie tego czyje media będą na wierzchu. Póki co Zenek będzie śpiewał, widownia się będzie gibać, a PiS będzie wygrywać,  na organkach różne melodie 😉
Ula Ujejska

Ula Ujejska

11.03.2024 16:20

Dodane przez NASZ_HENRY w odpowiedzi na klucz to media

NASZ_HENRY
Żeby wygrać z rympałami, to do tego nie jest potrzebny żaden PiS etc. - potrzebny jest wkur...ony Polak. Komuchy miały lepsze "argumenty" niż ma dzisiaj Tusk i ostatecznie przegrali z Polakami. W tamtych czasach, wkur ..eni Polacy rozwalili socjalizm a teraz rozwalą cały ten eurokołchoz.
sake3

sake2020

10.03.2024 21:31

Odpowiedź na swoje pytanie ma Pani w dzisiejszych zajściach podczas składania wieńca pod Pomnikiem Smoleńskim przez Jarosława Kaczyńskiego.Przy całkowitej bierności policji Jarosława Kaczyńskiego szarpano,popychano,grożono i lżono.Dyżurni demonstranci pod wodzą zadymiarza  Szczurka wzmocnieni tłumem osiłków prawdopodobnie od Sienkiewicza stworzyli niebezpieczną sytuację,którą zamierzają powtórzyć na Wawelu przy grobie Lecha i Marii Kaczyńskich.Jest film z tych zajść.Pani rzecznik policji uznała,że było spokojnie,interwencja niepotrzebna i nikogo nie zatrzymano.Ma Pani więc odpowiedź.Wcześniej czy później dojdzie do sytuacji,że powtórza się zajścia znane nam z Łodzi.Tyle że tam był pojedynczy wróg dziś było wielu jutro może być jeszcze gorzej.Policja odwróci oczy? Również posłowie towarzyszący Kaczyńskiemu byli traktowani skandalicznie.Może warto złożyć na ręce nowego komendanta policji podziękowania za takie ,,zrozumienie'' wobec ryczącej i szarpiącej hałastry.
Alina@Warszawa

Alina@Warszawa

10.03.2024 22:53

Dodane przez sake3 w odpowiedzi na Odpowiedź na swoje pytanie ma

10.04.2010 mieli zginąć obaj bracia Kaczyńscy. Tylko choroba matki zatrzymała jednego w Warszawie ... Może rozkaz eliminacji jest wciąż aktualny, bo robota nie została wykonana do końca?
Jabe

Jabe

10.03.2024 23:11

Dodane przez Alina@Warszawa w odpowiedzi na 10.04.2010 mieli zginął obaj

Wróg jest potrzebny.
Ula Ujejska

Ula Ujejska

11.03.2024 16:11

Dodane przez sake3 w odpowiedzi na Odpowiedź na swoje pytanie ma

Sake3
Od początku wiadomo, że takie prowokacje będą - i mają one doprowadzić do delegalizacji PiS. Polowanie trwa.
r102

r102

11.03.2024 05:27

Uniżoność i korzyści ???
No tak ekstrapolując z historii lat powiedzmy 2007-2023 -  jakie to będą korzyści ?  /no chyba że dla Króla Europy/ -  z tych korzyści to pamiętam jakoś 5 zł/godzinę pracy i bezrobocie 15% - no ale może coś zapomniałem ???
SilentiumUniversi

Silentium Universi

11.03.2024 06:03

Dodane przez r102 w odpowiedzi na Uniżoność i korzyści ???

Ano, korzyści ma nieliczna grupa nadzorców. Inni tylko straty. Takie małe memento dla wyborców
Ula Ujejska

Ula Ujejska

11.03.2024 16:07

Dodane przez r102 w odpowiedzi na Uniżoność i korzyści ???

r102
Nic nie zapomniałeś. Jak w piosence: "Nie dla psa kiełbasa, nie dla kota spyrka  .. "  😂
Ula Ujejska
Nazwa bloga:
TENDENCYJNY PORADNIK WYBORCZY
Zawód:
Wykształcona z dużego miasta.
Miasto:
Bardzo wielkie miasto nad Pilicą

Statystyka blogera

Liczba wpisów: 753
Liczba wyświetleń: 11,425,165
Liczba komentarzy: 14,885

Ostatnie wpisy blogera

  • By sitwie żyło się lepiej
  • Wspólna polsko-niemiecka akcja?
  • Niemiecka tradycja

Moje ostatnie komentarze

  • Nasz_Henry Jedno nie wyklucza drugiego 😜
  • U2Pracujemy nad tym. Czekamy cierpliwie na pewien ruch rympałów
  • Jabe A co, obdarli cię już z futra?

Najpopularniejsze wpisy blogera

  • Nasze Credo
  • Nasza odpowiedź
  • ORMO czuwa !

Ostatnio komentowane

  • paparazzi , Ależ ja się z pierwszą częścią Twojego komentarza również zgadzam. Ten polityczny słowotok zabija meritum i tylko elity – o ile jeszcze takie istnieją – mogą uruchomić mechanizmy sprawcze. Spójrz na…
  • spike, no dobra, "wybaczam" :)zastanawiają mnie te wieści od komornika, czy każdy ma do ich dokumentów wgląd?także te inne wieści SE, jakoś nic nie słychać by rozlana zupa Żurkowa bił na alarm o…
  • mjk1, Ależ ja się z pierwszą częścią Twojego komentarza właściwie zgadzam Paparazzi. Oczywiście, że państwa nie buduje się wyłącznie z betonu, stali i kolejnych inwestycji. Potrzebne są również przejrzyste…

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2008 - 2026, naszeblogi.pl

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | tvrepublika.pl | albicla.com

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Do czego są one potrzebne może Pan/i dowiedzieć się tu. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek. | Polityka Prywatności

Footer

  • Kontakt
  • Nasze zasady
  • Ciasteczka "cookies"
  • Polityka prywatności